1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
2. kvě 2012

@hp Jojo, ještě tak alespoň tři měsíce bych byla ráda, kdyby u mě vydržela... 🙂
Přijde mi to jako neskutečně dlouhá doba, ale je mi jasné, že to uteče jako voda a už tu bude s náma 😵
Zatím si užívám kopanečky (i když už začínají nabírat značně na síle) a tetelím se nad tím mini pidi oblečeníčkem, které se mi tu začíná nezadržitelně kupit 😀

bugee
2. kvě 2012

@flyaway Teda musím říct, že podle fotek toho máš nakoupenýho asi tak 10x víc než mám pro mrně ve skříni já 😉 😀

flyaway
2. kvě 2012

@bugee To sem raděj ani nepiš, protože manžel občas nakukuje a já mu doteď vcelku úspěšně tvrdila, že toho to mimčo opravdu tolik potřebuje 😀
Ale ne, ono to nebude tak tragický, mám toho vcelku dost na ty první dva měsíce, ale pak je tam i část na ty další měsíce, takže předpokládám, že po dokoupení nějakých pár drobností máme zásobu na celého prvního půl roku 🙂

bugee
2. kvě 2012

Tak jsem dnes "přežila" první den sama doma bez muže a musím říct, že mi malý dal fest zabrat - zrovna dneska vůbec nespí, pořád jen řve... ☹ Akorát v kočárku byl jak andílek, takže společná procházka s pejsky se zdařila úplně perfektně (to, čeho jsem se bála nejvíc), byli jsme venku hodinu a půl, pejsci se vrátili domů zcela vyčerpaní a doteď spali. Jonáš ale kromě té procházky řve a řve a řve, nemohla jsem si ani namazat rohlík, natož ho sníst 😒 Vzpomněla jsem si na @xaveru, jak tu psala, že i brečela, protože nevěděla, co s malou - měla jsem to dnes podobné - nakojený, přebalený, masáž bříška, cvičení s nožičkama, rozbalený, v zavinovačce... nic nepomáhá, řve jak tur neustále... teda kromě dvouminutovek, kdy už si říkám "Hurá, usíná", ale to jen nabírá sílu na další řvaní ☹ Musím končit, už zas nabírá 😢

flyaway
2. kvě 2012

Teď jsme se vrátili z kardio kontroly a Eliška má srdíčko jako zvon, žádné problémy nebyly objeveny 😵
Takže vše jak má být a teď už se jen těšit na páteční 3D UTZ 🙂

bugee
2. kvě 2012

@flyaway Tak už zas na 5 minut spí...
Neboj, ono je toho pidi oblečeníčka vážně potřeba celkem dost - když totiž přebaluje manžel, tak se mu pravidelně stává, že ho malý počůrá nebo pokaká, k tomu si zadělá i bodýčko a dupačky (neumí to odhrnout pořádně stranou, zkrátka chlapi 😉), přebalovací podložku, někdy i zavinovačku... Takže neustále ručně přepírám 😒

bugee
2. kvě 2012

@flyaway To je super, skvělé zprávy - gratuluji! Těš se na 3D, je to zážitek 🙂

babka
2. kvě 2012

@bugee Musím se smát, dneska to u nás bylo taky ve znamení pláče. Malá vydržela i v kočárku spát jen asi půl hodiny, jinak koukala, takže jsem musela chodit a chodit, abych ji trošku "uhoupala" 🙂 Vždycky čekám na návrat manžela z práce jako na smilování, protože být doma s mimčem úplně sama je občas fakt "na palici" 😉

babka
2. kvě 2012

@flyaway Super zprávy 🙂 A ty oblečky neřeš, já toho mám taky plnou skříň 😉 Spoustu jsme toho dostali, ale ono je tak tžké odolat a nic nekoupit, takže taky věčně manželovi zdůvodňuju, proč malá potřebuje ještě to a to, když už ty oblečky nemáme kam dávat 😉

flyaway
2. kvě 2012

@bugee Díky, přesně tohle jsem pro toho svýho potřebovala, aby tu někdo napsal! 😀 😀 😀
Tak užívej chvíle klidu a zkus se něčeho najíst, ať nezkolabuješ z hladu 😉
To já se na ten UTZ vážně moc těším, zejména i proto, že z toho budeme mít nejen fotečku, ale i DVD záznam, takže opravdová památka... 🙂
Jé a chtěla jsem se Tě zeptat ohledně toho těhu foceníčka - vy jste na něm byli až někdy kolem 30. týdne, že? A můžu se optat, jaké jsou cenové relace? Zatím jsem to moc nezkoumala, takže nemám vůbec představu, ale rádi bychom si taky takhle hezky chtěli nechat zvěčnit ten náš malý zázrak... 😵

cuddle
autor
2. kvě 2012

@flyaway kamoska byla u teto - http://www.facebook.com/pages/Lenka-Dvořáková-f...
a spokojena
a tato pani moc krasne foti - doporucuju
http://www.facebook.com/pages/Marcela-Jarošová-...

bugee
2. kvě 2012

@babka Jojo, taky jsem dnes čekala na manžela jak na smilování 😉 Po půlhodině se mu malýho podařilo jakžtakž uklidnit, já se mezitím mohla navečeřet a vysprchovat... V těchhle vedrech jsme k sobě při krmení přilepení, oba se potíme, vůbec se nedivím, že tak řval... já být sama k sobě přilepená zpocením, tak taky řvu 😠 Před hodinkou konečně zabral a teď spí jak dudek. Jdu spát a nebudu ho budit na kojení, uvidíme, kdy se vzbudí sám.

Zítra máme poradnu - jsem moc zvědavá, jak to bude s tou žloutenkou a kolik přibral...

bugee
2. kvě 2012

@flyaway Na focení jsme byli měsíc před TP, takže 36tt... A byli jsme u bratra mojí kolegyňky, normálně by to stálo 3600, my to měli za 2500 (bylo v tom 10 fotek 13x18 a 3 fotky větší, CD s cca 40 fotkami, 2 hodiny focení, ateliér). Koukala jsem, že je to všude v Praze cenově srovnatelné... Možná u vás najdeš něco levnějšího - viz odkazy od Cudlinky 😉

bugee
3. kvě 2012

Hezký den, maminky 🙂 Konečně vedra ustoupily, teď jen vyvětrat byt z těch 28 stupňů, aby se tu dalo žít...a bude nám hej 🙂

Právě jsme se vrátili z poradny - žloutenka je lepší, ale ještě není úplně pryč, tak opět vystavovat za okno 😒 Prcek má 3110g (+310g), 51cm (+2cm) a hlavičku 35,5cm (+1,5cm).
No, a doktor nám doporučil Rotarix... na další poradnu jsme objednaní až na konec května, tak si to máme rozmyslet. Asi ho dáme. A ten Synflorix je až ve třech měsících, k tomu mi nechtěl zatím nic říct, že je na to dost času 😒

bugee
3. kvě 2012

Zítra chci zkusit procházku s pejsky mimo cesty, takže bez kočáru, mimčo v baby vaku Haipa-Daipa... Máte s tím někdo zkušenost?

babka
3. kvě 2012

@bugee Takže váš doktor rotarix taky doporučuje? Asi ho dáme. Přečetla jsem o tom kde co všechno a kdybychom nebydleli v Praze, tak do toho asi nepůjdu,ale takhle mi to přijde jako užitečná věc. Navíc malá možná půjde v roce a půl do školky,jestli se vrátím do práce...

bugee
3. kvě 2012

@babka No, dost jsem se divila, že doporučil nějaké nepovinné očkování, protože TBC mi minule rozhodně nedoporučil... Takže jsem se ho ještě pro kontrolu přeptala a prý je to podle něj užitečné, tak do toho asi taky půjdeme.

tina74
4. kvě 2012

@bugee @flyaway @hp @cuddle Moc děkuji za gratulace🙂🙂🙂

babka
4. kvě 2012

@bugee TBC naše doktorka taky nedoporučuje. Prý je dobře, že už se to neočkuje, že ta vakcína není vůbec dobrá pro tak malé děti 😕

xavera
4. kvě 2012

Ahoj holky, tak co to očkování? Já přemýšlím jen nad těmi pneumokoky, a to Prevenar 13, když už.
Rotaviry snad nejsou tak životu nebezpečné. Nevím, no. Zase naše malá už je plně na UM, tak nebude mít takovou imunitu jako ostatní miminka a taky to bude složitější se stoprocentní hygienou ohledně příkrmů při cestování. Je to dilema teda 😒

bugee
4. kvě 2012

@xavera Kamarádky holčička měla rotavirovou infekci a bylo to vážně peklo - s několikadenní hospitalizací na kapačkách, holčička šíleně zvracela, měla silný průjem, celkově se totálně dehydrovala a prý pořád plakala... Nám pediatr ten Rotarix doporučil, tak do něj půjdu. S těmi pneumokoky ještě nemám jasno - dám si pár týdnů, něco si po chvilkách o tom přečtu. Musím běžet, malý už zase vyřvává jak na lesy... ☹

babka
4. kvě 2012

@bugee @xavera Ten Prevenar chceme dát taky. Rovaviry taky pořád trochu váhám,ale asi do toho půjdeme. Naše doktorka to taky doporučuje jako užitečnou věc, co může miminku ušetřit stresující pobyt v nemocnici. Taky trošku přemýšlím,že kdybych se vrátila brzo do práce,tak malá půjde do školky a tam se ty infekce dobře šíří ☹

xavera
5. kvě 2012

@babka tak já budu muset ještě zabojovat s manželem. Ten je proti veškerému očkování ☹

babka
5. kvě 2012

@xavera Když ono je to s tím očkováním těžké, ani doktoři na to nemají jednotný názor ☹ Dnes tu byla na návštěvě švagrová z Berlína, v Německu berou očkování proti rotavirům jako důležitější než proti pneumokokům. A pak se v tom vyznej ☹ Naše doktorka říká, že očkovat se musí s rozumem, nervat do děti úplně všechno, ale tyhle dvě nepovinné doporučuje.

hp
6. kvě 2012

Ahojky maminy, prevenar 13 dáme určo.A na ten Rotarix a Symflorix(nevim zda píšu správně)jsem se ptala hned po porodu lekařky, která přišla vyšetřit malého a bylo mi řečeno, že by to svým dětem nedala.Pak jsme leželi na neonat. a tam jsem se ptala lékařů tež.Taky mi řekli, že by neočkovali.Naše doktr.by zase očkovala..Názor lékařůi z nemocnice, kteří se starají o nedonošená miminka a že to musí být fakt kapacity je mi bližší 😉 Ještě máme chvilku čas, ale přikláním se k neočkování...........Ještě budu pátrat po info.Mějte se krásně jdu uvaři vstávali jsme s Mišákem v 10:30 😀 😀 😀

gabulenka
6. kvě 2012

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, tak nějak nestíhám🙂 Tak postupně dočítám🙂 Poslední 3dny má Terezka trápení s bříškem a prdíky, tak bojujeme jak se dá ☹ Snad bude brzo líp. Jak jsem tu nebyla tak ztrácím přehled, komu jsem k mimiskovi gratulovala a komu ne 😕 Jsem ráda, že se vám všem daří a miminka vám dělají radost. Stejně ale musím často myslet na Pentagras 😢 Doufám, že se nám Marci brzo ozveš s radostnou zprávičkou, která jak jsi psala by aspoň trošku zmírnila tu současnou bolest. Drž se beruško!!!!!
Jinak to očkování řešíme taky a pravda je, že co doktor, to názor, takže my rozhodnutí ještě nejsme 😒 Holky, prosím nevíte, kolik by toho mělo kojené mimčo vypít při jednom krmení?

tina74
6. kvě 2012

Holky, my jsme očkování probíraly s dětskou lékařskou během první poradny. Nedoporučovala by TBC, rotaviry, ale naopak pneumokokové očkování ano.
Ještě jsem neměla čas nějak se o to víc zajímat. Budu si k tomu muset něco přečíst. Ale i tak to bude těžké rozhodování. Jak píšete - co lékař, to jiný názor.

tina74
6. kvě 2012

@gabulenka Ahojky, podle tabulky na Nutrilonu je doporučená dávka za den 0-2 týdny 600 ml, 2-8 týdnů 670 ml.
Tak asi tak nějak....
Nejspíš záleží na tom, kolikrát denně kojíš. Pokud častěji, mohou být dávky menší, pokud méně často naopak větší. Něco takového říkali i v porodnici...
My teď pijeme zhruba těch 600 ml denně, dávky jsou ale různé. Jednou už mimi vypilo i 140 ml najednou (mého mléka), jindy zase zvládne jen 45 ml. Záleží na tom, jaký má hlad a po jaké době krmíme.

xavera
7. kvě 2012

@tina74
@gabulenka
my jedeme taky podle návodu na Nutrilonu, ale zase tyhle méka jsou taková výživnější a je nutno ještě mezi kojeními doplňovat čajem, jinak je tužší kadění a špatně se Violce tlačí ☹. Takže my Violce dáváme ještě Fenyklový čajík - zhruba 100 ml denně. Celkově toho za den nikdy nevypila tolik, co je uvedeno na krabičce Nutrilonu, ale prospívá dobře a přibrala 0,5 kg za 14 dní, což je horní hranice normálu. Takže je to taky asi dost individuální.

jajinka28
7. kvě 2012

Krásný den maminky, moc vás zdravíme🙂

Dlouho jsem tady nebyla, bojujeme strašně s prdíkama ☹ a v mezičase se stěhujeme a doděláváme poslední úpravy, takže jsem v jednom kole a nějaká rekonvalescence po Císaři nehrozí🙂

Neosvědčilo se některé z vás něco na to utrápené bolení bříška? ☹ po každém jídle je to katastrofa, mám pocit, že už jen piju vodu, co se jídla týká tak se bojím cokoliv sníst...Karolínka totiž při kojení neskutečně hltá, takže pak následuje škytavka( bohužel si nedokáže odříhnout, což je další problém), takže je plná vzduchu a pak ji to neskutenčě trápí... ☹
Co je ale pozitivní je to, že krásně prospívá na váze, už máme tři kila a to jsme z porodnice šly s pouhými 2,3kg 🙂 je to pěkný otesánek, vyždímá mě vždy úplně dokonale 🙂
Co se očkování týká, u nás je jasný Prevenar 13 a pravděpodobně půjdeme i do Rotavirů..