Banány, co by to na nich mohlo být?

duhovakony
30. kvě 2018

Holky prosim vas nevite nekdo co by to mohlo byt asi tak pred 5dny jsem koupila banany a jsem si tak na 70%jista ze to tam nebylo a dneska sem si chtela vzít banan (ale cely tyden jsem na to sahala a brala si dycky banan a nenaasla sem to.)..mam strach jestli se z toho nevyklubal nakej pavouk exotickej😣😣😢 nemate zkusenost?

katkatomaskova
30. kvě 2018

😲 Tvl... Hustý. Asi bych podrobila domácnost důkladné prohlídce...

natysnovec
30. kvě 2018

Tak to sem nikdy nevydela!!Zeptam se manzela co to je....

natysnovec
30. kvě 2018

Tak hele manzel na to koukal a s velkou pravdepodobnosti se ti s toho vyklibal nejaky hmyz.Je to nejaky hmyzi vacek.Takze asi bych si doma udelala obrooocskej uklid a nebo cumendu po byte....

letadylkokane
30. kvě 2018

@duhovakony wow, to je drsny... 🙂

katkatomaskova
30. kvě 2018

Šla jsem zkontrolovat svoje banány... 😅

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@katkatomaskova to provedem jen co pride pritel ...ale asi do te doby zesedivim😣

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@natysnovec dekuju...a nevi co treba napriklsd by to mohlo byt? Musim cekat na pritele protoze s pupkem si tu havet netroufnu chytat...by se me to dotklo a omdlela bych☹

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@katkatomaskova uz vim ze to v zivote nekoupim sr*** hnusny... 😥

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@letadylkokane to je hnus normalne brecim protoze sem zoufala😭

caroline777
30. kvě 2018

já bych zavolala a poslala mail s fotem nějakéu odborníkovi- např. do biologického centra akademie věd ČR, z entomologů je tam např docent nedvěd http://www.bc.cas.cz/kontakty/adresar-zamestnan...

katkatomaskova
30. kvě 2018

@duhovakony Já teda mám hmyz obecně taky dost ráda, ale nejvíc "miluju" pavouky. Už se mi rozjela představivost naplno, co z toho mohlo vylézt... Ble... A to jsme se jako děti z legrace strašily, že se nemají jíst špičky banánů, protože je nakusují hadi a je v tom jed... No, po téhle fotce podobným "řečem" a dalším báchorkám možná začnu i věřit... 😨

robin92
30. kvě 2018

Ty blaho, beha mi mraz po zadech jen to vidim, ja bych za sebou asi zaklapla dvere a padala z bytu a dokud by se chlap nevratil, tak bych cekala venku.😲

katkatomaskova
30. kvě 2018

@caroline777 To je super nápad

caroline777
Autor odpověď smazal
Zobraz
caroline777
Autor odpověď smazal
Zobraz
duhovakony
autor
30. kvě 2018

Holky ptala sem se odbornika pres mejl a toto je odpoved

dobry den,

kokony na bananech jsou pomerne caste, zpusobuji se ruzne druhy hmyzu (i jinych skupin bezobratlych). Zcela urcite tam kokon byl uz v dobe zakoupeni bananu v obchode, a vznikl nekdy v dobe sklizne nebo uskladneni bananu jeste v jizni americe. Poznat puvodce toho kokonu se uz asi nepodari, v uvahu prichazi treba motyl Antichloris viridis, ale tech druhu motylu pripada v uvahu mnohem vic. Housenky proste pouzivaji plod bananu jako vhodny podklad pro kokon a kuklu. Dalsi moznosti jsou pavouci - pak by kokon byl puvodne snuska vajicek ze ktereho se pavouci vylihli. Tyhle druhy nemaji moznost ve stredni Evrope prezit. 

Vetsi nebezpeci pochazi od velkych pavouku (sklipkanu), kteri se v trsu bananu schovaji a preckaji transport do Evropy. Na ne se obvykle prijde pri prekladani a rozvozu zbozi, tedy drive nez se banany dostanou do prodejny. ale dospeli pavouci se neschovavi v kokonech, cili tenhle pripad muzeme vyloucit.

obecne, nemyslim si, ze by hrozilo nejake nebezpeci ...

S pozdravem,

                ales bezdek

caroline777
30. kvě 2018

jinak zde je ještě článek, nebývají nebezpeční! http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/exoticky...

caroline777
30. kvě 2018

@duhovakony no supeer zpráva! to je teda rychlost odpovědi

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@caroline777 nestrasite protoze uz sem to take videla hned jsem zacla hledat na netu a toto na me vybaflo

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@robin92 cekam mimo...ale obed sem dodelat musela...

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@katkatomaskova no je to sileny...nevim jestli je ,,lepsi"najit zapecenou mys v rohliku a nebi tyhle potvory na ovoci😟

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@caroline777 taky s3m byla mile prekvapena...kazdopadne az se vrati muzskej jdem vyklizet spajz...na jednu stranu doufam ze to objevime a zlikvidujeme ale na druhou mam bobky v kalhotech..

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@natysnovec dekuju za odpoved...urcite v klidu ted spat nebudu...

caroline777
30. kvě 2018

@duhovakony určitě pohledejte. i když osobně pořád sázím na toho vylíhlého pavouka, ne sklípkana. ten motýl totiž vypadá úplně jinak. ještě že máte špajzku, a nebyly banány volně v bytě ;)

katkatomaskova
30. kvě 2018

@duhovakony Obojí je blbý... 😖

priefi
30. kvě 2018

@duhovakony no... banany uz asi v celku nikdy nekoupim. Motyl, to by se celkem dalo, ale pavouci... ja bych asi utekla z bytu a uz bych se tam nechtela vratit 😅 ja se pavouku hrozne bojim. Ale u kokonu pavouku obvykle byva i matka. Asi bych si zavolala nejakou firmu, ktera likviduje tuto havet. Raci ani nemyslet, kolik tam bylo mladat. Nezavidim Ti, je mi Te lito. Ja bych zesilela hruzou

priefi
30. kvě 2018

@caroline777 jenze ty potvory umi behat a staci malo a ve spajzu nebudou

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@priefi jeeej jeste matka,stara vudkyne😣😂utekla bych hned ale dodelali sme prave rekonstrukci tak se me nechce😂kazdopadne mužskej uz jede domu...mam navareno ale nadobi neumyty normalne se na to nemuzu soustredit...🤔

duhovakony
autor
30. kvě 2018

@priefi ach vy mi davate zeny😣☺

duhovakony
autor
30. kvě 2018

Holky dalsi odpoved odbornika

Dobrý den,

bohužel z fotky určení nemůže být stoprocentní. Je pravděpodobné, že se jedná o kokon nějakého motýla. Je tu však malá šance, že by se mohlo jednat o nějaký druh jedovatého pavouka palovčíka. Tudíž je na místě opatrnost. Banány bychom doporučovali dát na pár hodin do mrazáku. Mráz spolehlivě vše zničí. Poté by bylo dobré se do kokonu podívat.

Rozhodně nevadí, že jste banány jedla, s tím si nemusíte dělat starosti.

S pozdravem

Mgr. Štěpán Pícha