Mám dávat UM desetiměsíční dceři, dosud kojené?

slunickova123
9. led 2015

Ahoj, mam dotaz, jestli mam davat um sve desetimesicni, papa prikrmy ale moc toho nesni, pribira jen kolem 300 g za mesic, ted ma 8600 g. Kojim tak 4x denne, ale mleka asi moc nemam. Male to ale asi neva- neni jedlik, je ji jedno, jestli nabidnu prso nebo ne, kdyz nabidnu prso, pije, kdyz nedam, nevadi ji to. K jidlu ma vlazny vztah. Tak nevim, mam ji dat um treba 1x denne, aby se trochu zakulatila? ;)

wenduliks
9. led 2015

Ja bych nedavala. Pokud pises,ze neni jedlik,tak ti nesvypije ani moc Um. A kdyz kojis a dokrmujes,tak myslim,se je to fajn. Ale je to na tobe. 🙂

agne
9. led 2015

Pokud chceš dále kojit, tak bych nedávala, protože ti ještě poklesne tvorba mateřského mléka. Čím víc kojíš, tím víc se produkuje 😀 . Případně bych zařadila třeba mléčnou kaši. Ale důležitý je, že jí a přibírá 😎 . Byla bych v klidu a nedala bych na marketingové tahy prodejců dětské stravy. A váha je podle mě v normě. A nezapomeň, že začíná mít čím dál víc pohybu, takže může víc energie dávat do spálení než do tukových zásob.... 😉

pejtho
9. led 2015

Podle mě dávat UM, když kojíte je zbytečné. Ono se pak může zdát, že toho moc nevypije, ale vezme si, co potřebuje.
Hlady evidentně netrpí-něco přibírá a 300g za měsíc je dle mého na tenhle věk v normě a není potřeba se kulatit 🙂 Na to má času dost 😀

mooncaa
9. led 2015

Mě přijde, že na 10 měsíců váží dost a 300g za měsíc mi přijde taky, že hodně přibírá. Z čeho usuzuješ, že máš málo mlíka jsem nepochopila. Přijde mi zbytečné dávat UM, pokud dítě nechceš cíleně odstavit od MM. Navíc si myslím, že Ti dítě UM stejně pít nebude, protože je už na MM zvyklé.

verena
9. led 2015

Já jsem někdy dávala prvnímu synovi, kterého jsem (bohužel) nekojila, do příkrmu pro chuť třeba odměrku umělého mléka - v receptech, kam patřilo mlíko. Tak jedině zkusit tohle. Ale jinak mi to přijde zbytečné.

romantika
9. led 2015

nedavala bych, v 10mesicicih uz se pribira pomalu, holcicky maj v roce tak 9 kilo a je to normal. Um je pakarna, davala jsem ikdyz jsem kojila kvůli zdravotnim problemum, ted je z toho akorát zavislost, peníze litaj vzduchem.

marecekavendulka
10. led 2015

Nedavat,naprosto zbytecne.