Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
25. led 2012

@martek01
Tak to jsou ti naši chlapáci na tom podobně.
Honzík měl v 6ti týdnech 5,40kg, taky roste rychlým tempem 😉 A dlouhý je jak špageta 😎
Já jen kojím, tak nevím, kolik vypije ... je pravda, že přes den kolikrát přikládám i co hoďku, prostě jak si řekne, někdy za hodinu, jindy za 3 a v noci spí taky hezky, budí se cca jako tvůj prcek. I když každý den je jiný, někdy vydrží "jen" do 2, jindy až do 5, naštěstí ho nakojím, on u toho usne, přenesu do postýlky a spíme dál.
Ale popravdě co bych dala za to, kdyby se mi podařilo naučit ho na dudlík, takhle bere prso jako uklidňující prostředek a je na něm často. A dám mu z flašky taky nehrozí, Kájka, ač byla kojená, tak si z flašky vzala (a já mohla v klidu na nákup, na cvičení), teď to zatím nehrozí.

kacenka25
26. led 2012

@petis já už taky přestala budit v noci, bohužel teda už nevydrží spát, buď hlady nebo jsem jí to naučila? První budíček je kolem půlnoce a pak co 2 - 2,5 hodiny až do rána a od pěti už nespí.... tak do půl devátý než vytuhne. Kubíček by měl jít od středy do školky, tak snad se nám nemoci vyhnou, Péťo, Kájka chodila i v tvém šestinedělí do školky? Naše doktorka z toho není moc nadšená. Já zatím nechytla nic ani od manžela ani od Kubíčka po celý těhu i te´d po porodu nic, a to mají rýmu oba jak vidle ☹ . Dudlík se mi také nedaří naučit, bohužel i já sloužím jako dudu a nasávací jednotka v jednom 😔 . U prsa furt..... Kuba už chce do školky, nudí se a vadí mu, jak malá pláče. Hele a to jsi odstříkala své mlíčko do lahvičky a mohla jsi odjet? Jako tou elektrickou odsávačkou nebo jak???

petis
26. led 2012

@kacenka25
Ano, Kájka chodila do MŠ, i když jsem byla v 6nedělí, ale chodila jen týden. Nejdřív byla doma, pak jsem ji tam dala na týden, kdy jeli do divadla, měli Mikuláše, pak měla narozky a nesla dětem bonbonky ... no a pak byly Vánoce, po Vánocích ale furt kašlala, tak byla ještě doma a teď chodí zase 2.týden do školičky.
Taky se doma nudila a pro mne je to taky fajn, když je těch pár hodin ve školce.
To s tím odstříkáváním šlo jen u Kájky, měla jsem a mám ruční odsávačku Tommee Tippee a flaštičky taky stejné firmy, jak u Kájky, tak i teď. Akorát že Honzík flašku odmítá, zkoušela jsem i Bebu, tu nechce, tak teď zkusíme Sunar. Jako nechci mu to dávat často, spíš bych byla ráda, kdybych věděla, že když se někde zdržím, tak se malý napije a nekřičí. No uvidíme, myslím, že kdyby měl fakt hlad, tak že si to snad vezme.
Jo a add spaní ... tak u nás to taky není vždy stejné a nespí tak dlouho, třebas dnes se taky vzbudil už v 1 a pak už co 2 hoďky do rána do 7.

kacenka25
27. led 2012

@petis to mě nenapadlo dát UM, myslela jsem, že jen odstříkat své mlíčko. Aspoň by spali dýl co? 😀 Naše mládě dneska nějak stávkuje, spinkala jen hodinku za celé dopo, ráno se probudila v půl 7. Šla bych ven, aby usnula a Kubík si trochu oddychl, ale do toho mrazu? Jsem zvědavá, jak příští týden budu chodit do školky, když hlásí ty ukrutný mrazy.... Kuba chodil jen do oběda, ale teď tam prý chce spát. Doma nespí, ale tam prý bude, protože se mu tam líbí. Spíš nechce být doma s Em. Kája chodí ještě pořád jen do obídku nebo už je tam také déle? Myslím, že tam nevydrží spinkat, že se mu bude stýskat, no uvidíme.

Koukala jsem, že i Jíťa se snaží také o sourozence, to je super, tak ať to dopadne brzičko! Lucka by už taky mohla teda hlásit //, ať zas můžem sledovat přírůstky a tabulky upravit 🙂 🙂 .

petis
27. led 2012

@kacenka25
Já bych brala, aby mi honzík vzal i UM, ptž ne vždy mám možnost odstříkat a takhle UM by doma byla a kdyby bylo ouvej, tak by mohl manžel Honzíkovi dát.
Samozřejmě pokud vím dopředu, že mlíčko budu potřebovat, tak odstříkám, ale někdy se může vyskytnout něco nenadálého. Já jsem odstříkávala hlavně zpočátku, teď už ne, spotřeba Honzíka je velká, tak mě úplně vysává 😀
Mi dnes Honzík spí od 9:30 doposud, spí v kočárku u otevřeného okna v chodbě, spal takhle i včera 🙂 Takže můžeš Emi uspat i takhle a ven do mrazu nemusíš a pokud vypneš v té místnosti topení a otevřeš okno, bude tam mít tak akorát.
Ne, Kájka v MŠ nespí, nechce a já to nechci lámat přes koleno, jsem ráda, že se jí tam líbí a bojím se, že pokud bych ji tam násilím nechala spát, tak aby mi tam vůbec chtěla chodit. Taky by pro mne bylo fajn, kdyby tam spala, doma nespí a jak tak zjišťuju, tak nemám žádný volný čas pro sebe ☹ Dopo vařím, žehlím, uklízím, jsem s Honzíkem ... pak v 11:30 pro Kájku, já pak pojím, s Kájku koukáme na pohádku (jediná možnost, aby aspoň odpočívala, když už nespí), pak hraní, starost o Honzíka ... no do večera s oběma o zábavu postaráno, v 18 koupem Honzu, pak opět kojení, v 19 se koupe Kájka, pak jí číst pohádku, do 20 hod usíná a Honzík se kolikrát ještě hodinu dobývá k prsu, než usne taky. Takže mé volno je tak po 21 hodině. Je jasné, že manžel pomáhá, ale jak jsem psala výše, nikam se nehnu na déle než hodinu, takže to tak stíhám max. nákup a to si ještě beru Kájku s sebou, ptž ona chce být teď se mnou pořád, vše musím dělat já, prostě žárlí ☹ Kolikrát mne to štve, neberte to jako rouhání, ale já třebas čtu pohádku a u toho kojím a manžel kouká na zprávy, kde je spravedlnost, ale jakmile začne číst on, je kravál. Je to extrém, ptž minule jí nemohl ani dát kousnout rohlíku, jedině maminka.

kacenka25
27. led 2012

@petis Mě taky připadá, že dělám dvě věci najednou (kojit Em a číst knížku či hrát si s Kubou) a ani jedno vlastně pořádně, kolikrát mě to štve! Chtěla bych se věnovat oběma a ono to nejde. Jak jsi tady jednou už psala, už to nebude nikdy stejné jako před Emou (tys psala před Honzíkem). Taková ta stará jistota mi chybí a ten klid. Ale ono to asi přijde, až si zvykneme, že máme dva. Manžel taky pomáhá, spíš teda si bere Kubíčka, aby nestrádal, jezdí na pekáči, na sáních, chodí ven, hrajou si spolu a já celý odpoledne kojím a kojím, každou hodinu se rozječí siréna. V pondělí jdu do poradny, to jsem zvědavá. Mladá totiž podivně mlaská u prsa, nevím co si to zvykla, tak se chci optat, jestli je vůbec správně přisátá 😕 . Aby se neodstavila, tohle mi v porodnici nedělala 🙄 . V podstatě jen ty první dlouhý tahy jsou OK, pak začne jakoby jazykem mlaskat o bradavku a připadá mi, jako kdyby se na chvilku vždycky pustila a pak zas přisála, proto to mlaská..... Kubíček zatím nežárlí, ale je fakt, že má ségru kratší dobu než Kájka bráchu a navíc ještě do školky nechodí. Uvidíme, jak se to změní.

puckalucka
14. únor 2012

@kacenka25
@petis
Ahoj holky, tak jak to jde 🙂?... kojení, spinkání, prdění 🙂 , atd.atd.

luckamb
autor
31. bře 2012

AHOOOJJJJ :D

tercie
31. bře 2012

Čááááu 🙂

luckamb
autor
3. dub 2012

@tercie koukám, že Luky bude mít narozky, co? Už chystáš oslavičku? Co dostane?

tercie
3. dub 2012

@luckamb jo, už se to blíží, ještě 11 dnííí!!! Ale slavit se bude až týden po, na datum se nesejdem.
Dostane odrážedlo od babičky, od nás trampolínu na zahradu, a nějaký nářadí na písek, dort plánuju s traktorem, ale vypadá to, že si ho budu muset uplácat sama 😀

puckalucka
4. dub 2012

@tercie Míšooo, kolik že je Lukáškovi??? To není možný...

puckalucka
4. dub 2012

@luckamb Ahoj Luci, koukám, že máš"dobré"zkušenosti s doktory 😠 .

luckamb
autor
4. dub 2012

@puckalucka Luci, o doktorech mi radši ani nemluv.
@tercie ty jo tak dort s traktorem bych fakt nezvládla.

tercie
4. dub 2012

@puckalucka Letí to, už 2 roky, je to běs 🙂 A za chvíli do práce 😀
Ba ne, chtěli bysme druhý, ale ještě je čas, mám rodičák na 4 roky 😉 Aspoň Luky bude samostatnější.
Teď mi volali, že ho berou do školky, od září, jen na 5 dní,ale to stačí, chtěla jsem jen aby byl s dětma.
A co ty, jak se mají mrňouskové? 😉

@luckamb prej na tom nic není, tak uvidím, možná to dám,a když ne, holt bude ozdoba na dortu marcipánová koule, zmatlám to dohromady a bude 😀
A Co Karolínka s těma očikama, nemá teda žádnou vadu nakonec? Ségra mi teď říkala, že si jejich dětská pořídila nějakou spešl mašinu na zachycení očních vad v úplným začátku ještě u takhle malých dětí, a nabízela mi, že mi to u ní domluví, aby mi Lukáška vyšetřila, ale já nevím, jestli to je dobře, moc se mi do toho nechce... na druhou stranu si ale říkám co když... a předešli bychom něčemu co by později mohlo bejt vážnější, tak váhám. Já sama nosím brejle na dálku od sedmý třídy... 😕

jitie
4. dub 2012

ahoj🙂

puckalucka
5. dub 2012

@tercie To je super, že u Vás berou děti aspoň na těch pár dní, u nás tohle není a na dni otevřených dveří jsme se dozvěděli, že bude cca 14 volných míst, my jsme si brali přihlášku s pořadovým číslem 38 😲 , takže šance nic moc ☹. Potřebuju ho taky dostat mezi děti...
A co já? Trocha trápení se zdravíčkem, ale jinak dobrý. Jediné, co bych sakra potřebovala je aspoň den, dva jen spát, nemluvit a nehýbat se, prostě vypnout 😀 😀 .
S dortíkem držím palečky, vypadá krásně 😉 . Já už se těším až budu patlat ty pro naše špunty 🙂 .
Jinak Matějovi KONEČNĚ rostou poslední dva zuby, ale myslím si, že spát stejně nezačne... 😒 . A Kačence se zatím moc nechce do lezení, koulí se a couvá a to jí asi stačí, ale jakmile jí postavíme na nohy, tak si to už suveréně ťapá kam a k čemu potřebuje 🙂 , takže ta snad ani lézt nebude 🙂 .
@jitie Ahoj, jak se máte?

luckamb
autor
5. dub 2012

@tercie ne nakonec je naprosto v pořádku. Ale kdybyxh se spoléhlala na doktorku tady v Bolce tak už asi v pořádku není. A brýle už by potřebovala. Hele já na to vyšetření chtěla, protože jsem sama jako dítě šilhlala

luckamb
autor
5. čer 2012
luckamb
autor
19. čer 2012

@puckalucka
@jitie
@tercie
@kacenka25
@petis čau princezny, tak jak se vede? Co miminka? a větší miminka? :D

tercie
19. čer 2012

Ahoooooooooooj 🙂 Vede se, vede 😀 Lukáškovi rostou dvě horní stoličky, pětky, tak bude chybět už jenom ta poslední vpravo dole, mele, hubu nezastaví, padesátkrát za minutu je schopnej se mě zeptat, kde je táta? a mě občas tečou nervy 😀 ale je to moje štístko, co si budem povídat 🙂 Druhý je v plánu, ale mám 4letou mateřskou a doma mě to baví 😀 tak máme ještě čas, a navíc než se budem snažit, chtěla bych něco shodit, takže se zaměřuju teď spíš tímhle směrem, k tomu jsem si teď pořídila malinkou čubinku, aby měl Luky kámošku, tak máme doma o zábavu postaráno😀
A jak se máte ostatní? 😉

luckamb
autor
21. čer 2012

@tercie TAk u nás se taky mele jak o život a jak říkáš, občas mi taky tečou nervy :D :D Ale jsou to miláčci :D Jedete někam na dovču Míšo?

tercie
21. čer 2012

@luckamb Luci byli jsme teď nedávno na pár dní u známých na chalupě na moravě, a koncem léta jedu s Lukáškem s našima možná do Chorvatska, moc se nikam nedostanem, kvůli psům, na moc dlouho z domu nemůžem. Ale nevadí nám to. Kam se chystáte vy?

luckamb
autor
22. čer 2012

@tercie my jedeme dnes na Pálavu. Obytňákem s pejskama. Právě že jsem taky dost omezení diky hafanům. 😉

tercie
22. čer 2012

@luckamb Jé se máte, tam je nádherně, my tam byli kdysi na zájezdu z práce, ve sklípku, a v Dolních Věstonicích, v noci jsme šli z diskotéky po silnici, kterou z obou stran bičovaly vlny novomlýnský nádrže jak moře... krásný 😉 Moc si to tam užijte.
No jo, malýho pejska třeba někdo pohlídá, s velikýma je to horší. My jich máme teď 5, a na dýl než tři, čtyři dny je tu nikomu nechat nemůžeme, protože je nikdo nevyvenčí...
Ale nevadí nám to, máme je, protože je máme rádi 🙂

luckamb
autor
21. zář 2012

Mylsím, že už jste poslední, komu dlužím obrázek :D :D

luckamb
autor
21. zář 2012

@jitie ty jo, tak to jsem postřehla až teĎ :D .D gratulace Jíťo!!!!!!!!!!!

jitie
23. zář 2012

@luckamb moc děkuji a tobě také moc gratuluji 😵

petis
23. zář 2012

Jééééééééééééééé, holky, super, velká gratulace !!!!
Jíťo i Luci, to jsou překvápka !!!
Jak se cítíte, těhulky? @jitie a @luckamb

petis
23. zář 2012

My se máme fajn, dětičky rostou, Kájka se vytáhla, nosí vel. na 5 let, čahounka naše. Chodí do školičky, je tam spokojená, jsem moc ráda 🙂
Honzík objevil, na co má nožičky, pořád nás bere za ruce a chce chodit, jinak leze jak drak, staví se kde jen to jde a pouští se, tak mám veselo. Roste mu 8.zub, příkrmy papá pěkně, ale stejně na TOP místě je prso, prso, prso ...