Adélka nebo Sofie?

jani1507
1. kvě 2017

Ahoj holky,
čekáme holčičku a stále se nemůžeme dohodnout, zda ji pojmenovat Adélka nebo Sofie.
Manžel by chtěl Adélku, mně se líbí obě jména, ale Sofie jaksi více 🙂 - ale nejsem si tím jménem jistá. Když se někdo z okolí zeptá na jméno a já řeknu Adélka nebo Sofie, tak každý řekne, jééé Adélka- to je moc hezké. Sofii mi bohužel nikdo nepochválil... K příjmení se hodí obě jména. Doma už máme dcerku Kateřinu, pro kterou vybral jméno manžel. Dohodli jsme se, že jméno pro druhé dítě vyberu já. Nerada bych i přes jeho výhrady vybrala Sofii, která se evidentně z našeho okolí líbí jen mně a pak litovala... 🙂 Adélka - je hezké zdrobnělé-Adéla už méně... Sofie se mi líbí moc-Sofinka- no nevím... Už jsem z toho jelen. 😀

astyna
3. kvě 2017

Sofií je v mém okolí ažaž, ale pokud se Vám líbí...My máme kluka a taky je v první trojce stálic mužských jmen a neodradilo nás to 🙂 Ale bacha na různé "počeštiny" zahraničních, aby Vám to matrika nezatrhla.

apple_tree
3. kvě 2017

Za me urcite z techto dvou Adelka 🙂

jani1507
autor
4. kvě 2017

@bubbligum Děkuji za tip. Určitě prostudujeme... 🙂

babanci
4. kvě 2017

Ke Kateřině Adélku. Dala jsem jí před 31 lety a je to stále moje srdcovka. Sofií je u nás teď všude strašně moc a ke Katce mi to nejde. To je jako Barča a Mellisa.

babanci
23. říj 2018

Adélka. Dala jsem jí svojí dceři před 32 lety, tenkrát se lidi hodně divili, že je neobvyklé. Už je 7 let v nebi, zlá nemoc mi jí vzala. Denně mi v srdci rezonuje. ❤

jani1507
autor
29. říj 2018

@babanci To je mi moc líto, že jste o dceru přišla... 😢 Nakonec máme Adélku! 😍

babanci
30. říj 2018

Krása. Blahopřeji.

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
chlebika
15. říj 2019

Adélka se mi hodí víc.