Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Aha🙂 Tak až budem dělat bramboráky, tak to taky zkusím... U nás se jí obyčejná klasika. Když jsem ještě bydlela u rodičů, tak táta dával do bramboráku ještě uzeninu. To u manži se to nedělá. A doma jsme k tomu taky dělali zelí. To tady taky ne.
Kámoška takhle dělá plněný bramboráky normálně s masem. Že udělá takovou směsku masa a zeleniny a tím to naplní. Taky to může být dobrý..
Jé - jsem si uvědomila, že už jsme tu dlouho neřešily jídlo 😉
Grej my do toho doma taky dávali uzeninu - myslím tím třeba gothaj na kostičky a zamíchalo se to normálně do těsta. Někdy to tam dám taky, ale to mi přijde zbytečný, já na ty salámy moc nejsem a rodina neprotestuje.
Ale tohle mi přišlo jako dobrá změna a je to rychlovka.
Taky někdy dělám k bramborákům masovou směs - třaba játra, kuřecí maso, cibuli - prostě takový mišmaš, ale to dělám bramboráčky malé a je to spíš jako příloha.
Taky přemýšlím že něco upeču, manža si žádá klasiky bábovku, tak mu asi vyhovím. Je to taky rychlé a když mu to udělá radost 😉
Jojo, taky jsme dávali uzeninu. Myslím spíš nějaký párek. Dá to tomu takový jiný šmak...
Já mám doma nakoupený tvarohy na tvarohovou bábovku a furt se nějak nemůžu dokopat k jejímu upečení 😉 Je výborná!! Mokrá, to já mám ráda 😵
A koupila jsem si listový a dnes nebo zítra bude k večeři. Asi udělám takový ty balený šneky, se sýrem, salámkem, pro manžu i s olivama...
Grej tvarohovou tu já taky miluju 😵
Ale manža jí nerad, že prý je mokrá 🙄 on jak se tou bábovkou nedusí, tak mu nechutná 😀 😀 😀 takže dělám olejovou s vodou. Je taky dobrá, to neříkám, ale tvarohová je lepší 😝
Jé pizzašnečky budeš dělat, ty se chystám dělat na Velikonoce, letos to nebudu nijak přehánět, budu kouzlit asi jen z toho listového, udělám ještě nasladko listové rohlíčky plněné povidly nebo s nějakou nádivkou, pár chlebíčku a prdím na to 😝 Ono to už docela upadá, přijde pár kluků s dětma a je po Velikonocích 😖
Jak je to v Praze s Velikonocema?? Drží se to ještě vůbec??
ahoj, teda papaniii.. to uz tu vazne dlouho nebylo.... 😀
grej, ja bych se bala monitor nekupovat... pak by se neco stalo a ja bych si to vycitala... prodat ho pak snadno muzu, takze pro me jasna volba, navic planuju snad este nejake dalsi mimi a pak taky bracha, takze se to vyuzije...
zan.. pripada mi fine, ze se na ten jeden zdroj daji pripojit dve podlozky, takze to cele nemusis kupovat 2x, ze? to je pro dvojcatka super!
Artep - občas na Velikonoční pondělí někdo přijde, ale jsou to tak 3 party (nebo spíš dvojice) dětí. ALe vzhledem k tomu, že nám nefunguje zvonek, tak je vždycky vidím jen jak korzují po ulici.
Já Velikonoce nemám ráda. Teda to koledování a pomlázku... Asi mám trauma z dětství nebo co, kdy se na mě na chalupě vždycky vrhli všichni chlapi z rodiny...
Ale ráda držím ten zvyk, že bych měla něco dostat, aby mě nepokadil beránek 😀 A miluju mazanec s máslem!!!
Zihu - to je fakt, prodat se to dá vždycky... Asi to koupím zvlᚍ. Existuje taky taková sada, myslím, že se to jmenuje Angel Care. Je to dohromady monitor i chůvičky. Ale je to docela drahý... Asi koupím zvlᚍ, pak se to bude líp prodávat...
Grej u nás chodí jak jsem psala manželovic banda "kluků" a pak tatínkové se synátorama. Ale je jich dohromady tak 20-25 kousků, tak to fakt nebudu přehánět.
Beránka jsem pekla každý rok, letos se na to asi vybodnu. Jé a vloni jsme s Aničkou vytvářely něco jako jidáše jak prodávají v obchodě, z vánočkového těsta a mělo to vělký úspěch 😉
Jdu na žehlení, nebo se odsud neurvu.
MK je prostě mor 😀 😀 😀
zatím pa pa pa určo budu načuhovat 😉
Jé na beránka jsem úplně zapomněla... Toho jsem loni pekla poprvé. A nechtěl mi vylézt z formy, mrcha jedna. Tak jsem ho pak slepovala marmeládou :D
Možná i nabarvím vajíčka.. Spíš vždycky děláme dohromady s mamkou. Je zbytečný toho dělat hodně, pak se to zkazí...
grej mně vyklopit jde, ale s rovnováhou má vždycky probémy 😀 😀 😀 ne a ne stát potvora 😀 😀 😀
tak si hezky leží 😀
Vája taky barvíme, samo ... to by jinak nešlo ale barvím jen v cibulových slupkách. Hlavně musíme nakoupit vždycky nálepky nebo ty obrázkové fusáčky na celá vája - na ty je zatížená Anička 😉
Ty jo, to dělaj takový vychytávky? Odrázkové fusáčky...
Už si to ze svýho mládí aní nepamatuju...
Já barvím jen v klasickým OVU a hotovo... Děti v rodině žádný nejsou, tak to nikdo ani neocení...
13. dubna 🙂
Holky tam je krásně 😵 Akörát jsem přišla z oběda a je to tam jak na jaře 😵
Ahojda zdravím, Grej to jsem ráda, že je vše v pořádku, jsem zvědavá na svůj čípek, posledně jsme ho měly stejně dlouhý, zatím se s holkama držíme, ale do termínu to určitě nebude, dr. říkal tak 36-37tt a 38tt asi nejdýl vyvolání nebo císař, pak už se tam prej trápěj, že je placenta špatná a nevím co všechno, takže nejdýl na svý třicetiny je mám venku 😅
Zihu omyl, ty monitory musím koupit dva, nemůžeš položit každou na jednu desku, protože máš jednu vyhodnocovací krabičku...a ještě prej musí být každá ve své postýlce a ty se nesmějí ničeho dotýkat...
Já nevím, myslím že letos půjdou velikonoce kolem mě...jen snad beránka zvládnu, peču i našim.
zan 😕 no teda.. ja myslela, ze muzou byt napojene na jednu, dokonce v tom baleni mam aj nejakou rozdvojku! vsak kdyz by to pipalo, clovek pribehne a koukne, kdo modra, nebo ne??? 🤐
JJ tak jsem si to tak myslela, ale prý ne 😒 ta rozdvojka je na tu druhou desku kterou budeš mít třeba v kočárku, ale prej když foukne vítr, tak to spouští taky alarm, já fakt nevím, v porodnici na to nadávaj holky, že to pořád pípá když vyndáš mimčo a nevypneš to, jsem z toho zmatená.
zan.. hm, tak to me zmatlo... mrzute 😒
teda je uzasne, ze uz ste 36tt, vim, jak casto se dvojcatka rodi predcasne, takze mam radost, jak sou holky rozumne a jak to spolu hezky zvladate 😉 jen tak dal!
asi dnes koncim, mejte se vsichni, zdravim vsechny mimisky, pa zitra
Ahojky holky,
včera jsem neměla vůbec čas dostat se na net a dnes tomu nebude jinak. Navíc jsem utrápená, protože jsme včera byly kupovat koberce a já je změřila blbě a teď to musím jít zaplatit znovu.Prý mi dají jen 40% slevu.To jsou tak nehorázný s..... 😠 Takže se mi zase pěkně vyprázdní peněženka a kvůli mé blbost ☹
AHoj holky, jen v rychlosti, nestíhám.
Ráno jsme zas byli na 4d UTZ a Kačka se opět neukázala. Takže jsme si nechali natočit na dvd jen obyčejný utz a udělal mi k tomu výklad. Tak to aspoň ukážem rodičům tak.
Měla skvěle přehozený nohy přes nohy a chvilkama bylo vidět, jak si dává ruce do pusy (nebo do nosu??). Hejbala se teda slušně🙂 A prý má velký nohy, takže asi bude po manžovi🙂
Mám tu fofr, tak dnes asi moc přispívat nebudu...
Ahojda holky, tak se moc nehoňte, ať vám práce ubývá 😉
Mufy zákon schválnosti, když to člověk nejmíň potřebuje, takhle my přišly zbytečně o foťák...
Já jdu zadělat těsto na langoše, naposled jsem je dělala tak před 5 rokama ještě u našich, tak zatím páček
Zanetík napiš mi prosím recept na to těsto na langoše. Už dlouho jsem je neměla. 😉
Grej ještě si musíš počkat až Kačka bude na světě, pak se na ni nebudeš moct vynadívat. 😀
Mufy dělala jsem tyhle, fakt nemaj chybu a co jsem zjistila až při přípravě, že nemusí kynout, takže super:
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNG...
Mám dotaz asi zrovna na tebe Mufy, mám vytisklý odtud recept a nevím název, dělá se nějaký korpus a na to jde poleva ze Salka který se vaří na karamel co je to? 😅
AHoj holky,
Zan - to vypadá fakt super, ty langoše. Takže jestli jsem ty ingredinece dobře pochopila, tak se dává 100 g jogurtu nebo 100 g smetany?
Já tomu říkám - Dezert ze salka dle Mufy 😀 Stejně jako mám v kuchařce "vajíčkovou pomazánku dle Mufy" 😀
Zan abych pravdu řekla, nevím,jak se to přesně jmenuje, ale je to takový řez. To salko se musí dát do hrnce s vodou a vařit ho určitou dobu,aby z toho vznikl karamel. Musela bych ten recept najít, momentálně nevím kde ho mám, ale Grej ho má možná někde poznačený,ne?
Na ty langoše se taky vrhnu, díky za recept. 🙂
Ahojky, já ho mám vytisklý jen jsem nevěděla co je to, takže si píšu "Mufy řez"
Grej já to pochopila jako 200g buď jogurtu nebo smetany, dala jsem 200g jogurtu, je pravda, že jsme dosypávaly mouku na zadělání, ale i tak byly super.
Tak já musím vymyslet co k obědu, chci udělat něco s rýží, protože jsme ji dlouho neměly a nevím co...
Jinak mě od včera pořád bolí břicho, jako že se holky boulej hrozně a mám ho pořád tvrdý, jen když si lehnu změkne.
Hurá - zase řešíme jídlo 😉
S rýží? CO takhle hovězí na houbách? Nebo játra na cibulce 🙂 Nebo čínu...
Já budu dělat segedýn v sobotu a v neděli asi kuře s nádivkou...
Já takhle dopoledne mám břicho v pohodě, ale k večeru to začíná být děsně nepříjemný. Už ho mám tvrdý i pod prsama a bolí mě to kolem pupku, jkao bych tam měla modřinu... Včera se taky malá mlela jak o závod. Zjistila jsem, že spíš než mě kope, že mě spíš boxuje... Asi vycejtila, že o ní mluvíme. Pouštěli jsme si to dvd z ranního utz...
Díky Zan, já to nějak splácám a uvidíme...
No hovězí a játra právě nemám, takže to asi vyhraje čína s vepřovýho...
Já vařila včera a dnes, takže o víkendu jdem k našim bude mamka dělat kuře na paprice a v neděli nevím.
Ahojda holky,
koukám zase se vaří.
Omlouvám se že jsem se neozvala, ale 2 dny jsem teď ležela, mám chřipajznu.
Dneska už jsem vylezla z pelechu, páč přijde odpoledne švagrová s kamarádkou, tak peču bábovici co jsem manžovi slíbila a taky teprve budu dělat ty plněné bramboráky. Měla jsem něco v mrazáku, tak jsme to vytáhli a já 2 dny nemusela vařit 🙂 🙂 🙂
Zítra asi budu dělat špagety a v neděli kuřecí řízečky s bramborovou kašičkou.
Zan tak že by se holky začínaly tlačit ven?? Já s Aničkou jela rodit jen s tvrdnutím břicha, tak jak píšeš 😵 😵 😵
Kuře na paprice miluju🙂 To už jsme taky dlouho neměli...
Já bych si dala těstoviny se špenátem a kuřecím masíčkem, ale manža to nemá rád ☹
Tak taky chřipku Artep? Je to hnus, jak to řádí... Tak ti přeju, ať to máš brzy za sebou!!

Grej ahojda,
no úplně obyčejně. Byla jsem u tety na návštěvě a udělala mi jeden a byl fakt žužo.
Jsou to obyčejné bramboráky. Na upečený bramborák (na půlku) dám šunku a nastrouhaný sýr, přehnu to a dám do mikrovlnky zapéct. K tomu zeleninku - rajčata, paprika, dle libosti cibule atd. 🙂 🙂 🙂 Je to změna a je to fakt mňamka. Normálně jíme bramboráky jen s kyselým zelím a tohle je změna. Fakt mi moc chutnaly a když jsem to líčila doma, tak si je na dnešek objednali 😀 😀 😀