Kdy se upraví spací režim novorozence?

obyvatelka
21. pro 2016

Mám šestitýdenní holčičku, která je velmi spavá. Pokud nepotřebuje jíst nebo přebalit, tak celý den spinká. Problém je, že spinká hodně i odpoledne až do večera. Včera jsem ji vzbudila v 7 večer po asi 2,5 hodinách spánku, protože v tu dobu koupeme a krmíme, to jsme nastavili od začátku. Malá pak byla vzhůru až do půl 12 do večera, kojila se, koupala, xkrát přebalovala, trápilo ji bříško....i když ji vzbudím v 6, tak nám večerní uspávání trvá několik hodin. Mívám ji na rukou, v šátku (tam spí, jak odložím, je vzhůru), nebo s ní sedím a mám ji na hrudi, zpívám písničky, ale nezabírá.
Tak přemýšlím, jestli ji mám začít budit dřív, aby se i to noční spaní posunulo aspoň o hodinu dopředu.
Bohužel takové to, že se v 7 okoupe, v 8 nají a o půl 9 spí jsem nezažila. Kdy děti přestávají spát tak moc přes den? malá totiž ještě nevydrží jen tak vzhůru si s něčím hrát, na to je ještě malinká. Normálně nám přes den hezky usne, jen večer se k tomu přidají prdy, které řeším masážem, cvičením, kapkami....do toho je hodně hladová, takže se několikrát kojí, občas dostane i příkrm UM, asi 90 ml, víc ji nechci dávat, abych ji nepřecpala. Když ho nechce, tak nepije, pak si za půl hodiny vzpomene, že by si i dala a sápe se stříkačce, přes kterou dokrmujeme....vyžahne si část, pak je půl hodinky spokojená, pak zase pláče, tak zjišťuju z čeho a ve finále je to zase hlad, zase si vyžahne část, kterou chce a zase je na půl hodinky spokojená, nepláče, ale ani neusne....a takhle krmíme na etapy. Z prsu si nevytáhne tolik, kolik by potřebovala, má špatnou techniku přisátí, mám pozvanou laktační poradkyni, aby mi s tím pomohla. Tak potřebuju poradit, jak upravit ten večerní režim, aby to nebyly hodinová martýria, Má to vůbec cenu řešit v tomhle věku? nebo počkat ještě pár týdnů/měsíců, než se to samo upraví? Díky

jaja01k
21. pro 2016

Mně oba kluci v tomhle věku taky navečer vždycky ožili a nešli spát před 23h. Nechala bych ji, jak jí to vyhovuje, časem se to upraví.
Spíš bych řešila to kojení a dokrmování. Dokrmovat ji takhle na etapy asi není ideální kvůli trávení. U kojení to nevadí, ale UM jí pak může nadělat v bříšku neplechu. Ale s tím ti laktační poradkyně určitě poradí 🙂

obyvatelka
autor
21. pro 2016

@jaja01k jj, toto vím, ale dokud nevychytám tu techniku přisátí, tak malá si toho vysaje málo a pláče mi hlady, což ji nenechám. Já bych ji ráda dala to UM najednou, ale malá nechce, sama určuje, kdy bude jíst.
kdy se tvým klukům ten režim upravil? 🙂

mariekoprivova
21. pro 2016

No abych řekla pravdu, taky na to upravení režimu čekám.. Přijde mi, že ve dne krásně spinká i když už dokáže byt delší dobu probuzená. . Večer usne někdy pěkně, ale od 3hodiny sebou šije a má neklidný spánek. Já jsem vždy ráda spala a teď mi to celkem chybí. Ani nevím jestli je nějaká záruka, že příkrmama bude spinkat celý večer. A jak mi někdo řekne ať jidu spat přes den, tak malá fakt snad pozná, že chcu spat nebo co a nenechá mě🙂 a spánek mám hrozný , protože nikdy nevím kdy začne plakat.

oliverka28
21. pro 2016

Mám pětiměsíčního syna na upravení režimu čekám jak na smilování,je to pořádný nespavec a i v pěti měsících se v noci budí každé tři hodiny,někdy i dvě na kojení,přes den naspí sotva hodinu.

mariekoprivova
21. pro 2016

@oliverka28
A sakra🙂

sucmar
21. pro 2016

Malému jsou 2 měsíce a přes den už toho moc nenaspi. Ale večer kolem 8 nakrmíme, tak do půl hodiny usne a někdy se probudí až ve 4. Já se zas bojím, aby se mu režim nezměnil, že v noci nebude spát...

oliverka28
21. pro 2016

@mariekoprivova
Jak říkáme s manželem,máme malého,nespavého teroristu 😀

tery_s
21. pro 2016

@obyvatelka může to být horší období,které bývá ve 3 a 6 týdnech, miminko chce více nosit, kojit, pozornost, hůře usíná, upravuje se trávení atd. Snad se to s brzo upraví, máne to teď taky kojim večer i po hodině, pak zase trápí bříško a od koupání pořádně usne až kolem půlnoci, potom se budí po 3h na kojení, odkrkne, pohoupeme a spí, takže jenom to večerní usínání je boj 🙂