• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak připravujete umelé mléko, když se chystáte ven?

2. dubna 2014 
@beruska24.9. to ti vydrzi tak na jedno papanie...ja som robila tak ako pises,ale nie horucu vodu,ale taku aby mohol hned pit...v dobrej termoske by mala vydrzat teplota vody cca 8 hodina nezmenut sa
18. črc 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a naco davate UM do flasticiek? nieje to zbytocne?? hodim krabicu do kabele a je to
18. črc 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si chystam mliecko do davkovaca, v termoske tepla vodicka, a flaska z ktorej papa, a ide sa
18. črc 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek
no popravdě my chodíme ven hlavně odpoledne a to on už mlíko nemá...jen přesnídávku nebo rohlík a čajík. Kuba když byl malinkej tak byla zima a dlouho se být venku stejně nedalo. Ale když bylo nutný jet někam i dopoledne tak jsem to řešila takhle....ono i na koupalištích jsou bufety s mikrovlnkama...jde jen o to si to správně načasovat :wink:
18. črc 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibione
no já si odměřuji UM hlavně kvůli hygieně...abych nemusela lézt do krabice třeba v Tescu....a taky myslím, že v těchto horkách nedělá ani sušenému moc dobře být třeba osm hodin v autě.....
18. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 stym teplom mi je to jasne :wink: tiez mam krabicu v spajzke,kde je predsa len podstatne chladnejsie...len nechapem,co sa zmeni na hygienea teplote prasku v tych tvojich flastickach?? asi mi to moc nedochadza :grinning:
23. črc 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si neumím představit, že sebou beru celou krabici UM..stačí, že přelívám horkou vodu ke studené a ještě tam odměřovat mléko... tak vezmu Um do zásobníku a nasypu do láhve a je klid..
23. črc 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibione lin tym asi chcela povedat, ze ked na babo pride hlad, ze si nemas kde, napr. v tescu, v parku a podobne, umyt poriadne ruky a tymi spinavymi sahas potom do krabice s um. takto si doma cistou rukou hodis do davkovaca potrebne mnozstvo mlieka a potom ho uz len nasypes do flasky a zalejes vodou.

a hlavne si ja neviem predstavit, ako nosim so sebou sustavne 900g plechovku beby aby som malej mohla urobit mlieko :grinning: :sweat_smile:

ked to bolo u nas aktualne, zobrala som si do termosky horucu vodu a do davkovaca mlieko.
23. črc 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasminet sme sa zrejme nepochopili...ked idem na dlshie ako tri hodiny,tak si beriem celu krabicu a nevidim dovod preco by som mala mat z toho halooo...a v tescu ak ti neni zname,su wecka...dokonca aj v parku mame,ale tam mlieko netaham zo sebou,nepotrebujem ho
23. črc 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibione v tescu su wc, samozrejme (na kamennom nam. aj velmi slusne), ale bola si niekedy na wc v tescu v hypermarkete? skus a pochopis :wink: :grinning: ale to je jedno, kazdy si robi ako mu vyhovuje :slight_smile:
23. črc 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som mala pripravené v dávkovači UM a v termoske horúcu vodu. iba som to naliala do fľašky zmiešala ,schladila a potom to pila.
23. črc 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
V dávkovači mám připravené 3 dávky mléka, v termosce teplou vodu (ráno si připravím do termosky vroucí vodu, vedle mám hrnek se studenou převařenou vodou, před odchodem naředím 50:50). Příprava mléka je kdekoli rychlá a jednoduchá, voda vydrží teplá celý den).
23. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasminet bola som v kazdom tescu v ba a prdstav si,ze sa da v kazdom umyt si ruky :wink:
23. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aby ste se z te hygieny nezblaznili nekteri.. :grinning: :grinning: To me vazne pobavilo.. :grinning: :rolling_eyes: :sunglasses:
Pokud sme sli nekam kde malemu stacilo papat 1x vzala sem do flasky tolik odmerek UM kolik sem potrebovala a do termosky horkou vodu. Pokud sme sli treba na cely den brala sem si to UM do uzaviratelne sklenicky-napr od presnidavky nebo neceho....
23. črc 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibione
no přijde mi zbytečné vystavovat vysoké teplotě zbytečně celou krabici. Stejně tak k hygieně už tu bylo řečeno vše....Já jsem zatím nebyla nikde tak dlouho abych potřebovala víc než dvě dávky mléka...malej už papká i přesnídávky, banány, rohlík...takže je pro mě snadnější to řešit takto. Ale samozřejmě chápu, že pokud máš malé mimčo a jedeš někam na celý den, že si nepovezeš osm skleniček s práškem.
Ale upřímně si fakt neumím představit vytahovat celou krabici a otevírat ji třeba v parku na lavičce...
@momin
možná pokud by tvoje dítě mělo někdy průjem tak bys byla taky opatrnější. Kubík chytil ve dvou měsících u lékaře rotavirovou infekci....a už bych to nikdy zažít nechtěla. Ty nervy jestli nebude dehydratovaný, opruzený zadeček, v noci buzení po půl hodině.....Ani hygiena se nemá přehánět, ale přeci jen děti si svůj imunitní systém teprve buddují a už tak na ně působí dost vnějších vlivů, se kterými se musí vyrovnávat tak proč je zbytečně vystavovat riziku......
23. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 maly nemocny byl... A vazne to nebylo takove drama jak popisujes.
Prijde mi ujete nepripravovat UM venku protoze je to tam "nehygienicke"..... :sunglasses:
Ale kazdy at si dela podle sveho.... :wink:
24. črc 2010 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@momin
To je asi věc pohledu...pro mě je opravdu drama , když je malý nemocný a má bolesti. A venku UM připravuji...jak jsem psala...jen prostě dodržuji určitá pravidla.
24. črc 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 tak to ti nepreju nikdy byt s malym v nemocnici kdyz pro tebe byly strevni problemy takove drama.
Ale nebudeme se tady dohadovat kdo mel kdy vice nemocne dite,to je blbost ze..?! :wink:
Byl to jen muj nazor.. s hygienou to ja osobne proste neprehanim (to neznamena ze sme prasata)-a maly z toho nikdy zadny problem nemel.
24. črc 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@momin no on průjem u dvouměsíčního mimina nebo u ročního dítěte je docela rozdíl, nemyslíš? A pokud se můžu vyhnout jakékoli jeho nemoci tak pro to prostě udělám všechno. V zimě s ním taky nebudu chodit ven jen v tričku v zájmu otužování....stejně tak mu nebudu připravovat jídlo na veřejném záchodě v zájmu posilování imunity.
24. črc 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, pridam moj sposob :slight_smile: vodu som nosila horucu prevarenu v termoske a studenu prevarenu v pol litrovej flasi, a mlieko v uzatvaracej nadobe s odmerkou /beba ma taku,co sa zmesti/ ked sme boli von,tak kedykolvek som si vodu zriedila na pozadovanu teplotu dala mlieko a bolo to...ziadna veda..
24. črc 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 :grinning: :grinning: :grinning: k tomu nemam co rict.. hezky vikend.. :wink:
24. črc 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@momin I tobě :wink:
24. črc 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já UM dopředu nedělám...Já si převařenou vodu ohřeji na vyšší teplotu a dám si jí do thermoobalu a prášek na mlíčko zvlášt do krabičky, když měla malá hlad tak jsem to namíchala,hned na místě,i když by byla voda chladnější,ale je to čerstvé,loni jsem s malou chodila pěšky s kočárkem na různé hasické závody a tak jsem to dělala, to byla malinká a výlet trval dost hodin a bylo to v pohodě.Kamarádka,ke mě také jezdila už s hotovým mlékem a už se to odnaučila a dělá to taky tak,aby malá to měla čerstvé :slight_smile: A letos to také tak budu dělat,malá mlíčko má stále moc ráda... :wink:
2. dub 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek