1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
7. únor 2012

@pentagras
@tina74
@babka
ahoj holky, tak na kontrole dobrý 🙂 děložní hrdlo od minula beze změny. Uzavřené, i když měkké, malá hlavičkou dolů a celkem tlačí, ale prý když do ní šťouchne, tak se posune. Takže zatím nerodím 🙂 byli to poslíčci, i když prý ne zcela běžného rázu. Kdyby to přišlo zas a nepřestávalo, ale sílilo, mám jet rovnou do porodnice. Jinak ležet ještě 14 dní, pak mi začne snižovat magnesium. Takže vše ok, je to tak jak jsem doufala.
Děkuji všem za podporu.

babka
7. únor 2012

@xavera Tak to je fajn, že je všechno v pořádku. Já jsem zvědavá, co zase ve ČT poví doktorka mně, posledni dny už ten klidový režim poněkud flákám... Ale zase si říkám, že žádné problémy nemám a zatím bylo na kontrole vždycky všechno o.k.

bugee
7. únor 2012

@xavera Uspokojivé zprávy, to je fajn 🙂 Asi musíme mít každá něco extra, abychom se nenudily... 😉

xavera
7. únor 2012

@bugee to jo, ale já si narozdíl od ostatních vůbec nemůžu na nic stěžovat. Jsou tu příběhy s játry, srdečními problémy, vysokou nadváhou, cukrovka, otvírání hrdla......každá si tu něco vyžíráte. To já jsem oproti tomu všemu v pohodě, jen mi začli poslíčci....takže klepu na dřevo, doufám že jsem si to právě pěkně nezakřikla 😀

xavera
7. únor 2012

@babka taky to striktně nedodržuju....jen jsem se dnes dozvěděla dobré zprávy, hnedle jsem vygruntovala byt - ještě že je malý 🙂 ...přijde totiž na návštěvu moje maminka, aby mi se vším pomohla a já koza stydlivá jsem ten byt před jejím příchodem radši uklidila 😀 no, ona si stejně něco najde...alespon mi pomůže s žehlením, protože u toho bych strávila pár hodin a v leže se to dělat nedá. Tak jsem zvědavá na tvůj čtvrtek, určitě to bude v pořádku. Hlavně že se cítíš dobře.

gabulenka
7. únor 2012

@xavera tak to jsou moc dobré zprávy, to mám radost 😉 jen tak dál 🙂

gabulenka
7. únor 2012

jo holky, nemáte některá problémy s padáním vlasů? Ne že bych vám to některé přála. Mě hrozně padají, mám pocit, že budu do porodu plešatá 😢

tina74
7. únor 2012

@gabulenka Ahoj, já právě vůbec a jsem hodně překvapená. Nejen že mi teď vůbec nepadají (dřív jsem s tím měla docela problémy - pravidelně jsem brala Methionin), ale skoro vůbec se mi nemastí. Normálně si je umývám každé ráno, teď klidně 2-3 dny nemusím. Mám je mnohem pevnější a nelámou se. A rostou rychleji.
Myslela jsem si, že se v těhotenství budu muset nechat ostříhat nakrátko, a naopak teď mám vlasy do půli zad. Nikdy jsem je neměla tak kvalitní a už asi ani nebudu. Přes půl roku jsem se nenechala ostříhat, protože mi to připadá škoda. Stejně tak mám teď mnohem pevnější nehty. A kupodivu nemám problémy s pletí.
Zato teď neskutečně kulhám, což mi na kráse zrovna nepřidává 😀

tina74
7. únor 2012

@xavera To jsou velice dobré zprávy🙂 Moje noha čím dál horší, začíná to i dost bolet, ale už jsem se s tím smířila. Hlavně ať je miminko v pořádku. Po porodu to budu nějak řešit, pokud se to nespraví samo.

tina74
7. únor 2012

@gabulenka Zkus se na to zeptat své lékařky, třeba Ti něco poradí. Nevím, jestli se v těhotenství může brát konkrétně ten methionin. Je to aminokyselina, já jsem ji začala brát asi před 4 lety, když jsem vysadila HA a zároveň začala být po pár měsících vystresovaná z toho, že pořád nejsem těhotná. Vlasů jsme měli plný byt. Obvodní lékařka měla podezření, jestli nemám něco se štítnou žlázou, a tak mi nechala udělat nejrůznější krevní rozbory, ale všechno bylo v naprostém pořádku. Methionin mi zabral do pár týdnů a pak jsem jej už pro jistotu brala dlouhodobě. Je buď na předpis (levnější) nebo se dá koupit volně v lékárně. Při předchozím těhotenství mi můj pan doktor říkal, že by ho spíš raději nebral, tak jsem ho vysadila. U Tebe by to ve 3. trimestru třeba už nevadilo, tak se poraď....

pentagras
7. únor 2012

@xavera jéé, tak to je super, paráda, tak vidíš 🙂

pentagras
7. únor 2012

@tina74 jj, děkuju, už koukám na ceníky 🙂

pentagras
7. únor 2012

@gabulenka no to mě povídej, mě vypadali po hormonální léčbě na začátku všechny\ vlasy a ted mi jde dolů i obočí, vlasy sice rostou ale nic moc a místama jen ☹ ☹ ☹ ☹

tina74
7. únor 2012

@pentagras @gabulenka Holky, mně taky ještě padaly vlasy po květnovém IVF pokusu. Myslela jsem si, že z hormonů, ale možná to bylo i z toho šíleného psychického šoku, že to nevyšlo. Nějak jsem s tím napevno počítala a hrozně mě to pak dorazilo. Nemůžete to třeba mít částečně i z toho, že teď máte i jiné zdravotní problémy, děláte si starosti... ?

bugee
8. únor 2012

@tina74 Už Ti taky ta kulatina naskočila 😉 Gratuluju 🙂

tina74
8. únor 2012

@bugee Nádhera🙂 A už zbývá jenem 77 dní🙂

xavera
8. únor 2012

ahoj holky, tak s vlasama a nehtama to mám zas úplně jinak než vy. Vůbec nic mi neroste, ale ani nepadá. Dost teď tedy ušetřím za kadeřníka a manikůru. Dříve jsem nosila krátké gelové nehty, protože mé se strašně třepily. Gelové mi ale po otěhotnění zcela přestaly držet, takže šly dolu a mám jen te´dka svoje otřepené pahýlky. Vlasy stále krátké - jakože dřív jsem chodila ke kadeřnici jednou za 2 - 3 týdny, jak to rostlo a od otěhotnění jsem u ní byla jednou jedinkrát lehce upravit kolem uší. To jsem tedy zvědavá, jestli to po porodu zase začne růst, nebo mi navíc všechno vypadá 😀

xavera
8. únor 2012

@tina74 no a mě jen 55 😕 !!! já se nejvíc bojím toho, abych se o to maličké miminko uměla správně postarat. Aby mi třeba pořád neplakala, abych jí nenechala nastydnout, aby mi nevypadla z náruče. Ach jo, nevím kde tyhle věci vystudovat. Asi bych doma z počátku potřebovala nějakou poradkyni, která mě všechno naučí.

tina74
8. únor 2012

@bugee A zrovna je taky takový krásný den🙂 Sluníčko a venku spousta sněhu. Asi si zajdu na procházku. Dnes jsem si pořádně pospala, tak je noha odpočatá - po schodech jsem skoro běžela, což už je velký nezvyk. Nevím, jak dlouho to vydrží, ale musím toho využít🙂 A doma je už konečně teplo🙂 Jo a ještě přišla zásilka se zavinovačkami a pytlem a všechno vypadá super🙂

tina74
8. únor 2012

@xavera Já už takové myšlenky taky začínám mít. Jak to všechno zvládneme... A ještě do toho nepředstavitelný spánkový deficit. Manžel si bude brát 14 dovolenou v první polovině května a máma přijede podle potřeby buď předtím nebo potom. Tak ve dvou se snad ten první měsíc bude zvládat líp. Hlavně to nevyspání.... Když nespím, za pár dní mi to už vůbec nemyslí, jsem strašně podrážděná a mám nekoordinované pohyby. To mě právě děsí nejvíc☹

tina74
8. únor 2012

@xavera Oprava: ...14 dní dovolenou...

tina74
8. únor 2012

@pentagras Jo a i ten spací pytel je s ovčím rounem. Je krásně teploučký a velice precizně ušitý. Takže to cenově nejde moc srovnávat s těmi úplně nejlevnějšími, hadrovými. Mně ty ceny, stejně jako @bugee, připadají naprosto přiměřené kvalitě...

tina74
8. únor 2012

@bugee Zavinovačky jsem teď zkoušela i do kočárku. Myslím, že budou minimálně během prvního půl roku ideální místo nějakého pytle, který už kupovat nebudu.

bugee
8. únor 2012

@tina74 Také zatím nebudu kupovat žádné pytle do kočárku - až zimní.

Právě jsem si přivezla výbavičku od kamarádky - jsem z toho nadšená, kočárek je skvělej (je šedý, takže se mi do něj hodí ty spací pytle a zavinovačky, co jsem si objednala u Babyvaku v šedo-zelené kombinaci), stejně tak autosedačka (vč. froté letního potahu). Nosítko je úplně exclusivní 🙂 , 2x použité... myslím, že já ho unosím k smrti - se psama na procházky a tak... Některé ty malinkaté hadříky jsou úplně k zulíbání 😉, i když nic není kraječkové ani nijak přehnaně "roztomiloučké", stačí ta velikost.... a úplně se děsím toho, jak to maličkaté nic budu držet, natož s ním jakkoliv manipulovat 😖
Kromě toho mám ještě jednu rychlozavinovačku, dětské polohovací lehátko "Beruška" (zelené s červenou beruškou), hrazdičky s visícími hračkami na postýlku, na lehátko, velkou hrací deku s křížovou hrazdou závěsnými hračkami, monitor dechu, nějaké bavlněné plíny, hračky (např. plyšový hrající "Usínálek" - je fakt roztomilý, hraje a svítí), kousátka, chrastítka, ohřívačku na příkrmy, oblečky, dupačky, čepičky, ponožky, rukavičky, lehátko do vaničky, teploměr do vody a spoustu dalších praktických věcí jako kalhotky přes jednorázové plenky, krém na rozpraskané bradavky, gel z dubové kůry na poranění po porodu, balík poporodních vložek, jednorázové kalhotky do porodnice, no prostě horu věcí. Postýlku vč. příslušenství mi přiveze, až na ní budu mít místo. Za to vše si řekla 12.000 CZK 🙂

bugee
8. únor 2012

@xavera 55 dní, to je krása 🙂 A neboj, kámoška říkala, že v porodnici naučí i jak jednou rukou mimčo držet ve vzduchu a druhou mu sprchovat zadeček 😉 No jasně, že to bude ze začátku sranda - když koukám na velikost těch oblečků (a to mám až od velikosti 56 ne newborn!), tak mi také stydne krev v žilách, ale věřím, že to nějak půjde 😉 Musí to jít, všechny matky to zvládly, my to zvládneme taky, i když ze začátku asi nebudu chodit mezi lidi, aby mě neudali za "týrání" 😉

xavera
8. únor 2012

@bugee 😀 😀 😀 to máš pravdu, taky se asi budu stydět poprvé vyrazit s kočárkem, abych ho někde v zatáčce nepřevrhla 😀

tina74
8. únor 2012

@bugee To je paráda! Moc gratuluju! Vidíš, jak se to rychle vyřešilo🙂 Je velká výhoda, když můžeš mít tolik věcí od kamarádky, v dobrém stavu a ještě za více méně symbolickou cenu. Jen tiše závidím...🙂 Za 12.000 CZK bys ani nepořídila kočárek.... Věřím , že se tím vším teď budeš minimálně několik dní kochat. Já pořád chodím nakukovat do skříně a do pokoje, kde je zbytek věcí🙂

tina74
8. únor 2012

@xavera Já už bych ráda s kočárkem trénovala, ale mám to zakázáno 😀 Dnes jsem do zavinovačky alespoň zkusila dát plyšáka 😀

bugee
8. únor 2012

@tina74 Nejsi jediná, kámoška mi ukazovala, jak fungují všechny nastavitelné polohy a pásy na autosedačce na plyšovém medvídkovi 😉

bugee
8. únor 2012

@tina74 Máš pravdu, ještě mi chybí pár drobností, docela se těším, že je budu pomaličku dopořizovat...ale takové množství kvalitních a zachovalých věcí bych za tuto cenu nepořídila, jsem vážně moc ráda 🙂 Teď jen pro ty věcičky najít místo - udělala jsem si seznam, co všechno ještě musím vyklidit, aby se to nějak dořešilo a abych to vůbec stihla... Jediné, s čím si pořád lámu hlavu a co nevím, jak vyřeším, je přebalovací pult - zřejmě budu nakonec přebalovat na gauči... prostě místo na něj není ☹