Adélka nebo Sofie?

jani1507
1. kvě 2017

Ahoj holky,
čekáme holčičku a stále se nemůžeme dohodnout, zda ji pojmenovat Adélka nebo Sofie.
Manžel by chtěl Adélku, mně se líbí obě jména, ale Sofie jaksi více 🙂 - ale nejsem si tím jménem jistá. Když se někdo z okolí zeptá na jméno a já řeknu Adélka nebo Sofie, tak každý řekne, jééé Adélka- to je moc hezké. Sofii mi bohužel nikdo nepochválil... K příjmení se hodí obě jména. Doma už máme dcerku Kateřinu, pro kterou vybral jméno manžel. Dohodli jsme se, že jméno pro druhé dítě vyberu já. Nerada bych i přes jeho výhrady vybrala Sofii, která se evidentně z našeho okolí líbí jen mně a pak litovala... 🙂 Adélka - je hezké zdrobnělé-Adéla už méně... Sofie se mi líbí moc-Sofinka- no nevím... Už jsem z toho jelen. 😀

p_e_t_k_a
1. kvě 2017

Doma máme Kateřinu, jméno vybral manžel 😊 v případě, že bychom řešili druhé jméno pro holčičku, tak mně se líbí Adélka a manželovi Sofie 😁😁😁😁😁

lilulilu
1. kvě 2017

Adélka 🙂

jani1507
autor
1. kvě 2017

@p_e_t_k_a Tak to je vtipný... 😀😀😀

gracinka7
1. kvě 2017

Mě se Sofie líbí moc, tohle jméno máme vybrané už 7 let, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno byla v dětském koutku a mezi pěti holčičkami byly 3 Sofie, tak budeme muset vymyslet jiné jméno, kdyby druhé dítě byla holčička. Sofinek je teď opravdu moc ☹

lv
1. kvě 2017

Ke Kateřině mi jde více Adélka

jani1507
autor
1. kvě 2017

@lv To je pravda... 🙂

jani1507
autor
1. kvě 2017

@gracinka7 U nás v okolí je několik Adélek, ale Sofie žádná... 🙂

puresin
1. kvě 2017

@jani1507 Ja mam doma Sofii, prala jsem si to jmeno od puberty. 🙂 "Sofie" samo o sobe zni krasne, a volam na ni i [Sofí], jakoby po francouzsku, to se mi taky libi moc. Za me je to nejhezci jmeno na svete. 🙂 ❤

odula
1. kvě 2017

@jani1507 Adéla je taky nádherný jméno. Znamená "vznešená" nebo "vzácná".

marsee6
1. kvě 2017

více se mi líbí Adélka 🙂

kerol2016
1. kvě 2017

A já chtěla vždy Adélku a byla mi odmítnuta 😃 ke Kačce se hodí určitě líp a je pravda že Sofii je moc moc , škoda krásných českých jmen.

antoinet
1. kvě 2017

Já jsem Adéla a žije se mi s tím jménem hezky🙂 Většina lidí má tendenci mi jméno zdrobňovat, ale myslím, že u dospělé ženy to není potřeba, líbí se mi oslovení Adélo. Sofie je taky krásné a na okolí bych nedala, zvyknou si. Co by mi vadilo víc, je ta módní vlna, nechci, aby moje dítě bylo jedno z mnoha, u nás to dřív byly samé Petry, Jany, Martiny a teď jsou všechny holčičky Emičky a Sofie.

absintka19
1. kvě 2017

Cekame Adelku 🙂

1miska
1. kvě 2017

zvazovali jsem sofii u druhé dcerky, první je Lucie, tak se nam to k ni hodilo, Lucie a Sofie, ale po to co v plavani, cviceni a kdekoliv jsme byli tak všude byla nejaka sofie, tak jsme si rozmysleli 🙂

izz76
1. kvě 2017

@jani1507 Obě jména jsou moc hezká, hodně oblíbená a často používaná. Ke Kateřině se o něco hodí víc Adéla. 🙂

bubbligum
1. kvě 2017

Sofií a Adélek je jako máku. Jestli můžu radit, tak zkuste popřemýšlet a vyberte nějaké třetí. U dcery ve školce jsou dokonce tři Adélky! Sofie k nim žádná nechodí, ty ale známe z hřiště taky dvě nebo tři. A moc frčí i Elenky, těm bych se taky na vašem místě raději vyhnula. 🙂

jani1507
autor
1. kvě 2017

@bubbligum Děkuju moc za názor. Vím, že jsou obě jména častá, ale kalendář už jsme prostudovali od ledna po prosinec a zpátky několikrát 😀 a pokaždé zůstáváme u těchto dvou jmen... Radši vyberu jméno, které bude mít pravděpodobně i některá (é) ze spolužaček, než jméno, které nebude mít žádná jiná, ale mně by se nelíbilo... 😉

marulu
1. kvě 2017

A co dát místo Sofie Žofie? Česká podoba Sofie a moc jich není. A šlo by to pěkně ke Kateřině 🙂.

makronka222
1. kvě 2017

Žofii ne proboha. To je strasny

eva118
1. kvě 2017

Líbí se mi obě jména.Třeba se rozhodnete, až se malá narodí, jak ji uvidíte a bude to jasné, anebo vás v tu chvíli napadne úpně jiné jméno😉.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@marulu Děkuju za názor, ale Žofii nééé... 🙂

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Taky možnost... 🙂

eva118
1. kvě 2017

A kdybych to měla brát podle toho, co se více hodí ke Kateřině, tak Sofie.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 Docela se mi i líbí varianta rozhodnout se, až malou uvidíme... 😉

eva118
1. kvě 2017

@jani1507 Pokud nejste úplně rozhodnutí, tak bych to tak udělala. Nás se ptali na jméno až po porodu, budete s ní ty dvě hodinky, sami dva a pak se rozhodnete. Stejně to bude na vás, chlap v tu chvíli bude naměkko a dovolí vám všechno na světě, i Hildegardu 😅.

odula
1. kvě 2017

@jani1507 doporučuju. 😉 My jsme měli jasnýho Lukase a v záloze Pepika a když vykouknul, byl to jasnej Pepik. A jasnou Sašenku a vykoukla Eliška. A jasnou Theu a vykoukla Miri 😉

jani1507
autor
1. kvě 2017

@eva118 😅😅😅

odula
1. kvě 2017

@eva118 Hildegard je náhodou dost dobrý 😎

eva118
1. kvě 2017

No ale ta Alexandra- Sašenka, to je taky pěkné. Mimochodem, já mám Danielku 😉🙂.

jani1507
autor
1. kvě 2017

@odula Hlavně, aby to nebyla jasná Adélka nebo Sofie a nevykoukla Klotilda... 😅