Potřebuju si odskočit od 9. měsíční dcery, jak nahradit kojení?

rosa106
2. říj 2018

Dobrý den, jdu si k vám, zkušenějším, pro radu. Dcera má téměř 10 měsíců, ji už téměř vše a kojena je tak už jen ráno, před odpoledním spánkem, večer před spaním a v noci. Pracuji z domova, ale občas musím na nějakou schůzku a zrovna mi jeden den vychází tak, ze bych měla být pryč už od oběda až do doby, co už dcera spí. Proto potřebuji toto jedno odpoledne+večer vyřešit tak, aby to dcera zvládla i bez kojeni. Jaké by bylo, prosím, nejelegantnejsi řešení? Když bych dala um, musí mít nějakou speciální lahvičku, nebo se to pro ten jeden den nezblázni? A když dam um, bude se chtít i nadále kojit? Odstrikat mléko mi moc nejde, proto rovnou spekulují nad tím um. Je to takto výjimečně možné? Mate zkušenost?
Díky moc za rady 🙂

cranbie
2. říj 2018

@rosa106 ja to ted resila taky a vyresilo se to samo 🙂 ona to poznala ze ja tam nejsem a ani nechtela a to jsem zvladla malicko odstrikat, nezajem. Dala si vetsi veceri nez obvykle a to se koji několikrát denne plus pred spanim. Na veceri 2hrnky vyvaru, maso a zeleninu a spala svuj dosavadní rekord az do 4 rano bez kojeni. No a kdyby to neslo, dala bych pít normálně z hrnecku jak je zvykla nez resit specialni lahev na um

kittyy17
2. říj 2018

Normálně vypadni, při nejhorším najdeš doma řvoucí dítě, určitě nikdo neumře 😉 tatínek si poradí, při nejhorším ji udrnca v kočárku a přenese do postýlky...

konidana
2. říj 2018

@rosa106 jestli není na lahvičku zvyklá, pravděpodobně jí stejně bude odmítat😉

martinka_33
2. říj 2018

UM potřeba není, stačí jídlo a pití 🙂 Já jsem šla od 9m miminka na plný úvazek na směny a kojenej byl do 20ti měsíců, UM nikdy neochutnal, prostě když nebyla máma, nebylo mlíko

merope
2. říj 2018

Mé dítě má zatím pod 10 cm, tak tohle mám jen od příbuzných - ale proč by na UM musela být nějaká zvláštní lahvička? Pokud jí ho chceš dát (já tedy viděla, že prostě jako doplněk jídla bylo ještě mlíko - a ještě ne kravské, takže UM), tak proč ne klidně do hrnku? Jenom se ti to možná bude hůře rozmíchávat (v lahvičce se to dobře odměřuje a pak míchá, ale to je asi vše). Kupovat skoro ročnímu dítěti lahvičku mi přijde jako nesmysl.

michaela_2
3. říj 2018

@rosa106 Taky bych jak píšou holky neřešila UM. Nakoj ji než odejdeš, v 9 měsících to jeden den hold zvládne o příkrmech 🙂. Kdyby se ti povedlo něco odsát, tak do hrnečku - ale je pravděpodobné, že to stejně chtít nebude, pokud je dosud zvyklá se prostě u tebe kojit. Ale jednou to určitě vydrží, žádný stres 🙂

v_erunka
3. říj 2018

Malé bylo taky 9 měsíců, když jí poprvé hlídala babička přes noc a část dne. Já jí uspala s MM a pak po probuzení dostala UM a v pohodě to zvládla. Měla ho poprvé a v pohodě. Odsát se mi nepovedlo skoro nic.

kittyy17
3. říj 2018

@merope u devítiměsíčního dítěte už nejde o mlíko, ale o to dudlani, je to uklidňující prostředek, však to poznáš 😉
Když neuvidí maminku, ani si na mlíko nevzpomene.

budouci_maminka
3. říj 2018

Zkus odstrikat když máš malou na 1 prsu, jde to lépe...jinak si taky myslím že to odpolko zvládne o prikrmech, zvlášť pokud už je na pár lzicek občas zvykla. Z UM bych se akorát bála kvůli bolení briska