UM a prso. Jak to fungovalao, když jste přecházeli na UM?

martinatd
2. zář 2021

Ahojte zajímají mě vaše zkušenosti jak to fungovalo když jste prechazeli na UM, jak se s tím vaše mimco srovnalo. Syn je na prsu porad v 6 měsících. Přes den ležím s nim když spí a je u prsu v noci se budi 3x a chce prso a vůbec netuším jak to bude fungovat až přestanu kojit. Díky prsu mi přes den vždy pospi cca hodinu asi 4 krát za den ,bez prsa a mě moc spánku nedá. V noci chce kolikrát jen dudat chvíli pak spí dal ale neumím si představit co mu dám až bude UM ,dudlik máme ale ne vždy pomůže, ví že to není prso 😅docela se toho bojim. Přecházet na UM chci začátkem příštího roku. Děkuji 😊

makkyv
2. zář 2021

@martinatd Ahojky, přikláním se k diskuzi a též mě zajímá. Dcerce je 10 měsíců a máme to úplně stejně, akorát dudlík nechce už od malička. Já tedy na UM chci přejít až déle, chci kojit co nejdéle to půjde, ale ne až do školky žejo😅
Jen mě taky zajima, jak to budu dělat až prestanu, jak bude spát atd😢😅

jjasmina
2. zář 2021

@martinatd kojila jsem, Um mi malá nikdy nevzala, po roce jsem nahradila mlecnymi výrobky, samozřejmě měla pestrou stravu a jedla vše

jjasmina
2. zář 2021

@makkyv já jsem kojila do 1,5 roku a malou jsem naučila usínat vedle mě přítulná, umazlena, Um nikdy stejně nevzala

makkyv
2. zář 2021

@jjasmina moc děkuji ❤️

zuzekk
3. zář 2021

Časem se tahle potřeba sama upravi, poznáš, kdy se s ním dá "domluvit ", že teď (přes den/venku/atp) mlíčko není, jak bude víc jist, bude se míň a míň kojit (a naopak). Když s kojením není problém (bolesti, nedostatek), na UM bych vůbec neprechazela, po roce už je to zbytečné. Jak pro tebe (pracné, drahé) tak nový zvyk pro něj, kterého se časem zase budeš zbavovat. Jednoduše koj dokud to jde, hlídání lze řešit odstrikanym MM, i v mrazáku, a pak jdi rovnou stravu.