Malý jí moc často, pomůže změna mléka?

cabo
25. říj 2014

Ahoj,moc prosim o radu!
Mame necele 4 mesice, skoro od zacatku jsme na UM - Nutrilon. Jedl mi po 2 hodinach (3 odmerky) tak jsem mu to zvedla na 4 odmerky (ze mi vydrzi aspon 3 hodky). Ale nestalo se. Je to strasne ruzne! Jednou vydrzi 3 hodiny, pak jen 2,pak 2,5 atd. Ted poslednich par dni jsou to spis jen 2-2,5hod!
Ale pritom ublinkava natravene mlicko,tak nevim kde je chyba
Dr.mi rekla,ze by mel za den vypit 150 ml krat jeho vaha. (Ve trech mesicich jsme meli 7 kg).
Pomohla by zmena mleka?treba sunar? Vydrzel by dyl?
Chystam se pridat prikrm,ale i tak mam strach,ze bude vyzadovat jidlo v kratkych intervalech....

rioko
25. říj 2014

@cabo to jí fakt často, syn taky ublinkává do narození a hodně, ale má reflux a doktorka říkala, že nesmí dostávat častěji než po 3 hodinách, že to jinak nestíhá trávit a je fakt, že se to trochu zlepšilo, Ze začátku to byl boj, ale zvykl si a vydrží i dýl a to pije přes den 90 a večer a v noci 120 víc nevypije - v necelých 5 měsícíh má 6 700 g. Nemyslím si, že to změna mlíka vyřeší, ale zkus ty příkrmy

kaijko
25. říj 2014

@cabo nam dr doporucil pri refluxu davat min mlicka a casteji-pro nas super..Kdyz jsem se drzela rady jine dr, ze nesmi dostat driv jak za 2,5h dalsi mlicko, tak k blinkani pribil jeste mega rev..Takze jsme byli dlouho na 90ml kazdy dve hodinky..Blinkani se zmirnilo a mala byla spokojenejsi 😉 Spinkala mi celou noc (12-13h). A to same muzes delat s prikrmy-zadny obr porce a casteji..Kazdy mimi to ma jiny a chce to zkusit co mu vyhovuje, u dospelych taky neni nikde napsano kolik a jak casto maji jist 😉

cabo
autor
25. říj 2014

@kaijko no maly taky drive jedl 90-ty 3 odmerky po dvou hodinach. Ale bylo mi receno-i od jinych maminek-ze ji moc casto,ze mam zvednou davku,ze se protahne cas....
Dr.ma pocit,ze moc pribira....
No tak to me maly spi max.4 hod.
Mas predstavu,kolik jsi male celkem za den davala?
A dekuji, vsem

martinas91
25. říj 2014

My jsme dávali 90ml a brečel,pak jsem začala dávat 120ml a vydržel krásně aj 4hodiny..Má přesně 2měsíce a 2týdny..Doktorka nic neříkala.Jako jestli jí moc nebo tak..Má 5800g.Blinká skoro pokaždý.Jsme na sunaru,s nutrilonem jsem nebyla spokojená..Někdy chce jest častěji,ale vezme si míň.Co jsem to tak počítala,tak za ten celý den jsem mu dala tak 6krát..

smardik
25. říj 2014

starší syn to měl u nutrilonu podobně, akorát chtěl i 2 hodinách, přešli jsme na Hami a bylo to lepší, syn byl i spokojenější protože í víc spal když byl najezený

abalajda
25. říj 2014

U nás byla se Sunarem spokojenost,Nutrilon dcera pila totiž málo a Sunaru si dala celou dávku a v pohodě vydržela čtyři hodiny. Co jsme tak konzultovali s ostatními maminkami,tak Nutrilon se moc neosvědčil nikde az na výjimky,tak bych klidně zkusila změnit mléko a třeba to vyjde,prikrmy klidně můžete taky zkoušet,ale po těch bude miminko že začátku taky dřív hladové....

kaijko
25. říj 2014

@cabo na jiny maminy se vyprdni..nemaji Tvoje dite doma 🙂 Kazdy chce jinak papat..Treba mu vyhovuje jist casteji a min.. Nebo zkus vymenit mlicko 😉 Ale musis vydrzet chvilku at si vykne 🙂 Za chvili budes davat prikrmy a urco se Vam papani srovna..Ja nez mi to ten dr poradil zkousela taky podle jinych mamin zvedat davku.. Pak jednou silene kvicela a radsi jsem jela na pohotovost. Tam mi dal dr poslechnout co se ji v brisku deje..Takova metalica ☹ Tak jsem davala casteji a min a super..Hlavne si tady z rad beru jen zlomek..Taky jsem to obcas vypocitavala tim vzoreckem 150.. Ale pro me bylo dulezity, ze prospiva a ne naopak..

mecoun
29. říj 2014

Klidně ten Sunar zkus, já s ním mám moc dobré zkušenosti, malá hodně ublinkávala a po Sunaru jako zázrakem ne...dávám řadu Premium a malé moc chutná. Když jsem se Sunarem začínala, dokonce mi po něm holčička déle spala než když jsem ji kojila, tak hodně štěsti 🙂

krounka
30. říj 2014

Ahoj,my dávali Bebu,malá je na UM od narození,ale pořád měla hlad a tak jsem na rady kamarádek přešla na sunar a je to mnohem lepší,někdy vydží 3 hodky,někdy 4 a půl a v noci jsem jí dnes dávala po 7 a půl hodinách. Malé jsou dva měsíce a kousek a dělám jí 150,někdy jí vypije a dala by si ještě a někdy půlku vyhazuju. Každopádně zkus ten nutrilin,nebo bebu ochutnat , je to oproti sunaru hořkej hnus..

veroon1
12. lis 2014

@mecoun ahoj..muzu se zeptat jaky je rozdil mezi sunarem obyc a sunarem premium?

drosea
19. lis 2014

@cabo my to měli taky tak, vypil málo a chtěl často, kolikrát i po hodině nebo hodině a půl, všude sem jen slyšela že musí pít tolik a tolik a po 3 hod, ale nikdo mi neřekl jak to udělat. Byla jsem z toho dost špatná. Rada nechat řvát a nedat dřív a pak do něj narvat plnou dávku se mi příčila- on snad ví nejlíp jak velký má žaludek a aby pak zbytečně zvracel tak to jsem nechtěla. A že se UM tráví dýl než MM, ano, ale když vypije málo, tak logicky má i dřív hlad. Kdyby to neměl ještě strávený, tak nechce. A tohle byl největší objev- a od té doby mám klid- krmim kdy si řekne, zvykla jsem si že to neni pravidelné- někdy má hlad za 2 hod, někdy vydrží i 4. Nepije podle dávkování na krabici, a přišla jsem na to kolik mu mám asi tak dávat za 2 nebo 4 hod, abych mléko nevylévala. časem se to tak nějak upravilo a stalo pravidelnější, ale taky jsou dny kdy neví co a jak a buď pije hodně a nebo pije málo. Asi opravdu jako s kojením. Jsou to přece děti a ne stroje.

pavlusa01
20. lis 2014

Já dávám malé sunar complex a hlad nikdy neměla a zatím mi nikdy neublinkávala....Sunar obsahuje mléčný tuk,tak se podobá nejvíce mateřskému mléku a také si myslím,že dobře zasytí....Malá je spokojená,ale miminko je každé jiné a také mu sedne něco jiného.....Mám kamarádky a opravdu,každé miminko papá něco jiného......chce to vyzkoušet....

mecoun
30. lis 2014

@veroon1 ahoj, sunar premium má složení, který je nejblíže mateřskému mléku, protože má mateřský tuk - a v tom je ten rozdíl, proto je to ta premiova řada (dražší, ale nejkvalitnější) - aspoň tak jsem se to dočetla a dává mi to smysl, takže ho malé kupuju