36+1tt a jsem úplně vyždímaná a na pokraji svých sil

lucifux
9. bře 2019

Je to moje druhý těhotenství, a v tuhle chvíli jsem totálně k.o., sotva si dojdu na wc, jak mě všechno bolí a jsem unavená. Do všeho se musím tlačit, vaření, uklízení, starání se o staršího syna. V noci nemůžu skoro spát, jak mě bolejí kyčle. Takhle strašný jsem to i staršího neměla, byla to docela pohoda. Ale teď jsem na pokraji svých sil... Přitom se snažím i odpočívat. Snažím se chodit i na čerstvý vzduch. Vlastně denně jsem venku, protože chodím krmit naše zvířata ovce, kozu a psy, ale to jen na 20 minut, takže ani žádná těžká práce...

Jak to máte vy, nebo jste měli..? Připadám si před manželem jak chodící lemra, hypochondr. Fakt hrůza

jenny91
9. bře 2019

@lucifux Teď řeším úplně ty samé potíže, akorát teda můžu leda závidět, že už jsi tak daleko. Já jsem teď začala teprve 20. týden a začínám přemýšlet, jak to zvládnu ještě takovou dobu :-P Vůbec do ničeho se mi nechce, respektive jsem tak mrtvá, že na nic nemám energii. Nevím, jestli je to tím, že čtrnáctiměsíčního ještě kojím. (S tím ale určitě přestat nechci.) Manžel mi naštěstí pomáhá a taky ráno s malým vstává a já jsem schopná dohromady prospat v noci i deset, dvanáct hodin. Pravidelně cvičím, snažím se jíst zdravě, s malým dám každý den aspoň hodinovou procházku, ale prostě ten čas mezi tím bývá zabitý. Kyčle už se pomalu při spaní začínají taky hlásit. No radu na to bohužel nemám, ale nejsi v tom sama 🙂

leniczka23
9. bře 2019

jsem teprve 32tt ale uz ted je mi jasny ze to budu mit stejne..sere me to..primo ten jinej stav nenavidim. Jako damozrejme se tesim uplne neskutecne, jsem stastna ze cekam mimise, ale to tehotenstvi me.proste otravuje. U prvniho to bylo vsechno jeee a waaau a ted bozeeee at uz to skonci😂
Tajze naprosto soucitim a preju at ti to strasne rychle utece a mas porod za odmenu😊🌷

rousse
9. bře 2019

@leniczka23 jezis to je jak u nas - ale uplne presne🙂 prvni tehotenstvi jsem si fakt cele uzivala a ted to druhe mam pocit, ze me se*e uplne vsechno, co se tehotenstvi tyka a uz se modlim, aby byl konec😀
@lucifux takže to tak prostě je a nezbývá než vydržet - v 37.týdnu už je vidět světlo na konci tunelu😉

herkules6969
9. bře 2019

😀 zrovna jsem měla dneska stejné myšlenky 😀 Jsem v 6m a jsem taky úplně vyčerpaná 🙂 v prvním těhotenství jsem měla v celku malé bříško, byla jsem úplně v pohodě a ještě v 9m jsem chodila třeba 5km vycházky a nejméně do 8m to na mě nikdo nepoznal.....ted mám v 6m břicho jak před porodem první dcery 😀 všechno je nějaké náročné, bolí mě záda, nikam nedojdu, motá se mi hlava a představa, že jsem teprve v 6m a čeká mě ještě pár měsíců před sebou mě chytá panika 😀 😀 😀 ale ne, hlavně at je maličké v pořádku, to už nějak přežijeme 🙂 Hold každé těhotenství je jiné 🙂

balogis
9. bře 2019

Holky jak s Váma soucítím.Ja měla holku ve 23 a kluk se narodil týden před mými 32 a celkově byl ten věkový rozestup znát.spani hrůza, kyčle děs, únava strašná a ještě k tomu sem poslední měsíc nemohla vůbec dýchat, kolikrát sem si v noci myslela,že se prostě udusím.rozdil byl i v tom,že jsem měla poslíčky což sem z prvního těhotenství vůbec neznala.nedokazu si představit případně další těhotenství.holky vydržte ✊

lucifux
autor
9. bře 2019

@leniczka23 já mám totéž. U prvního jsem byla nadšená z každého pohybu malého. Byla jsem ze všeho vyplesklá a teď mě rozčiluje když se tam malinko zavrtí, opravdu je to náročnější, než to předchozí. Poslíčci no...katastrofa... Je pravda že u staršího jsem je měla taky, ale teď je to o to horší, že potřebuju fungovat a nemůžu si dovolit jít během dne spát a nechat prcka bez dozoru. Poslíčky, ty mám hlavně v noci "zákonitě" když mám možnost se prospat. Ale i tak spát mi prostě nejde... Jak jsem psala kyčle, poslíčci, nespavost, teď do toho 3-4 za noc čůrat...

ah1234
9. bře 2019

Ja som v tehotenstve skoro umrela, neznášala som to skoro. V momente jak som porodila som to zabudla všetko 😁 A keď malý celé dni len plakal a plakal a nespal tak som si priala byť zase tehotná 😂😂 teraz mám doma zlatíčko a nepamätám si ani jak som to tehotenstvo zle znasala, ani aký bol malý placlivy na začiatku 😎

lucifux
autor
9. bře 2019

Teď přavalování toho břicha z boku na bok... Prdel na bocích proleženou, otlačenou. Synovi je skoro dva a půl roku, žihadlo... Když to na něj přijde, tak má potřebu se po mě válet rajtovat mi po zádech. Jsem tak vyždímaná, za ten den, že mi bolest celého těla ani nedovolí usnout, dneska jsem si v noci musela vzít paralen, jak jsem kvůli těm kyčlím nemohla spát...

vendelinka08
9. bře 2019

@lucifux ja zitra zacinam 38tt..ale uz nejaky ten tyden jsem take takova na nic...moc toho nezvladam...brisko tizi..v noci se kulim a nemohu najit tu spravnou polohu..chodim stale curat...ale uky uz mam trosku vetsi..takze s nimi alespon udelam ukoly a pak se stara manzel..snazim se odpocivat kdyz je treba..pak iz to nepujde a kdyz to telo potrebuje tak ho podloucham. Minuly patek jsem byla v Ikey...a po 4hod..jsem byla ko a bylo mi az fyzicky zle...takze je potreba poslouchat sve telo a hodne odpocivat.

leniczka23
9. bře 2019

@lucifux jj poprve sem spala asi 6x za den a ted porad mamiiii parek, mamiii piti, mamiii pojd si hrat na poštu😂😂
Kycle me boli v noci taky a na zachod chodim kvuli tehu cukrovce kazdy 2 hodiny, spim jal princezna na hrasku na 2 matracich😂
No jak se rika..nejkrasnejsi obdobi zeny🤣🤣

emmanessa
9. bře 2019

@jenny91 muzu se te zeptat mimo tema?Ty jsi otehotnela i pres kojeni?dcera ma taky 14mesicu a porad kojim,menstruaci nemam

lucifux
autor
9. bře 2019

@vendelinka08 ono právě s těmi malými dětmi už moc odpočívat nejde, já jsem ráda, že jsem si ho naučila chodit pravidelně po obědě spinkat, tak mám taky chvilku čas se natáhnout, ale když vidím kolem sebe spousty práce, tak mi to nedá a musím jít něco dělat.

miba10
9. bře 2019

Jsem 30+6 a doma 16 měsíční rampelnici co neposedi. Jsem hotová, ale kdyz si jde malá zdrimnout po obědě a chci jít taky tak prostě za boha neusnu. A když začnu konečně usínat, tak se vzbudí. Když ji potřebuji poponest, tak opravdu je kousek, protože malému se to v břiše nelíbí a navíc funim jak stará Fordka 😂 večer když jdu spát tak samozřejmě dloooouho čumím, protože nemůžu najít vhodnou pozici, protože malý je hodně na pravé straně a kolikrát mě ta pravá strana prostě hrozně bolí. Když usnu tak 2x vstávám k malé kuli mlicku a pak pravidelně od 3 do 5 zase čumím a nemůžu zabrat. Usínám kolem půl šesté a malá se mezi 6:30 a 7:30 budí. Ještě že taťka hodně pomáhá a o víkendu s malou vstává a já se můžu malinko dospat. Na malého se taky moc těším a bude mi divné že místo kulatého bříška s mimcem se mi bude je klepat špek, ale na druhou stranu, už bych to také chtěla mít za sebou. 🤗

kuldacz
9. bře 2019

Mám to úplně stejně.. U staršího syna (2,5 roku) jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, vše jsem dělala úplně normálně až do porodu... Nyní začínám 38. tt a celé těhotenství bylo horší, přibrala jsem podstatně více, vše mě bolí, nohy oteklé, nyní jsem už totálně vyřízená - starání o domácnost a syna mi dává pořádně zabrat a na porod už se opravdu těším.. Musíme to vydržet, nic jiného nám nezbývá 🙂

hanve
9. bře 2019

Jsem v 6.mesici,doma kluka 3,5 a holku 1,5 roku. 10kg navrch?? U prvniho jsem pribrala 9,u druhe 10,5,kde se to sakra zastavi?? Bricho jak pred porodem prvniho, navic mi tvrdne nebo mam takovy pocit, coz neznam. Boli me cely spodek a kostrc, bederku rozhybavam jak v 70. V noci se vyspim malokdy, mala jeste poradne nespi, vstavam i 5x za noc. Mota se mi hlava, trpim na migreny. Domacnost v rozkladu, jsem rada, kdyz umyju nadobi a utru linku. Hodinova prochazka je peklo a to mame jeste psa, ktery se musi vyvencit, sklonit se pro klacek, abych mu ho hodila, nadlidsky ukon... Ale jak prohlasila detska doktorka, jste zena a matka, vydrzite vic nez clovek, musite... Asi tak no...
Nepretrzite tehotneni a kojeni za posledni 4 roky si vybralo svou dan. Jsem chodici tehotna zombi s nadvahou. Jsem rada, ze jsem si mohla postezovat. Ted uz jen to doklepat do konce, hlavne at jsme zdravi.

vendelinka08
9. bře 2019

@lucifux prave ze pokud maly spi..bez s nim a kolem se nerozhlizej...vse pocka..a kdyz se neco neudela..tak se svet nezbori...to uz jsem take pochopila..

jenny91
9. bře 2019

@emmanessa Já jsem měla menstruaci už od konce šestinedělí a další miminko jsme chtěli co nejdřív. Je plánované, dokonce jsem se snažila v té době prodlužovat intervaly mezi kojeními, aby se zvýšila šance. Při kojení se dá otěhotnět, jen je to méně pravděpodobné. Gynekolog mi tvrdil, že to asi příliš nepůjde (to říkal na prohlídce na konci šestinedělí, když jsem ještě cyklus zpátky neměla), a znám holky, které kvůli plánování potomka musely úplně odstavit. Na druhou stranu někdo otěhotní třeba i při plném kojení hned a neplánovaně. (Stalo se kamarádce.) Pokud nemáš menstruaci, je otěhotnění málo pravděpodobné, ale může se stát, že se trefíš hned to první ovulace po porodu, tudíž otěhotníš ještě před tím, že první menstruace přijde.

janager
9. bře 2019

Holky, vyzní to asi blbě, ale rozhodně to není nějak zle myšleno, ale... strašně jste mi zvedly náladu. Už jsem si připadala fakt neschopná, ale jak vidím, nejsem v tom sama.🙂 Jsem 34tt, doma skoro dvouleťák a přestěhovali jsme se do baráčku, který prochází rekonstrukcí a není to rozhodně jednoduchý. Do konce ledna, jsme ještě bydleli v patře, kde nebyl záchod, voda nic. Takže s malým jen umýt ruce bylo už náročné, protože jsem ho musela tahat po schodech. Nosit nádobí do myčky, která byla provizorně v koupelně atd atd. Teď už bydlíme normálně, ale všude je pořád nepořádek, spousta věcí a já mám potřebu toho do porodu co nejvíce stihnout. Manžel kmitá jak jen to jde, ale taky jen přece chodí do práce. Naštěstí opravdu pomůže i se vším, co potřebuji. Ale vzhledem k tvrdnutí břicha a stavům, kdy jsem se seboue malém sekla, chodím po obědě s malým spát. V noci samozřejmě nastávají situace jako u vás (u prvního jsem to moc neznala)...bolest kyčlí, nespavost, záda atd. Už se těším, až budu zase více pohyblivá, ale pochybuju, že bude více energie a dvěma malýma dětma. Jsem neskutečně ráda, že první těhotenství jsem si užila (kavárny, kina, divadla, výlety, řešení výbavičky, pohyby...). Spousta lidí říkalo, že druhé těhu si tak neužiju a je to pravda. Co mě tedy mrzí a je mi líto je, že nemám tolik energie a času na věnování se synovi. Snažím se co to jde i manžel, ale není to ,jako bych nebyla těhotná. A pokud někdo plánujete těhotenství a rekonstrukci bytu/baráku, radím, vykašlete se na to 😀. Jak ráda jsem se vypovídala,🙂🙂🙂

makronka222
9. bře 2019

S prvni total brnkacka, u druhe katastrofa od zacatku. Ted jsem 35tt posledni 3 tydny me boli spodek. Ani ponozku si nezvladnu oblect. Do nejakeho uklidu se nutim od zacatku :( je mi to kolikrat az blby, kor ze trochu prdim na dite, nastesti ve skolce se vyradi dost a nenudi se semnou doma. Takovahle sem nebyla, doufam, ze to pak skonci a zacnu zase makat az se dite narodi.

hanve
9. bře 2019

@emmanessa
Z vlastni zkusenosti, kvuli druhe jsem odstavovala syna v 11 mesicich, defacto jsme se snazili od konce sestinedeli, ale ani jsem nemenstruovala, ani netehotnela. Takze jsem odstavila a na mrchu si pockala dalsi dva mesice a otehotnela az za dalsi tri od prvni poodstavovy mrse. Treti je neplanovane, i pres nemenstruovani a caste kojeni 14ti mesicni jsem otehotnela. Takze zcela indivindi.

ivuska1986
9. bře 2019

Holky, soucítím s vámi, ale co bych za druhé tehu dala, užívejte, třeba je to naposledy - tedy u těch, co plánují jen dvě parťáka 💓

biedronka10
9. bře 2019

@lucifux Jak jaaa ti rozumim. Achich ouvej. Jsem v situaci kdy... Jsem v 33 tt. Male je 20 mesicu, manzel s jazykem na veste se vraci po praci pozde vecir. Do toho neustale domacnost, mala kramari.. Tu vysype caj, tu mi na zem strhne nadobi. Je hodne akcni a vsude uz lozi, tajze ji musim furt hlidat. Do toho od doby co jsme byli vsichni v kuse 14 dni nemocni (vracelo se nam to) mala porad kasle, a ja mam take nalomenou imunitu. K tomu ona uz 3 tydny se pravidelne v noci budi, a jsme vzhuru od 2 do pul sesty, kdy ona zalehne a my uz musime makat. Ja mam k to u velje bolesti bricha a strasne ale oprabdu strasne me chyta levy kycel. Kdyz lezim nebo sedim, je to horsi. Jinak s malou se kloudne neda delat nic, takze pres den litam okolo ni a honim co jde a kdyz usne (21-22hodina) tak ja jdu teprva makat a uklizet. Muz se snazi take ale sam je hotovy. Kdyz opomenu trapeni, jakoze mala ma zanet v prstu opet a asi s ni budu musrt zitra na pohotovost, tak uz konecne se muz rozhodl rozbit druhou mistnist (zatim prezivame v jedne se vsim vsady, od bareni po spani). Jsme na to sami, vsude bordel a ja dited uklizela, tahala kyble vody a uz me strasne boli bricho. A to je jen zacatek. Do toho malou uspat. Pak taky jeste clovek ma za sebou urcite stresove situace, takze k tomu vsemu pocechrane nervy (budu doufat ze se mi nenarodi maly nervak) sumasumarum, malo spim, jsem furt unavena, vsechno me boli, ale hlavne ten kycel. Zvazuji ortopedii, protoze uz nemuzu normalne fungovat. Tak jsem si postezovala. Drzim ti palce at je lip.

lolam10
9. bře 2019

Ja byla taky uplne vyrizena.hold to prvni dite da k tomu brichu fakt zabrat.navic letosni tropicke leto a obri bricho...3 tydny pred porodem jsem starsiho posilala na dopo s babi ven a chvala bohu za ni.ja cely dopo spala a hrozne mi to pomohlo,byla to dobra priprava na porod.preju hodne sil a zkuste odpocivat😀

emmanessa
9. bře 2019

@hanve wau teda🙂pritel stejne nechce druhe dite,ale nekdy me to mrzi,ze i kdybych chtela,tak to nejde kvuli tomu kojeni..

vendelinka08
9. bře 2019

Prvni tehu jsem si uzivala...byla to nadhera...druhe tehotenstvi bylo take super...ale uz nebylo tolik casu...maly zacal chodit do skolky a ja na chvili do prace...a ted kdyz kluci maji 10 a 7 let jsem rada...ze jsou uz samostatni...nechaji me i odpoledne chvili spat...je to opravdu jine...a uzivam si to...ale to nocni prevalovani a paleni zahy...to me tedy trapi dlouhodobe. Takze chapu ty..ktere maji male deti...

lpch
10. bře 2019

Zavidim vsem, kterym se uz tehotenstvi blizi ke konci 🙂 ja jsem ted v 31. tt a musim rict, ze je to peklo. Ne ze bych si prvni tehotenstvi extremne uzila, ale daleko lip jsem fungovala. Myslela jsem si, ze u druheho to bude lepsi (jsem doma s 2 letym synem, nemam stres v praci atd), ale mylila jsem se. Jsem vecne unavena, nic me nebavi, ted se mi v hlave zacinaji mnozit obavy, jak ty dve deti zvladnu (babicky daleko a pracujici, manzel ma casove narocnou praci), doleha na me stereotyp (i kdyz se snazim vymyslet aktivity, kazdy den je temer stejny), v noci nemuzu spat, pres den jsem chodici mrtvola, vsechno me boli, v noci jeste vstavam k synovi, ktery vyzaduje jen me a nikoho jineho, kdyz jej chce uspat manzel, tak je z toho hysterak.. obcas si rikam do ceho jsem se to dala 🙂 ale pak si uvedomim, ze to je vlastne takovy maly zazrak, jsem rada, ze miminko je zatim v poradku a pres prvotni potize to pak bude urcite super 🙂 tak hodne sil mamky, at to vsechno zvladneme!!!

karol1996
10. bře 2019

Měla jsen to stejně, do toho jsem mela neskutečné krece do zad. Ve 38tt jsem si řekla o Hamiltona a malá šla druhý den ven a mam pokoj :D

lucifux
autor
10. bře 2019

@janager to my právě taky doděláváme barák, na Stědrý den jsme si v obýváku neměli kam sednout. Manžel montoval novou pohovku v sedm večer. Lino jsme pokládali v noci z 23. na 24. šli jsme spát ve 3 ráno. Takže vím o čem mluvíš.

lucifux
autor
10. bře 2019

A to manžel chce později do třetice zkusit holčičku, tak to tedy nevím. Když si to tak vezmu, tak obdivuji ty co maji 4 a vice dětí. U nás ve vsi jednu takovou měli. Má 6 malých dětí. A nejstarší z nich teprve v loni v září nastopil do 1. třídy

tehulkamaminka
10. bře 2019

Já kromě zvracení v prvním do 3 měsíce a zvracení v druhém do 6 měsíce. Jsem si to užívala chodili jsme do Zoo, na natáčení, hrála jsem v divadle, doma nic nedělám nic neumím vše dělá manžel. Je v invalidním tudíž si pomáháme takže ikdyž mě občas něco bolí, protože si na všechno hrozně stezuju zbytečně. Prostě pohodička, opravdová dovolená 😍😎