1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
23. srp 2012

@xavera Podle toho, co píšeš, se vám už podařilo obrátit to její časté noční krmení - jak se vám to povedlo? I tak ale vidím, že se sama ještě moc nevyspíš... Tak držím palce, ať se to brzy zlepší!

Jinak koukám, že každá to máme se spaním mrněte úplně jinak, co kus, to originál 😉 V každém případě děkuji všem za odpovědi na mou malou anketu, občas ráda "okoukám" nějaký zavedený trik nebo dobrou zkušenost 🙂

My jsme dnes byli v poradně - jak jsem psala do fotoblogu, náš otesánek váží 7,74kg, měří 68cm a hlavičku má 42,5cm 🙂, dle přibíracích křivek jde strmě nahoru, ve všech parametrech je nad průměrnými hodnotami, takže už by bylo načase trochu přibrzdit... Pan doktor ho jinak chválil a mrňous se na něj za to smál. Dostal druhou hexu, a protože tu první zvládl bez reakcí, tak k té druhé dnes i prevenar, trošku si kviknul, ale hned přestal, je to šikula 😉 Teď čekám, jaký průběh to bude mít...
Máme schválené nasazení příkrmů (doktor rozhodně zamítl navyšování dávky mlíčka, 1l denně je prý zatím dostačující, přesto, že na krabici je napsáno, že >7kg je předepsaná dávka 1,2l) a během dalších 14 dní máme nasadit masíčko a vaječný žloutek (1ks jednou týdně), popřípadě můžeme poslední večerní dávku mlíčka nahradit kašičkou (rýžovou nebo kukuřičnou). Ovoce tedy až za další měsíc.

No a zdá se, že ten 19. týden je vážně skokový, neboť (aniž bych to tušila, že v něm právě jsme) se dnes prcek úplně sám poprvé přetočil na bříško a navíc si už sáhl jednou rukou pro hračku a přitáhl k sobě, od začátku týdne si sám začíná brát z deky ležící hračky do obou rukou (doteď víceméně jen chytal ty visící na hrazdičce nebo ty, které jsem mu podávala), při jídle si začíná urputně přidržovat lahvičku (což je tedy trošku boj, protože ji drží dost velkou silou v úplně špatném úhlu...) a zase vymýšlí nové způsoby mluvení (teď je hitem pěst v pusince a přes ni vyluzování různých co nejhlasitějších pazvuků) a zvuk znějící jako "mama" už slyším celkem pravidelně 🙂
A taky se mu v dásničce začínají čím dál jasněji rýsovat dva spodní zoubky 😉 Jsem moc zvědavá, kdy se začnou klubat na svět...

A co vy? Jaké pokroky dělají vaše krásná miminka?

tina74
23. srp 2012

@bugee Já teď taky vidím velké pokroky. Po určité pauze, kdy toho tolik nenapovídal, teď zase pořád vykládá a prozpěvuje si. A vydává nové zvuky. Neříká sice "máma", ale jakoby někdy napodoboval "ahoj", když mu to říkáme my. Jinak je v některých věcech o hodně napřed. Hodně mu jde "jemná motorika". S tou lahvičkou, jak píšeš, už to prcek dělá zhruba měsíc, možná i déle. A taky už delší dobu sahá po věcech, které jsou v dosahu. Ale zase ho vůbec neberou sportovní výkony. První vzpřímení pořádně zvládl skutečně až na poslední chvíli před kontrolou ve 3 měsích, v plenkách mu ležení na bříšku jde až teď ve čtvrtém měsíci a s přetáčením nám to nejspíš taky bude ještě nějakou dobu trvat. Ale zatím jsem ráda, že už o to má zájem. On když totiž něco nechce dělat a nebaví ho to, tak prostě máme smůlu.
Se samostaným hraním je to momentálně dost náročné. Nejsem schopná najít nějakou činnost, která by ho teď delší dobu bavila. Momentálně ho nejvíc fascinuje to, když si může něco pořádně strčit do pusy a přejíždět po tom jazykem. Vypadá u toho jako nějaká ještěrka. Jenže ho už nebaví ty staré, jazykem dostatečně prozkoumané věci a nových, které by si mohl dávat bezpečně do pusy, zase tolik není. Dnes jsem mu dala neuváženě do ruky papír od čokolády (z velkého vnějšího balení, tak se mi to nezdálo nehygienické), jenže mu z něj zežloutl jazyk (pustila asi barva), jakmile si ho strčil do pusy. Tak snad mu z toho nic nebude, musím víc dávat pozor. Všude se doporučuje, aby si děti mohly osahávat různé materiály, jenže on si je nechce osahávat rukama, ale právě tím jazykem, tak je to trošku těžké. Je tím teď úplně posedlý. Když něco nového vidí, už se celý třese radostí, že si to strčí do pusy. A když to máma nedovolí nebo se mu to nedaří, je pěkně naštvaný☹
Zuby zatím nevidím, ale jakobych na horním patře cítila něco ostrého. Tak uvidíme, jestli už to jsou zoubky...

Jo a ještě k tomu spaní. Jak teď nově spíme ve spacím pytli, dávám mu pod hlavu plenku na délku (je přeložená na půl). Dám mu okraje do ruky nebo mu ji lehce přehodím přes obličej. To se mu moc líbí, že tam má schovku🙂

tina74
23. srp 2012

S tím jazykem mi to bylo poměrně dlouho divné, ale včera jsem se dočetla, že na něm miminka mají narozdíl od dospělých spoustu hmatových buněk...

bugee
23. srp 2012

Tak po jedné z dnešních vakcín má prcek oteklou nožičku a od večera mu stoupá teplota, ještě v 19h měl 36,6... v 22h30 už 38,1... o půlnoci 39,1 (měření v zadečku - před odečtem 0,5 stupně byla 39,6) ☹ Začala jsem dělat zábaly, po hodině teplota klesla na 38,1... Teď čekám, co bude. Nadávám si, neboť doma nemám žádné miminkovské léky na sražení horečky a mám pěkně nahnáno 😒

tina74
24. srp 2012

@bugee Jejda, tak snad jste tu noc dobře přečkali...

bugee
24. srp 2012

@tina74 Musím říct, že jsem měla v noci vážně velký strach, že to těmi zábaly a obklady na čelíčko nesrazím a že se teplota vyšplhá až někam ke 40... Nakonec se teplota udržovala pořád kolem 38 - každou hodinu jsem ho kontrolovala, ráno teplota 37,5 a teď se drží stále stejně. Mrně víceméně stále pospává. Manžel jel do lékárny, tak kdyby začala zase stoupat, už tu budu mít alespoň nějaké čípky nebo sirup. Jsem po té noci totálně vyčerpaná (asi hlavně psychicky, protože jsem byla pěkně vyděšená, navíc mrně pořád jakoby naříkalo a při zábalech několik sekund hystericky řvalo). Snad už to bude dobrý - nožička už je lepší, zůstal pouze červený flek okolo místa vpichu.

bugee
24. srp 2012

Momentálně teplota zcela ustoupila 🙂
Před chvílí jsem objevila bílý horní okraj prvního zoubku - je to pravá spodní jednička 🙂

gabulenka
24. srp 2012

@bugee jééé gratuluji k prvnímu zoubku, to je krásný 🙂 jsem ráda, že jste bez teplot, šikulky 😉
@tina74 naše malá taky všechno prozkoumává jazykem a vše cpe do pusinky 🙂

xavera
26. srp 2012

@bugee tak hlavně že ty teploty ustoupily, to bych měla teda taky pěkně nanáno....jinak gratulace veliká k prvnímu zoubku!!!! My slintáme o stošest, pěníme, bubláme, všechno v puse, oblečení totálně promáčené od slin. Někdy si Violka i zanaříká. Tak jsem zvědavá, jak na sebe zoubky nechají dlouho čekat.

xavera
26. srp 2012

@bugee no my jsme časté noční krmení ještě nijak nezvrátili..... 😒 krmíme ve 23 a 03 . To je tak nějak delší dobu. Ale dřív bylo super, že malá spala od 19ti do 05 a mezitím jen tyto dvě krmení, jež prospala a spinkala dál. Teď tam k tomu máme ještě noční bdění bez krmení a to je teda dost hrozný. Malá je schopná být 2 hodiny vzhůru jen tak a blbnout. Většinou od 01 do 03, pak se teprv napije a usne. Jsem už docela hotová. Za noc naspím tak 2 a 2 hodiny. Pak to doháním přes den s těmi Violčinými půlhodinkami. Nevím jak to zvrátit. Snad až začnem s kašičkami na noc, tak jí to více zasytí. Jestli si ale nebude chtít stejně v noci hrát 😕

xavera
26. srp 2012

JInak ohledně povídání, naše malá zkouší vše možné žvatlání, je to celkem sranda. něco jako ahoj, nebo haló a aha říká taky. Taky když zapojí jazýček , je to takové tydli pidli 🙂 už týden navíc prdí na pusu. Nejlepší je, když má hodně nasliníno, to se dělají navíc super bubliny 😎

bugee
26. srp 2012

@gabulenka @xavera Díky - zoubek poporostl cca o 1mm a docela to bolí, když mi prcek morduje ruku 😉 Čekám, že se brzy prořeže i ten druhý, protože se také krásně rýsuje v dásničce 🙂

@xavera S tím nočním krmením je to teda blbý, upřímně Tě lituju, sama mám problém s neustálým přerušovaným nočním spaním, že mám pocit, že se už v životě pořádně nevyspím, je to děsný... Přitom malý spí celkem dobře, ale já se budím buď vedrem nebo že ho kontroluju skoro každou hodinu 😒 Naštěstí si Jonáš v noci hrát nechce, to bych asi nezvládla... Držím Ti palce, ať se to obrátí - ty kašičky jsou dobrý nápad, zkus to.

Od čtvrtka, kdy se mrněti povedlo obrátit se zcela samostatně na bříško, se mu to nepodařilo, ani se o to nijak nepokoušel, až včera na návštěvě u dědečka to předvedl úplně bravurně dokonce dvakrát za sebou a od té doby se přetáčí pořád... Zatím mu to ale nejde zpátky, takže máma s tátou přetáčejí zpět na zádíčka, když začíná bořit nosánek do země a vztekat se 😉

tina74
26. srp 2012

@bugee To je fakt šikulka🙂 Nám už to začíná jít pěkně z boku na bříško, někdy se podaří i prostrčit ruku, kam patří, ale na bok to samostatně zatím nejde, s tím musí pomoct máma.
@xavera Ach jo, snad se to brzy upraví s tím nočním vstáváním. Nedokážu si to vůbec představit. Já jsem unavená, i když v noci nekrmím a jenom jsem párkrát vzbuzená různými zvuky. Poslední dobou se nám docela daří krmení těsně před spaním (už chodíme v devět, protože je dřív tma) a pak je až ranní papání někdy kolem šesté, někdy i v sedm. Včera ale zrovna to večerní krmení úplně odpadlo, tak jsem vstávala o půl třetí a před tím byl dvakrát ještě planý poplach. A následně se pořád ozývalo nějaké zvláštní pokvikování, když malý ležel vedle mě v posteli mezi třetí a sedmou. Tak to mě už nějak odrovnalo, dopoledne jsem to musela pořádně dospat, abych zase byla schopná fungovat.

bugee
27. srp 2012

Dnes jsme dali poprvé na noc rýžovo-mléčnou kašičku (ve 21h), je to tedy docela záhul nacpat ho po malých lžičkách zhruba 200ml kašičky, každé sousto jde do pusinky několikrát, ale polykání se už zlepšuje 😉, nakrmení nám trvalo přes půl hodiny a dost mě u toho vzaly záda, uffff 🙂 Uspali jsme chlapečka v postýlce v cca 22h, tak jsem velmi zvědavá, do kolika bude spát - můj odhad je max. do 5h.

bugee
28. srp 2012

Kašička funguje 🙂, mrňous spal od 22h do 6h30 🙂 s jedním probuzením ve 4h10, kdy jsem mu jen dala dudlíka a spal zase dál.

tina74
28. srp 2012

@bugee A nedá se tou kaší krmit nějak soustavně? Jako že by to fungovalo jako odvar z makovic? 😒 😒 😒 U nás se momentálně místo pohodového spaní přes den hysteričí. V noci je to (zatím) naštěstí OK... Snad to rychle zase přejde, dnes jsme z toho oba úplně vyřízení...☹☹☹

bugee
28. srp 2012

@tina74 No, to by té kaše musel dostat tak dvě kila denně 😉
Ale buďte v klidu, u nás se nálady střídají jak na houpačce - jeden den super pohodička, úsměvy na všechny strany a časté pospávání, druhý den jen samá nevrlost, kňourání a hysterické záchvaty... Občas by už chtěl prcek asi sedět, lézt a běhat a je vzteklý, že to nejde ☹ Dnes se např. asi pětkrát během pěti minut otočil na bříško, ale tam už neměl sílu zvednout hlavičku (dopoledne už byl na bříšku dost dlouho a už byl prostě unavený, ale to mu zřejmě mozek nenahlásí, než se přetočí na bříško...), takže hned následoval vzteklý řev, protože tam ležel jak placka a nemohl nic ☹ A já běhala jak šílená od mytí nádobí a pořád ho přetáčela zpět...
Jinak si začíná rvát kolínka pod tělíčko, asi se máme brzy na co těšit 😲 A prořezává se mu druhý spodní zoubek.

tina74
28. srp 2012

@bugee S tím spaním je to teď najednou fakt špatné☹ Nedávno spal dopoledne 2 x hodinu, odpoledne 4,5 hodiny v kuse a k večeru ještě další hodinu. Teď po velice zdlouhavém uspávání usne pokaždé jen na necelou hodinu, vzbudí se otrávený a tak se to táhne celý den. Jinak mám taky pocit, že už by nejraději běhal. Tělo je neustále celé v pohybu (když se pořádně rozjede, tak nejenže neskutečnou rychlostí kope nožičkama a mává ručičkama, ale někdy do toho ještě přetáčí hlavu z jedné strany na druhou a směje se tomu), ale z místa se samozřejmě nehne. Přetáčení na bříško mu zatím jde, jen když ho my dáme na bok. Ale rychle se lepší...

bugee
28. srp 2012

@tina74 Je pravda, že celkově se to denní spaní nějak zkracuje a vytrácí... 😒 Už pomalu nic neudělám, pořád vyžaduje pozornost, když usne, tak obvykle mezi 30-45min, jednou za den max. na 1-2hod, jinak až v noci. Ale to je zřejmě normální vývoj, s tím se asi nedá nic dělat.

Pro včerejší úspěch jsme dnes dali opět kašičku 😉 Krmení se zkrátilo ze včerejší půlhodiny na 20min, polykání ze lžičky jde lépe, většina soust jde už jen jednou dovnitř, pár jich jde ještě jednou ven, ale už jich není tolik jako poprvé 😉 A kašička je móooc oblíbená, začne děsně mlátit rukama a kopat nohama, když rychle nedám další lžičku 🙂

xavera
29. srp 2012

@bugee no, tak pořád spíte víc než my. Přes den jen 3 x 30 minut. V noci už je to taky špatný - kromě krmení si ještě Violka začla jen tak hrát od 01 do 03. Je to nezmar.

xavera
29. srp 2012

@bugee prosím tě jakou tu rýžovo mléčnou kašičku na noc jste malému dali? Vlastní výroba nebo kupované, že bych také vyzkoušela...díky 🙂

tina74
29. srp 2012

@xavera Ahoj, tak to Tě fakt lituju☹ Snad se to brzy spraví... U nás je alespoň noční spaní v pohodě. Teď třeba spal malý od 21 hod od 8 hod ráno, s jedním krmením ve 4 hod. Což mi třeba připadá jako nejlepší varianta. Většinou se budí až kolem půl šesté, ale už neusne. Je vzhůru tak hodinu a půl a až pak si dá zase šlofíka. To já už většinou neusnu.
A má oproti včerejšku dobrou náladu. Včera jsem z toho už byla fakt hotová. Byl šíleně protivný celý den a já do toho ještě musela jít krátce do práce...

bugee
29. srp 2012

@xavera Ahoj, máme kašičku od Hami - 170g ve žlutém sáčku a jmenuje se přesně "Rýžová nemléčná kaše" - složení je 99,9% rýžová mouka a k tomu vitamín B1, nic jiného. Připravíš si 200ml mlíčka jako vždycky (180ml vody a 6 odměrek) a buď ho můžeš jen jednou lžičkou kašičky trošku zahustit nebo přidat víc lžic, a tím vznikne mléčná rýžová kaše 🙂 Přijde mi právě dobrý, že je to čistě rýžová mouka bez sušeného mléka, ty ji přidáš do mlíčka, na které je mimčo zvyklé 🙂
Dnes spal prcek v kuse trošku míň (od 22h30 do 5h30), pak si dal menší dávku mlíčka a spal ještě od 6 do 9h, takže jsem spokojená. Trochu jsem se bála zácpy, ale i po rýžové kaši kaká dobře.
Zkus ji, třeba pomůže - moc bych Ti to přála, když čtu, jak špatně spíte...

xavera
29. srp 2012

@bugee děkuji za rady.....budu to muset nějak vymyslet. Naše malá totiž nepapá když je bdělá. Pije zásadně ve spánku nebo když jí uspávám a už skoro spinká, strčím jí lahvičku místo dudlíku a vypije někdy i 165 ml. Nikdy víc. Někdy i jen 100. ☹ no tak kašičku jí asi nemůžu dávat ležící, aby se tím nějak nezalkla. To jsem zvědavá, jak si po koupání, kdy pláče, je nevrlá a chce už spinkat, jak jí v tuhle chvíli posadím do sedátka a budu jí krmit 😒 no musíme nějak překonat ten její princip papání ve spánku

bugee
29. srp 2012

@xavera Máš to teda fakt těžký ☹ A můj upřímný obdiv, že to tak zvládáš, já bych to asi nedala 😒 Ptala ses doktorky, co s tím? Nemůžeš třeba zkusit ji trošku vyhladovět, aby se hlady vzbudila a jedla bdělá? Jinak, já Jonáše na krmení nijak extra nezvedám - mám ho v lehátku jen lehce nakloněného tak, aby hlavička byla trochu výš než zbytek těla, ale neposazuju ho.

xavera
29. srp 2012

@bugee no, ona když se vzbudí hlady úplně, tak pak už papat nechce, začne se smát, kouká kde co lítá, přetáčí se na bříško a blbne. Je po hladu. Prostě klidně pít jí prostě nebaví. Teď jsme byli venku, nespinkala a tudíž nepapala. O jídlo se vůbec nepřihlásila a to jedla naposledy v 11. No tak já nevím, jak dlouho by měla hladovět, ale teď je půl šestý. To je 6,5 hodiny. V 6 začne chtít vaničku a do 7mi spíme. To jí vnutím pití, víc než 165 nemá smysl dělat.

Jsem vlastně nakonec šťastná, že pije alespoň ve spánku. A aby se vzbudila úplně o to taky nestojím, protože jsem šťastná, že konečně spí.

No ale jak píšeš, že bys to nedala, určitě dala a ráda. Je s ní sranda. Pořád se jen směje a blbne, žvatlá - teď to zní zrovna jako Blá, blá blá blá 😀

xavera
29. srp 2012

btw...taky se nám klube zoubek - spodní pravá jednička 😎
A na bříšku máme kolínka pod sebou, zadek strmě vzhůru - snaží se lézt vpřed, ale předek se ani nehne - sakra 🙂

bugee
29. srp 2012

@xavera Jé, tak to je tu třetí zoubek do party 🙂 Šikulka! A s těma kolínkama, to musí být legrační 😉
No, jinak s tím spaním a jezením - vaše Violka je prostě exot - musí mít něco extra 😲 - jestli už od narození je takhle vyjímečná, tak to se máte na co těšit 😉 😉 😉 Náš prcek by přes den 6,5h nevydržel ani náhodou (velmi vyjímečně se stane, že si dlouho hraje, pak dlouho spí a krmení se protáhne na 5h, ale nikdy dýl...). No a to s tím nočním hraním 01-03h, to by mi ani ta sranda nepřišla nijak srandovní 😕 😠 😕
Jenom by mě zajímalo, až znovu začneš s příkrmy, jak to jako budeš dělat? Ve spánku Ti asi pusinku na lžičku otevírat nebude... 😵

xavera
29. srp 2012

@bugee no právě, už bych měla začít....malá na nás kouká loudivě, když jíme, sápe se po všem co je na stole. Kouká jak loudivý pejsek. Začnu s tím znova zítra. Asi dám cuketku - s mrkvičkou jsem minule neuspěla. Prostě jí to budu dávat kolem jejího obvyklého papání kolem 11 nebo 15 ( ne vždy takto papá, ale většinou ). Před tím, než budu očekávat, že bude chtít spinkat a tím pádem zároveň dokrmím mlíčkem při usínání. Jinak nevím...zkusíme, dám vědět, jak jsem uspěla.
Tu kašičku na noc myslíš můžu začít taky zítra, nebo raději počkat pár dní po zavedení poledních příkrmů?
A nedala by se pít savičkou s velkou dírou? Jak moc je to husté?

bugee
29. srp 2012

@xavera To záleží na Tobě, jak husté to uděláš - pokud to chceš vodovější, není problém, dáš tam té rýžové mouky jen třeba jednu lžičku, prostě to bude pořád mlíčko, ale trochu hustší - a v tom případě se určitě savičkou bude dát spapat, když tam bude větší dírka, v tom nevidím žádný problém. Jen nevím, jestli začít se vším najednou... zkus to, když uděláš jen trochu hustší mlíčko, tak to pro ni zase takový rozdíl nebude. Určitě dej vědět, jaks dopadla 😉