Máme dávat láhev v noci?

anglisim
13. dub 2019

Ahoj maminky,

Rada bych poprosila o vas nazor a zkusenost.Mam holcicku, 6 mesicu a 1 tyden,delka 68cm a vaha 8900Kg.Porodni vahu mela 3590 g a delku 49 cm.Od narozeni trochu bojujeme s nasi doktorkou,jednou se ji zda ze pribira malo,podruhe hodne..ale k veci.

Malou davam v 18hod koupat,pote dostane 240l Um nutrilonu good sleep a v 19hod ji davam do postylky.Usina do 10minut.Pote se vzbudi okolo 23-24hod s brekem,dostane flasku-stejne mnozstvi,krkne si a dal spi.To same okolo 3-4hod rano,pote spi az do 6-7hod.

Doktorka rikala,ze ma spat celou noc,bez lahve.Muj dotaz zni,jak se situace jevi vam,jakou mate zkusenost s odbouranim nocniho mleka apod. Vzhledem k tomu,ze usina krasne a spi 12hodin,bojim se do toho zasahovat,abych ji to nerozhodila uplne. Pres den mi spi dopoledne cca 45 minut a odpoledne 2-3hod.

Predem diky za rady,S.

luj89
13. dub 2019

Asi takhle, UM z lahve v noci není moc ok kvůli zoubkům (narozdíl od kojení, tam to nevadí). Nicméně 6měs. dítko mi přijde pidi na odbourávání nočního mlíka..

anglisim
autor
13. dub 2019

Zoubek zatim nemame ani jeden,důvodem proc to nocni piti mame odbourat je hlavne ta vaha.Vzdy si poslechnu,ze timto tempem bude mit mala 20kg v 1 roce 😞

lolam10
13. dub 2019

Zmenila bych doktorku😏ja si myslim ze pulrocni dite nemusi spat celou noc.jsou tu maminky kterym 2lete nespi celou noc.jinak nevim jak by pani doktorka resila to ze se dite v noci vzbudi a place.co by asi chtelo jineho nez jidlo?resp.pokud mu jidlo staci ke spokojenosti tak proc ho nedat...a jinak napr.ja jsem syna budila kolem 23h na kojeni nez jsem sla spat a pak vydrzel do rana a nebudil se ve 2h jako driv ,a kdyz jsem to zkousela poprve take jsem se bala ze mu zkazim rezim ale nic se mu nestalo.u druheho jsem to zkousela opakovane ale at ho kojim kdykoliv stejne se vzbudi ve 4h,takze tak😏jinak je to i o diteti,mne prvni dite spalo celou noc od 14dnu(krome toho jednoho kojeni ve 23h coz bylo v polospanku),druheho kojim 2x za noc doted(8m)...

merope
13. dub 2019

A dávat jí toho míň? Zase váží opravdu dost, kolik měří?

tulikiss
13. dub 2019

@anglisim schvalne sem koukala a mala mela v 6 mesicich 8,1kg a v roce 10,8kg. takze bych vahu vubec neresila, az se zacne vice hybat uz ta vaha bude stagnovat. mala teda v noci UM nechtela, spala celou noc, ale zase byla jak prokopnuta pres den, nemohlo se pred ni jist hned to taky chtela a to mohla byt klidne po jidle.

fandysek_1
13. dub 2019

@anglisim neřešit. Začne se hýbat a tolik nabírat nebude. Spí krásně a jedna láhev za noc se mi zdá ok. Znám starší děti, které dostávají láhev i v noci. Je malá a nedokážu si představit, že budeš omezovat v jídle tak malé dítě. A vyměnila bych doktorku.

zelenaesmolda
13. dub 2019

@anglisim nocni krmeni bych jeste nechala ale asi bych snizila davky,podle me ji toho davas moc.mala ma rok a davam ji 210ml a staci ji to.ona se nemusi nutne v noci budit hlady,naopak ji treba muze byt tezko kdyz se to s tim krmenim prezene.

miba10
13. dub 2019

@anglisim doktorku bych poslala k šípku. Každé dítě je jiné. Pokud není vyloženě "obézní" tak to nech být. A i tak to pak vybeha. Mě dceři bude rok a půl a v noci se mi také budí na mlíčko. Ale kdybych ji ho nedala, tak zboura barák 😂 jen se zeptám.... Dáváš pití? Naše malá začala i hodně pít, takže kolikrát měla spíš žízeň než hlad....

lnk84
13. dub 2019

@anglisim Až se začne pohybovat bude pribirat pomaleji..

anglisim
autor
13. dub 2019

@merope 68 cm

anglisim
autor
13. dub 2019

@miba10 diky moc vsem za komentare. Obezni si myslim ze neni,nějaký ten faldik ma,ale je to prostě miminko 🙂 dnes zkusime v noci mensi davku mleka,mozna toho ma opravdu moc. S odbouravanim flasky jeste pockame a jestli me bude doktorka dal tocit, tak ji vymenime 🙂.

Diky holky!

kittyy17
13. dub 2019

@anglisim muj starší syn vypil 7 lahví nutrilonu za 24 hodin, ve 4 měsících celkem 1200 ml. Každé tři hodiny jako švýcarské hodinky, v noci měl jedno delší spaní cca 6 hodin. Tedy v noci 2x flaška.
Ve 4 měsících překonal váhu 10 kg. Doktorka jenom poznamenala, že přibírá dost, ale nedat mu asi nejde... Zkusila jsem mu dát míň, a ošidit ho dudlíkem, neprošlo.
V roce měl 13 kg, teď ve 4,5 letech má krásných 20 kg. Všechno vyběhal a je akorát, kus chlapa.
Cca v roce mu stačila v noci už jenom jedna lahev, a to mu vydrželo do 2,5 roku, kdy jsem mu řekla, že mu nedám, protože se počůrá do postele...
Mladší syn je menší jedlík, od šesti měsíců spí celou noc bez flašky. V pěti měsících měl 9 kg, přes 10 kg se dostal až v sedmi měsících...

Každé dítě je jiné, nelze je škatulkovat. Takže se vykašli na rady doktorky a netrap své dítě hladem.

merope
13. dub 2019

@anglisim Podle http://www.jaknamiminka.cz/vaha-kojence-k-vysce... je v 90% percentilu váhy vzhledem k výšce - opravdu docela dost.

kettkav
14. dub 2019

@anglisim Synovi jsou 2 roky a celou noc nespí nikdy. Minimálně jednou za noc se na mléko budí. V 6 m se kojil několikrát za noc a má 12,5 kg. Ja bych to nechala jak to máte, ještě je malinká.

miba10
14. dub 2019

@anglisim není zač. S odbouráváním flašky je na půlroce děsně brzy. Dcerce je skoro 18 měsíců a nevzala bych jí ji. Je celkem i nejedlik na normální jídlo, takže nevím co by jinak bastila 😁

cuuza
14. dub 2019

Noční lahev bych určitě nerušila, na to je ještě opravdu prcek. Zkusila bych v noci o jednu davku mene, ale nehrotila bych to. Důležité je, že je to zdrave a spokojene miminko. Za chvíli začne lezt a postavu si vymaka...

renat115
10. srp 2021

To je tedy pěkná blbost u tak malého mimina. Já dělala v noci někdy mléko z méně odměrek UM, aby syn tolik nepřibral. Ale bez nočního mléka jsme se neobešli hoooodně dlouho. To by už neusnul a jen řval....

janinasm
10. srp 2021

@merope dost to možná je. Otázka je- co dělat když se v noci vzbudí a má hlad? Nedat mu jídlo? To bych považovala za týrání. I kdyby vážil deset kilo - když má hlad, jist musí. Já bych mu to mliko dala. Je hodně malej, roste. To, že má víc na váze, než je "normální", neznamená mu jídlo opírat. Lidi jsou v dnešní době úplně šílený z obezity, ale takhle malýmu dítěti nelze jídlo opírat. Navíc, to jaký je teď, vypovídá absolutní hov...... o tom, kolik bude vážit třeba v roce. Takže já bych mu mliko klidně dala.

jako_mala_holka
11. srp 2021

Váhu bych tolik neřešila, dcera je od narození na UM a taky dost pribirala, porodní váha byla cca 3400g a v roce měla 11,6kg, nikdo nic nekomentoval... K nočnímu krmení, určitě bych snížila množství, ale mléko bych dávala dal, naši malé je 14 měsíců (a má 14 zubů 😁) a v noci má mléko pořád, ale jen trochu, třeba 120ml... Takže si dá před spaním 180ml (kolem 19h), pak se budi kolem půlnoci, to dostane těch 120ml a pak ráno kolem 6h, když se vzbudí, zase 180ml...nekdy mívá trochu mléka i před denním spaním, někdy mívá jen čaj
V 6 měsících je ještě malá na to aby byla celou noc bez mléka, to jedine, že by se nebudila a spala v kuse, ale takhle bych dala

jako_mala_holka
11. srp 2021

A až teď vidím, že je to stará diskuze 😄 nevadí

merope
11. srp 2021

@janinasm Však jsem psala - dávat jí toho míň, nikoli vůbec nedávat. Když se dítě vzbudí, že má hlad, tak je dobré dát. Případně se ještě dá ředit víc vodou (stejně tekutin, míň "jídla"), ale na to je zrovna Nutrilon fakt hnusnej, Sunar, Hami, tam to jde a je to pořád dobrý, Nutrilon když se víc naředí, tak není dobrý (malému mlíka od cca roku střídám, teď jsem koupila Nutrilon a už teda kupovat nebudu 🙂 ).