Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Mufy - cena je supr, co? Taky jsem se divila, že je to tak levný...
Já teda doufám, že budu mimi co nejdřív vozit už ve sporťáku. Nějak ty korbičky nemám ráda...
MS čekám v úterý. Takže uričtě přijde na sjezdovce.. 😉
Teplota zatím vypadá dobře, ale to samozřejmě vždycky touhle dobou. Sice dnes dost stoupla, ale si to bude tím, že jsem šla před šestou čůrat...
http://www.fertilityfriend.com/home/1695b6
Tak papa Mufy, já to taky za chvíli zabalím.
Tak tu máme zase středu. A zase mám šílenej kopr. 😀 To dělá asi ten výhled na tu dovolenou.Už aby to rychle uteklo.
Grej teplotka vypadá dobře.MS bychom měly dostat nějak stejně.Já jen musím dobrat prášky,abych ji vůbec dostala.Tak počítám,že přijde nějak zkraje příštího týdne.A hnedka začne nové snaženíčko. 🙂
Ahoj!!! Jé - já už zase zapomněla, co je to "kopr" 😀
Dnes nevím, jak tu budu moct být. Budem tu mít pány na ISO, tak to bude zas otrava 😖
Kopr je že se mi vůbec nechce nic dělat. A nebo sis dělala srandu? 😀
Já si budu asi hrát nějaké hry a pak něco musím dělat.Když chci mít tu dovolenou.Navíc jsem nějak bez nálady. 🙂
Nene, myslela jsem to fakt vážně... Měla jsem pocit, že jsi kdysi vysvětlovala význam té zkratky písmenko po písmenku, ale asi si to s něčím pletu...
Mě to tu taky dnes neba☹ Vůbec.
Navíc jsem se včera zase vyprdla na žehlení, protože jsem byla hrozně unavená, takže musím dnes. A to je hrozná vidina 😔
já nežehlím 😀
grej...ten samý kočárek jsem si vybrala...taky :o)))) přišel mi sportovní, ne moc drahej...a jsou na něj dobrý reference...vím to od švagrový 🙂
a líbí se mi 1- zlený 2- červený 3- oranžový...tak uvidím :o) 😉
jinak včera jsem nebyla v práci..tak toho tu mám hodně 😝 už se těším na víkend...a záviím vám volníčko 😢
ale já si ho vyberu v dubnu a ve květnu 🙂 a v červnu mateřská 🙂
jinak holky těhotná =handikapovaná ve svatebních salónech...nějak ze mě byli konsternovaní..nooo...už máte velké bříško...a bude ještě větší...
nicméně...sukně zvlášť s červenejma růžičkama na prdelce a korzet č. 40-42 bílýsvínovými proužky 🙂 to jistí...moc se mi to líbilo a snad už zítra uvidíte fotečky 🙂
dneska jdu do posledního salónu a uvidíme...zatím teda byla super Nevěsta na Pankráci...uvidíme co chodov 🙂
nenechám si vnutit pocit, že koule není sexy...koule je nejdokonalejší tvar..speciálně když je uvnitř miminko 😵
jinak je mi dobře a těším se doměsíce na čutance
jinak grej...stránky kčárku jsou
www.x-lander.cz...ale víc infa je možná u těch prodejců 🙂
Grej tak jsem si myslela,že žehlit budu až příští týden,jenže jsem se hodně spletla.Miláček mi hodil do koše tolik špinavého prádla,že jsem musela včera vyprat,tak mě to zase čeká zítra. 😒 Dneska možná hodím ještě jednu poračku,takže mám zítra co dělat,navíc jsem chtěla vařit na víkend,takže zítra se nudit nebudu. 🙂
Sroubku tak jak vidím,tak máme všechny stejný vkus. Ten kočárek je moc fajn.
A co šatičky? Musíš dát do albíka hodně foteček. Já když jsem si vybírala šaty,tak mě zaujaly jedny hnedka u vchodu a už se mi další nelíbily,co jsem si zkoušela. Sukně byla bílá,jednoduchá a korzet bílý s červenými okraji a růžičkami.No porstě nádhera.Takové netradiční,ale moc krásné.Zkusím je dát do albíka,ať se pořádně podíváte.
Krása Mufy🙂 Moc ti to slušelo🙂 Taky se mi moc líbila kombinace červené s bílou, ale nakonec jsem přeci jen zvolila čitě bílé...
Šroubku - už se těším!! A ne že nás necháš čekat na fotky celý dopoledne!!
S tím pupíkem maj ale pravdu, přeci jen už budeš v pokročilém stádiu těhotenství 😉
Tak jsem se vrátila z města.A vidím,že se tady toho moc nepopsalo.No jde vidět,že je nás tu čím dál tím míň. Bojím bojím,že tu pak zůstanu sama. ☹
Děkuji Grej za pochvalu,ty šaty se líbily opravdu každému. 🙂 Bylo to takové netradiční.
Papa Mufy, zítra zase tu.
Už bych taky šla. Teď jsem tu měla jednání, tak mi to aspoň chvilku uteklo. Už jen hodinku!!!
Neboj, Mufgy, určitě tady sama nazůstaneš!! A šaty jsi měla moc krásné, fakt ti to slušelo!!
Takže jsem tu dneska zase první.No jak jinak. 😀
Doufám,že dneska to zase rychle uteče. Odpoledne mám v plánu vařit,prát a žehlit.No a taky uklízet.Manžílek už šel dneska do práce,tak tomusím dát doma do pořádku. 🙂
Ahoj!
Díky Michi - já věděla, že ta zkratka něco znamenala 😉 Snad už si to budu pro příště pamatovat 🙂
Tak já zas žehlení neudělala. Manža mi včera přinesl překvapení - obrovský dort medovník🙂 Mám to dohromady k Valentýnu (kterýho neslavíme) a k svátku. Tak ho teď do sebe cpu a večer jsme měli taky kousek 😅
Ale dnes už žehlit fakt musím. Včera jsem vyprala další várku, tak už tam mám 5 praček!! Hrůza☹ Manža půjde asi na pivo, tak budu mít na žehlení klid.
Jak je Michi? Co nová práce?
Teda Grej ty snad pořád pereš. 😀 No já na tom dneska budu podobně.Budu prát 2 pračky a žehlit budu asi na 2x.
Svátek máš až zítra,tak ti popřeju zítra. 🙂
To já nachystala miláčkovi krásnýho plyšovýho červenýho medvídka až se vzbudí jako překvapení. 😵 My to taky neslavíme, jen jednou mě překvapil a šli jsme na večeři,ale to bylo ještě za svobodna. 😀
No jo, pořád peru. Manža má dost montérek a kapesníků a já taky nějak pořád špinim oblečení... Nejhorší je to povlečení, to úplně nesnáším 😠
Já manžovi max koupim nějakou čokoládu nebo něco. Aby mu nebylo líto, že já dostanu kytičku a on nic 😀 JO a včera jsem mu koupila trenýrky do práce. Sakryš - taky jsem mu je mohla dát dnes a měl by to jako k Valentýnu 😀
No tak ložní prádlo mě dneska taky čeká,ani nevím,kam to všechno pověsím,když mám malej sušák.
Dneska mi už přišel ten Femigard,tak jsem zvědavá,jaké účinky na mě bude mít.A na manžílka taky. 😀
Ještě jsem si objednala mateří kašičku,abych měla sliznici pěknou,když tam mám jít příští cyklus. Jedna holka i psala, že je dobré ji brát tak 2 měsíce před IVF, že měla pak kvalitnější vajíčka. První dvě IVF prý nepřežilo ani jedno a při třetím jí už něco zbylo.Tak asi to do sebe taky něco má.Musím to pak taky jíst,abych je měla kvalitnější než předtím. Já bych se chtěla konečně dočkat aspoň toho přenosu. 😉
Ahoj holčiny! 🙂
Tak je to v pořádku. Jsem těhule 😀 Chytlo se jedno embryjko a vypadá dobře, tluče mu srdíčko. 😉 Moc se mi ulevilo. Holky, já byla tak nervózní!
Kočky, moc vám přeji, ať jste těhulky, věřím, že ano! 🙂 😉
papa a já sem občas juknu, jo? Jen možná nebudu tolik přispívat, tak se za to na mě nezlobte.
holky fotky nestíhám..ale o víkendu se k tomu snad dostanu..prominte 😒
jinak papa 🙂
Mikulko no to je super zprávička, tak se teď opatruj a pohlaď bříško za nás. 😵 Fakt nádhera. 😀
Že by se to konečně rozjelo? 😉
šroubku, tobě jsem chtěla říct, že se mi víc líbí šaty, které jsou volné přes bříško. MOžná jsi je taky vybírala v Adině, tam jsem si vybrala svoje svatební. www.adina.cz, v Holešovicích.
mufy, tobě přeji, ať vyjde KET, máš to bez hormonů, tak tomu věřím.
Grej přeji, aby to vyšlo přirozeně, aby nemusela na IVF.
A majmunce přeji, ať je vše v pořádku, porod se blíží, a brzy na tebe jukne tvoje miminko. 😉
Mufy - a kde jsi si tu kašičku objednávala? Ze bych to taky zkusila, když to působí i na vajíčka... Já snad zítra už budu mít tu Aloe Vera, tak to taky začnu pít...
Mikul - Gratulace veliká!! MOc ti to přejem. Občas se na nás ale přijď podívat, jo? Ne že na nás, starou gardu, zapomeneš 😉
Šroubku - berem tě za slovo!! O víkendu ať jsou fotky tady! Jen já je asi nestihnu. Podívám se teda až ve středu.
V pondělí a v úterý budu mít dovču. Jedem na ty hory...
Grej tady je odkaz na ty stránky.Ale ty si to můžeš jít vyzvednout osobně a aspoŇ něbudeš doplácet.
http://obchod.ronnie.cz/s-1087-vceli-materi-kas...
Mě to i s poštovným vyjde na 205,-.Ale co bych pro sebe neudělala,že? 😉
Mikulko doufám,že na nás nezapomeneš a občas se přijdeš podívat a něco písnout. 🙂

No nic já už jdu domů,tak se tu mějte pěkně.Papa