Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
3. zář 2008

Papa Mufy. Díky🙂 Zítra budu hned referovat 🙂

grej
autor
3. zář 2008

Tak pa holky, taky jedu. Myslete na mě 😉 Páá

zanetik
3. zář 2008

Grej tak nakukuju jestli nepíšeš a nic, no tak počkám dozítra 😀 papá

mufy
4. zář 2008

Grej tak jak jsi dopadla? Doufám,že dobře a už víš termín na OPU. 🙂

michina
4. zář 2008

AHoj holky, tak mam dobre zpravy.
Na preventivce všechno dobrý, drží mi všichni palce a pak se mam ozvat, jak to dopadlo.
Výsledky odberu krve na hormony 3.DC jsou taky super, jen jeden hormon mám o 0,3 vyšší, což je prd. Pohledem vypadá vše Ok. Ptala sjem se i na to, kdyby nahodoubyly vysledky steru z cipku nejae potitivni a neco by na cytologii nasli. Tak mi rikali, at jsem v klidu, ze se s tim stejne nic nedela a jen se to pravidlene a casteji sleduje. jen kdyby tam byl sileny nalez, tak se to resi, ale to se u me vubec nepredpoklada.
Takze me docela uklidnili..

divabara
4. zář 2008

Michi, tak to jsou konecne hodne dobre zpravy...jen tak dal 😉

grej
autor
4. zář 2008

Ahoj holky!

Michi - dobré zprávy🙂 Kámoška měla na čípku nález, ale přesně jak píšeš. Nechali to uležet půl roku a teĎ jí dělají testy znovu, aby zjistli, jestli se to lepší, horší nebo nic. Takže klid...

Já mám holky výborné zprávy🙂 🙂

MUDr mi včera dělal UTZ a ještě před tím mi říkal, že mám sice předběžný odběr psaný na sobotu, ale že se může stát, že to bude i pondělí, hlavně kvůli tomu, jak jsem blbě reagovala. Tak koukl na pravý vaječník - 2 folíci. Tak už jsem se radovala, že jeden přibyl 😉
Pak koukl na levý vaječník a hned říká - no tak to je jasný, to je odběr v sobotu. Holky - tam jich bylo 😉 Ani jsem to nestihla počítat a doktor to taky moc nepočítal🙂 Jako samozřejmě na mě to byl super počet, na nějakou nosnici nic moc 😀
Tak jsem se smála jak sluníčko a koukala, jak píše do papírů: vpravo 2, vlevo asi 10. Tak jsem se ptala jak jsou velký a on říkal, že různě, že ty největší už maj 19mm, takže bych na OPU klidně mohla jít už v pátek, ale vzhledem k tomu, že to je můj druhý pokus a že tam mám ještě nějaký menší folíky, tak to necháme až na sobotu, že některý ještě dozrajou do větší velikosti. Tak mě moc potěšil, že to nehoněj, že fakt dělají všechno proto, abych jich měla co nejvíc 😉

Šla jsem z ordinace a smála jsem se jak debil 😀 Tak málo stačí a člověk má radost jak malý dítě 😉 Musím říct, že břicho už bolí slušně a už ho mám i nafouklý 😉

Zvláštní je, že mi ten první doktor (co mi tam v pondělí našel 6 folíků) říkal, že není šance, že tam ještě nějaký vyrostou... A hele - ono dalších cca 6? Buď ten první blbě koukal, nebo se stal zázrak... A nebo blbě koukal tenhle 😀
Už jsem teda z tý první radosti vystřízlivěla. Vím, že mi jich ani nemusí tolik vyndat, nebo že tam může být málo vajíček, ale prostě mám z toho radost 😉

Takže dnes jsem měla ještě píchat 150 Gonalu, 1 x Orgalutran a večer v 20,30 píchám 2 x Ovitrelle. A v sobotu v 8,30 nastupuju na OPU.

Doufám teda, že jsem píchala ten Gonal dobře, protože jsem si měla píchnout 150, ale v peru mi zbylo už jen 100 (měla jsem pero na 400 jednotek a vypíchala jsem z toho 300). Ale prý v každým peru je něco navíc, tak jsem dopíchla všechno co tam bylo a ještě to co zbylo z minulýho pera, tak snad tam toho bylo dost...

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

divabara
4. zář 2008

Grej, tak to je taky super...KOnecne se to tu hemzi pozitivnima zpravama 🙂
Ja se dnes budu objednavat na tu hematologii...kez by me vzali co nejdriv, abych vedela na cem jsem...

michina
4. zář 2008

Holky, chtela jsem se vas zeptat na jednu takovou osemetnou vec...

MAm silene pocity, kdyz mi nekdo dela neco na cipku. Kdysi jsem mela porad nejake vytoky a nalezy na cipku se nelibily memu gynekologovi. Rikal, ze mi sliznice, která ma byt uvnitr cipku, prerusta az lehce cen,tzn. že jde videt a ze to asi dela ty vytoky. Aspon tak nejak si to pamatuju, nebylo mi snad ani 20. A rikal, ze jsem na tohle moc mlada. Nicmene nakonec se rozhodl, ze to tekutym dusikem odstrani. Takhle se treba odstranujou i obycejne bradavice. Pamatuju si, ze pri samotne vykonu jsem citila hodne neprijemny tlak, bylo mi divne, ale dalo se to snest. Nikdy pred tim si nepamatuju a neuvedomuju, ze bych takovou divnou bolest (pocit) zazila. (stery s cipku si nepamatuju). nebylo to nic invazivniho a velkeho, takze jsem jela nomralne tramvaji domu. Uz cestou mi bylo zle, malem jsem omdlela, ale vydrzela jsem to domu. DOma jsem se zacala trepat, stzudeny pot, bile videni. Takze jsem lehla, dala nohy nahoru, napila se a po 15 minutach to preslo.

Ale kdykoliv mi nekdo neco dela na cipku, tak je to takova hnusna vnitrni nedefinovatelna bolest. Pokud to trva chvilku, je to v pohode, da se to snest (jako vcerejsi ster - 10s), ale pokud je to dyl, mam omdlivaci stavy.

Neznate nektera neco takoveho?

Manza se me zeptal, co budu delat, az budu tehu a mimi mi bude tlacit na cipek. Tak jsem mu rekla, ze to bude tlak zevnitr, ze to bude neco jineho. Ale desim se, ze omdlim pri porodu... 😒

michina
4. zář 2008

Grej, tak to jsou suoper zprávy, dnes je super den! A super hadice... 😀 (viděli sjte Samotáře?, to hlaška Macháčka na hadici od vysavače )

grej
autor
4. zář 2008

Michi - tak to já mám něco podobnýho... Přesně jak to popisuješ. Já trpěla na opakovaný mykozy a doktor to taky řešil vypalováním čípku. Tehdy se to dalo snést, ale je fakt, že ta bolest je divná, nepříjemná, blééé.

A teď když mi dělaj stěry, tak to taky nesnáším. Hlavně mi vadí, jak to jakoby bolí uvnitř. To je to co mi asi vadí nejvíc. Že prostě cítíš bolest uprostřed těla...

Já myslím, že u těhu a u porodu to bude úplně něco jinýho... A že nám to vadit nebude...

Baruš - držím palce!! Neboj, bude to v pořádku..

mufy
4. zář 2008

|Grej to jsou samé dobré zprávičky.No vidíš, to se asi ten první doktor spletl.Pak nám musíš napsat, kolik jsi měla vajíček a kolik ti z nich zbylo. 😉

Mě normálně smazali to moje album,kde jsem měla různé fotečky i toho chlebovýho dortu.Prý to nepatří do albumů.To jako mažou takhle normálně A dají vědět,až to udělají? Kolik holek tady má svatební fotky a nikdo si toho nevšímá. 😠

michina
4. zář 2008

Mufy, to je ale! Aspon muzou informovat, ze to neodpovida, to album, aby sis to opravila a nemuseli to ho mazat!

Holky, to jste me uklidnily. Ale vite, co se mi stalo naposled? Když jsme s manžou měli sexik (trošku bouřlivější, protože nejdřív jsem měla MS, pak byla dovo a tam jsme byli oba tak unaveni, ze ani ja jsem nemela chut - no chut by byla, ale kdybych mela vyvinout nejakou aktivitu, tak jsem radsi nevyvinula nic 😀 , takže po 3 týdnech snad..). Byl trošku hlubší a po něm mě trošku azčalo bolet břicho, pak ten divný pocit uvnitř podbřišku, stačila jsem si dojit akorat na zachod a šup, už mě manža ovival, zvedal mi nohy, ja jsem byla bila jak stena.. No komedie, oba nahati a já jsem tam omdlivala. 😀 manža byl vystrašenej a ja taky.. Tak jsme asi nějak moc podraždili čipek.. Ale tohle se mi fakt jeste nikdy nestalo!!! 😨

divabara
4. zář 2008

Ahoj holky,

tak jsem objednana na hematologii na pondeli hned rano...to bude vstavani...

Michi, asi se ti tou intenzitou odkrvil mozek 😀

Mufy, mne taky smazali album, ted uz jsem zadny radeji ani nezakladala...

grej
autor
4. zář 2008

Mufy - to jsem včera koukala, že nějaký holce taky smazali celý album. Měla tam prý víc netextových věcí než se smí. Tak tam nadávala, že jí to teda napsali, tak ona to spravila jak nakázali a stejně jí to smazali 😠
Jako chápu, že se to musí regulovat, ale ne to hned mazat...

Michi - taky mi jednou po sexu bylo blbě. Asi fakt byl čípek hodně podrážděnej 🙂 No jo, holt si zažíváme svý 😀

TO víte že vám dám v sobotu vědět 😉

mufy
4. zář 2008

No je to síla,aspoň by na to mohli nejdřív upozornit.Asi se holky v admin pěkně nudí..... 😠

Mě taky někdy po sexu bolí čípek,ale někdy i tak normálně. Měla jsem s ním v mládí problémy, taky jsem šla na vypalování a od té doby mám trošku pokoj.Ale i tak si myslím,že tam vevnitř nemám všechno dobré.Ráda bych šla na laparku.Jsem to ale blbec,že jsem si o to neřekla už dřív,mohla jsem vědět na čem jsem a neztrácet tolik času. 😠

Barus, hlavně,že budeš v pořádku.Pak si lehneš jak přijdeš. 😉

michina
4. zář 2008

Tak musím teda říct, že jste mě fakt uklidnili. Já si myslela, že tenhle problém s čípkem mám jen já. Když jsem hlasila před laparkou gynekologické zákroky a zmínila se tom kryočípku, tak na mě sestra koukala, že jsem na to řpece mladá, ne?

Jinak, grej, je to super, ze je tolik folíků! Taky jsem zvědavá, kolik jich budu mít.

Mufy, však oni by ti tu laparku ještě mohli udělat, ne? Na další IVF chcete jít až po novém roce, takže by to bylo ideální. Když je to jen diagnostické, tak ta nemocenská není velká.

grej
autor
4. zář 2008

Michi - já byla na kryo čípku v necelých dvaceti letech...

Mufy, třeba by u tebe stačil jen ta kontrola vaječníků plynem, ne? Aby do tebe zbytečně nerejpaly. A kdyby něco, tak terpve pak laparku...
Já stejně nechápu, že ti dělaj tolik IUI, navíc s dárcem, když ani nevědí, jestli máš průchodný vejcovody 😒 😒

michina
4. zář 2008

Souhlasím s grej, ve Fertimedu to dělaj nějakou hydro něco a prý je to přehlednější a méně invazivní..
Kopíruju:

Hysteroskopie je metoda, umožňující vizualizaci dutiny děložní a provedení drobných výkonů v dutině a hrdlu děložním. Vyšetření provádíme speciálním hysteroskopem malého průměru, který je určený především pro léčbu neplodnosti. Metoda umožňuje odstranění polypů, srůstů a sept dělohy. Metoda je vhodná i pro kontrolu dutiny děložní v případech opakovaného neúspěchu metod IVF.

Ultrazvukově sledovaná transvaginální hydrolaparoskopie je celosvětově nová metoda, umožňující (stejně jako laparoskopie) vizualizaci malé pánve. Její předností je možnost ambulantního provedení a pozorování vejcovodů v přirozeném prostředí tekutiny (při laparoskopii je dutina břišní plněna plynem). Pro svou jednoduchost (přístup přes zadní stěnu poševní, kontrolovaný ultrazvukem) je metoda téměř prosta komplikací, je pacientkami velmi dobře snášena a je snadno opakovatelná. Metodu provádíme v celkové anestézii. Dvě hodiny po výkonu pacientky odcházejí domů. Doporučujeme 2-5 denní pracovní neschopnost a tělesné šetření. Zátěž pro organismus ženy je minimální, v následujícím cyklu lze provádět IVF. Je výhodné ji provádět současně s hysteroskopií. Pacientky dávají metodě přednost před metodou HSG.

grej
autor
4. zář 2008

JO, tohle mi nabízeli přesně v GESTu. Buď jen fakt kontrolu plynem, to je celkově bez anestezie. Pak tohle, co se dělá dohromady s hysteroskopíí /krátkodobá anestezie, něco jako u OPU/ nebo pak až laparka. Tu by mi ani nedělali, kdybych jim neřekla, že mám problémy s těma střevama. Pokud prý není podezření, že by se mohlo najít něco při laparce, tak raději zkoušejí nejdřív ty šetrnější metody.

michina
4. zář 2008

Ale nejsem si jista, zda tuhle novou metodu hradí pojistovna..

grej
autor
4. zář 2008

Po mě by chtěli cca 2000,- nebo 1.500,- za tu "lepší" krátkodobou narkozu. Jinak o ničem jiným nemluvili...

zanetik
4. zář 2008

Ahojky děvčata mám z vás všech ohromnou radost a klidně se budu za vás modlit,aby to všem vyšlo, ať to můžeme prožívat zase společně 😉

Vařím bramborovej guláš, jdu žehlit, pak trochu uklidit, v 18h máme návštěvu, novomanželé (Davidův brácha s manželkou) a její bratr s manželkou, chceme jim to oznámit, už se to po městě dost rozšiřuje...když jsem byla v pondělí na gyndě, byla tam sestřenka moji kámošky a ta to hned v úterý ráno hlásila jejich další sestřence, že jsem asi těhu, že se mě sestra ptala jestli jsem objednaná do poradny 😀

michina
4. zář 2008

Teda takove "drby" se šíří rychle.. 😀 Zan!

mufy
4. zář 2008

No já to už chtěla udělat dávno,jenže pořád to oddalují.Raději bych šla na tu laparku,ať to mám všechno jedním vrzem.No uvidíme,jak dopadnu a kdyžtak za 2 měsíce jdu na to. IVF by bylo ještě v prosinci nebo až příští rok.Raději bych zkoušela ty inseminace.

Zan to teda máte asi malé město,že se to tam rozkřikuje. 😉

zanetik
4. zář 2008

Jo nebo to je taky tím, že jsem trošku známá firma 😅 a všichni čekaly kdy to příjde..

Mufy určo se na to poptej, aspoň na tu průchodnost, mě dělaly všechno, měla jsem dost srůstů po slepáku...

michina
4. zář 2008

Zan a jak znama firma, jako se čekalo, kdy otěhotníš nebo jakože tak vyvádíš, že te sledujou, co z toho bude?? 😀 😀 česká Třebová není zas tak malá, ne?

grej
autor
4. zář 2008

Téda - za tohle miluju Prahu 😉 Že je to tady takový anonymní...

Holky mě přestalo bolet úplně břicho... Včera jsem to ještě dost cítila a dnes nic. Začínám už vymýšlet katastrofický scénáře, co se jako děje... 😉

mufy
4. zář 2008

Grej to já když měla těch 28 vajíček, tak jsem břicho zase necítila vůbec,až jsem se lekala, jestli tam vůbec něco je.Ale neboj, u tebe je všechno v pořádku a podaří se to.

O víkendu se chci zastavit za svou sestřenicí,co po IVF čeká trojčátka, tak jí o všem vyzpovídám,co udělala pro to, aby se chytili všechny tři .

grej
autor
4. zář 2008

ty brĎo. trojčata. NO tak to bych fakt nechtěla...
Tak jí pozdravuj a popřej zdraví a pevný nervy 😉

Díky, snad máš pravdu Mufy a bude to OK...

Jinak změnila jsem si url adresu na FF. Kdybyste ještě někdy chtěly koukat 😉

http://www.fertilityfriend.com/home/grej