Kravské mléko místo umělého?

simona2103
23. kvě 2018

Jak jste nahradily UM za kravského? Někdo uz dává misto umělého, ale nevim jako jak-to mu misto um dáte vypít proste kravského? Nebo ten nutrilon uděláte misto ve vodě tak v mléce?

martiniquest
25. kvě 2018

@simona2103
@irisv Damy, zamyslete se nad stylem sveho vyjadrovani. Opravdu je nutne se do diskutujicich navazet jen proto, ze vam jejich nazor neni po chuti?

kris5
29. kvě 2018

@brokovich Děkuj Vám... Přesně tak jsem to myslela. Chtěla jsem jen pomoct, poradit. Nechtěla jsem nikoho urazit. Mrzí mě, že to hned někteří berou jako nějaký útok. :(

kris5
29. kvě 2018

@martiniquest To je jasné... Také máme nějaké vrozené dispozice. Ale stále platí to, že děláte to nejlepší, co můžete pro svoje dítě. Kdo ví, jak by na tom syn byl s imunitou, kdyby kojený nebyl. Třeba by ty infekce zvládal hůř. Přeji, abyste toho trápení měli co nejméně a bylo už jen lépe.

dixi86
29. kvě 2018

To je zase diskuze... každý ať si dává svým dětem, co uzná za vhodné...ale nechápu ty řeči typu já jsem na tom taky vyrostla a žiju, jsem zdravá...je to o více věcech než jen kojení a to tak prostě je. Kojení je základ a pak to ostatní. Já kojila syna co to šlo, snažim se, aby jedl zdravě, dobře a s minimem cukrů, zbytečných cukrů, jsme za exoty, ale to to ještě nehrotim do extrému(podle mě). Oproti tomu švagrová sice také kojila, ne tak dlouho(což neberu jako problem), ale pak po kojení jí malej samý sajrajty jako všechny její velké děti a i ostatní z rodiny a ještě je hrdá na to, jak papá jako dospělej....je 90% roku minimálně s rýmou, jí minimálně jídla, kromě těch sajrajtů s cukrem a solí, nehty už od roka má rozpadané, celkově je chroust, ale určitě to s výživou a celkovou péčí nemá nic společného...jediná jeho "záchrana" je asi to UM, díky kterému má alespoň umělé vitaminy.

linee
29. kvě 2018

@simona2103 ja davala od 15 mesicu, ale muze se klidne od roka. Kravske mleko mas i v mlecnych vyrobcich. Zavisi od toho, jak pri strave u ditete uvazujes. Nekdo dava kvuli alergii az od 3.let, nekdo od 2, nekdo od roka. Pokud se rozhodnes, ze ano, urcite plnotucne. Jinak plne bych asi um kravskym nenahrazovala, spise dala jako doplneni, navic urcite ne na noc, to kravske tolik nezasyti jako um. Takze treba pres den, ja treba dala na snidani k pecivu.
Rozhodne ale zkusit na zacatku malou davku, co to s nim udela, ono zakysane kravske je vzdy neco jineho, nez klasicke. Ale urcite pasterizovane a plnotucne.
Kazdopadne zda ano nebo ne - nekteri pediatri doporucuji, jini ne. Ja osobne na tom nevidim nic spatneho.

linee
29. kvě 2018

@kris5 jenomze zakladatelka se prave pta na nahradu kravskeho za um, z ceho treba usuzuji, ze nekoji...