1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
6. led 2012

@hp ahoj, díky za konzultaci. Tak to jsme na tom stejně ..jen já mám magnesium 3 x denně....Řeklas mi toho víc, než má doktorka. Ještě to zkonzultuji v tom Podolí s nějakým porodníkem. Já u čípku mám napsáno 0 - což mne tedy dost udivuje, když mi doktorka řekla, že je měkký. No hlavně že je uzavřený. Nehladit břicho? To jsou mi špatné zprávy - ale večer po sprše aspoň pořádně namazat musím.

xavera
6. led 2012

@hp moje máma prý když byla těhotná se mnou, tak měla taky od 6. měsíce tvrdnutí břicha, tak si prý poležela týden v nemocnici. Nakonec mne 20 dní přenášela 🙂

xavera
6. led 2012

@cuddle máš pravdu, pořádně to zvážím. Práci náročnou totiž nemám. Tramvají do kanclu a z kanclu, přes den sedím u počítače. Po práci ale každý den něco - jóga, pilates, 2 x rehabilitace, pak často ještě nějaký sraz či návštěva apod. Do toho samozřejmě domácí práce. Takže asi spíš omezím ty popracovní aktivity. Jinak se bojím, že když půjdu na rizikáč domů, nedá mi to a stejně budu doma něco šůrovat, zařizovat, vařit apod. To by bylo nakonec pohybově náročnější než dřepět v práci.

hp
6. led 2012

@xavera Jojo taky mažu to je třeba,ale pokud to není nutné, tak pozbytek dne nechat břuch v klidu 🙂 Taky občas zapomenu a přistihnu se s rukou na mimi 😉 Musíme tam ty naše zlatíčka udržet co nejdéle.Od návratu z kontroly opravdu ležim a jdu jen na záchod a pro nějakou dobrotu.Jinak nic,tak snad bude příští kontrola v cajku 🙂

hp
6. led 2012

@cuddle Ahoj, to máš tedy pravdu.Musíme mimísky v bříšku udržet co nejdéle 🙂 .Já nechodim do práce od OPU a opravdu jsem prvních 14 dní ležela uplně pak do 3 mésíce polehávala.Naskočil mi exem,který nemohli ničím léčit,byl i na obličeji,tak jsem nikam nechodila. Musela na plodovku takže opět 3 týdny velkého klidu.Když jsem si v prosinci začala těhu opravdu užívat,tak jsem trochu zapomnela na odpočinek ☹ Takže obchoďáky,pečení,kafíčka a tak.No a pan doktor mě ve středu vrátil zpátky na zem 🙂 Tentokrát je vše na manželovi opravdu nic nedělam.I kdybych měla Těch 40 týdnů proležet,tak výsledek je KRÁSNEJ 🙂

xavera
6. led 2012

@hp
Takže ležíš.....
mě se doktorka jen zeptala jestli nemám nějak moc náročnou práci a když jsem řekla že ne, tak zůstala celkem v klidu. Prý leda když budu mít těch kontrakcí víc než 10 za den, tak mám přijít a pak bych už ležela. Možná ten můj čípek není zas tak tragický. Řekla, že hlavně že je uzavřený.

hp
6. led 2012

@xavera Jojo ležim, koukam na bednu a pospávam,protože s mimiskama už si takle nepoležíme 🙂 .Já myslim,že mam čípek taky uzavřený 🙂 .Doktor řekl:Neni to nic kritického,ale šetřete se,šetřete se.No a tak to nepokoušim.Jen tak to určitě neříkal.Jen si v poledne dojedu pro ňaminy k obídku a pak zase lehnu.Můj gyndař pracuje právě i na klinice skrze umělá oplod.(právě on mi dělal ivf).A ve vetšině uměl.opl. se rodí předčasně,proto to ležení.A plně souhlasím s jeho větou,že to nejhorší máme za sebou až když máme mímo v náručí 🙂

xavera
6. led 2012

@hp a ještě prosím tě kde máš napsanou tu 2-ku u čípku v průkazce? Na té stránce jak se zapisují jednotlivé prohlídky ve sloupečku CS? Tak na to totiž koukám k sobě a mám tam fakt 0, minule 1. A to minule říkala že je tuhý a uzavřený. Tak se v těch číslech a značkách nějak nevyznám 😕

hp
6. led 2012

@xavera jojo to je ono CS.Měla jsem tam 0 a teď 2.Nevim jestli máš stejnou průkazku,ale u mě ještě otočíš list a je tam Naléhající část 1 a Konsistence 1 jinak samé 0.A ty jsi měla minule Cs 1 a teď 0?

xavera
6. led 2012

@hp tak to máme každá jinou. U mě už žádné další stránky na zapisování nejsou kromě razítek zubaře apod. U CS mám od začátku napsáno: /, /,0,/,0. Ale teď mi dochází, že to nejsou jedničky, ale proškrty, protože to mě vůbec neprohlížela zevnitř 🙂 Takže vlastně jen ty dvě nuly. Tak asi ho opravdu nemám tak měkký na to, aby se to na čísle už nějak projevilo 😨 Kdybych tam měla 2 jako ty, tak taky ležím a vše vypouštím.

hp
6. led 2012

@xavera No,tak to je fajn,tak hlaď,hlaď a hlaď!!! 🙂

xavera
6. led 2012

@hp 😀

tina74
6. led 2012

@xavera Ahoj, snad to s tím Tvým čípkem opravdu nebude tak vážné, jinak by Ti paní doktorka nařídila klidový režim. Jestli si vzpomínáš, já jsem nedávno zneklidněla, proč mám v průkazce napsáno 0-1. Někdo už tady měl problémy s čípkem, tak jsem se o to začala zajímat... Telefonicky mi bylo řečeno, že to je fyziologický nález, tj. všechno je v naprostém pořádku. Úplně jsem doteď nepochopila, proč někde píšou jen 0 a u nás 0-1, ale nic lepšího tam být nemůže - je to normální stav, jak má být. Na poslední kontrole jsme se k tomu tématu ještě vrátili a pan doktor mi řekl, že kdyby bylo cokoli v nepořádku, tak už bych dávno měla omezený pohyb...

Jinak jsem dnes byla na testu na cukrovku. Asi jsem naprostá výjimka, ale mně ten mok skoro i chutnal! Každopádně jsem to bez problémů vypila na ex... Jen jsem pak následně byla hodně přeslazená a snědla cestou domů asi 5 suchých kaiserek a zapila je spoustou vody. No a miminko z toho cukru pěkně divočilo. Ráno pohyby normálně skoro necítím, dnes to byl zase tanec🙂

A ještě k nedávnému tématu postýlka: S místním truhlářem jsem měla štěstí, opraví mi to za velice přijatelnou cenu🙂 Mám radost, už jsem ji skoro odepsala...

xavera
6. led 2012

@tina74 tak to jsi fajnšmekr s tím sladkým nápojem tedy 🙂 já na to půjdu teprve v úterý. Je to zvláštní, že je to u nás takhle posunuté, ale tak asi nevadí.

Postýlka - no super 🙂 to je prima, že ji zrenovujete, bude to takový rodinný skvost 🙂
Já se asi začnu tedy porozhlížlet také po nějaké. Když mě paní doktorka straší temi kontrakcemi, tak abychom ji náhodou nepotřebovali dříve, než počítáme 😒

Zároveň rozkreslím a zadám na výrobu přebalovací pult na pračku. Nebude to nic složitého, tak by to asi zvládl i manžel, případně taťka.

bugee
7. led 2012

Ahoj děvčata, tak se hlásím po šíleném týdenním maratonu v práci, musím říct, že jsem fest unavená, ale na druhou stranu zřejmě bez jakýchkoli následků, až se divím... Navíc jsem za ten týden zhubla půl kila, ale dnešní kontrola dopadla naprosto v pořádku - všechny krevní testy, moč, čípek, děloha, vše OK. Ultrazvuk nedělala, tak bohužel vůbec nevím, jak je prcek velký a kolik váží, ale doktorka mi řekla, že je vše v ideálním stavu a že i ty problémy s játry vypadají jako zažehnané (měli podezření na těhotenskou hepatopatii - což je stav, kdy se tělo brání těhotenství, takže játra začnou kolabovat a z toho začne kolabovat i následně těhotenství, bylo by to velmi vážné a v těchto případech se prý těhotenství předčasně končí kolem 30tt... - takže to teď naštěstí mudra vyloučila) 🙂
Tímto týdnem jsem navíc ukončila i ten šílený pracovní zápřah, roční závěrka je hotová a teď už budu jen pomalu předávat věci kolegyni a zaučovat dočasnou výpomoc. Takže velmi zvolním a budu chodit dom po max. 6-ti hodinách 🙂

bugee
7. led 2012

@xavera @hp Držím oběma palce, aby se vše zklidnilo a jak čípky tak dělohy držely dál bez problémů. Určitě je v těchto případech dobře, když maximálně uberete plyn a budete odpočívat.

@tina74 S tou cukrovou vodou jsi pašák 😉 Můj prcek pak taky pěkně řádil 🙂 - asi úplně nejvíc za celou dobu... A je bezva, že tu postýlku můžete restaurovat, to je fajn mít něco tradičního rodinného 🙂

bugee
7. led 2012

Dost myslím na holky, co se tu poslední dobou vůbec neukázaly - jak vše dopadlo pro @gabulenka, jak se asi daří @jajinka28 a @janijacek?

flyaway
7. led 2012

@bugee Je pravda, že @gabulenka se dlouho na diskuzi neukázala, ale někde jinde jsem objevila její zmínku o tom, že "ladí do růžova", takže asi nakonec vše dopadlo v rámci možností dobře 🙂 .
S @janijacek se potkávám na jiné diskuzi a myslím, že se jí daří dobře - bříško roste a týdny přibývají 😎 .
Akorát @jajinka28 se ozvala naposledy před štědrým dnem, tak snad je v pořádku a bolest zad trošku ustoupila! 😵

flyaway
7. led 2012

@bugee No a co Ty, lumpíku, to až na Tebe přijdou porodní bolesti, řekneš si, že musíš ještě chvilku vydržet, protože je třeba udělat uzávěrku? 😀 😀 😀

flyaway
7. led 2012

Pondělní UTZ se blíží - moc se těším a zároveň se bojím 😅 .
Snad bude vše jak má být, kde to má být a budeme se vyvíjet dle předepsaných tabulek 😀

bugee
7. led 2012

@flyaway Neboj, teď už určitě bude vše v pořádku - v pondělí na Tebe budu myslet a držet pěsti, ale myslím, že už sis vše vybrala a teď Tě čeká jen to samá radost (třebas v předklonu u záchodové mísy... 😉 ).
Díky za zprávy ohledně ostatních - a také doufám, že je @jajinka28 v pořádku.
No, ohledně mé práce - teď už mám za sebou opravdu vše "pracovně" důležité, jsem za to moc ráda, už mě čeká jen "užívání si". Na řadě je vše ostatní 😉 Konečně se začnu trochu zajímat o to, co bych měla mít ve výbavičce, jak uspořádat byt, co si koupím pro sebe (potřebuji novou podprsenku, nějaké těhu bombarďáky kalhotky 🙂 a tak) a pomalu si začnu zjišťovat, jak je to na Mělníce s předporodním kurzem a vše ohledně porodu. Takže teď už jen ty mateřské starosti, to slibuju 🙂

gabulenka
7. led 2012

Ahoj holky, jste hodné, že jste si vzpomněly 😉 Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale průběžně vás dočítám. Moc gratuluju všem novým těhulkám, snažilkám přeji spoustu trpělivosti a sil a novopečeným maminkám zdravíčko a radost z miminek 😉 My se zatím držíme, jsem 23+3 (nebo +5 podle toho u jakýho doktora), čekáme dle všeho holčičku. Na kontrole bylo vše ok, malá má přes 600g, absolvovali jsme i kardiologii a vše bylo normální. Jen mě pořád trápí výtoky, který jsou různě zabarvený. Když to bylo do červenohněda opět jsem panikařila. Prý je to asi i kvůli tomu, že ten vak redukovaného plodu je dole, tak asi nějak "dráždí". Jinak čípek a vše drží, tak uvidíme. Bylo to po vánocích, kdy jsem měla víc pohybu, tak možná taky proto. Jinak mám dodržovat tak nějak klidový režim, což už mě moc nebaví, ale udělám pro prcka maximum 😉 Občas mi tvrdne břicho, tak beru magnesium. Těšila jsem se jak budu chodit cvičit a plavat, ale to taky nemůžu, nemluvě o sexu 😀 Pořád se bojím, že se něco podělá... a tak počítám dny, ať jsme co nejdál. Čas si občas krátím pokukováním po internetu co se týká kočárků, výbavičky atd. tak to docela ubíhá... Moc na vás všechny myslím, opatrujte se 😉

babka
7. led 2012

@gabulenka Tak hlavně odpočívej, hlaď bříško a pozdravuj tu princeznu uvnitř 😉

@xavera já mám test na cukrovku taky teď v úterý, už jsem podezírala moji doktorku, že na to kašle, když jdu tak pozdě, ale asi je to ještě o.k...

babka
7. led 2012

@flyaway neboj, všechno bude v pořádku 🙂

tina74
8. led 2012

@gabulenka Ahoj Gabulenko, mám radost, že ses zase ozvala a že se vaší holčičce daří dobře🙂 Taky jsem na Tebe moc myslela...
Výtok je nepříjemný☹ Já jej mám občas jen mírný, bezbarvý, ale i tak mě to někdy vyděsí a říkám si, jestli mi neodtéká plodová voda...
Už abychom ty naše miminka měly v náručí a nemuseli se strachovat, jestli se jim něco v bříšku nestane. Strachovat se pak o ně budeme nejspíš ještě víc, ale už to bude jiné...

tina74
8. led 2012

@xavera @babka Holky, já jsem v pátek odevzdala žádanku, tak už se do ní nemůžu podívat, ale vzpomínám si, že tam bylo dost velké rozmezí, nejspíš 25.-29. týden. Žádanku jsem dostala hned na začátku, spolu s těhotenskou průkazkou, takže bylo na mě, kdy se na test objednám. A objednala jsem se hned, abych to měla vyřízené. U vás ale pozdě určitě nebude...

xavera
8. led 2012

@gabulenka ahoj, děkujeme, že ses ozvala...všechny jsme tu na tebe myslely. Stále jsem si říkala, jak jste se asi rozhodli a jak to pro vás vše dopadlo. Teď tu čtu dobrou zprávu, to mám ohromnou radost. Jen tak dál, dávej na sebe pozor a laď do růžova 🙂

xavera
8. led 2012

@flyaway takže zítra ultrazvuk! pěkně si ten pocit užij, až uvidíš fazolku na monitoru a možná i s cvakajícím srdíčkem..?

xavera
8. led 2012

@babka tak to máme v úterý nastejnačku 🙂 škoda že si tím blivajzem nemůžeme připít na zdraví, tak aspoň virtuálně. ..a výsledky jsou hned ten den? nevíš?

babka
8. led 2012

@xavera jj, tak si připijeme aspoň virtuálně na dálku? 🙂 Doufám, že to "přežiju", nesnáším přehnaně sladké věci. Jak je to s výsledky bohužel netuším ☹