Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Brek. Jak často pláčete?

svetlanalana
21. dub 2020

Holky, jak často pláčete? Dneska jsem slyšela, jak malý u hraní řekl: "Maminka plakala v kuchyni, maminka plakala v pokojíčku" a uvědomila jsem si, že v poslední době často pláču a zarazilo mě to. Již tříleté dítě si uvědomuje, že toto není ok.

jjasmina
21. dub 2020

@svetlanalana asi záleží , jak se člověk cítí psychicky, já třeba nemám důvod nějak plakat, krom třeba u filmu.Jinak ano děti vnímají hodně

amazonkajanik
21. dub 2020

@svetlanalana malému je teprve 10měsíců,ale když na mě padne splin,umí tak nádherně obejmout,že v tu ránu bych i skály lámala 😊 moc často neplacu a hlavně ne před malým,chci aby byl v pohodě. Ale když už praskne hráz,tak se někam zasiju a nechám to uvolnit. Lepší než to dusit. V jednom příběhu padlo, že slzu nadělil bůh ženě, aby měla možnost vše unést ...
https://pavel.signaly.cz/0903/proc-places-maminko

zelenaesmolda
21. dub 2020

@svetlanalana proc by nebyl plac ok?Tohle je podle me cele jadro pudla,ze od mala se nam vstepuje,ze plac je neco spatneho.

mundi
21. dub 2020

@svetlanalana hmm, proč tak často pláčeš? 🙄

svetlanalana
autor
21. dub 2020

@zelenaesmolda protože pokud človek často pláče ze smutku, tak asi není štastný

svetlanalana
autor
21. dub 2020

@amazonkajanik hezká myšlenka. U nás pokud já se uvnítr cítím špatně, ale navenek jsem v pohodě, malý to stejně vycítí, je nervozní.

svetlanalana
autor
21. dub 2020

@mundi komplikace ve vztahu... + vysoké pracovní nasazení, málo odpočinku, málo potěšení ze života, málo komunikace, porozumění

zelenaesmolda
21. dub 2020

@svetlanalana tak ma udelat neco s tim,aby byl stastny ale schovavat plac mi neprijde dobre reseni.Stydis se kdyz mas radost a smejes se?

svetlanalana
autor
21. dub 2020

@zelenaesmolda ja neschovavam plac, jen konstatuju, že častý pláč je znamkou toho, že něco není v pořádku. Vím, že smutek, radost, zklamání, potěšení a ostatní emoce jsou si rovnocenní ve smyslu práva existence

cikitkapb
22. dub 2020

@svetlanalana Pláč jako takový není emoce. Pláč je vyjádření emocí, jako třeba smích. Když tomu dá člověk volný průběh, tomu průchodu emocí, lépe se mu zvládá emoce jako taková. Ale na pláči není nic špatného. Jak psala zelenaesmolda, přece člověk neschovává ani smích.

vrabcak0007
22. dub 2020

@cikitkapb vzdyt autorka uz psala, ze se nebavi o placi na "verejnosti" jako takovem...ale o caste frekvenci..a to ji prijde pres caru..z prispevku je to jasne videt..asi toho je na ni ted moc a tohke byl nejspis impulz, kdy ji to trklo, ze to nebude asi uplne ok a mozna je cas na nejake eadikalnejsi reseni...at uz doma (treba nejaka durazna rozprava s partnerem, ze takhle fakt ne)...nebo v praci atd..na placi nic zleho neni, ale kdyz je ho moc, asi je to signal, ze je potrebaneco nekde posrelovat...at uz nejdriv u sebe uvnitr a pak pripadne i v okoli...nikdo nechceme proplakat zivot, ne?

amazonkajanik
22. dub 2020

@svetlanalana to je jasný,že to pozná. Nosili jsme je pod srdcem a cítili každý zachvev hlasu,změnu tepu...

krupka3
22. dub 2020

Placu, kdyz jsem smutna. Ted jsem zrovna probrecela kvuli necemu co se me dotklo cely tyden. A brecela jsem ored svoji 2letou dcerou a rikala ji i proc brecim, protoze tak je to v poradku. Kdyz breci ona, take ji rikam, ze je to v poradku a ma brecet, dokud to potrebuje. Pokud vis, ze jsi nestastna, tak mozna spis nez anonymni odpovedi na MK potrebujes zmenit par veci ve svem zivote, zacni na tom delat ASAP. Abys jednou nelitovala toho casu, cos ztratila brecenim.

herminka
22. dub 2020

Brečela jsem zrovna dneska, nějak se toho sešlo víc najednou. Ale obecně co mám děti, pláču jen párkrát do roka, podstatně míň než dřív, i manžel si toho všiml. Asi jsem to nějak podvědomě přebrala od své maminky, tu jsem neviděla brečet nikdy. Jsem po ní i takový tvrďák, jen tak něco mě nedojme, třeba jsem nikdy v životě nebrečela u filmu.