Osmidenní dítě pořád přisáté na prsu, jinak brečí hlady

obyvatelka
23. lis 2016

Ahoj holky.

Máme 8midenní krásnou, zdravou holčičku. Snažím se ji co nejvíce kojit, z porodnice jsme si odnesli kloboučky, jelikož malá se špatně přisávala na bradavku,nicméně snažím se je odbourat, malé se už tak 2x denně podaří přisát bez nich. Nicméně je permanentně na prsu a pořád saje. Mlíka mám hodně, pořád mi z prsou teče. Ale malá ho asi není schopná vysát, má lehkou novorozeneckou žloutenku a je u prsu hodně spavá. Ještě dopoledne to jde, to se napije a pak usne a spí třeba hodinu a půl. Po obědě se to začne zhoršovat, to už bez prsu moc dlouho nevydrží, večer je přisáta prakticky neustále, protože jinak brečí hlady.
Před spaním ji tudíž dokrmujeme přes stříkačku UM, na odstříkávání svého mléka nemám čas, když malá spí, jdu si taky lehnout, protože jsem po tom celoodpoledním kojení dost vyčerpaná.
Měl to někdo taky tak? zlepší se to? Doktorka nám dneska na první poradně řekla, že hezky přibírá, že ji možná krmíme až moc, ale já si to nemyslím. Příkrm má jenom před spaním, asi 60 ml mléka, pak se většinou ještě napije z prsu a usne. Jsem opravdu unavená a to tady mám manžela, který se o všechno stará, abych já mohla být jenom s malou. Neumím si představit, jak to tady s ní budu dělat, když bude manžel v práci. Budu nosit malou v šátku, abych měla volné ruce, spíme spolu v posteli, nosím na holé kůži, přikládám dle potřeby, střídám prsa, už nevím, co dál ☹

vera_vila
23. lis 2016

Podle toho jak to píšeš, nemám pocit, že by plakala hlady, zvlášť, když dobře přibírá... Spíš trpí nějakou separační úzkostí... Říkala jsi o tom doktorce, jaký s ní máš režim a "problémy"? Řekla Ti na to něco?

zmrz_lina
23. lis 2016

Zkraje je to úplně normální, mám pocit, že celé šestinedělí jsem až na výjimky prokojila 😉 Ono se to srovná a obzvlášť, pokud má žloutenku, tak koj, co to jde 😉 Chce to jen vydržet a odbourat ty blbý kloboučky 😉 Doktorka, je-li jako většina, ti doporučí tak maximálně dokrmovat UM, což je cesta do pekel. Děláš to dobře, tak v tom pokračuj, ono si to sedne, opravdu 😉 Lehni si s malou, koj ji vleže a u toho odpočívej, klidně si i zdřímni 😉

lv
23. lis 2016

Taky myslím, že děláš vše správně, vydrž, bude to lepší, obě se naučíte kojit, sladit, po 6nedělí bude dobře.

obyvatelka
autor
23. lis 2016

@vera_vila nn, je to určitě hlady, jelikož jakmile dostane večerní příkrm, pláč přestane a okamžitě spokojeně, tvrdě usíná...bez něho si pořád strká ručičky do pusinky, cucá si je, když ji tam dám prst, saje ho jako divá, zatímco když je najezená, tak ji nic nedonutí sát....

@zmrz_lina doktorka mi naopak radila co nejvíc kojit a to UM co nejméně, snažit se plně rozkojit....vleže už jsem si s malou začala lehat, ale jak mám ty debilní kloboučky, tak ji vypadávají z pusinky, ona se pak začne vztekat, takže z toho spaní moc není...ale aspoň si odpočinu vleže......takže je to tak běžné, že dítě nechce z prsu dolů, jo? 😀

@lv děkuju, taky doufám, asi jenom potřebuju slyšet, že je to normální a že víc už pro to udělat nemůžu....

zmrz_lina
23. lis 2016

@obyvatelka je to opravdu normální, malý byl přisátý na prsu v šestinedělí téměř pořád a pak asi do půl roka dost často 🙂 Kojila jsem na požádání, jak si sám řekl - někdy po hodině, jindy si řekl až za 4 hodiny... Prostě jsem se přizpůsobila jemu. Ty kloboučky fakt odbourej, kazí to kojení. Pokud nevíš jak, zavolej si nějakou zkušenou laktační poradkyni. Ale společné spaní, kontakt, nošení v šátku... to vše pomáhá adaptaci miminka na svět. Bude to dobré, uvidíš 😉 Jestli jsem dobře pochopila, jsi někde z MS kraje, tak zkus Aničku Kohutovou 😉

martinka_33
23. lis 2016

Zkus si vygooglit nebo se optat na nějakou laktační poradkyni v okolí, sice její návštěva neni zadarmo, ale poradí různý fígle, doktorku máš dobrou, když radí kojit, mimča se žloutenkou jsou spavější a víc na prsu, měla to tak moje švagrová taky.. Věřim, že to zvládnete 🙂

ladyhacek
23. lis 2016

Pokud přibírá haldy nebrečí. Pláč může mít i jiné důvody než hlad. Co dudlík? Ano říká se, že se nemá dávat - já dala a kojila jsem 18m. Malý u prsa také usínal (měli jsem také lehkou žloutenku - byl jen nažloutlý dávala jsem hodně na sluníčko) a přes den jsem kojila co 1-2h - prakticky stále. Když neměl prso brečel - což jsme nechtěla dala jsem dudlík - podudal a vyplivnul a usnul > bez násilý 🙂. Nám se to upravilo cca koelm 3 týdne kdy jsem už nekojila tak často > ale 2-2,5h přes den. V ncoi po 3h snad pořád pak až kolem půl rokuse to prodloužilo ale u nás se budí v ncoi 2-3x i teď ve 20 měsících

trampolina_89
24. lis 2016

@obyvatelka My jsme také začínali s kloboučkem, sice jen na jednom prsu, ale i tak to bylo náročnější. Mě hodně pomáhalo masírovat si prsa, vždy před kojením, nahřát si je. Ono tou masáží se krásně připravila a jakoby vytvarovala, takže se krásně přisál a za pár dní už to šlo bez kloboučku úplně. A taky jsem musela dát dudlíka, jinak by to nešlo...a bylo to stejné jako u ladyhacek, holt některá miminka potřebují dudlat. Jen vydrž, děláš všechno správně 😉

jipe
24. lis 2016

u nás podobné, 1. 14 dní večer dokrm UM, jinak jsem ho nemohla odtrhnout od prsa, i přes den jsem kojila často, kloboučky do 2,5 měsíce, pak už měl sílu přisát se normálně a odbourali jsme. Když jsem zjistila na prohlídce u dr., že přibírá krásně, pochopila jsem, že chce jen dudlat a vyřešil to dudlík. Když měl hlad, vyplivoval ho, jinak jsem mu ho po kojení vrazila :D a byl klid. Kojila jsem 13 měsíců.

kackakastanka
24. lis 2016

@obyvatelka holky uz vsechno napsaly, tak jen potvrzuji, ze je to normalni a musis vydrzet, ja take kojila skoro porad a bylo to narocne, UM se snaz minimalizovat a postupne odbourat, dudlika bych casem klidne dala, ale bylo by dobre, aby uz holcicka umela hezky sat, kdyz se to jeste uci, drzim palce a preji hodne sil 🙂 a hlavne si to uzivej, i kdyz je to narocne.