Bydlení v Jirkově, jaké to tam je?

svetlunda
17. dub 2018

Zdravím. Uvažujeme o koupi bytu. Vzhledem k cenám nemovitostí koukáme po severu čech. V Jirkově se dají koupit krásné velké byty do 700 000kč. Bydlíte tam někdo? Jak se tam žije? Máme tři děti, takže potřebujeme 4+1. Momentálně jsou volné byty Na borku, ulice Krušnohorská, ulice Pionýrů. Nevíte jaké jsou to lokality? Jde mi o to aby jsem se nebála pustit děti samotné do školy či kroužek, nebo po setmění vůbec vyjít z bytu.

cizinkaa
17. dub 2018

Jirkov je jedna z nejhorsich lokalit v CR. Proc myslite, ze jsou tam byty tak levne? 😃 Nekoukala jsem vam na profil, jestli jste mene prizbusobiva rodina, tak zapadnete. V opacnem pripade bych tam osobne nepustila dite samotny ani do skoly. 😒

jipe
17. dub 2018

Bydlela jsem v Jirkově od 2 třídy zš po konec gymplu, pak jen dojížděla při vš a následně tuto lokalitu opustila (jezdíme jen ke tchánovcům do Chomutova). Těch nepřizpůsobivých občanů je tam fakt hodně a podle toho to vypadá a řekla bych, že je to horší a horší... Z toho, co píšeš, bude nejlepší asi Pionýrů, ale mrkla bych spíš na Chomutov, např. Cihlářská (ne sídliště Kamenná, Zahradní,...). PO setmění jsem domů chodila, známí svoje děcka do školy samotné pouštějí, ale... doporučuju jít si to tam obhlídnout večer, o víkendu, obhlédnout hřiště, jak vypadají,...

jipe
17. dub 2018

a ještě je tam teda dost problém najít práci

martinato1989
17. dub 2018

@svetlunda asi bych taky radši doporučila Chomutov, ale tam taky pozor na některé lokality. Každopádně ty ulice co píšete zase asi tak hrozne nejsou, jsou v Jirkově horší adresy a sama mám spoustu známých na krusnohorske a borku.

mary.jane
17. dub 2018

@jipe s praci to tu ted problem vazne neni. Je tu nekolik prumyslovych zon, kde neustale stavi nove fabriky a naopak zacina byt problem dehnat zamestnance. Jinak bych rekla, ze ve csech mestech tady na chomutovsku (Chomutov, Jirkov, Kadan, Klasterec) jsou proste ulice, kterym se clovek musi vyhybat obloukem a pak dost lokalit, ktere jsou v absolutnim poradku. Proste tu plati porekadlo "zla je mene, ale vice krici" - zj. tech neprizpusobivych tu neni tolik, ale delaji vetsi bordel

jipe
17. dub 2018

@mary.jane já žiju ted už několik let v malém městě Brno - venkov, takže když přijedu do Chomutova, přijde mi tam fakt čím dál víc nepřizpůsobivo, ale je pravda, že pokud člověk narazí na slušný vchod/panelák a je nekonfliktní, tak problém mít nemusí. Na pitomce nad hlavou ale člověk může narazit kdekoliv... S těmi průmyslovými zonami máš pravdu, záleží, v jakém oboru by dotyční práci hledali

svetlunda
autor
17. dub 2018

Děkuji všem za názory. Já jsem dětská zdravotní sestra. Těch je všude málo, nebojím se že bych nenašla po RD místo, manžel by dojížděl na své původní místo. Je to hodina autem od jeho pracoviště, což mi nepříjde tak hrozné.
Četla jsem i starší fora na toto téma, kde psali že se to lepší ☹
Holt ceny nemovitostí zde v oklí Prahy jsou fakt šílené.... Jít se tam podívat o víkendu, večer je dobrý nápad. Nevíte jestli realitky umožňují třeba v bytě o který by jsme měli zájem přespat?

martinato1989
17. dub 2018

@svetlunda to asi záleží spis zda to umožní majitel toho bytu.

xhex
17. dub 2018

Manžel je z Jirkova a je rád, že se odstěhoval. Na severu bych brala Kadaň a možná Litvínov, i když i tam jsou určitý lokality. Jirkov, Bílina, Duchcov, Krupka určitě ne. Větší města Chomutov, Most, Teplice vyhovujou jak komu. O práci bych se ale nebála

bartakova_veronika
17. dub 2018

v Jirkově jsem bydlela přes 20 let, už bych se tam asi nevrátila. Sice tam mám rodinu a tak za nimi jezdím, ale některé lokality jsou strašné. Převážně zmiňované ulice. Hlavně na borku bych rozhodně nebydlela ... já jsem spokojená raději v Klášterci nad Ohří .. i když je pravda, že postupně to tu jde také vše k horšímu. Člověk si ale asi nevybere

monni88
17. dub 2018

Ahoj, před 10ti lety jsme právě kvůli krásné ceně koupili v Jirkově byt, stěhovali jsme se kvůli tomu z původního bydliště 40km. Dodnes tu žijeme, jelikož zatím není jiná možnost, ale už bych nikdy takovou hovadinu neudělala. Tady snad žádná lepší lokalita ani není.

jipe
17. dub 2018

@svetlunda to přespání asi neklapne, ale klidně bych tukla na nějaké sousedy a poptala se, jak to ve vchodě vypadá... Nevím, jak malé/velké děti máš, ale jestli už školáky, kteří se nemají potřebu plácat na písku, tak se tam dá najít i pozitiva - Červený hrádek, obora, Kamencové jezero, lesopark, na lyžování v dosahu Klínovec...když přežijete v létě občas nějakou hlasitou romskou oslavu v okolí, tak se to zvyknout asi dá. Nebezpečnost bude srovnatelná s městy stejné velikosti, v Brně kolem hlavníh nádraží jsem se v noci bála víc.

alexkisss
17. dub 2018

Ja tu bydlim uz ctyri roky v byte 1+3 a e spokojený vse mam po ruce zadne problémy a koupily sme za 270tisic

elinka90
17. dub 2018

Do Jirkova bych nesla. Manzel tam jeden casca jezdil ppl. Co teplice? Bydlim tu a jsem spokojena.

svetlunda
autor
18. dub 2018

@alexkisss A můžu se prosím zeptat v jaké lokalitě bydlíš?

@elinka90 Díky za typ kouknu na to

ivuse20
18. dub 2018

Tak do Jirkova bych nešla

ivuse20
18. dub 2018

@svetlunda V Jirkově je zataženo i ve dne. Bydlela jsem tam cca 10 let ale pořád tam bydlí bratr se ženou a dětma.. Je to hlučný, sprostý no prostě šílený. Chomutov teda taky neni žádná sláva, tam jsem bydlela taky a člověk se v noci bojí jím pár metrů ze zastávky domů nebo ráno pár metrů na zastávku aby došel do práce. Pořvává to, nadává. S dítětem bych tam fakt nešla. Já teď bydlím v Kadani na Déčku a nejenže tady neni takovej bordel jako v CV a Jirkově, nepřizpůsobivý jsou na jednom sídlišti na B. Jasně netvrdím že na ně nenarazíš, ale není to co barák to oni...

sonaxoxo
18. dub 2018

V životě bych tam nešla..důvod výše.hrozne bych se bála o děti!vždyť policie sama říká,jak jsou dětské gangy na severu Čech na vzestupu.nemusite bydlet v paneláku s nepriz.,ale tito lidé chodí po celém městě a dělají své!Okolo Prahy se dají sehnat dobre nemovitosti..jsem z okr.Benesov a dá se to.za byt dat 1.500.000 mi nepřijde vůbec špatný,když oba pracují a ten klid.ale také se tu nachází tato menšina,jako všude jinde, ale řekla bych jak jsou tu v menšině,že jsou pokornějsi..můj názor..

kafr
18. dub 2018

Jirkov ani zadarmo.
Chomutov dobrý, ale i tak kolegyně dělaly dětem taxikáře a nenechaly je chodit na kroužky samotné (neumím posoudit, myslím že přehnaně).
My jsme bydleli v Klášterci, ale já to tam nedávala (pocházím z většího okresního kulturního města a jsem rozmazlená jiným standardem). Tady zapadákov a čím dál víc tmavo, větší nákupy jsme řešili v Chomutově, případně ve Varech. Došli jsme k názoru, že do práce už dojíždíme, za ostatním vyžitím a obchody taky, takže můžeme jezdit i z chalupy a odstěhovali jsme se na trvalo do lesa, děti budem vozit do skoly/ky v Perštejně (máme po cestě).
V Klášterci jsme bydleli na sídlišti nad Centrumem, nevím, jestli bych pustila děti samotné ven. Nejbližší hřiště daleko, u domu sice travnatý plácek, ale pos..ný od psů a plný vajglu z balkonů. Spousta "bílých cikánů" -slovník neskutečný (teď už i tmavo). Z těchto důvodu jsme nevyužili ani balkon (sprostý rev děti, smrad z trávníku i oken sousedů)
Jinak město pěkné - zámek, lázně, kulturák, školy i školky taky fajn, pár zrekonstruovaných hřišť, DDM, ZUŠ...

alexkisss
18. dub 2018

@svetlunda ahoj bydlim U sauny naproti starému fotbalovému hřišti máme tu klid zadne romy a vse porice jirkov neni takovy zapadakov jak si každý mysli a tvrdí bydlime tu ctyri roky a uz bych jinam nesla hold sou někteří nároční a představují si ze všude to bude fajn tady to máme v klidu a je to tu super

lennus
18. dub 2018

@magnolia Neporadíš?

rory121
18. dub 2018

Ahoj taky bydlím v Jirkově...a lepší lokality jsou více v centru Jirkova tzn ul Smetanovy sady, Alešova, U Sauny, 5. Května... každopádně děti samotné do školy ze školy budu nejspíš pouštět tak v 10 letech, ale to se asi dřív odstehujeme

bartakova_veronika
18. dub 2018

s tím naprotosto souhlasím ... moje babička bydlí ve smetanovce, moje rodiče v tkalcové ulici a tam je to asi dá se říct nejlepší ... já bydlela přes 20 let v ervěnicích a katastrofa ... tam se bál kde kdo jít sám a teď už tuplem ... naši tam odtamtud také zdrhly ....