UM a tuhá stolice u novorozence. Je to normální?

14. říj 2022

Dobrý den ☺️
Syn (8 dní) má od narození UM. v porodnici jsme začali s Bebou, doma pokračujeme na Beba sensitive (měli jsme pozitivní zkušenosti už u dcery), ale malý má po mleku už dva dny hrozně tuhou stolici. Nemůže bobky ani pořádně vytlačit. Včera v noci jsem mu už pomohla rourkou a některé bobky byly trochu i od krve, jak ho to odírá😪. Vím, ze se má čekat 2 týdny až si miminko na mléko zvykne, ale je toto normální? Mate zkušenost ? Přijde mi, jakoby kakal úplně nějaké betonové kameny🤦🏻‍♀️. Přes den se s tím nějak popere a něco vykaká, večer už je to prostě horší.
Dáváme druhy den balonix med na prdiky které ho taky dost trápí a biogaiu.
Děkuji za rady !

ekou
14. říj 2022

Co zkusit probiotika?
Taky jsem resila stejny problem a proste po 5 dnech jsem presla na jine UM a koupila probiotika pro miminka...

autor
14. říj 2022

@ekou máme Biogaia 🙂

ekou
14. říj 2022

Aaa 🙂, dle nazvu se uz nechytam. Pak jeste cvicit nozickami at se streva rozhybou

fazolkazuzka
14. říj 2022

Pije dostatek vody? Kmínový čaj? Mezi um? Chybí mu asi tekutiny

dasipe
15. říj 2022

Um ho evidentně betonuje. Zkusila bych úplně slaboučký odvar z vloček a změnu um. Nám na tohle pomohl Nutrilon comfort & colics, pak jsme postupně přešli na normální. A taky mám špatnou zkušenost s Balonixem. Malá po něm měla též zácpu. Zkusit místo něj jiné kapičky. Espumisan nebo Baby calm. Každopádně kdyžtak zavolat pediatrovi, určitě poradí 🙂

julcina
16. říj 2022

Ahoj, my jsme teda taky měli problém ale zvyšila jsem pitní režim a vše bylo vyřešeno v mlíčku problém nebyl. I dr. doporučila hodně tekutin. Pijeme tedy hodně čajové nápoje převážně teda ovocné ale na přírodní bázi. Bylinkové u nás jaksi nemají šanci :-/

nijij
16. říj 2022

Stačí zvýšit příjem tekutin. Čisté vody, nebo fenyklového čaje .
Odvary z rýže vloček apod bych 8mi deníku miminku určitě nedala.