Změna UM z Nutrilonu na Hipp. Máte zkušenost?

tinkad29
29. pro 2019

Ahoj, máte někdo zkušenost z přechodu z Nutrilonu na Hipp? Od porodnice malý bohužel nechtěl pít, takže jsme museli dokrmovat, dali nám Nutrilon, malý šíleně trpěl na prdiky a trpí. Teď už jsme jen na UM- šíleně se kroutí, napina, place, nepomáhá ani espumisan. Bylo nám doporučeno Nutrilon Colics(přímo na prdiky a koliky) - bohužel nám vůbec nepomohlo, na prdiky trpěl stejně, měl zelený a řídký hovinka.. A navíc to vůbec nechtěl pít, ksichtil se a pil to asi půl hodiny. Byl mi doporučený od známých Hipp combiotik, máte někdo zkušenost?? Případně jak dlouho trvá než si na nové UM zvykne? Děkuji za rady 🙂

kiki1912
29. pro 2019

@tinkad29 UM by mělo být minimálně tři týdny aby si viděla zda mu sedí nebo ne

hasara33
29. pro 2019

@tinkad29 ahoj, malá měla od porodnice bebu - prdy, zácpa pak hipp a opět prdy a zácpa, tak jsem přešla na Kendamil a všechno je v pořádku, jak prdy tak i kadění 🙂 nicméně každé dítě je jiné a snese něco jiného, jinak upřímně každý tvrdí, že se UM nemá měnit často a má si prcek zvyknout, ale nikdo neřekne proč vlastně ... já dávala dva týdny bebu, pak necelý dva týdny hipp a nakonec ten Kendamil a hned jak jsem s ním začala tak se do dvou dnů dalo všechno do pořádku takže za mě raději vyměnit hned než nechat miminko trpět když mu to očividně dobře nedělá

amazonkajanik
30. pro 2019

@tinkad29 Hippem si moc nepomůžete , měla jsem ho pro malého z porodnice. Zácpa,prdiky i přes kapky. A hrozně mi ho blil. Přešla jsem na kendamil, ten aspoň neobsahuje palmovy tuk (který právě dělá neplechu se zažíváním) ale jelikož malý stále ublinkaval , přešla jsem do třetice na sunar AR a máme klid co se týče UM

kspp1
30. pro 2019

Tak my jsme od narozeni meli bebu, nutrilon v porodnici nechtel. Beba mu chutnala, ale kakal do zelena, pozdeji mel prujem, zkouseli jsme zmenit na sunar, blinkal strasne moc a ted mame prave hipp a zadny problem. Pro nas zatim nej. Musi se vyzkouset, kazdemu sedi neco jine.

jaja01k
30. pro 2019

@tinkad29 Chce to vyzkoušet, každému miminku vyhovuje něco jiného. Můj starší byl spokojený s Bebou. Mladší měl nejdřív Sunar, ten mu ale způsoboval průjem, vyměnili jsme za Hipp, a bylo po problému.

handulkak
30. pro 2019

@tinkad29 u nás pomohl až Nutrilon Profutura. Změna na hipp, bebu byla zbytečná a bezezměny

xenie131
30. pro 2019

nas pousteli s nutrilonem z porodnice. malej mel boleni a ublinkaval. presli jsme na hipp a max spokojenost. ono to boleni muze zpusobit i vigantol

tinkad29
autor
1. led 2020

@xenie131 můžu se zeptat jak jste dávali dávkování? Přesně podle Hipp krabice, nebo podle váhy? Já zkouším, ale upřímně mi přijde že má pořád hlad a prdiky má taky :( Děkuji

tinkad29
autor
1. led 2020

@kspp1 zkouším hipp, kakani se spravilo je ukázkové. Prdiky ale ještě zatím má, akorát mi přijde že má často hlad :( kolik jste dávali ml, přesně podle krabice, nebo podle váhy a radši min a častěji? Děkuji

kspp1
1. led 2020

@tinkad29 maly ji odmala malo, je mu 4,5 mesice a pije 6-7x 120 ml. Rozhodne se neridim krabici, ale jeho hladem. Delam vzdy 10-20 ml navic, ale nechava je. Az zacne pit do dna, zase trosku pridam. Kdyz ho trapi brisko, dam mu parkrat kminovy cajik, ten samotny nepije, dam par lzicek do mlika. Jo a taky maly je blinkaci, takze zahustujeme z poloviny AR, coz je asi trochu sytejsi.

xenie131
2. led 2020

@tinkad29 posled krabice. na 30ml vody je 1 odmerka. kolik ma mesicu? my jsme na vyssi cislo nutrilonu prechazeli skoro o mesic driv dycky. uz mu to pak mestacilo. ale boleni a tak nemel. misto vogantolu sme davali d vitamin od terezie

xenie131
2. led 2020

@tinkad29 zkuste mu udelat fenyklovy caj a sem tam mu dat cucnoit. ten je na boleni bezvadny. krasne se po nem prdi. jinak malej jedl co cca 2.5 az 3 hodiny

tinkad29
autor
2. led 2020

@xenie131 tojo, ale že na tom hippackym je přímo napsaný třeba 3-4 týdny - 5 až 7 dávek po 100ml a tak 🙂 tak jsem spíš myslela jestli to někdo dává přímo podle těch týdnu na té krabici. No teď nám bude měsíc teprve :( jinak od včerejška jsem zacla dávat lzicenku toho čaje sem tam (říkala mi to pravé i mamka že i nám to dávali) , a prdi Teda šíleně celej den, tak třeba mu to trochu pomůže. Ale dala jsem mu jen 3 krát denně malou lzicenku, zas nechci nějak moc takhle brzo. Uvidíme no. Už mám koupený i kapky biogaia probioticky tak je taky začneme kapat. Ale jako vratim se zas k Nutrilonu, protože mi co hodku a půl řve hlady :(

xenie131
2. led 2020

@tinkad29 tak pokud ma hlad tak to je horsi... ja malymu davala 120ml tusim. nekdy vypil treba jen 60. pak tas treba tech 120. dva mesice byl jajejsi rozhozenej nez sme se sehrali vsichni. jeste me napada... ten nutrilin strasne mic peni. nechavate ho dost odstat? to taky dela prckum zle. toho caje se nebojte. prckovi to ulevi. uvudite. chce to cas a pevny nervy te zacatku. jak na to prijdete bude dobre. jeste me napada... maminy tusim jeste hodne prechazeli na Bebu...

tinkad29
autor
2. led 2020

@xenie131 no chvilku odstát nechávám, ale někdy už má takovej hlad že musíme co nejdřív papat. Já právě ještě slyšela že je dobrej ten Kendamil tak nevím jestli třeba nezkusit ještě to. No uvidíme,zas abych mu tím nějak nerozhazela zažívání :/

xenie131
2. led 2020

@tinkad29 uvidite. rikaji ze by se vyziva mela nechat aspon 2 tydny nez to organismus vstreba. verim ze to spravne najdete. jen se obrnte. jak sem jiz rikala. malej byl takovej divokej 2 mesice nez sme se zabehli a vse vychytali.

serafinovicova
3. led 2020

Také to znám. Z jsme odcházeli s Nutrilonem, ale malá trpěla na prdiky a bolení bříška, tak jsme zkusila Bebu a tu hrozně blinkala-hned druhý den a čtvrtý den jsem to nevydržela a dala ji Hipp a už po dvou dnech změna k lepšímu. Mléka chystám podle hladu malé, teď ve 4m mi vypije 120ml vody +4 odměrky a místo Vigantolu vitamín D od Terezie a na prdiky že začátku Balomix, ale ten už teď cca 2 měsíce dávat nemusím 🙂