Máte zkušenosti s mlékem babylove z DM?

fish
14. lis 2008

Maminky,chtěla jsem se zeptat,jestli máte některá zkušenosti s tímto mlíčkem pro děti?Popřípadě ,jestli jste někde nečetly nějaký odborný názor nebo rozbor na mlíko nebo o mlíku.Některé věci nemusí být nekvalitní jen proto,že jsou levné.Ale ppřece jen,mlíko je pro miminka nejdůležitější strava,tak by mne docela zajímalo,jaké babylove vlastně je.Díky za názory vlastní i někde čtené nebo vyslechnuté.😉 😉

pavlina.k
7. únor 2011

@lidiab Já to mám v plastové krabici s víkem. Taky jsem byla zvaklá na Nutrilon...v těch sáčcích je to nepraktický.

lidiab
9. únor 2011

Tak jsem to do tech sesti mesicu nevydrzela a koupila Babylove mliko v nedeli. Malemu chutna, zadnou reakci nemel, takze asi v pohode. Akorat oproti tomu Nutrilonu ma Babylove vetsi odmerku. Na krabici pisou ze obsahuje 4,5gr, tedy to same co na Nutrilonu, ale ta odmerka je opravdu vetsi. To Babylove mliko je takove "kyprejsi" a zrnitejsi, takze asi proto ta vetsi odmerka. A s tim asi take souvisi to, ze se musi vic protrepavat nez se rozpusti. A zda se mi take ze tvori o hoooodne vic peny, takze pred spanim zatim radeji pridavam jeden vstrik Lefaxu 😕
Jinak, u nas v drogerii ho temer nikdy nemaji, a ani dvojku. Prodavacka rikala ze jej maminky hodne kupuji a kvuli malemu skladu to proste nedokazou pokryt 😲 O kousek dal je vetsi Dmko a tam ho maji vzdycky.

pavlina.k
10. únor 2011

@lidiab Emča po něm úplně přestala ublinkávat. A to drandí neustále na břiše. Po Nutroši byla poblitá pořád. Po BabyLove vůbec!!! 😉

veruska007
10. únor 2011

Kupujeme a je super.

nanulik
10. únor 2011

my dávame bebu sensitive, malý nie je kojený od dvoch mesiacov a teraz už bude mať 4, mali sme obyč nutrilon, aj nutrilon komfort ale mával hrozné bolesti. myslela som si že mu vadí laktoza ale uvažujem vyskúšať toto mlieko či mu nebude dobré.
máme doma ešte 7 balení sensitivky ale potom kúpim baby love. lebo malý začal aj grckať

lenka16
11. únor 2011

Ahoj , po vyzkoušení skoro všech mlik. Jsme skončily a doufám, že nám to vydrží u babylove. Malá není kojená, kojená byla první měsíc, pak jsem začla přikrmovat nutrilonem. Po něm se nemohla vykadit, kadila až po 6 dnech a to z totálním hysterákem a rentární rourkou. Tak jsem zkusila sunar. Ten vůbec nechtěla, co jsem do ní dostala, tak mě vzápěntí všechno vyblinkala. TAk jsem zkusila bebu a po té byla strašně nafouknutá, měla strašné větry. Tak jsem zkusila od soboty mlíčko babylove a už budeme mít pomale krabici snězenou. Kadí po 2-3 dnech, ale sama. Nemusím jí pomáhat rourkou. Od pondělí toho snědla míň, ale ted začíná zase více jest. Už nepoužíváme protibiotika biopron, protože mlíčko je bio a přes den vůbec nedávám sab simplex jen na noc a někdy v noci. Cena je super a myslím si, že tomu mlíčku nemůže být nic. A hlavně v Německu si nedovolí pro mimča udělat něco špatného.

marti73
15. únor 2011

Ahoj.. přišla jsem o mléko 14.dní po porodu a vyzkoušela jsem po Nutrilonu a Sunaru i mléko Babylove z DM-ka. Můžu říct, že naprostá spokojenost. Sice neobsahuje žádná prebiotika, ale je zase Bio z ekologického zemědělství a cena..bezkonkurenční..600g za 129,-kč!! Jsme rádi, že jsme ho objevili a taky hodně využíváme členství v Babybonus klubu od DM, pokud máte tuhle drogerii blízko, tak na tom dost ušetříte. Vyzkoušeli jsme i Babylove vlhčené ubrousky sensitive.. skvělý i Babylove pleny i pleny Alana a taky dobrý. Prostě na DM-ko zatím nemáme nejmenší kritiku. 🙂

marti73
15. únor 2011

Koukala jsem, že řešíte v čem mléko uchovávat.. Já mléko Babylove sypu do plechovky od Nescafe, po každé krabici balení mléka jí pořádně vymetu širokým velkým štětcem, který jsem si na to pořídila a ustříhla jsem si špejli, mám jí zapíchnutou v mléce na zarovnávání odměrky a pohoda. 😉

svarcka
15. únor 2011

Taky kupujeme je super,i příkrmy jsou moc dobré🙂

marti73
15. únor 2011

Jak jste se zmiňovaly o Lefaxu, tak musím říct, že je bezvadnej. Malá měla od začátku problémy s prdíky a už v porodnici jí párkrát stříkli Lefax a když ho používají v porodnici?? 😉 Tak jsem si ho koupila a občas, když ho použiju, vím, že jí zabere. A taky je pravda, že jak jsme přešly na mléko Babylove, tak ho potřebujeme jen vyjímečně, to s Nutrilonem a Sunarem jsem jí ho musela dávat častěji, taky po nich ublinkávala a teď je klid. 😅

veronikavlaskova
16. únor 2011

Taky pijeme Babylove, už dvojku. Střídáme teda tak po pěti krabicích s Hippem, ale na Babylove nedám dopustit. O tom, že by se neměly mlíčka střídat vím, ale to se spíš myslí třeba během jednoho dne, dávat jednou to, podruhé té (i když i to maminky dělají a pohoda). Jinak na střídání nic špatného nevidím, já bych teda rok pořád to stejný pít rozhodně nechtěla. Mateřské mléko se alespoň časem mění, ale UM je pořád stejný.
Přesypu si ho vždycky do krabice od Nutrilonu, který jsem jednou koupila. Na Nutrilonu je dobrá jen ta krabice 🙂

xenik78
17. únor 2011

aj my sme presli z Nutrilonu na Babylove Bio 1 a maly /maly na 6t/ je spokojny, pravidelne a bez problemov kaka, negrcka, parada. Predtym sme davali Nutrilon extra 1 a ked si odgrgol aj grcol, maval problemy s kakanim, casto sme museli pridavat sabsimplex. Uz mame klud a dokonca v noci aj dlhsie spinka, ako spaval na Nutrilone.
co sa tyka ceny - to nam vysvetlila veduca predajne DM u nas v meste: na rozdiel od inych znaciek mlieka a hlavne Nutrilonu, DM nedava peniaze do reklamy na svoje vlastne vyrobky radov Balea, Balylove, S-he a ostatnych, ktore najdete len v siete DM. Co sa tyka kvality, velakrat je vyssia ako inych "značkovych" výrobkov

xenik78
17. únor 2011

@lidiab najdolezitejsi je obsah tukov a cukrov a ten je rovnaky - teda rozdiel 0,1g

ikarkulka
19. únor 2011

@xenik78 a také "nesponzoruje" doktory, kteří by ho doporučovali maminkám 🙂 😀

už jsem to tu asi psala, taky jsem nejdřív dávala bebu, dávali ji malému v porodnici, tak jsem chtěla doma najet na to samé, abych mu příliš nezatěžovala trávení a nestřídala to.
nebyl kojený vůbec, pokud nepočítám pár kapek, co se snažil během prvního měsíce vytáhnout.

po bebě míval problémy s vyprazdňováním, byl nafouknutý, prořval celé odpoledne a večer, ublinkával. pak jsem začala dávat babylove a jako mávnutím proutku všechny tyhle problémy zmizely.

hodně tady zmiňujete horší rozmíchávání - já jsem se s tím teda nesetkala, rozmíchává se mi úplně stejně jako beba, tj. pefektně. a pěna zmizí, když ho dám ohřát do ohřívačky (mám připravenou převařenou vodu, ale vychladlou, do té zamíchám babylove a dám ohřát).

marti73
20. únor 2011

Taky používám převařenou vodu, kterou nechám vychladnout, než ji použiji na mléko BABYLOVE z DM a nedělá mi žádné cucky. Mám na stole skleněnou 1l konvičku jen na vodu. 🙂 Pak ohřeji lahev v ohříváčku..

lidiab
22. únor 2011

Toto mliko mi take zadne hrudky nedela. Jsem s nim naprosto spokojena, malemu chutna, pravidelne se vyprazdnuje.
Vcera jsme se zcela prekvapive dostali na detskou obezitologii...i kdyz ja si myslim ze tak trochu nepravem, mame to proste v rodine. Pan doktor rekl ze o tomto mlicku neslysel a z tohoto duvodu pochybuje o jeho kvalite. Snazila jsem se mu vysvetlit ze maly pet mesicu pil Nutrilon (z prsu toho vytahl minimum) a to teprv pribiral a kdyz jsem zacala davat Babylove tak naopak pribrzdil v pribirani, ale jaksi to nechtel slyset. Proste to neni jeden z tech "renomovanych" vyrobku, ktere jsou zobrazene na plakatech v jeho motolske ordinaci a od kterych dostava nespocet reklamnich letacku a prospektu. Take je DMko nezve na "odborne seminare" a "skoleni". Pan doktor nam naznacoval ze malemu davame nejaky smejd a uklidnil se teprv kdyz jsem mu rekla ze se to vyrabi v Nemecku a ze to ma bio certifikat.

handm
22. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem pročetla celou diskusi ... Už jsem zvažovala přejít na jiné mlíko dřív, ale Dr mi říkala, at to nedělám. Malého částečně pořád kojím a dokrmuji UM, nejdříve normál Nutrilon, pak kvůli velkým kolikám a prdíkům N. Comfort... zkusili jsme Extra, ale po tom byl zabetonovaný a sytější tedy rozhodně nebyl. Po Comfortu se zase objevuje zácpa, kterou ale odháníme šťávičkami..
Každopádně jsem si říkala, že od 6. měsíce bych zkusila jiné UM, nebo zároveň s příkrmy.. Myslíte, že je to dobrý nápad, dávat mu hned dvě novinky?! Jakože jiné UM a ještě příkrmy?!
Malý hrozně nabírá, zřejmě ten Nutrilon a k tomu MM... tak bych ráda to trošku přibrzdila a některé jste tu psali, že to docela šlo..A pravidelná stolice by se hodila a snad by to fungovalo i na ty prdíky (kdyby to bylo lepší!)
@lidiab, my se asi potkáme fakt všude 😀

lidiab
22. únor 2011

@handm hihi 😀 A ja se sem zrovna jdu podivat
Vzdyt mame velmi podobne pribehy. Ja kdyz jsem zacala davat ten Babylove tak prave pribrzdil v pribirani. Po tom Nutrilonu pribiral rychle, vzdyt vis 😉 Ted se to zpomalilo a rikam si ze jsem mozna mela zmenit UM uz davno, na ty doktory se uz moc nespoleham. Ja jsem zacala s prikrmy a za tyden jsem zacala davat Babylove. Uz mu ten Nutrilon nejak nejel a tak jsem premyslela zda Hipp nebo Babylove, a Hipp zrovna nebyl. Ona ta zmena UM neni az zas takova novinka, to slozeni je velmi podobne (a dle predpisu se ani nemuze moc odlisovat).

handm
23. únor 2011

@lidiab 🙂 Jo, to je fakt! Už od toho Motola 🙂
Já už chtěla mlíko změnit, hlavně kvůli těm jeho prdům atd.. ale Dr říkala, at teda zůstanu u Comfortu, když je to lepší s ním, i když nechodil nijak pravidelně na velkou... Ale leze to šeredně do peněz a říkám si, že přece musí mu sednout i jiné mléko. A taky že se musí naučit normálně kadit a ne jen díky šťávičkám a řidké stolici díky Comfortu... Hipp jsme koupili už, jenže pak Dr řekla at neděláme změnu, tak ho tu mám jedničku a malej je už na dvojku.. Tak to asi zkusím s těmi příkrmy! Nové mléko i příkrm... to by bylo, aby nebylo líp!🙂 A doufám, že taky zpomalíme s tím nabíráním, dneska to vidím na 9,5kg...😲
Tak se uvidí! dík

ikarkulka
23. únor 2011

@handm řekla bych, že to se změnou UM je taková zažitá pověra, možná jí podporují výrobci těch "renomovaných" značek, aby maminky zůstaly u té jejich.
nesetkala jsem se nikdy s tím, že by přechod na jiné UM způsobil nějaké vážné problémy.
naopak - spoustu maminek začne třeba nutrilonem, to dítěti nesedí, tak přejde na bebu.
nebo začne bebou, dítě se nemůže vyprázdnit, tak najedou na sunar... a tak dále. každému miminku vyhovuje něco jiného.
ale konkrétně na bebu jsem slyšela hodně stížností v souvislosti s vyprazdňováním.

handm
24. únor 2011

@ikarkulka Je to asi pravda, my začali normálním NUtrilonem, ale pak kvůli kolikám najeli na Nutrilon Comfort- s tím dobrý, ale zas má permanentně jakoby průjmovitou stolici, když ji tedy má, protože paradoxně mu to udělalo zácpu... když jsem zkusila na noc Nutrilon Extra, na větší zasycení, bylo to peklo -zabetonovalo ho to, že se kroutil jak had, a sytější tedy rozhodně nebyl 😝
Tak jsem si říkala, že zkusím jiné, pak mě ale DR odradila, ale ted jsem rozhodnutá od dvojky to zkusit! Tak snad mu bude Babylove sedět, bude krásně kadit a bude mu dobře 🙂 V sobotu jdeme na velký nákup 🙂

marti73
24. únor 2011

Dávala jsem kamarádce na zkoušku jednu krabici a říkala, že malé taky chutná, že ho bude kupovat. 🙂

silvia31
24. únor 2011

ahojte, tak my ho používame od začiatku, ja som po cisárskom nemala mliečko, trošilinku sa rozbehlo príchodom domov, ale potrebovali sme prikrmovať, lebo nepriberal a siahla som po tomto mliečku babylove a super 😉 teraz už pije babylove 3 a stále je všetko ok. Dr. nám tiež predpísala nutrilon, ale z toho mi nekakal a plakal a bojoval s tým strašne, pri babylove bolo všetko v poriadku a ani ho nebolelo bruško.. používame aj plienky, vlhčené obrúsky aj príkrmy a kaše všetko tejto značky a sme strašne spokojní 😉 😵 a mlieko uskladňujem v plechovke od nutrilonu 😀 😉

andilekrenat
10. bře 2011

ahojky Na doporučeni kamaradky která pro svého syna taky nemohla najít vhodne mličko po kterým by neměl žadne problemy našla tohle a všechno v pořadku a to měli začatečni,dvojku a ted jsou i na trojce.Taky jsem začla mlíčko kupovat ikdyž prvně s nejistotou jestli bude kvalitní a zatím si na něj nemohu stěžovat a to máme teprve skoro 2 měsice.Začli jsme na sunaru a bohužel z toho měl malej zacpu :( Jediné co teda nevím až bude mit malej třeba 7,8 měsicu dá se to střidat i s jiným?

handm
11. bře 2011

Ahoj, tak jsme asi 14 dní na DMku a zatím dobré!🙂 MAlej krásně kadí - což je u nás skoro zázrak, prdíky zatím taky OK (klepu na dřevo), jen nevím, zda mu stačí, co mu dáváme (já pořád trochu kojím)...
a taky jsem se chtěla zeptat, deláte to jako normální UM klasický anebo podle toho jejich návodu (2/3uvařit, pak dát, pak protřepat a pak dolít vodou atd)???? díky!🙂

andilekrenat
12. bře 2011

@handm ahoj já to dělám klasicky jako dříve a žadný problem 🙂

andilekrenat
12. bře 2011

Ahojky tak jsem dneska vykoupila dm a vzala malemu rovnou 5 krabiček.Strašně rychle to unás mizne.Jak dlouho Vám vydrží jedna ta krabička 600g baleni.Já mám pocit že občas u nás tak 4 dny a to nepřehaním.Ne vždy malej totiž sní co má nachystane ikdyž to vypada na velký hlad a tak se pak chysta dalši.Jinak štve mě u těch mlíček ale to je u každe značky že dlouho nevydrží nachystaný a zachvili skysnou :(

handm
12. bře 2011

@andilekrenat ahoj, díky za odpověd, mě se tedy nestalo, ´že by mi to zkyslo.. a to si někdy chystám na noc a celou to mám připravené až do rána...

andilekrenat
15. bře 2011

@handm Já teda nevím,ale prý se to dělat nemá.Jako když je to čerstvé voní to rozhodně jinak jak po 45 minutách asi tak.

oacka
15. bře 2011

@handm nemala by si ho mať celú noc urobené, max. 2 hodiny. potom fakt skysne. radšej si priprav vodu do termosdky a pred pitím nasyp mliečko. urobené UM sa nemá skladovať dlhšie ako 2-3 hod.
my sme z nutrilonu prešli na babylove a žiaden problém zatiaľ.