Balíček pro novopečenou maminku. Co by se do něj hodilo?

6miska4
30. zář 2019

Ahoj všem, kamarádka bude brzy poprvé maminkou. Pro její mimi už mám nakoupeno hodně dárečků ale ráda bych dala i něco jí. Chtěla bych vytvořit balíček, ve kterém budou věci, které se hodí novopečené mamince. Zatím mě napadlo dát do balíčku: suchý šampon (nebude mít moc času na mytí), peelingový gel (já ho potřebovala, kvůli odvodnění po porodu jsem měla hodně suchou kůži), čokoládu (na nervy). Máte tipy, co by ještě mohlo posloužit a hodilo by se do balíčku jako dárek? 🙂

similenka
30. zář 2019

@6miska4 čaj pro kojící maminky a nějaké vitamíny? Na pití třeba caro .

barumat
30. zář 2019

Souhlasím s @similenka, napadlo mě to samé. Ještě možná nějaký zpevňující pleťový mlíko.

jironymou
30. zář 2019

@6miska4 tělový olej/krem, neco na mlsani 🙂

martiniquest
30. zář 2019

Suchy sampon bych osobne nevolila. Malo kdo ho ma rad. A je stokrat lepsi obetovat par minut na normalni umyti vlasu nez si tam nastrikat tohle a myt to o den pozdeji.
Ja bych volila nejaky kvalitni caj (ne nutne kojici), nahrivaci pytlicek (hodi se jako sos pomoc pri retenci mleka), kvalitni cokoladu, orechy, nesirene susene ovoce...

lovemusicsun
30. zář 2019

Kojící čaj nebo jiný bez kofeinu (třeba bílý nebo Roiboos), Caro, sušené ovoce jednoznačně. Mě třeba potěšil i dárek od švagrové, když mi dala Purelan (já prvorodička jsem o něm ani nevěděla). A asi by mě tenkrát potěšil poukaz na hodinové hlídání miminka nebo na oblíbené vařené jídlo (myšleno tak, že jí ho po porodu uvaříš a doneseš)..

velkavera
30. zář 2019

Purelan ten jistě ocení každá maminka. Je to TOP

lida9
30. zář 2019

poukaz na masaz... to jsem si fakt po porodu uzivala🙂

pettunie
30. zář 2019

Termoska na čaj, vývar ve sklenici, “poukaz” na hlídání miminka, krabice kapesniku na slzy 🥴

codal
30. zář 2019

Ja jsem po porodu byla hlavně vdecna za každé jídlo, které někdo přinesl a já nemusela vařit..

muhehehe
30. zář 2019

Já jsem dostala od kamarádky poukaz do oblíbené kavárny (na Caro fakt nejsem :D ), udělalo mi to radost.. a taky kojící čaj a takové tyčinky pro kojící matky (nutrimama), to jsem ani nevěděla že existuje a taky to potěšilo... ale to bych třeba pořídila až nějakou dobu po porodu, až bude jasné, že je kojení na dobré cestě... kdyby se nedařilo, mohlo by jí být z toho smutno. A když ještě budu soudit podle sebe, udělala by mi radost třeba permanentka do mateřského centra, já ráda chodím na různá ta cvičení s dětma a tak, člověk poplká s matkama a vytvoří si milion kočárkových známých... ale to není pro každého. Jinak ten gel nebo cokoliv na ten způsob (nějaké hezky voňavé tělové mléko třeba) je fajn, Linteo tuším dělá tělové mléko na kterém je přímo napsané že je pro maminku i miminko, to je takové milé... ale suchý šampon bych ale asi neřešila... zato s čokoládou klidně přitlač :D :D

barumat
1. říj 2019

V souvislosti s tou čokoládou a jak píše @muhehehe že s ní nemusíš zrovna šetřit, tak mě jen napadlo, že tohle je taky individuální. Já třeba čokoládu nemusím a jelikož je to takový univerzál dárek, běžně mám doma deset tabulek a nevím, co s nima. Zato by mě potěšila taková ta dvoudecková lahvička vína 😂 Takže prostě podle kamarádky, ty ji znáš nejlíp 😉

barumat
1. říj 2019

Plus ještě k té čokoládě mě napadla nutella.

dora13
1. říj 2019

Termohrnek! Na dlouhe prochazky s kocarkem jak delany 🙂

zvaskova
1. říj 2019

@6miska4 Já bych jí dala dárkovou poukázku na kurz "o našem miminku" je skvělý a je tam úplně vše od porodnice přes vývoj, koliky, refluxy, pády, vybavení lékárničky, co pořídit a co miminku naopak škodí .. Řekla bych od narození vše do 2 let věku a bude mít z toho radost. Buď na živý kurz v Praze nebo online z pohodlí domova kde ji už zůstane a může zaskolite další kamarádky, partnera, babičky... Kurz udělala mladá dětská doktorka, trojnásobná maminka a je fakt super https://comamdelat.com?a_box=svzztfat