Adélka nebo Sofie?

jani1507
1. kvě 2017

Ahoj holky,
čekáme holčičku a stále se nemůžeme dohodnout, zda ji pojmenovat Adélka nebo Sofie.
Manžel by chtěl Adélku, mně se líbí obě jména, ale Sofie jaksi více 🙂 - ale nejsem si tím jménem jistá. Když se někdo z okolí zeptá na jméno a já řeknu Adélka nebo Sofie, tak každý řekne, jééé Adélka- to je moc hezké. Sofii mi bohužel nikdo nepochválil... K příjmení se hodí obě jména. Doma už máme dcerku Kateřinu, pro kterou vybral jméno manžel. Dohodli jsme se, že jméno pro druhé dítě vyberu já. Nerada bych i přes jeho výhrady vybrala Sofii, která se evidentně z našeho okolí líbí jen mně a pak litovala... 🙂 Adélka - je hezké zdrobnělé-Adéla už méně... Sofie se mi líbí moc-Sofinka- no nevím... Už jsem z toho jelen. 😀

eva118
1. kvě 2017

A vůbec, buďte rádi, že vybíráte na holku, u kluka byste se pěkně zapotili.

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Stát se může všechno!!😉😎

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Alexandra se mi nehodí k příjmení... Daniela je teta a sestřenice... 🙂

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Souhlas! 😅 A hlavně manžel by chtěl jméno po sobě a to já bych teda nedopustila... 😀

odula
1. kvě 2017

@jani1507 Klotilda ještě dobrá, ale co taková Gunhilda....

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 A to jsem si myslela, že Danielek moc není. A jak jsem dala toto jméno dceři, tak jak bych ho častěji slyšela, ale je to asi tím, že ho více vnímám. Ve školce je jediná Daniela a syn je tam jediný Ondřej. Jsem učitelka v mš a Ondru jsem měla jenom jednou za svou praxi- dělám dlouho. Jednou jsem učila i Ferdinanda, pro mě tenkrát nezvyklé, a je fakt, že se mi to pak líbilo, volat na něj Ferdíku. Je to hodně o zvyku.

svetlanalana
1. kvě 2017

Sofie je nadherne meno. Rozhodne bych zvolila jeho

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 No já jsem vlastně dala po manželovi- je Daniel. Klukovi bych to jméno nedala,nelíbí se mi, ale volat starý- mladý Dan, to ne, takže synovi jsme vybrali toho Ondru. Když jsem navrhla Danielu, vyrostl v tu chvíli o dva metry. Nejdříve jsem chtěla Adélku, ale to měl chlap šéfovou v práci, tak to by vůbec neprošlo.

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 A manžel se jmenuje???

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Tak to se divím, protože Ondra je docela časté jméno... 😉

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Jo, taky jsem ho pak všude slyšela. Ale já na třídě měla jednoho, z dvojčat. Praxe 17 let.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Manžel je Miloslav. A když slyším, jak mu někde řekne Milouši, tak bublám... 😅Milouš Jakeš...

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Chtěl Miloslavu? To už spíše Milenu, Miladu, Michaelu.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Chtěl kluka Miloslava! 😀

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Tož tak to tam zapomněl udělat lulíčka !! Aby to ten kluk nebyl, stalo se jedné paní, když jsem byla v porodnici, z holčičky byl chlapeček. Řekla nám to porodní asistentka, že byli v šoku, ale že se to prostě stává. Byla jsem tam kvůli krvácení a další dvě paní, co byly se mnou na pokoji a věděly pohlaví, tak se tak zamyslely co by kdyby..., já pohlaví nevěděla, tak jsem byla v klídku.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Snažil se o chlapečka i podle čínského kalendáře početí se řídil... 😀 Stává se. Švagrová nakoupila výbavičku pro chlapečka a ejhle později byla změna a mají holčičku.. 🙂

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Čínský kalendář početí funguje jenom na číňany, ne na českého Miloslava 😉. Tak příště mu to třeba vyjde 😉.

jani1507
autor
1. kvě 2017
jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 😅😅😅

puresin
2. kvě 2017

@jani1507 Na tu cetnost se vykaslete, vybirejte srdcem. Ja chtela prave Sofii uz fakt od 12 13 let, a kdyz konecne ve 28 bylo koho pojmenovat, bylo najednou Sofinek spousta. Ale co, ta moje je stejne jen jedna. 🙂❤

nafuka
2. kvě 2017

chtěla jsem Klárku a mám Elišku, víc k ní sedí.Je to naše Elsa ledová princezna, líbí se jí jak studí mražák🙂Ještě Ema byla ve hře.

lucie_91
2. kvě 2017

Za mě Sofie - jsem pro ještě ne tak obvyklá jména. My jsme přemýšleli buď Laura nebo Sofie-Sofia.

victress
2. kvě 2017

Sofinku mám doma, takže vřele doporučuju, Adélka je taky pěkné a je jich taky dost, můžete dát i dvě jména Sofie Adéla nebo Adéla Sofie, ale stejně byste používali jenom jedno...

jani1507
autor
2. kvě 2017

@victress Taky mě napadlo dát obě jména, ale když doma máme už dcerku Kačenku, která má jméno jen jedno... tak aby jí to třeba pak nebylo líto, až bude větší, že sestřička má jména dvě... 😉 Stejně bychom se museli rozhodnout, které jméno by bylo na prvním místě a tak bychom jí pak říkali... 🙂

lussy666
2. kvě 2017

@bubbligum obe mena su krasne. My mame adelu, ale bez dlzna na e ;) ale...ak by som vtedy vedela, ze pojdeme natrvalo do Cr, dali by sme ine meno. Adela je velmi caste meno, sofia to iste. Ak vam to nevadi, tak sa priklanam k adele;)

kassandra1
2. kvě 2017

@jani1507 Sofie mi připomíná Žofie, takže nic moc. Adélka je hezké takhle zdrobnělé, ale Adéla už se mi taky moc nezná. Nevím proč, ale představím si tlustou ženskou...A přitom ještě nevečeřela 😅

jaja01k
2. kvě 2017

Já bych si nevybrala ani jedno, ale víc se mi líbí Adéla 🙂

lencak80
2. kvě 2017

Dala bych Adélku....

luckapce
2. kvě 2017

Sofie <3

bubbligum
3. kvě 2017

Jinak řídit se jmény v kalendáři vůbec nemusíte. To by nebylo moc na výběr. My jsme listovali publikací "Jak se bude vaše dítě jmenovat?" od Miloslavy Knappové. Je tam asi 3000 jmen, která jsou v ČR povolená. Miloslava Knappová rozhoduje, v případě, že byste zvolili hodně exotické jméno, o tom, jestli takové jméno můžete, nebo nemůžete dítěti dát. Dost jsme se taky u té knihy pobavili, ale nakonec jsme stejně zvolili obvyklá jména. :D