Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

edeltraut
20. kvě 2012

@sarkav Já si moc neodpočinu a mám proto černý svědomí. V týdnu vstávám v pět a do devíti večer jedu jako šroub, pak upadám do komatu 😀. No a o víkendu udělám co musím a trochu se snažím odpočívat a na naší domácnost to má neblahý vliv. Dokonce jsem zhodnotila stav, tak vážný, že si od středy vezmu dovolenou, abych to tu trochu zpacifikovala 😀. Chudák mimísek, ten si s mámou tentokrát užije, to s prvním jsem se fakt hlídala a když jsem čekala Elišku, tak jsem byla na MD s Ládíkem, tak si člověk udělal taky klidnější režim a tehdy jsme měli ještě jen psa... 😉
@schnek To nebude tím, že má bráchy. Moje ségra si taky zásadně hrála s autama a to měla doma za vzor mě 😀.

schnek
20. kvě 2012

@edeltraut jasný 😉 přesto si myslím, že dítě postupem času bude radši za sourozence stejnýho pohlaví, pokud budou mít pěknej vztah. Doufám, že to nevyznívá nějak blbě 😅 😉 Samozřejmě že si víc může rozumět bratr a setra, co mají pěknej vztah, než sestry nebo bratři, co pěknej vztah nemají, ale stejně mi přijde, že sestry/bratři budou mít uzší vztah, než bratr a sestra.

edeltraut
20. kvě 2012

@schnek No z vlastní zkušenosti tedy musím říct, že já mám se ségrou hezkej vztah až teď v dospělosti. Jako děti jsme se buď rvaly nebo nenáviděly... Zato manža si se ségrou od dětství perfektně rozumí. Ale spíš než pohlavím to bude dáno věkovým odstupem. My se ségrou víc než 3roky a manža se ségrou 14měs. Já mám děti od sebe 22měs. a zatím (klep, klep) mají skvělý vztah - skoro jako dvojčata. Nedají bez sebe ani ránu 😀

schnek
20. kvě 2012

@edeltraut taky píšu postupem času 😉 my jsme s bráchou o 6 let, vztah takovej neutrální. Vyloženě mi chybí někdo blízkej, komu a s kým bych se mohla vykecávat + řešit rodiče. Mám velice blízkou kamarádku, ale stejně to není ono.

edeltraut
21. kvě 2012

@schnek tomu rozumím, já teď se ségrou proberu všechno, ale byly časy, kdy jsme se doslova nesnášely 😀.

schnek
21. kvě 2012

@edeltraut tak to my s bráchou taky, ten nás současnej neutrál je vlastně velikej pokrok

sarkav
21. kvě 2012

@schnek
@edeltraut tak já mám jednu sestru která je o rok mladší, když jsme byli obě doma, pořád jsme se jen hádaly a praly jsme se. pak jak jsme měli děti,tak se náš vztah hodně zlepšil, a jsem ráda 😀

hankamisa
22. kvě 2012

no my s bráchou jsme o 2 roky a nikdy jsme si nerozuměly,ani tad v dospělosti.a moji kluci jsou o 7 let a většinu času to je boj.přectava dalšího mimi-kluka rozdílu 8-9 let mě děsí už ted.velký bude mít jiný zájmy toho bych se nebala ale s tím malým no nevím ,nevím.

edeltraut
23. kvě 2012

@hankamisa je fakt, že já mám děti necelé dva roky za sebou a skloubit jejich zájmy vůbec nebylo složité. Pořád je baví stejné věci. Teď se trochu bojím toho,že až mimčo povyroste a my zase začneme obrážet zoologické zahrady a dětská hřiště, že se děti unudí. Ještě nejsou ve věku, kdy by mohli zůstat sami doma... No uvidíme, každopádně to už nebude taková pohoda 😀. Maminka bude muset víc přemýšlet kam vyrazit 😀.

saminomimino
autor
24. kvě 2012

Ahoj,jdu pozdravit,jak se daří?Snad všechna bříška krásně rostou 😉
Já se nemůžu dočkat příštího pátku,jdeme vážit malou,tak jsem na odhad zvědavá,předchozí dítka měla odhat podobný ale každý se narodilo úplně s jinou váhou,tak čekám co budu rodit dotřetice,jinak mám už domluveného pediatra na převzetí malinké po porodu,budu rodit ambulantně a do max 24 hod chci odcházet s porodnice,pokud tedy vše v pořádku,už bych rodila,ale vím že je brzy raději přenášet než mít nedonošeňátko,ale doufám že malá vyleze aspoň na termín MS pač dle uz je mladší tak by to tak akorát vyšlo na 39+0 jako u dcerky,no zkrátka odpočítávám minuty 😀 😀

sarkav
25. kvě 2012

@saminomimino no už se ti to krátí co? jsem zvědavá jak to budeš mít,ale určitě bude vše v pořádku 😉

sarkav
1. čer 2012

holky kde jste kdo???????? poradte nějaké jméno pro kluka, nechci moc tradiční, něco méně obvyklého....

staninka77
1. čer 2012

@sarkav-Co třeba Tadeášek,Radimek.a ještě to co mám Já Šimonka. 🙂
Moc sem taky nechodím nějak to utichlo třeba se to brzo rozjede. 🙂

sarkav
1. čer 2012

@staninka77 první 2 jména máme v rodině a šimonka jsem chtěla taky,ale má ho ted každý druhý, tak fakt nevím

staninka77
1. čer 2012

@sarkav-Tu znám jen dva Šimonky takže je to dobré že jich tu nebylo moc.
Klidně bych ho dala i když ho má každej je to hezké jméno.,
A co Adam,Moje mamina chtěla Robina.Marek se my líbí mám ho taky 😉 .

edeltraut
1. čer 2012

@sarkav u mě vítězí Tadeáš. Švagrová má Tobiase, ten taky není špatnej. Jinak u nás padala jména jako Kristián, Kryštof nebo Theodor. Ale já mám svýho Vojtíška a Tadeáše, který mi manžel nechce povolit 😀. No, holt to musí být holka 😉.

dan.ka
1. čer 2012

@sarkav Já bych chtěla strašně jméno pro chlapečka Andrej ...ale manžel zamítáá ☹ ach jo..A sestra čeká třetí miminko chlapečka a bude to Radimek 🙂

staninka77
1. čer 2012

@edeltraut-To máme skoro stejné jména vybrané taky se mylíbí i ten Teodorek. 🙂 A hlavně Tadeášek je hezké jméno. 🙂 Třeba ho přemluvíš ke jménum.
@dan.ka-I Radimek se my líbí chtěla jsem ho dát taky ale neprošel. 🙂

staninka77
1. čer 2012

A co říkáte na Holku.
Já bych chtěla dvě jména KAROLÍNA ELLA 🙂 .SOFINKA.ESTER.tyhle jména se líbí mě a snad někdy ta holka vyjde 🙂 .

edeltraut
1. čer 2012

@staninka77 mě se líbí Sofie, ale už jí má sestřenka 🙂. Jinak já mám favoritku Amálku, ale ta asi taky neprojde, takže nejspíš Adélka nebo Anička.

schnek
1. čer 2012

@sarkav my jsme jména vybírali tak, aby měly děti tak nějak přiměřeně rozložený narozeniny, svátek a Vánoce v roce, bylo v ČR i SR použitelný v +- tom samým tvaru, nebylo použitý v blízký rodině, hodilo se ke jménům starších sourozenců nepřijde mi úplně ideální mít Adámka a Kevina 😅 ) a ideálně to byl svatej + se nám samozřejmě muselo líbit 😀 potřetí jsme měli nachystanýho Jakuba, ale třeba víc by se mi líbil Martin - neprocházelo přes mm, kterej navrhoval Tomáše - ten zase neprocházel u mě 😀

edeltraut
2. čer 2012

@schnek souhlas, máme Elišku a Ladislava a nějaké "exotické" jméno by se mi k nim taky nehodilo. 😀
Je to u nás veselý... děti by chtěli Ondru a pak souhlasí i s Amálkou nebo Aničkou. Já mám teď favorita Vojtu a manžel Františka 😀. Mimi je z toho tak divoký, že si spletlo polohu a cpe mi hlavu mezi prsa 😀. Doufám, že se ještě otočí 😉, na císaře se mi fááákt moc nechce ☹.

sarkav
2. čer 2012

@schnek já zase nechci úplně cizí jméno, to by se nehodilo ani k našemu příjmení, ale chtěla bych méně obvyklé, líbí se mi i třeba Matyáš, i Theodor, ale to je takové dost tvrdé. nebo třeba Max,ale to tady jedni mají psa a já když si to jménu řeknu vybaví se mi hned pes 😀 chtěla jsem Viktorka ale to neprošlo už ani minule 😀 takže vááážně netuším co vybereme. škoda že to není ta holčička to by byla Stella 😢

sarkav
2. čer 2012

holky díky za tipy, jsem sama zvědavá co vybereme 🙂

edeltraut
2. čer 2012

Teď mě napadl Jonáš. To se mi taky docela líbí, ale u nás by asi neprošlo. 🙂

saminomimino
autor
3. čer 2012

@sarkav my máme už vyplněný papír na jména a dceru máme Olivii Ines syn by byl Bastien,první dcera je JasmínaRuth,dvojjména máme jen pro holčičky 😉

edeltraut
3. čer 2012

@saminomimino máte krásný jména. Jasmínka by se mi taky líbila, ale ten náš táta je taková konzerva... :( a navíc mi každý říká, že budeme mít určitě kluka 🙂. No jsem moc zvědavá, kdo si nakonec prosadí svojí, jestli děti, já nebo tatínek 😀.

schnek
3. čer 2012

@edeltraut kluky jsem měla od 30tt hlavou dole, ale Anička byla dole, na další kontrole opačně a pak se ve 36tt otočila - bylo to fak něco, normálě mi na břiše vylezly dvě boule a bylo vidět, jak se otáčí. Pěkně jsem si u toho zaskučela 😝 😀 Byla jsem ráda, sice jsem byla rozhodnutá, že pokud by měla dobrou polohu, šla bych do přirozenýho, ale už by to přece jenom byla určitá komplikace.

edeltraut
3. čer 2012

@schnek no já pevně věřím, že se umoudří a pochopí, že hlavou dolů je to pro oba lepší 😀. A hlavně má tam tolik místa - všechno je pěkně povolený a vytahaný 😀. Do včerejška jsem říkala, že i když se neotočí, budu rodit normálně, když jsem porodila ty moje slůňata, tak to dám.... pak jsem si přečetla pár článků a otočila jsem 😀

schnek
3. čer 2012

@edeltraut máš mraky času, klidně ještě 10t. Já jsem říkala, že prostě byla jako ženská solidární, protože dokud seděla, tak jsem byla v pohodě, jak se otočila, připadala jsem si jak rozviklaná židle 😀 A teda za mě - já má z CS tak šílenou hrůzu, že pokud by byla šance na normální porod, neváhala bych a šla do něj.