Moje roční dítě se stále dožaduje umělého mléka

miseeel
30. říj 2017

Ahoj devcata...!
Mam jen takovy dotaz: moje temer rocni dite se nechce vzdat UM (kupujeme Hipp).
Stale ho pouziva jako uspavaci prostredek (spanek dopol.2 hod + 200ml mleka, pote odpol cca 1,5 hod dalsich 180-200ml a na noc 240ml - stale v noci na mlekove krmeni vstavam dvakrat) nechce mi moc pit caj, vodu jen nucene, co se stravy tyce - rano chleb+lucina k tomu zelenina, v poledne hami sklenicka, popr.muj vytvor a odpol rohlik + jogurt + ovoce. To tak nejak zobe po cely den (maliny, hrozny, jablicko....) mate to nekdo podobne? Zkouseli jsme uspavat bez mleka, ale ten krik se nedal vydrzet :-/ diky za rady popr.za uklidneni, ze to vlastne neni nic spatneho... i kdyz....

saryk9
30. říj 2017

Ahoj. Proč mu chceš vzít UM? Děti ho mají dostávat až do 3 let a vypít cca 0,5l denně. Jsou v něm vitamíny. Takže já bych mu ho normálně dávala. A má jídlo v noci má stále nárok. Můj 15m syn taky minimálně 1 v noci UM chce. Oni mají teď tak rychlý vývoj, že hlad mít opravdu můžou.

g_m
30. říj 2017

@miseeel Zkus snižovat dávku. Místo 200ml dát třeba 180ml a pak 150ml atd. a postupně mu to vzít úplně. Tak jsme odnaučili my noční UM. A tím, že ti vypije přes den tolik UM, tak mu nechybí ani jiné tekutiny, tak proto nechce čaj/vodu. A mně třeba toho UM přijde dost. Malá bude mít 1 rok a pije 240ml před spaním a 150ml po probuzení, jinak už má jiné jídlo a čaj.

miseeel
autor
30. říj 2017

Tak to jsem rada.... dnes jsme byli na plavcu, maminy se tam do me pustili, ze UM neni v tomhle velu uplne zdrave, ze je dost velky na jinou stravu, nez je mleko a ze jejich deti tohle a tamto (dostal flanderu, protoze to mame daleko domu a v aute “usne”) tak se ptam, jestli mu ho treba nedavam moc?

billythekid
30. říj 2017

Malý má rok a půl a UM má stále 3x denně (2x210 a na večer 1x240) a vyžaduje to. Dr. nic na kontrole neříkala a já mu ho brát nebudu. Dokud ji chce, bude jo mít. Z tekutin mi pije vše a hodně 🙂

saryk9
30. říj 2017

@miseeel to Byli divné maminky 😔 mně i dr. Říkala um dávat dokud chce... Ja začnu na noc,, rušit'' až na roce a půl.... Ale zdá mi to vyjde, to nevím

miseeel
autor
30. říj 2017

@g_m snizovala jsem - obratilo se to proti mne - v noci jsem na krmeni vstavala 4x, protoze rval hlady. Nejprve jsem zkousela vodu (tu plival) jak ucitil mliko, flaska za minutu v coudu...

miseeel
autor
30. říj 2017

@saryk9
Mne nevadi, ze pije UM, spis jsem si rikala, ze v tom ma vse a vlastne mu nic nemuze chybet. Horsi je to nocni krmeni. Od miminka jsem k nemu vstavala i 10x za noc a to nepocitam kojeni, po 10.mes. se to trochu uklidnilo a ted max 3x, vzdy ale kvuli krmeni. Uz to spis unavuje me. Nejradsi bych ho to odnaucila uplne, ale nalit do nej trychtyrem pul litru, jen anych se vyspala je nesmysl. Navic on obligatne vypije svych 240ml a klapka. Vic ani tuk. Jenze pak je ve 2 rev a v 6 dalsi :-/

blahova_andrea
30. říj 2017

já nějak nechápu, proč chceš ročnímu dítku vzít um. syn nebyl kojený a pil ho až do 2,5 let, kdy jsem mu ho teda začala brát nenápadně tak, že jsem mu ho dělala čím dál vodnatější a menší množství až plynule přešel na vodu. dcera um nikdy neměla, ale byla do dvou let kojená. kdybych ji v roce odstavila, tak bych jí do dvou to um dávala stejně. v roce mi přijde fakt brzy mimču to mlíčko odpírat. co tak občas čtu, tak jsou i děti, které si dají um rády i ve 4 letech. syn byl jedlík, jedl hezky a všechno a přesto jsem mu um neodpírala. hezky si snědl svoji porci jídla a pak si rád to um ještě dal. sice dostal fakt trošku spíš porci na chuť, ale dostal ho. dcerka naopak byla vždy nejedlík. chtěla se jedině kojit, jídlo nic moc a ani po odstavení z ní žádná žravka není. taky spíš jen tak uzobává. dva dny v týdnu třeba jí fakt krásně, že až zírám a zbývají jak kdyby jela ze vzduchu a zásob z těch lepších dní 😀
že vstáváš v roce v noci jen 2x buď ráda 😅 vždyť to je krásný skore 🙂 já spíš nikdy nechápala, že někomu děti fakt spí a že si k ránu dají flašku nebo prso a spí se dál třeba do devíti. taková mateřská mi byla fakt zapovězena a nijak mě to nestresovalo. se synem jsme od porodnice měli budíček v pět, tak co naplat? člověk toho za den stihnul... 😀 než jiní začali lézt z postelí, tak syn si šel dát prvního šlofíka. jediná nevýhoda byla v tom, že se nešlo moc družit, protože se to těžko časově ladilo :-/

misa357
30. říj 2017

Jakože novorozeně může žít z UM, ale pro starší není zdravé, kdyz jo ma jen občas? Nějak v tom nevidím logikou.

listopadka1
30. říj 2017

vzdyt minimalne do roka by um mit mel, aspon pul litru denne. po roce staci i mene (dr. rikala kolem 300ml, ale vic urcite nevadi), ale da se zacit nahrazovat kravskym. s dcerkou jsem to tak udelala, ted ma 16 m a porad pije aspon 2x200 ml denne, moc ji chutna a brat ji ho nehodlam, pro male dite je mleko velmi dulezita slozka potravy.

soleilll
30. říj 2017

@miseeel V roce je to úplně normální. Nevykládaly ti o jeho škodlivosti náhodou matky, který jen kojily a UM nikdy dítěti nedaly? Ty toho asi ví...! Pokud dítě normálně jí, můžeš jednu dávku UM nahradit plnotučným kravským mlíkem, ale jestli tě netlačí peníze (za Hipp), tak to fakt neřeš. Já dávám na noc pořád 300 ml Hami a to je malé rok a půl. (Taky bych byla radši, kdyby se normálně navečeřela a pak prospala celou noc, ale ještě to holt nejde...)

saryk9
30. říj 2017

@miseeel můj syn kojení nebyl, jedl po 3 hodinách plus občas chtěl dudlík atd. Tak vstávání moc dobře znam. Za vstávání 1-2x za noc jsem vděčná, ale za celistvý spánek bych se taky už nezlobila....co pritel/manžel? St vstává někdy on.... Můj muž Teda teď už nevstava, ale dřív aspoň o víkendu jsem jednu noc spala a dost to pomohlo

ninive211
30. říj 2017

Já do roka kojila a v roce naopak přešla na UM, to dostávala až do 2,5 roku ráno a večer, později jen večer a ráno jenom někdy (když si vyloženě řekla a taky jsme ubírala dávky), ale protože byla fakt nejedlík docela, tak jsem byla za to UM ráda, že má vitamíny, které potřebuje. Aspoň do těch dvou let bych UM dávala klidem. Na plnotučné mléko k pití jsme přešli až v těch 2,5 letech, dřív jak ve dvou letech bych na pití mléko nedala. (jako plnou dávku, ne jen třeba ochutnat), je jinak stravitelné a obsahuje o hodně více bílkovin a méně živin (např. železa, vitaminu D) oproti UM.
jedině snad to noční krmení bych zkoušela omezovat...já to řešila tak, že jsem UM ředila a postupně snižovala dávky

plksv
30. říj 2017

Ten titulek se mi moc líbí 🙂. Já bych nadepsala: moje čtyřleté dítě se stále dožaduje MM 🙂. Nevidím nic špatného na tom svém ani tvém.

karolly
30. říj 2017

Syn má 17 měsíců skoro a UM má dvakrát denně. Ráno a večer....

g_m
30. říj 2017

@miseeel Já tě chápu, malá měla UM v noci spíš jen na znovuusnutí ze zvyku a hlad neměla, protože do týdne se ho vzdala. A opravdu je to otrava a to já jsem vstávala jen jednou... Nebo mě ještě napadlo mu ho trochu víc zasytit kaší - nezkoušelas to tak? Nebo nemá málo normálního jídla, že by byl hladný a vyžadoval UM? Malá mi taky jí než jde spát, tak co mu to posunout tak, že bude mít normální jídlo před spaním (myslím přes den) a na UM už mu nezbude tolik místa v žaludku...

vojtkovalada
30. říj 2017

Ja spise nechapu, jak to teda mate? Vzdyt dej mléko hned rano jak vstane a pres den uz jen normálni jidlo...a mlecko pak pred spinkanim vecer, hotovo....

sthanina
30. říj 2017

@miseeel Ahojky, mám 15 měsíčního syna a UM má před spaním kolik chce... Pije 210-270ml. Rozhodně mu ho neber, pokud ho chce, nevidím žádný rozumný důvod...

msimankova
30. říj 2017

Mne dcerka od roku pila 180 ml rano a 240 ml vecer, v noci jen kolem zubu, ale ona v noci nepila nikdy nejak moc. V roce a pul nam pediatricka rekla, ze uz mam ubirat, tak dcerka dostala vic normalni vecere a UM, nechtela ho a bylo to. Rano ho pije porad a dokud bude chtit, necham ji ho. Ted uz ostatni vsevedky moc neposloucham, ale taky mi kolikrat nasadily brouka do hlavy, delej si to tak, jak to vyhovuje tobe a tvemu diteti 🙂

zmrzlinka
30. říj 2017

Dcere (13 měsíců) lezou zuby a jist moc nechce tak je kolikrát jenom na UM 😉

alexovka
31. říj 2017

Můj syn má 15m a v noci se na mlíko vzbudí i 3x. Do roka byl kojený, pak jsme přešli na um. Myslím, že se budí ze zvyku, je celkem jedno, kolik mu dám, vypije láhev dám dudlika a spí dál. Taky bych se chtěla už vyspat, ale pak si vzpomenu na vstávání každou hodinu a jsem ráda, že alespoň tohle máme za sebou. Alespoň po obědě spí i 3 hodiny 🙂

cesnecka
31. říj 2017

Muj syn ma 3 roky a doted si v noci dava flasku mlika. Jakykoli zpusob jak jej "odnaucit" k nicemu. Jesine co funguje, ze sam od sebe snizuje pocet lahvi za noc. Okolo roku az roku a pul to byly 3, ve dvou az dvou a pul 2, ted jedna. A doufam ze do konce roku padne i ta posledno. Ale jak pise autorka. Jakykoli pokus o odebrani situaci jen zhorsil.

miseeel
autor
31. říj 2017

@saryk9 muj muz k nasemu synovi nikdy nevstal, natoz aby udelal mleko....

alexovka
31. říj 2017

Manžel sice mléko udělá, několik dávek, abych v noci nemusela nikam chodit. Ale bohužel syn ho nevzbudí, i když mu řve jak tur hned u hlavy...Takže noční vstávání je na mě a střídáme se, kdo s ním bude vstávat ráno. To mi hodně pomáhá, se dospat.

yelowangel
31. říj 2017

Klid, Míša má ve 2 letech a 3 měsících pořád UM v noci na požádání. Je fakt že noční vstávání docela opadlo po tom co jsme se přes den snažili do něj nacpat co nejvíc normálního jídla ale i tak se stane že se vzbudí a ne občas - jednu krabici sunaru má cca na měsíc až dva podle toho jak kdy. Neboj se on do dospělosti na flašce nebude 😉 a kdyby ti zas nějaká můra začla vykládat že to není zdravý klidně ji odbij s tím že přes den má pestrou stravu a UM se dělá až do čísla 5 (což je do minimálně 3 let, možná do 4) a víc ji neposlouchej 🙂

laskonka85
31. říj 2017

Nase 27 mesicni dcerka ho pije dodnes..Rano a vecer..Doktorka rikala ze to rozhodne nevadi..

35_a_budu_mamka
31. říj 2017

@miseeel Mám 13měs mimi a ptala jsem se na UM doktorky na roční prohlídce - dávám také Hipp. Prý 3-4 porce denně (z toho 1 může být nahrazena jogurtem).

zuzkaasteli
31. říj 2017

Moje dcerka bude mit po novem.roce tri a dodnes na.noc dostava mlicko. Deti rychle rostou a v um neni nic spatneho,vitaminy mineraly. Nevidim v.tom nic spatneho. Mlecna davka ma byt kvuli kostem 2-3x denne. Jedna lucina a jogurt jsou fajn,ale tim mlickem nic nepokazite. V roce jsme to mely stejne. Mala byla celkem jedlik,cajik taky pila,ale i tak na noc mela 210ml a v noci jsem 1-2x stavala. Vydrzte,ono to netrva vecne🙂

brokovich
31. říj 2017

Synek 25 měsíců a od skončení kojení je stále na UM, a to na spaní. V poledne 210 ml, ještě nedávno měl 240 ml, a na noc má 210 a v noci se budí 1x - 2X a dá těch 120 (dříve měl i 3x 150). Nemáme v plánu mu to nějak brát, ale po pár měsících snížit to množství. Teď nedávno jsme snižovali z těch 240 a 150 na 210 a 120 a pohoda. Žádný násilí. 😉 Jinak vodu neohříváme. Převaříme (😀 já vim no, jsou mu dva) a necháme v lahvičce připravenou vodu a do dávkovače mlíko a v noci jen nasypeme, protřepeme a podáváme. 😉

lenickan
31. říj 2017

Dle toho co píšeš to má jako pití. A buď za to ráda. Nesmí odmítat ostatní jídlo, což dle toho co píšeš nedělá. Mléko je úžasný zdroj vitamínů a fakt ho potřebuji. Náš prostředni 4,5 roku, si rád dá 250 sunarku před spaním, po večeři, vydatné! A hele už xkrat jsem dekicala Bohu, že to pije. Ono při angine, či jiné nemoci, nic jiného stejně nechtějí... taky zvážit zda není otesanek, pokud je ok, nezvraci a nemá bolení... Dávala bych mu to. Sám si rekne