icon

Babinec z října 2006

avatar
grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 9148 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
  • Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
  • Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).


Nejčastější otázky

Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.

Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.

Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).

Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.

Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.

Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
  • Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
  • Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.


Sporné názory

  • Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
  • Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.


Otevřené otázky

  • Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
  • Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?


Zmíněné značky a firmy

Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR

Zmíněné produkty a metody

Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření

Místa a osoby

Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov

avatar
sroubek
11. únor 2008

grej...jooo..pupík je sexy..o tom žádná 😵

ale ty šat k tomum najít...to je běh na delší trať než jsme my netrpělivci zvyklí 😀

kočko nesmutni...takhle narychlo to vyjde málkomu..to je fakt skoro rekord... ☹

avatar
grej
autor
11. únor 2008

NO jo, já vím, ale stejně to zamrzí🙂

S těma šatama tě chápu. Já bych taky nejraději měla všechno hned 😉
Umírám hlady. Už se těším, až si skočím pro nějakou baštu!!!

avatar
sroubek
11. únor 2008

já mám taky děěěěěsnej hlad..jsem snídala jen jeden kousíček štrúdlu 😢 ach můj ubohý hladový pupíček 😢 😀

avatar
mufy
11. únor 2008

Já byla ve městě a s intrastatem.Vidím,že jste tu jen vy dvě.

Sroubku některé ty šatičky jsou pěkné,ale některé se mi neotevřely.Ty už máš ale velké bříško a musíš počítat s tím,že bude ještě větší. 🙂

avatar
grej
autor
11. únor 2008

Já si jdu pro baštu🙂 Vidím to na kuře na porku s rýží. Trošku dietka😀

avatar
mufy
11. únor 2008

Jé taky bych si to Grej dala. Já dneska zase měla těstoviny,ale mám na něco šílenou chuť. Na véču jsem udělala rybí pomazánku,tak se těším,jak si dáme dneska do nosu.Včera jsem se málem neudržela a skoro jsem ji snědla.No jo jsem to ale jedlík. 🙂

avatar
grej
autor
11. únor 2008

My budem mít dnes taky rybičku. Lososa s rohlíčkem a máslíčkem 😝

ALe o víkendu jsme prasila. Udělala jsem si poctivou kulajdu a pak gratinovaný brambory s porkem! Mňamky!!!!

Jak se ti daří hubnout Mufy? Mě teda vůbec...

avatar
mufy
11. únor 2008

No já se teď vůbec nevážila,snažím se jíst občas slunečnicový chleba, většinou na snídaně, zkouším se vyhýbat normálnímu pečivu a knedlíkám atd.,ale mě zlobí ta štítná žláza,takže ať to budu držet jakkoliv,tak stejně mi to půjde strašně pomalu,protože ta moje žláznica je děsná hladovka.No a o víkendu jsem si dala pěkně sladké na nervičky,protože jsem v pátek měla z té nemocnice depku.No a pak drž nějakou dietku, když mě pořád někdo tak stresuje. 🙂 Ale chci to vydržet a necpat se takovým jídlem jako dřív, to byly samé bůčky, knedlíky, samá tučná jídla a málo zeleniny.Teď si to dám jen občas.Třeba knedlík nebo obyčejný rohlík jsem už neměla asi měsíc a vůbec mi to nechybí. 🙂

avatar
grej
autor
11. únor 2008

Tak to je dobře Mufy🙂 Hlavně že jsi se takhle rozhodla🙂 Já teda knedliky taky skoro nejím a rohlíkům se snažím vyhýbat, ale moc mi to nejde. Bez pečiva se prostě neobejdu. Ale snažím se to aspoň nahradit tmavým chlebem. A snídám ovesné vločky 😉
Zeleninový saláty mám moc ráda, ale děsně nerada je připravuju 😀 Je to hrozná piplačka...

Tak to já když mám nervy, tak sice nebaštím sladký, ale spíš smetanový. Udělám si třeba špagety se smetanovou omáčkou a je mi dobře 😀

To je hrozný, holky na nás pěkně prděj, co?
Michi ta je v nový práci, tak ta nemá čas, Mikulka se doma těší na potvrzení od doktora, Majmu trpí s břuchem a bolavými zády...
Zanet nejspíš někde myslí na zajíčka (😀), Dib si doma užívá taky volníčko na mimíska, Šroubek má spoustu práce... A Zihu se doma vzpamatovává z neúspěchu☹

Zapomněla jsem na někoho??

avatar
mufy
11. únor 2008

Myslím,že jsi asi nezapomněla. No zkrátka si musíme vystačit. Ale já už jdu takže se tu uvidíme zase zítra. Snad nás tu bude víc a doufám,že se Mikulka ozve,abychom jí mohly popřát. 🙂

Tak se tu měj Grej.Papa 🙂

avatar
grej
autor
11. únor 2008

Papa Mufíku. Krásný večer🙂
Mě dnes čeká žehlení 😖

avatar
mufy
12. únor 2008

Dobré ráno kočenky.

Tak doufám,že nás tu bude dnes víc. 🙂

Já včera měla odpočinkový den.Miláček je nemocný,tak jsem ležela s ním v postýlce a odpočívali jsme.Jednou za čas to nezaškodí. 😀
Pořád něco dělám,tak to bylo něco jiného.

Teda tam je ale zima.Doufám,že aspoň odpoledne bude tepleji.

avatar
grej
autor
12. únor 2008

Dobré ranko🙂
Já včera taky odpočívala. Na žehlení se nakonec nedostalo. Ale asi už to budu muset udělat dnes. Už se mi to prádlo nevejde do košíku 😀

avatar
mufy
12. únor 2008

Tak já teda žehlit budu až příští týden,až zase vyperu,teď už to mám všechno hotovo.

Jo a včera jsem si objednala ten Femigard,tak snad to pomůže.Budu to do nás cpát horem dolem. 😀

avatar
grej
autor
12. únor 2008

No bezva🙂 Snad Femigard zabere... My do sebe cpem jen vitamínky. A objednala jsem si Aloe Vera, tak už se těším až dorazí🙂

avatar
mufy
12. únor 2008

No vitamínky do manži cpu taky,ale chci zkusit i toto.Někomu to prý zabralo,navíc jsem si přečetla,že je to na spermie a to my potřebujeme zlepšit.Tak snad to zabere na nás oba. 🙂

avatar
grej
autor
12. únor 2008

Budu držet palečky Mufy🙂

JInak teď se mi ozvala Majmu. Byla na kontrole u gynekologa. Prý to zatím na porod nevypadá, ale mimísek už má přes 3 kila!!! To si chudák užije, Majmunka... Už by byla nejraději, kdyby se macek rozhodl jít ven 😉
Ale říkala jsem jí, že aspoň bude pěkně "dopečenej", bude to kus chlapa a nebude mít o něj takový strach🙂

avatar
mufy
12. únor 2008

Teda ono to tak utíká,že by Majmun měla opravdu za chvíli rodit. A 3 kila jsou už dost. No ani se jí nedívím,že by ho už chtěla ven.Ono nosit 3 kila a k tomu pěkně navalený prsa mlíkem to asi není nic moc. 😀
No ale já jí stejně závidím......Už aby to tady bylo..... 😀

avatar
grej
autor
12. únor 2008

No jo, letí to jak blázen... Taky jí závidím, co ti budu povídat... Ale je mi jasný, že až budu v posledním měsíci, tak se taky budu modlit, aby už byl prďola venku 🙂

avatar
mufy
12. únor 2008

Tak si myslím,že to se modlí asi každá mamina,aby to maličké bylo venku.Přece jenom to musí být pěkná zátež.

Mě to dneska ale vůbec neutíká.Nejraději bych už šla domů za miláčkem.Nebaví mě to tu. 😖

avatar
grej
autor
12. únor 2008

Nápodobně. Dělám nezáživnou práci, tak mě to fakt neba. A jsem nějak promrzlá, ačkoli topení topí docela dost... A začínám mít hlad☹
Už se těším na ty hory!!! Hurá!!!

avatar
mufy
12. únor 2008

Ty se máš,taky bych někam vypadla,ale hlavní je,že budeme mít 14 dní volno a uděláme si pohodičku.Budeme chodit na obídky,na pivečko,do sklípku atd....Musím ještě vydržet.Ale bude to teda hrozný.
Já jsem taky promrzlá,hlavně nohy,ale ještě tu musím zůstat 3,50 hodiny, blééééééé 😒

avatar
grej
autor
12. únor 2008

To si panečku budete užívat!! 14 dní volníčka jen spolu🙂
No my pojedem jen na prodloužený víkend, takže nic moc, ale i tak to bodne...
Už se nám to krátí, co? Za chvilku vypadnem🙂 Já teda za 3 hodiny, ale i tak 😉

avatar
majmuna
12. únor 2008

Ahoj kocky 🙂

Tak info koukam mate 😀 Hned po kontrole jsem chlapeckovi jela koupit spiralu na autosedacku a ulitla jsem i na hadrikach...3 trica jedno mini a u dalsich dvou uz jsem mela rozum a koupila je vetsi...to aby byl malej na dovce frajer 😀 Snad se zacne tesit a vykoukne driv....M se me ptal na co jako tu spiralu kupuju a nejak nechape ze kdyz jsem si na mimco takhle pockala do 31 let a do doby kdy clovek nemusi resit kazdou korunu tak se teda omezovat nebudu 😀 A to je to jeste Tesco vyrobek a byla jen za 230,-.....jinak takova legracka vyjde na 600,-...ma bejt rad ze ma doma zenskou co ma rozum a neutraci buh vi kolik za hovadiny 😀

avatar
mufy
12. únor 2008

Majmunko klidně nakup prďánkovi maličkýmu plno hadříků a hračiček. Já asi nebudu jiná.Já bych nejraději utrácela za takové blbosti už teď. Pak se v tom budu vyžívat, teda jestli na to bude.... 😅

Grej i prodloužený víkend je super.Budete spolu a budete se snažilkovat.

avatar
grej
autor
12. únor 2008

Ahoj !!!
A Majmu na co taková spirála je? Já jsem asi trouba jako ten tvůj M😀
jasan - žádný omezování!!

HOlky jinak se musím přiznat, že jsem debil, ale vybrala jsem si kočárek...
http://www.detskyraj.cz/zbozi/4337-x-lander-xa-...

barva "grafit" nebo při nejhorším zelená...

avatar
majmuna
12. únor 2008

Zelena je super 🙂 Videla jsem ji v obchode 😉 Takze teta...ta spirala je takova plysova blbost ktera se omota kolem madla autosedacky nebo postylky a jsou na ni poveseny hracicky aby se mrne nenudilo....nebo i prastena mamina 😀

avatar
majmuna
12. únor 2008

Jo a ta zelena je krasna ve skutecnosti....ten obrazek je blbej...vubec neodpovida 😉 Kamoska presne tenhle kupuje ale oranzovej...prej by ji zelena nesla k pleti...me by zas treba oranzova nesedela k holcicce v ruzovy 😀

avatar
grej
autor
12. únor 2008

Mufy - o snažilkování to asi moc nebude☹ Za prvé tam nebudeme mít soukromí a za druhé čekám MS a při mým štěstí to dostanu když bduu na sjezdovce 😀

Majmu - tak to je jasný, spirála musí bejt!!! A ne že jí zničíte, pak si jí zamlouvám!!

Moje kámoška má taky zelenej. Právě u ní jsem ho viděla a líbil se mi. No uvidím to se ještě rozmyslim 😉 Nebo si pořídím jinou korbu a jinej sporťák. Ta kámoška mi právě nabízí zelenou korbu se slevou, takže bych to měla jednoduchý 😉

No to je fakt, oranžová by ti neseděla v žádným případě😀

avatar
mufy
12. únor 2008

Grej ten kočárek je fakt moc pěknej, I cena je dobrá. Mě se totiž hlavně líbí ta malá korbička, kde jde miminko krásně vidět,jako v sedačce.Ona je to i sedačka.Fakt krásnej, že bych nad ním taky přemýšlela????? 😀 😀 😀

Grej a ty máš teď někdy dostat MS? A jak vypadá teplotka? Třeba MS nepřijde. 🙂

Strana