Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
11. lis 2008

Ale i kontroly mají pracovní dobu 😀 7-18h max mi říkala sestřička na gyndě. A o víkendu chodí tka maximálně na udání... si myslím. Já byla potom poslední dva týdny vždycky u tchýně.. 😀

zulik
11. lis 2008

Ahoj, jen jsem tak jukla při prohlížení a vidím, že se bavíte o kontrolách práce neschopných.Jsem trochu z branže, takže můžu potvrdit, že kontrolní pracovníci mají pracovní dobu od 7,30-17,00 max, ale najde se se zarputilec,který si zajde o víkend nebo večer.Spíš na udání lékaře nebo plátce nemocenských dávek nebo zaměstnavatele, platí to spíše pro fluktuanty a podobné vykuky 😉 O gyndě se obecně ví, že na rizikáči jsou vycházky a budoucí maminky potřebují klid. Naopak, když už někoho nenajdou, dostanete domů dopis, kde se musíte vyjádřit, kde jste byly, když jste nebyly...a přípdný konečný postih je 😀 😀 😀

grej
autor
11. lis 2008

Děkujeme za info Zulik🙂 To se vždycky hodí, tohle vědět 😉

Mě jednou přišla kontrola a to jsem dělala jen na vedlejšák ke škole. Vůbec jsem to nechápala... Měla jsem chřipku a přišli asi třetí den. Tehdy mě to nenapadlo, ale asi to bylo taky na udání, protože aby mi přišla kontrola, když to byla moje první (a mám tkaový pocit, že do této doby jediná) nemocnost a navíc jsem si jen přivydělávala ke škole... To asi není normální, co?

zulik
11. lis 2008

Najdou se zaměstnavatelé, kteří se nepohodnou se zaměstnaci a pak se tímto "mstí". Je to individuální, je fakt, že nemocenské dávky jsou docela zneužívané, tím nemyslím budoucí maminky, je toho fakt moc.Někdy si ta kontrolka sama vybere z počátků neschopenek, kam půjde /třeba tam má zrovna poblíž nějaký super obchůdek 😀 /,nebo už jí to jméno něco říká, nebo ví, že ten konkrétní lékař napíše neschopenku na každé bebíčko.Ale nemyslete, kontrolují i nás 😉

grej
autor
11. lis 2008

Tak u mě by to spíš byl asi případ toho, že si mě náhodou vybraly. Šéfový byly v tý domě moje kamarádky (jsou tedy dodnes) a žádný krámek v blízkosti baráku nebyl 😀
Ale naprosto chápu jak to myslíš. Moje máma dělá na finančáku na kontrole 😉 I když tam mají dáno, kam půjdou, stejně se raduje, když má něco blízko dobrejch krámů 😉 😀

zulik
11. lis 2008

🙂 Já sice tohle konkrétně nedělám,ale přišla jsem s nimi do kontaktu a někdy musím napsat návrh na kontrolu.
Grej,prosím Tě,já jdu zítra k té paní na Brumlovku-cos taky byla,kde to tam má? Jsem trochu zvědavá a chci se zeptat i na dceru.Já myslela, že tam bydlí a ona tam chodí jen jako do práce.Jedu ale sockou.

grej
autor
11. lis 2008

Ty myslíš tu vědmu? POdle mě tam bydlí... Byl to normálně malý činžák, ona byt v přízemí. Karty mi vykládala v obýváku, vedle mě se válela číča bylo tam dost zakouřeno, takže pochybuju, že by si tu místnost jen půjčovala...
Je to ale kousek od Brumlovky. Asi budeš muset mít mapu, protože je to tam mezi rodinnými domky a není to snadný jen tak to vysvětlit. Navíc já jela autem...
Myslím, že od obou zastávek Bus (Na návrší i Na Rolích) to bude tak stejně daleko. Záleží odkud pojedeš. POkud z Kačerova, tak doporučuju tu první. tam by ses dala vpravo do domečků a holt musíš podle mapy. Já hlavně koukala kam bodnu auto a ne moc kam jedu 😀

mufy
11. lis 2008

Grej no ty se teda máš.To mi ještě přijde dopis,abych zaplatila povinné ručení, takže do konce roku super výdaj.

No ale jednou to auto máme a nevím,co bych si bez něj počala.

Tak já frčím domů, jdu vařit a žehlit.No moc se mi nechce,ale aspoň budu mít do konce týdne klid.

Tak papapapapapapappaapapapapapapapapapapapa 😉

zulik
11. lis 2008

Já se dívala na mapy kde to tak nějak divně. Když jsem s ní mluvila o termínu, tak mi říkala, že dojíždí mimo Prahu,že na mne nebude čekat do 20 h. Jak to na Tebe působilo?

grej
autor
11. lis 2008

Mufy - já si tohle taky řešila, když jsem měla vlastní auto. Ale musím uznat, že když má člověk doma automechanika, tak se mu dost věcí usnadní - viz např. přezouvání gum 😉 Buď vzal auto do práce a tam to udělal nebo ho holt přezul doma na zahradě🙂

Zulík - já tam byla objednaná nějak po poledni, brala jsem si volno, protože jsem pak ještě měla doktorku, takže tohle jsme spolu neřešily... JInak mi přišla paní dost příjemná, já dokonce volala několikrát, protože mi tam vlezl ten doktor, tak jsem to nějak přesouvala... Je to ta samá paní? 😀

zulik
11. lis 2008

Určitě je. Nováková. Já to kuriozně taky už musela jednou přehodit 😉

grej
autor
11. lis 2008

Uvidíš, je to příjemná paní. Mě moc pomohla. Už jen tím, že mi předpověděla ty dvojčata 😉 Sice jí to nevyšlo, ale já fakt celou dobu čekání na test věřila, že to vyjde. Víra tvá tě uzdraví 😉

artep26
11. lis 2008

Holky a když vás nenajdou doma tak nechávají lístek??
Já když se někde zdržím tak mám lufta se podívat do schránky, aby tam něco nebylo a Zulik tu píše že chodí dopis 😕 ☹ Tak to bych asi nezjistila kdyby tu někdo byl, co?? Jéžiš marjá, to už se nikam nehnu 😀 😕 😕
Mufy dneska jsem taky šůrovala a teď půjdu žehlit 😒 takže v tom nejsi sam 😵
Jo a na KET jdu opravdu v pátek, asi jsem vám to zapomněla napsat 😅 se omlouvám 😉

zulik
11. lis 2008

Artep, nechávají takový koresponďák.

artep26
11. lis 2008

tak to jsi mě uklidnila 🙂
děkuji 😵

zanetik
11. lis 2008

Ahojky, tak já mám taky už vyžehleno...
Já byla po druhé na neschopence v květnu loni na laparce...v úterý mě pustily z nemocnice a v pátek už jsem měla kontrolu, jely jsme po práci na nákup a přijely o 20min dýl...byl tam koresponďák, tak jsem na něj odepsala, že jsem měla v době kontroly vycházky a nikdo se neozval...měla jsem je do 17h, tak ani nevím v kolik tam byly, protože tam byl jen datum....

mufy
12. lis 2008

Ahojky holky,

tak to mě nebo manželovi když přišla kontrola, tak nám nechali lístek ve schránce,že u nás byli v tolik a tolik.

Jednou mi přišel na kontrolu nějakej chlap a ani se vůbec neobtěžoval mě najít a to jsem byla opravdu doma a pak mi paní od vedlejšího baráku donesla lístek,že to prý bylo pohozené na jejich schránkách, že jsem nebyla doma.Tak to jsem se pořádně vytočila a hned jsem ho tam zprdla.Co si o sobě myslí? Že se jim nechce chodit,proto lidi přicházejí kvůli nim o peníze???Sem to říkala i doktorce a ta mi jen řekla,že tam takový jsou.No co si o tom máme potom myslet,že????

Tak já jsem si včera uvařila na dnešek i na zítřek, vyžehlila jsem 3 pračky a jsem v pohodě.

Grej s tím autem máš pravdu, kdybych měla doma taky mechanika, tak bych mu to dala,aby to přezul nebo opravil, tak se pak šetří.... 😀

grej
autor
12. lis 2008

Dobré ráno🙂
Já dnes měla divný sny... Zdálo se mi něco o požáru a pak nějaký divný věci... POřád jsem se budila, tak nejsem vůbec vyspaná.
Včera jsem byla na tý masáži. Bylo to mooc fajn🙂 Ale jsem zvědavá, jak dlouho to bude fungovat a záda se budou držet. A pak jsme měly sraz s kámoškama z vysoký a zas jsme pěkně podrbaly 😉

mufy
12. lis 2008

Tak to já spala jako zabitá.Byla jsem nějaká unavená.Ani erotický sny jsem neměla. 😀

Taky bych brala masáž.Asi si za týden na ni skočím.Včera jsem si koupila dělanou tuňákovou pomazánku,ta vám byla dobrá.Dala jsem si ji na snídani,mňam. A na oběd mám lečo.Si dám do zobáčku....

grej
autor
12. lis 2008

Jé - lečo jsem dělala převčírem manžovi. Byla jsem totiž totálně namydlená s nápadama co mu uvařit. Napadly mě jen halušky a ty nechtěl 😉 Udělala jsem si tu čočkovou taky a byla moc mňam 😉

zanetik
12. lis 2008

Ahojky, taky jsem dneska jak přejetá parním válcem a to jsem se budila až od pů 7, ale i to počasí je u nás smutný...teď hlásily, že na Churáňově začalo chumelit..

mufy
12. lis 2008

No já začínám být unavená nějak teď.Všechno mě bolí.....

Tu čočkovou si budu vařit na víkend,jsem sama doma, manža je v práci.Mám na ni velkou chuť,tak se nadlábnu.

Zan ahojky. Ty můžeš spát a jsi tak brzo vzhůru. A já bych zase tak spala a bohužel jsem musela vstávat už v pět, takže se mi klíží očička..... 😅

artep26
12. lis 2008

Ahoj holky, koukám tady se vaří 😀
Já jsem doma 2 měsíce a už mi docházejí nápady, jestli to dopadne a budu těhu, tak nevím co ty 3 roky budu vařit 😒 😀
Já vstávám v 6:45 s Aničkou abych jí vypravila, to je tak akorát.
Mě bolí záda jako čert na levé straně vedle kostrče, to je ještě asi následek té zabijačky.
Od 8 jsem venku hrabala listí a už se nemůžu ani hnout, tak si musím dát pauzu.
Taky jsem si nevzala Utrouš, tak šup tam s ním a na chvilku lehárko na gaučík 😀 😀 😀
U nás je taky pošmourně podzimě ale neprší ani nechumelí 🙂
No a klasika, líní tesaři nedorazili, bojí se že bude pršet 😠 😠 😠 No asi si myslí, že ještě bude 25 a bude jim svítit na hřbet. Kůže líný 😠 😠 😠 Se omlouvám, ale jsem fakt vytočená, takhle za chvíli bude sněžit a my budeme pořád bez střechy 😖 ☹ 😠

grej
autor
12. lis 2008

Ahoj holky,
Zan, chumelit? Fíha... My tu máme poměrně teplo.. Sice zataženo a hnusně, ale teplo...

Artep - já doma nejsem a nápady nemám stejně 😉 Pořád mě napadá to samý dokola 😉
O řemeslnících mi ani nemluv Artep. CO mi si zažíváme s těma fasádníkama, to je taky děs.. Ještě že s nima jedná manža, protože já už bych je dávno poslala do prdele a neměl by nám to kdo dodělat 😀

artep26
12. lis 2008

U nsá je taky tak pošmourno a teplo.
Grej to ti teda řeknu ... manža je taky řemeslník a má úplně jiný přístup.
Tihle jsou fakt katastrofa, už tu josu 4. týden, jezdí jak se jim zachce. Dělají jako když nedělají 😠
Manža je truhlík, je takový nekonfliktní. Já kdybych se do nich pustila, tak už jsou taky fuč. Dali jsme jim ale zálohu 250 tis. tak se bojím, aby s námi nezametli ☹
Prostě katastrofa, oni si neuvědomují, že je půlka listopadu a my jsme bez střechy 😠

grej
autor
12. lis 2008

Artep ☹ Je to síla... Nám slibovali, že to bude za 14 dní hotovo. Už jsou tam sedmý týden. POřád se na něco vymlouvají. Místo, aby jich přišlo šest a měli to za chvíli hotový, tak chodí dva, popř. jen jeden - z toho ten jeden se bojí výšek (docela blbý, u fasádníka, co?). Pak si stěžují, že nemají pořádný lešení - není divu. Kdybychom jim sehnali lešení na celý barák, tak by nás to stálo jednou tolik, s jejich přístupem k práci. Místo týdne jsme kus lešení muselí mít půjčený 14 dní a už to stálo dalších 8 tisíc na víc. Zničili nám držák na hadici, všude je bordel, i když si pokaždé mají dát na zámkovku starý hadry a koberce, který jsme jim tam připravili, tak to nedělaj, takže zámkovka kolem baráku je samozřejmě zasviněná jak blázen... Hrůza.

manža na mě sice jednou za čas spustí, jejich šéf se lekne, pošle jich tam na jeden den víc a pak je to zas to samý. A včera se jejich šéf rozčiloval, že z toho nebude skoro nic mít!!! No jeho problém, když to dělaj třikrát delší dobu než slíbili, že jo... A prý je nutný nad těma dělníkama pořád stát a honit je do práce, protože dělaj v hodinové mzdě, tak to protahujou. Jako my je máme hlídat???? Chápete to???? My si na to sjednáme firmu a šéf nám řekne, že máme ty dělníky hlídat??? Idiot.

Artep - to vás fakt lituju a moc vám přeju, aby to brzy dodělali. My byli při rekonstrukci taky chvíli bez střechy a zrovna byly ty největší lijáky, takže hrůza.

artep26
12. lis 2008

Grej tak si myslím jestli u nás nedělá ta samá firma 😀 😀 😀
Slibovali, že to bude za 3 týdny - no my byli velkorysí a říkali jsme že střecha je veliká a že budeme rádi, když to bude do měsíce. Měli začít v září, čekalo se 14 dní na dříví. Takže začali 14.10. - 15.10. navezli tašky a na střechu vylezli 20.10. Mezitím prostě nepřijeli. A to jezdili ve 3 lidech a z toho byl 1 tesař, druhý mu pomáhal a 3. to je takový ten podej-přines. Několikrát se stalo, že bylo hezky a prostě nepřijeli. Když leje tak to chápu, ale třeba bylo božsky, přijeli jen ve 3. (ten 4. se prý ožral a prostě nedorazil 😠 ) a ve 14:00 už byli v trapu. Dnes nepřijeli pro jistotu vůbec, manža jim volal - prý ASI bude pršet že to nemá cenu a zítra prý taky nepřijedou, že pršet ASI bude taky. Tak to manžovi nedalo a volal jim, že si myslí že pršet nebude, počasí že lepší taky nebude a prý lítají po úřadech 🙄 🙄 🙄 Co je mi do toho?? Mají tam jet když opravdu leje. Fakt jsem z nich na prášky, manža je na prášky ze mě. Jo a v neděli - v neděli se nedělá vůbec 😠 😠 😠 Fakt nemám slov. 😠 😠 😠

grej
autor
12. lis 2008

Jé - koukám na překlep. Manžel samozřejmě spustí na NĚ, ne na MĚ 😀

Mno, tak to máte asi fakt stejnou firmu. V ty dny, co nejsou u vás, jsou na chvíli u nás a naopak 😀 BuĎ v klidu, u nás se taky v neděli nemaká. A chodí se tak na devět (přece nebudou vstávat dřív) a domů zase šup už ve čtyři, protože pak už je tma, že jo...
Jedinej, kdo asi vstává dřív, je jejich šéf, který nám s oblibou volá třeba ve čtvrt na sedm ráno nebo tak něco... Libůstka.

My jim teda naštěstí zaplatili zatím jen materiál, práci ne. Ale i tak, že jo.. Jsem zvědavá, jak to s nima pak manža skoulí, protože jim chceme strhnout asi tisícovku za ten držák na hadici. Pak taky manža spravoval jejich šéfovi auto, vyšlo to asi na 12 tisíc (s materiálem). A on když si to auto přebíral, tak se ani nezeptal, co je dlužen, nebo tak. Takže jim to taky strhnem... No, bude to ještě sranda.

artep26
12. lis 2008

😀 😀 😀 já si to myslela že spustil na ně a ne na tebe 😉
Tak to asi opravdu máme stejnou firmu 😀
No my jim dali taky jen zálohu na materiál (alespoň to tak říkali), navíc je to tak trochu manžův kamarád, takže to máme bez papíru a toho se bojim a on asi taky. Jak na něj vylítneme, tak se bojíme aby se opravdu nesbalili a nezdrhli. A co bychom takhle na podzim dělali?? Těžko bychom někoho sháněli ☹ ☹
Já je tu nechtěla, ale teď už je pozdě. Manža vidí že udělal chybu ale už s tím taky nic neudělá.
A s tím bordelem ... já teď uklízím dvůr, všude odřezky, igelity, prázdný lahve od piva, od limonád , cihly ... no prostě hrůza. 😠 Navíc latě s hřebíkama směrem nahoru 😠 😠 😠 Asi si nevšimli že máme 8 leté dítě a psa 😠 😠 Fakt trotlové 😖
Tak hlavně ať se vám podaří z nich vymámit ty peníze za zničené věci, a ten šéf je taky magor 😀 aby si nemyslel že to bylo pro zdarma pro jeho krásný oči 😀 😀 😀

artep26
12. lis 2008

Grej jdu zase na chvíli hrabat listí a mám ještě uklízet ty cihly 😠
Tak zatím pa pa 😵 🙂 😵