• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

15. dubna 2011 
Zajímavé téma :slight_smile:
Já se snažím na stáří zatím moc nemyslet, zatím mi furt připadá, že jsem mladá a je to hrozně daleko :sweat_smile: Ale jsou chvíle, kdy nad ním přemýšlím, třeba když jdeme navštívít mého devadesátiletého dědečka, který už patnáct let žije sám a mně dochází, jaký to je život, kdy každý den sám usíná, obědvá, sám kouká na telku a z toho je mi hodně smutno. Nebojím se vůbec toho, jak budu ve stáří vypadat, mám pětašedesátiletou tetu, která se oblíká na pětatřicet, pečuje o sebe, ale nepřehání to, jako že by neměla míru a vypadala směšně, to vůbec ne, naoapak jí to moc sekne, i když má samozřejmě vrásky, ale je štíhlá a chlapi po ní pořád koukají :wink:
Je mi jedno, kolika se dožiju, klidně umřu v sedmdesáti, smrti se nebojím. A radši umřu dřív, než aby první umřel můj manžel a já tu pak byla sama dvacet let. Ale on chce taky umřít první, tak nevím :sweat_smile: :grinning: Nejlepší by bylo umřít spolu.. A přála bych si být co nejdýl zdravá, fyzicky i duševně, abych nebyla rodině na obtíž a neskončila jsem někde v domově důchodců, kde jsem byla mnohkrát na praxi a to je taky hrůza :confounded:
A moc bych si přála, až budu stará bábinka, abych měla pocit, že jsem život prožila co nejlíp to šlo, že jsem dobře vychovala děti a že můj život nebyl zbytečný..
23. lis 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ked to mojmu manzelovi bude chutit tak ako svokrovi,ked markusa mali ako 50rocny tak sa mam na co tesit :grinning: :grinning: to bude staroba...dcerka nam bude po hlave skakat,to bude veselo.
23. lis 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
....taky se obcas bojim, ze opravdu budu takova ta hodne stara, neschopna, dementujici babice a ze si mne moje deticky, z kterych jsem ted "pripokadena" (myslim pozitivne) budou prehazovat jako horkou bramboru....asi sepisu nejakou zavet, ze v tomhle pripade chci jit do ustavu....a at me radsi ani nechodi navstevovat nebo co..... :sweat_smile: :confounded: ....jojo, bude to asi boj.....
23. lis 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zanett no vidíš já jsem asi příklad toho, že strará jsi tak jak se cítíš, je mi 27 mojí holčičce 15 měsíců a lidi mi pomalu ani 20 netypují :grinning: :grinning: Já jsem třeštidlo, vím to, ale udržuji si tím takovou tu dětskou naivitu-opravdu ani ještě stále bych se klidně zařadila mezi puberťáky a naprosto mi to vyhovvuje. A potom i to, když je malá nemocná beru tak, že to prostě zvládnem a že zítra bude líp :slight_smile: :wink:
23. lis 2008 v 15:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
maart ne tak depresivně prosím :wink: pozitivita je polovina k úspěchu, aby všechno člověk zvládl líp a i to stáří zvládnem- Věřím tomu, že jaký si to uděláš, takový to máš :slight_smile: :dizzy_face:
23. lis 2008 v 16:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
suki, tak at ti to dlouho vydrzi :wink:
23. lis 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se na stari tesim a doufam,ze budeme zdravi a budeme si poradne uzivat a nebojim se toho,ze bych mela bejt na obtiz nekomu..prinejmensim nase deti se o nas postaraji aspon tak aby se za nas nemuseli stydet a my za ne a navic se o ne starame ted tak si nemysli,,ze je to nejaka strasna obet pomoct rodicum kdyz budou potrebovat
23. lis 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aponchie, fakt se tesis? Ja si to proste nejak neumim predstavit, tak treba to fakt nebude tak hrozny.....Suki, vzdyt Ty jeste skoro pubertak jsi, 27 je fakt jeste v naproste pohode :wink: !
23. lis 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
MAART já vím, že je to supet věk, jen jsem tím chtěla říct, že ani naše malá ze mě zatím nedělala opotřebovanou ulítanou holku. Podotýkám ZATÍM... :grinning:
23. lis 2008 v 17:29  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
suki ja tiez ked som mala 28 a bola som tehotna s mojou prvou dcerkou tehotna som isla na autobus a sofer sa ma opytal,ze ci polovicny listok :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: dement tak to trochu prehnal,lebo zvycajne mi tipuju tych 19 :grinning:
23. lis 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak me jeste napadlo.... kdyz mi bylo nejakych 15, tak jsem si myslela, ze jsem v nejlepsi fazi zivota a rikala si, ze az mi bude tricet, to uz budu teda stara.... ted mi bude brzo 30, mam dojem, ze jsem v nejlepsi fazi zivota a rikam si, ze az mi bude 60, tak uz budu teda stara.... :grinning:
a kdyz se kouknu na me rodice, kteri maji pred sedesatkou, jak jsou vitalni, cestuji, chodi na spinning, do sauny, zacali si plnit sve sny a stavi domecek, vztah maji porad jak z cervene knihovny.... mozna to nebude az tak hrozne.... :dizzy_face:

nicmene na druhou stranu taky souhlasim se zanett v tom, ze mam trochu obavy z vrasek a podobnych zalezitosti... zensky to stari asi obecne nesou hure nez muzi... chlap si i v 60 s klidem nabrnkne mladou kocku, ovsem mam trochu obavy, ze zena ve stejnem veku uz bude mit sance omezenejsi.... coz?
23. lis 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fender - viz. druhy odstavec; jo, bohuzel :unamused: Chlap s vraskama a plesi muze byt maximalne sexy a letej po nem i mlady holky (napr. MP, ktery je v 51 letech opravdu sekac :dizzy_face: , zadny dedula s pupkem, ale fakt smrncovni chlap, znam jich takovych par :dizzy_face: ), ale zeny v temze veku proste nikdy nebudou tak siroce libive, i kdyby se na hlavu postavily (muzou byt upravene, sik a mladistve, ale po vrascite padesatce bude prahnout asi maloktery pubertak :unamused: )...spousta lidi si mysli, ze fyzicke vzrezreni neni v zivote to nejdulezitejsi a cim je clovek starsi, tim vic uznava spis jiny hodnoty, ale na druhou stranu, kdyz si kazdy sahne do svedomi, tak kazdeho potesi, kdyz vypada pekne a ostatni mu polichoti a vetsina lidi by rada vypadala na min nez je jejich skutecny vek...To rikaji jen pokrytci (a osklivci), ze vzhled neni vubec dulezity a prave to, ze na ten vzhled uz clovek na stari nemuze moc spolehat, to je jedna z veci, co me docela desi :unamused: :confounded: :pensive:
23. lis 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bojím,protože jsem viděla v nemocnici spoustu ošklivých případů jak může stáří vypadat....a čiperné staříky skoro neznám.Mám velký strach že dopadnu jako ti v nemocnici :confounded:
23. lis 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkabu, ja te seznamim s mym dedou, letos oslavil 90 a to bys zirala :wink: a babicka ma nejakych 87 (myslim :sweat_smile: ) a letos jeste lozila po stromech a sbirala tam jablka :grinning: me malem odvezli, jak jsem to videla :grinning:

jinak souhlas - fyzicky vzhled sice neni to nejdulezitejsi, ale rozhodne dulezity je. a co se vztahu tyce, tak obzvlast. clovek muze byt dusi sebelepsi, sebehodnejsi a sebeuzasnejsi, ale pokud nebude aspon trochu dobre vypadat, tak si toho nikdo nevsimne. bohuzel......

hrozne bych si prala, abych umela zestarnout s gracii.... takova kveta fialova je muj velky vzor :dizzy_face:
23. lis 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
federer, přesně, můj děda taky letos oslavil devadesát a pořád je v plné síle: http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=1589953&from_fid=10877&from_kid=0
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2008 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady s mojí pětašedesátiletnou tetou - důkaz, že i v tomhle věku můžete být šik a můžou po vás koukach chlapi :grinning: http://rodina.cz/scripts/album/photo.asp?id=1589952&from_fid=10877&from_kid=0&zvetsit=yes
24. lis 2008 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fender,marinka:díky,to je balzám na duši tohle vidět :slight_smile:
24. lis 2008 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fender - tak to ja spis nez kveta fialova, ja bych spis radsi starla jako Joan Collins pripadne Cher :grinning: Priznam se, ze (pokud na to budu mit), urcite sahnu po plastikach a pevne doufam, ze az budu ve strednim veku a dal, ze plasticka chirurgie bude tak daleko, ze nabidne zakroky, ktere nejsou na prvni pohled tak patrne (viz dolly buster :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
24. lis 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja už som stará lebo ma od určitého veku začali deti na ulici oslovovať "teta koľko je hodín" :grinning: :grinning: :grinning: beriem to úplne v pohode. :wink: aspoň zatial :grinning: :grinning:
24. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
elise :grinning::grinning::grinning:

taky jsem premyslela, zda se jednou necham vylepsit, nebo ne :sunglasses:
pokud budu po mamine, tak jsem klidna, ta ve svych 57 nema snad jedinou vrasku a vypada tak minimalne o 10-15 let mladsi. primarne bych se tomu asi taky nebranila, nejaka uprava poprsi po dvou detech je jiste i v nejlepsim zajmu meho manzela :sweat_smile: :grinning:
24. lis 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda do budoucna určitě žádnou plastiku neplánuju :wink: Jednak teda vypadám mladší, ještě furt se najdou blázni, co po mě chtěji občanku, když kupuju víno :sweat_smile: a věřím, že budu stárnou jako mamina, která taky vypadá mnohem mladší, než kolik jí je.. A v tomhle je můj vzor taky Květa Fialová, mě naopak děsí typy jako Cher apod., které se v šedesáti tváří, že jim je dvacet pět :sweat_smile: Myslím si, že pokud se žena cítí mladě, tak to z ní vyzařuje a opravdu mladší vypadá a nejsou k tomu zapotřebí plastiky..Ale samo, to je každého jeho věc a když to někomu pomůže, aby se cítil líp, tak proč ne :wink:
24. lis 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fender - ja nemyslim zadnou drastickou plastiku (nejaky lifting obliceje apod bych nechala az po padesatce :grinning: ), ale myslim takove to jemne 'doladovani' - uz mam par takovych zakroku za sebou (vetsinou laserove omlazeni pleti atd :wink: ), ja proste nechci byt zenska s trvalou na hlave, ktera by si zakryvala vrasky na krku rolakem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrozne moc se mi libi herecka Demi Moore :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: http://media.philly.com/images/DemiMoore1.jpg Je ji pres 40, ale vypada hrozne mladistve (i kdyz za cenu plastik) - nelibi se mi zeny, ktere po urcitem veku povinne zestarnou a ostrihaji si vlasy a zacnou si kupovat usedlou modu (nizke podpatky, pastelove barvy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) jen proto, ze se to ma. Kdyz budu ve 40 vypadat jako Demi, budu nad miru spokojena :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, cher je na muj vkus taky trochu "az moc", ale demi je fakt naaaaadherna, to uplne souhlasim.

jinak jo - taky bych rekla, ze nektere zenske to v urcitem veku proste "zabali" a prestanou se o sebe starat, "stejne uz jsem stara, tak co". k tomu bych se teda dopracovat nechtela.
24. lis 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zabalit to je blbost, já nesnáším taková ta nepsaná pravidla, jako že ženská po třicítce čtyřicítce (někdo dokonce říká po třicítce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) by neměla mít dlouhé vlasy a nosit trička bez rukávů apod. Když má ženská pěknou postavu a dlouhé vlasy jí sluší, tak proč ne?? Ale jde spíš o to, najít tu správnou míru. Třeba ta moje teta, když si vezme úzké ryfle, kozačky, vypasovaný kostkovaný kabátek a super klobouk, tak vypadá fakt úžasně, hned jí to ubere minimálně dvacet let! Chodí pravidelně ke kadeřníkovi, na manikůru, chodí tancovat, je plná života. A plastiku vůbec nepotřebuje! Jasně, má vrásky, ale sluší jí to :slight_smile:
A pak znám třeba ženskou, která má tak pětačtyřicet a nosí vyčesaný culík a tičko nad pupek, taková strará mladá a to teda vypadá fakt děsně :confounded: Nebo naopak třicítka, co se obléká jak padesátiletá a taky proto na těch padesát vypadá..
24. lis 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa nebojim :grinning: staroby vobec ale skor nech je clovek zdravy :grinning:

lebo mozes byt mlady a chory a to je na prd

kedze sa bojim akehokolvek lekara plastika urcite nie!!!!! :slight_smile:
24. lis 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
marinka, ale kolik je takovych zenskych, jako tvoje teta? Moc jich nebude. Vetsina zenskych v urcitem veku proste povinne zestarne, vzdyt to vidime kolem sebe (nebo teda alespon ja). Na ulici totiz nepotkavam zastupy smrncovnich padesatek, ale prave naopak :unamused:
24. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
marinka super fotky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

zanett já myslím, že když na tom člověk trochuzapracuje, nejlépe začne už v mládí tak že to jde :wink: Až na to, že spousta lidí už na to v tom věku spíš kašle, ale kdyby do toho trošku investovali, tak to určitě jde, tomu věřím :slight_smile:
24. lis 2008 ve 13:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
suki, to vis, ze jo...jenze spousta mladych lidi je zvykla vypadat dobre zadarmo (po prohyrene noci vypadaji a citi se dobre, nemaji problemy s postavou, nedelaji si vrasky se zdravou zivotospravou - vzdyt na co, vypadaji i tak dobre a kdyz se prekuli 30, tak najednou zjistuji -treba jako moje dve sestrenice - ze uz to da praci vypadat mlade a sveze a po urcitem veku to neni zadara. No a ted jde o to, kdo se chce snazit a vydrit si to a komu je to jedno ...)..a proto na tom pracuju uz v mladi :grinning: , k Vanocum si preju poukazku na dalsi laser zakrok :grinning: :wink:
24. lis 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zanett a můžu se zeptat, jestli ti to teda nevadí, kolik ti je? :grinning: :grinning: Dobře, že na sobě makáš, já myslím, že hodně dělá i psychika, kdo je utrápený a nespokojený, tak se to odrazí i na vzhledu a samozřejmě napak :wink:
24. lis 2008 ve 14:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co som celebrita aby som sa bala vrasok na riti? :grinning:

nie, nebojim, beriem ju ako dalsiu fazu mojho zivota :slight_smile: nikto nezhori na slnku.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek