• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

4. října 2010 
Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? :unamused:
18. srp 2009 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
siem, ja som bola prvykrat pri nastupe do zamestnania - vstupna prehliadka, bolo to po vs a mala som 23,5r :wink: nie si martan :slight_smile:
18. srp 2009 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
siem určite nie si martan ... ved ked nemáš dôvod tak načo by si tam išla ... moja prvá návšteva bola, ked som mala 21 a išla som na operáciu slepáka ... ale to sa museli najprv doktori uistiť, či mi nie je zle, žeby som bola tehotná , aj ked som ich presviedčala že určite nie ... ale odvtedy chodievam pravidelne
18. srp 2009 ve 23:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééj aj ja som bola prvýkrát keď som išla zo slepákom na operáciu :grinning: ...ale ja som mala 16 :unamused:
18. srp 2009 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mna pred slepakom nastastie na gyn nehnali :sweat_smile: som mala len 6r :frowning2:
19. srp 2009 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nenamená, že když nemáš znatelné obtíže, tak že jsi ok
nejde jen o výtoky, nepravidelné krvácení atd. ,ale můžeš snadno zanedbat třeba nějaké bujení prapodivných buněk ( a to lze poznat jen pomocí cytologického vyšetření) a malér je na světě :sweat_smile:
takže hybaj na křeslo :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2009 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: děkuji, hned mám lehčí spaní... budu se muset vzchopit a vyrazit :confused:
19. srp 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola az v 28!!! pozerali na mna ako na martana, ale ja som si z toho tiez urobila trosku srandu takze sme sa spolocne zasmiali a bolo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. srp 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žena by mala ísť na gynekológiu pred začatím sexuálneho života. Je to dôležité kvôli veľmi veľa veciam.
19. srp 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sue, lenze to je este panna a to vysetrenie moze byt pre to neprijemne
19. srp 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimka, gynekologické vyšetrenie panny prebieha inak ako ženy po styku :wink:
19. srp 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Robí sa len UTZ cez bruško, vyšetruje sa len palpačne, vezme sa krv a výter.
19. srp 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siem, ja som bola az v 23 rokoch ked som otehotnela :slight_smile: a u dokiho sa nikto nepytal ze preco az vtedy, bolo to uuplne v pohode :wink:
19. srp 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som praveze pocula ze u panny cez konecnik, tak to mi prislo dost hrozostrasne :confounded:
19. srp 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimka, ja som bola na vyšetrení ešte ako panna, pretože som chcela HAK a vyšetroval ma tak ako som popísala. Presne všetko povysvetľoval, ukazoval mi na UTZ monitore vaječníky, maternicu a tak. Vzal výter a vyšetril palpačne.
Sestrička ma odvážila, odmerala, vzala krv, odmerala tlak a tak...

O konečníku nepadlo ani slovo.

Teraz pred polrokom bola na vyšetrení moja 13r. sesternica, pretože mala zdravotné problémy, tak si musela absolvovať aj toto, je panna samozrejme :sweat_smile: a tiež vyšetrenie popisovala tak isto ako ja (bol to iný gynekológ ako môj)
19. srp 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
sue, to palpacne myslils ako iba pohmatom brucha? Pretoze pokial viem tak palpacne sa rozumie obojrucne, teda jedna ruka cez brucho a druha vnutorne... ja som bola prvy raz v 22 (este ako panna) a vysetrovala ma dr. cez konecnik plus UZV cez brucho.
19. srp 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som bola prvý krát ked som otehotnela :slight_smile: (21r)
nevedela som sa odhodlať... ešte že som otehotnela, lebo asi doteraz by som nebola u gynekologa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
19. srp 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikolette, to neni zrovna dobra vizitka :sweat_smile:
19. srp 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teda cumim, co z vas bylo az tak pozde. Jas jsem byla v 15, vlastne kdyz jsem si sla pro prvni prasky.

dle me je to dulezite, i vsechny preventivni prohlidky, kdyz vidim, co mladych holek uz ma rakovinu apod. nechapu, jak laxne k tomu nektere pristupuji
19. srp 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já teda byla taky poprvé v 15 :wink: přišlo mi to normální :confused: pro HA jsem si šla až o rok dýl :wink: Prohlídky teda dodržuju pravidelně, mám kolem sebe pár kamarádek, co mají za sebou už rakovinu děložního čípku :pensive:
19. srp 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem byla v 15 pro prášky. Měla jsem i problémy s MS, tak i proto jsem tam šla. A pravidelné prohlídky podstupuju, taky mám kolem sebe dost případů rakoviny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poprvé jsem byla v 16 a myslím, že je to hodně důležité jít brzy po 15 roce věku :slight_smile: .
Trochu nechápu, když to někdo oddaluje do 20, natož ještě dýl.....
19. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink: ja som bola prvykrat ked som mala 13 takmer 14 rokov kvoli zdravotnym problemom, musela som byt na detskej gynekologii a chodili tam aj 4-rocne dievcatka :unamused:
19. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
siem,.................nejsi jediná.Na mě poprvé šáhnul gynekolog v mých 23.letech,když jsem byla v 9tt a potrácela jsem.Bylo to na gyn.ambulnci v nemocnici. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Od té doby chodím na prohlídky pravidelně.Do té doby mě to nijak nenutilo.Ve 20ti jsem si našla partnera,začala s ním sex.žít,MS jsem měla pravidelnou,byla jsem bez obtíží,tak mě to nenutilo.Navíc od mojí máti jsem se nedočkala nijaké osvěty,ikdyž to byla zrdav.sestra. :confounded:
Ale pokud budu mít někdy dceru,tak jí tam naženu už ve 14ti a nechám jí naočkovat proti rakovině děl.čípku.
19. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - no ja som bola prvý krát u gynekológa keď som mala 15 rokov. Mala som nejaké zdravotné problémiky a vtedy mi zistili aj chornický zápal pravého vaječníka, takže od vtedy si dávam obrovský pozor. :slight_smile:
Potom som zmenila doktora - to bolo cca v 17 rokoch a od vtedy chodím pravidelne každý rok na preventívnu prehliadku a keď mám nejaký problém, tak aj častejšie ako raz do roka.
A teraz som tam každý mesiac - ale teraz tam chodím rada, lebo aspoň vidím drobčeka. :slight_smile:

No v 20 rokoch je to už dosť neskoro, ale pokiaľ nemá žena problém, tak dajme tomu. Aj keď ten problém tam môže byť, len o ňom nikto nevie. Dnes je tých kadejakých ochorení hrozne veľa a myslím si, že raz do roka nikoho preventívna prehliadka nezabije.
Keď som prvý krát liezla na kozu, tak mi to nebolo veľmi príjemné, ale dá sa to zvládnuť. A keď je niekomu nepríjemné, že vyšetruje chlap, tak nech si nájde gynekologičku. :slight_smile:
19. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
siem...jsi jak moje sestra...ale tu už jsme tam dokopali :grinning: :grinning:
ale je vážně lepší tam začít chodit už po první menstruaci...prevence je prevence...ikdyž nemusíš mít viditelné problémy ve vnitř to může být horší, tak se neboj a utíkej se objednat...nic to není...já tam chodím docela ráda, teda radši než třeba k zubaři...tam bych zase potřebovala dokopat já :grinning: :grinning:
19. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brdo ja sla uz pri prvni menzes a pak v 17pro prasky..jinak chodim 2x rocne a jsem klidnejsi
19. srp 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono to je těžké, třeba mamka se ptala, kdy mě tam má poslat, a bylo jí řečeno, že až budu chtít mít první sex nebo kdyby byl problém :unamused: no a jelikož mě do 19ti nikdo slušnej nechtěl, tak jsem šla až v 19... a jako na marťana na mě nekoukali :wink: přestože jsem byla panna, tak blána už měla dostatek otvorů :wink: , takže vyšetření proběhlo normálně :slight_smile:
Ničeho se neboj, odložíš si, mrknou na Tebe a za minutu je hotovo :wink: dobrá rada je přijít vyčůraná a vyprázdněná, je to příjemnější :wink: Časem to bude rutina :slight_smile: Teďka při IVF do mě kouká kdekdo :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jit nekam az je problem neni moc dobre
19. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak ja ked som bola u gyn a bola som panna tak ma vysetroval cez konecnik, bolo to neprijemne, ale nic hrozne
19. srp 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola 1x vysetrovana v 14-tich, koli slepaku. A vysetrovali ma tiez cez konecnik.. Nic prijemne, ale ani nic hrozne to nebolo... a potom som bola az v 19-tich, ked som chcela tabletky... Od vtedy chodim pravidelne...
19. srp 2009 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 10
Tvůj příspěvek