1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

katuskapd
19. srp 2009

ahojte
urcite nie si sama, ja osobne som bola v 16 a chodim pravidelne, ale moja svagrina ma 29 za mesiac sa ide vydavat a este u dokiho nebola, panna uz nie je

lotosek
19. srp 2009

Já jsem byla v 17 pro prášky, ale nevyšetřoval mne vůbec, až na prohlídce za rok a to už mohl standardně.

sue
19. srp 2009

Lotosek,to ti predpísal HAK bez vyšetrenia? Aspoň krv ti vzal? 😕

lotosek
19. srp 2009

Bez vyšetření, na krev jsem šla po měsíci užívání, teď už se v ČR na krev nechodí vůbec, prý je to úplně zbytečné. Jak myslí. 😕

sue
19. srp 2009

Uff... na predpísanie HAK sú veľmi dôležité pečeňové testy... a tiež by ťa mal vyšetriť, aký je stav vaječníkov, vajíčkovodov, krčka maternice a podobne... by som teda bežala rýchlym behom od takého lekára, čo toľko riskuje 😔 ešte, že si v poriadku 😔

grettka
19. srp 2009

lotosek, skoro mi zabehlo, ze brat krv je zbytocne? To fakt u vas takto funguje? U nas sa berie krv, aspon co ja viem, ze musi byt urobene vysetrenie na krvnu zrazanlivost....

sisstin
19. srp 2009

sue: u nás už se jaterní testy nedělají, nejsou povinné..nedělá je skoro žádnej gyndař 😉

sisstin
19. srp 2009

já beru HAK v kuse skoro dva roky, a nedělali mi žádný krevní testy 😉 jinak UZV a vyšetření ručně mám při každé preventivce, tj. 1-2xza rok, pro prášky se chodí bez vyšetření 🙂

belanka
19. srp 2009

ja som bola prvýkrát asi v 16.vzala ma tam mama,lebo som mala výtoky.bola som ešte panna,ale nepamätám si,že by ma vyšetrovali cez konečník.

sue
19. srp 2009

Siss, tak to som rada, že žijem na SK 😔 😔 😅

kijonkova.k
19. srp 2009

Já byla asi v 16,chtěla jsem napsat HA,byla jsem panna,vyšetřovala mě přes konečník,nic hrozného to není,určitě to nebolí.Vzala mi krev kvůli jaterním testům,to by se mělo před HA.

sisstin
19. srp 2009

sue: jako v podstatě ti prášky předepíšou stylem, v jaké finanční výši se chceš pohybovat, a jestli je chceš na plet? A jestli nemáš problémy s křečákama..a to je asi vše, takže já si od oka vybrala Jeanine a naštěstí mi sedla dobře 🙂

jinak já byla poprvý tuším v 17, panna jsem už nebyla...takže normoš vyšetření 🙂

alisek
19. srp 2009

Tak já byla prvně asi v 5 letech u dětského gynekologa (byla to ženská) a byl to pro mě natolik hrozný zážitek, že jsem se odvážila jít ke gyn. až ve 20 letech a to pro HA, ten to pochopil ale stejně mi vyčinil, naštěstí jsem zatím vpořádku ale jak tu někdo psal, dceru bych tam hnala taky brzo, prevence je důležitá.

sisstin
19. srp 2009

kijonkova.k: ta krev se nebere už víc jak 2roky 😉 to bys asi musela vyloženě požádat a zaplatit si je 😉

lena1802
19. srp 2009

ahoj,
siem ,.... je mě taky už dávno přes 20 a ještě sem na gynek.nebyla 😒 ,ikdyž mám problémy nebyla sem tam ,jednou sem byla u dr. a tak jak mě viděla ve dveřích řekla hned "pane bože Vy vypadáte .... " ,tak sem se zarazila a nenechala se prohlídnout ☹ . ,ale ted mě objednala kamaradka na ponděli ke svymu dr .se kterym má dobré zkušenosti ,tak snad na mě taky nebude koukat jak na marťana 🙂

veronika81
19. srp 2009

Tak ja som bola prvýkrát na gynde v 19-tich, už som panna nebola a chcela som tabletky. Z gynekologického hľadiska bolo všetko v poriadku, ale práve kvôli antikoncepcii mi brali krv, zistili mi zvýšený bilirubín (žiadne ťažkosti, zistené náhodou), tak ma dr. poslala na infekčné a tam mi z ďalších testov zistili toxo 😒 (tiež žiadne ťažkosti, zistené náhodou!). Toxo našťastie prešlo, hyperbilirubinia mi zostala doživotne 😉

Odvtedy vlastne chodím ku gyn. každý rok na preventívky.

kijonkova.k
19. srp 2009

siss,já bych řekla,že asi záleží na Dr.jaké má zvyky,ale je to možné.Přece jen je to už skoro 8 let
😉

sisstin
19. srp 2009

kijonkova.k: myslím, že je to tak všude skoro, už to prostě není povinné, tak to samo nikdo zadarmo nedělá 😒 žádné mé známé krev už nebrali 😒

sue
19. srp 2009

Uff, Siss, tak to je pre mňa zaujímavá informácia...

sisstin
19. srp 2009

sue: já je teda brala hned po 6nedělí, takže krve jsem v těhu měla nabrané hafo..ale ty jaterní se stopro nedělaj 😉 jestli jiné krevní testy, tak to nevím 😉

grettka
19. srp 2009

aspon na tu zrazanlivost by malo byt

sisstin
19. srp 2009

grettka:jj, to je možný..já to brala hned po porodu, takže krevní testy jsem už měla 😉

nikollette
19. srp 2009

Lena to čo mal byť za koment, že vy teda vypadáte??? 😕

U nás tiež beru krv, ked chce niekto HAK 😉

sisstin
19. srp 2009

jinak, co vás nutí( ty, které tam ještě nebyly), říct, že jste poprvé? Prostě řekněte, že jste odešli od jiného doktora..že vám kartu nedal a čus 😎 já jsem přecházela též, a nikdo po mně kartu nechtěl 😉 prostě mi založili novou a šlus 😎

nikollette
19. srp 2009

Nerada klamem...
nikdy nevieš... nahodou sa opyta, aky lekar, alebo nieco, nejaký chyták, a kukala by som ako puk 😅 😕

sisstin
19. srp 2009

jinak jsem docela ráda, že mám kluka..a nebudu tohle muset řešit 😝 ale zas maj jiný problémy 😝

halahalo
19. srp 2009

ja byla poprve v patnacti.z ceho mas strach?vzdyt o nic nejde,maximalne se vzrusis 😀 😀 😀 samozrejme vtip

sue
19. srp 2009

Siss, no ono je to tak, že keď prídeš k lekárovi, on v systéme zistí vďaka poisťovni či si tam prvýkrát, resp.či si bola už u iného gynekológa, pretože za teba ten prvý gynekológ bral peniaze... takže je to tam vidieť. Ak prestupuješ, tak nový gyndoš by si mal od starého pýtať kartu, ale to už nbýva také časté. Ale 100% vie, či si už bola u nejakého gyndoša.

sisstin
19. srp 2009

halahalo: tak mě by tam v 15jako pannu taky nikdo nedostal 😒 já byla ještě takový dítě, pro mě by bylo nepředstavitelný jít někam roztahovat nohy 😉 samozřejmě je to jiný u holek, které už plánují nebo už sexuálně žijou..ale já byla ještě trdýlko prostě 😝

sisstin
19. srp 2009

sue: nj, vidíš..to mě nenapadlo, já měla dřív Dr., která neměla PC ani nic..takže si nic nezjištovala 😝 ale ted už mám výbornou lékařku, je hrozně lidská a má super zařízenou ordinaci 😉