Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Artep díky, budu ti od rána držet moc a moc pěstičky ať tam jsou a špinění nic neznamená...já i trochu později krvácela 😉
Ahoj holky,
dnes jsem testla a mám krásné // 😀 😀 😀
Jsem z toho vedle ještě teď, je to jen začátek a vím že se ještě může hodně stát 😉
ale myslím že mám dobře našlápnuto 🙂 🙂 🙂
Artep tak to ti musím hnedka pogratulovat. 🙂 😵 Je to super, máme tu další těhulku........
Jak jinak po víkendu? My se v pátek pěkně střískali, panáky jen lítali, ale s podivem mi bylo v sobotu dobře.Ale víkend zase rychle utekl, no ještě měsíc a budeme mít s manžílkem volno už od 19.12. do začátku ledna.Moc se těším. O víkendu asi budu píct,ale možná to nechám až za 14 dní.
Michi s tím tatínkem je mi to líto,ale třeba to nic nebude a brzy se z toho dostane.Moc na tebe budeme myslet. 🙂
U nás je taky hodně sněhu, v sobotu pořád jen sněžilo a nemohla jsem se ani dneska dostat do auta, všechno jsem měla přimrzlé.Musím si koupit sprej na rozmražování zámků a skel.
Mufy ahojda,
no ta těhulka je předčasná ale našlápnuto by bylo.
Já se chystám o víkendu péct perníčky, no možná už i v týdnu.
Hlavně nemám nic adventního, tak musím vzít pesana a hurá do lesa na větvičky 😉
Anička dnes celou noc prozvracela a má strašný průjem, chudák ... takže teď leží a nabírá síly. Je jak stěna, ale už je dobrá 😉 Takže jí budu kurýrovat 😉 😉 😉
AHoj holky🙂
Michi - je mi to líto☹ Snad to všechno dobře dopadne a bude to jen maličkost!!
Artep - obrovská gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A držím palce i Andulce, aŤ je jí brzy dobře!!
Mě celou sobotu bolel žaludek. Ale jako děsně. Vůbec nevím z čeho. Naštěstí to pak v noci přešlo, takže jsem si v neděli mohla dát kachnu 😉 😀
Grej ahoj
no kachnička ... to se ani nedivím že se ti po ní udělalo dobře, povedla se??
Artep, povedla 😉 Bála jsem se, že to nezvládnu. Dělala jsem jí poprvé. Ale byla výborná!! Vůbec nebyla vysušená 😉 Zelí nakonec dělal manža i to bylo výborný🙂 Pozvali jsme staroušky na oběd a pochválili nám to 😉 Takže už vím jak na to, až jí budu někdy dělat na svátky 😀
Grej nic na tom není, stejné jako kuře 😉
My míváme kachnu tak jednou do roka, vždycky se na ní moc těšíme, ale jen co jí spořádáme, tak jsem tak promaštěný, že máme zase na rok klid 😀 😀 😀
Grej zrovna jsem si vzpomněla, že jsem taky chtěla dělat kačenku o víkendu, jenže jsem na ni zapomněla, tak ji udělám za 14 dní, až bude mít manža volno.Je to mňamka.Taky se mi vždycky povede.
Artep snad se Aničce udělá dobře, teď je většina dětí nemocnejch.Můj synoveček taky.
Mufy má oslabený IS a tak je pořád na hromádce.
Ale teď bere léky na posílení IS, tak snad až to dobere, tak to bude lepší. Loni jí to pomohlo, tak snad i letos se ta investice vyplatí.Dala bych cokoliv, aby byla zdravá a ty nemoci jí tak netrápily. Ani pobyt u moře 4 týdný jí nepomohly 😠 😠 😠
Artep mooooooc blahopřeju, ,mám obrovskou radost až mám slzičky v očích a kdybych jela ve čtvrtek do Hradce sama, tak bych se stavila a radostí tě objala...jsem hrozně ráda, že se to po povedlo, teď budeme držet palečky ať se vyvíjí vše bez problémů...s Aničkou ale opatrně jestli je to viroza nebylo by dobré abys ji chytla 😉 , snad bude brzy zdravá...to je super, už se těším až to budeš mít v pase a fotečku v albu..
Tak teď už jen Mufy s Michi, ale ty se na to připravěj a bude to raz dva 😉
Ahoj holky, zas u vás trošku šmíruju, musela jsem zan a grej zkontrolovat pupíčky 😀 mooooc hezký.
Artep, gratulace!!! 🙂
jo jo, zan, naštěstí jsme ok. Honza byl teď nachcípanej, ale Adam to od něj naštěstí nechytil.
ZAn a Luci díky za gratulku 😀 😀 😀 uvidíme, snad bude vše v pořádku
Držím se od Ani zpět, nerada bych to chytla, to mi teda věř. Bylo mi jí včera tak líto ☹
Adámek je pašák, moc krásný 🙂 🙂 🙂
Jo, krásnej sice je, ale je to kus chlapa, bydlíme ve 4.p. bez výtahu a nepřeju vám holky zažít tu tíhu, když ho táhnu domů, má přes 12kg 😝 Po schodech ještě chodit neumí, teda snaží se, ale musím ho nadzdvihávat, no fakt posilovna hadr 😀
artep, když jsem byla v nějakém 6tt, tak jsem měla střevní virózu s horečkou, byla to docela síla....ale vzala jsem si tenkrát jen jeden paralen a bylo to dobrý. Ležela jsem asi 4 dni.
Holky, co je s Len? Nějaký malér? ☹ 😔
Luci to znám, přesně takhle vysoko jsem bydlela s Ani když jí bylo co je Adámkovi 😒
Taky si to pamatuji ... nevěděla jsem co dřív nosit nahoru .. jestli nákupy nebo Aničku. Brala jsem schody po 2 abych byla honem nahoře s taškama, Anička řičela dole připoutaná v kočáře. Děs, ještě že bydlíme v baráčku ... ta patra v bytovkách bez výtahu nenávidim 😠
A to jsem kolikrát táhla malou s 2 taškama najednou a myslíš že mi někdy nějaký chlap pomohl?? Ani náhodou, jen jednou jeden utrousil ... "jé vy toho dneska ale máte ..." a šel dál 🙄 🙄 🙄
Hmmm, chlapi jsou všude stejný...to na mě tuhle soused řval z okna (já ruce až na zemi s taškama) Jééé, sousedko, taky máte chlapa na hov**, musíte se dřít sama, co??? Blbec, kdyby místo řvaní radši pomoh 😠
CO to tady čtu za úžasné novinkxy,Artep??? To je paráda, moc ti gratuluju, zatím potichounku k výbornému našlápnutí, ted už to jen pojede..! 🙂
Jinak u nás je sněhový poprašek, ale aspon zakryje tu ostravskou špínu.. 😵
Luci přesně tak, místo keců kdyby pomohli 😠
Neříkám že všichni jsou stejní, ale někteří takoví josu.
Když jsem byla těhu, už jsem měla pupek pěkný, tak v MHD všichni dělali, že mě nevidí. Hlavně chlapi jsou na tohle experti, raději by si halvu vykroutili jak koukali z okna, než aby zvedli pr.el a pustili těhotnou sednout.
Jo Michi díky, první krůček by byl, tak snad se podaří.
U nás je sněhu dost, tak 10 čísel. 😉
Tak to je mi líto...taky má za sebou už takový martýrium.....no snad se jí to povede příště 😕
artep - jdi, dej si, potřebuješ to 😉
Já jdu přebalit Adýska, nějak nebezpečně tlačil.... 😝
Jo jo, je to pech.
Nejhorší je když se to už takhle povede a pak je najednou po všem.
Taky se přesně tohohle bojím, ale nemá cenu se tím asi užírat 😒
Bude to tak,jak to má být 😉
Tak já mažu s palačinkama k našim a odpoledne vezu vedle do města kámošku s malou, tak snad jsou hlavní protažený u nás je taky min. 10cm, tak zatím papá

Teda Žanet, to jsi se pochlapila 😀 😀 😀
krásný pupíček 😀 😀