Čas s manželem. Jak to děláte vy, když nemátě nikoho, kdo by pohlídal děti?

18. lis 2022

Jak to děláte vy, které stejně jako my nemáte nikoho kdo by občas pohlídal děti? Malé budou dva roky a už jsem z toho věčného stereotypu unavená 🙄 ještě dodám, že mám ještě dvě děti, které mají svého tatínka a fungující babičky.

felixfelicis
19. lis 2022

@veroniquecz ja jsem mela v okoli samy akcni supermatky, ktery treba s miminem odjely na staz do zahranici, tam mu nasly aupairku, aby mohly chodit do skoly, a skolkovy dite mezitim doma zustalo s tatinkem...na stene vecer pokazdy nejaka rodinka s batolicim se ditetem...Do toho ctes, jak si ten a ten udelal "rezim" a deti mu spaly a kdesi cosi...takze ja jsem zila s tim, ze "jaky si to udelas, takovy to mas" a mozny je vsechno. A bum ho, neodlozitelny dite, ktery v kavarne jenom rvalo, nevydrzelo s nikym vcetne manzela a do roka odmitalo jakykoli jidlo. Takze ja jsem si treba taky neumela predstavit, jaky to bude🙂
Autorka podle toho, co pise, ma deti 3 (?), tak to uz je pak dlouhy, i kdyz je s tim clovek smireny.

kubesovaadelka
19. lis 2022

Asi jak píše @bara88 , jde to i s dítětem. My věděli, že hlídání nebude, takže jsme si užívali plnými doušky do doby než přišlo dítě, pak jsme si řekli chtěli jsme to tak to máme a nestezujeme si. Malárie na nás hodně fixována a nikoho cizího, jo například chůvu by ani nepřijala takže prostě 24/7 semnou

nita1984
19. lis 2022

@kubesovaadelka podle profilu je dceři 9 měsíců. Povíme si za 3 roky 😉
Mě to dva roky přišlo ok, pak už toho bylo moc a v našem případě bez vyhlídky na změnu.

nita1984
19. lis 2022

@felixfelicis ja jsem taky 3 roky akční supermatka. Ale už docházejí síly. Takže paní na hlídání je nutný kompromis. Pokud mi z toho nemá hrabnout.

kubesovaadelka
19. lis 2022

@nita1984 jo máme v péči nevlastní, nebo spíš nejmladší sestra přítele kde už se to s jejími bio rodiči nedalo, takže vím co to je sedět 3 roky doma😂

felixfelicis
19. lis 2022

@nita1984 pointa byla, ze matka muze byt akcni jak chce, ale to dite musi taky trochu "spolupracovat", jinak nenadelas nic...

nita1984
19. lis 2022

@felixfelicis Jojo, moje myšlenka zas byla k tomu, ze tu komentuje třeba maminka od 9ti měsíčního mimca. Ono už je to pak dlouhé, alespoň pro mě. V devíti měsících prvního to pro me bylo taky ok, jasný a žádný problém. Ani me nenapadlo, ze bych dala syna někomu hlídat. Ale po třech letech už jsem KO, takže jsem to vyřešila paní na hlídání a všem se nám ulevilo

kubesovaadelka
19. lis 2022

@nita1984 maminka má své pokrevní 9mesicni ale ještě další neuvedené dítě v péči přes 3roky, kdy její rodiče nefungují, jak mají a přítel, jakožto bratr už se na to nemih koukat, neváhali jsme a vzali si ji k sobě po svěření dítěte do péče soudem, takže vím o čem mluvím , sedět na prdeli 3 roky. Ano je to oběť, je to na palici, kór když ještě vychovavate cizí dítě. Ale když si člověk jednou řekne, jdem založit rodinu, tak s takovýma "ztrátama" musí počítat

bara88
19. lis 2022

@kubesovaadelka a hlavně, vždy si jde udělat hezky večer i doma.pozvat kamarády domů, nebo posedět s chlapem při vínu. Ale musíš chtít a né se vymlouvat že?

kubesovaadelka
19. lis 2022

@bara88 amen.. moje malá sice ani ty naše kamarády nějak nesnese, jediný koho tak mou sestru s mimčem a jejího přítele, ale jak říkáš. Líp bych to vystihla, jsme sice právě kvůli tomu důvodu proč máme v péči přítelovu sestru v péči abstinenti, za to si dopřejeme nějakou dobrou večeři a pohodový večer při svíčce 😊Chtěli jsme dítě tak se musíme ověřovat, dítě není panenka na baterky

mdch91
19. lis 2022

No, zeny, asi takhle, kdyz pojedu na kole 50 km, budu pocitat s tim, ze budu pak mozna unavena. A presto, ze s tim budu pocitat, tak unavena budu...
Ti kteri chteji pochopit, jak to myslim, pochopi. Rodicovstvi je velmi narocna disciplina, i kdyz s tim predem pocitate, kdo rika, ze je s tim vzdycky jen v pohode, tak je bud hodne velka vyjimka a nebo pekne keca.

veruuu_kubesovic
19. lis 2022

Tak my si umíme udělat hezky večer i s dětmi a bohužel hlidani máme minimální a jinak máme chuvu, když chceme jít někam ven 👌

veruuu_kubesovic
19. lis 2022

@veroniquecz já jsem třeba předem nevěděla, že budu mít dceru diabetičku a babička se prostě bojí ji hlídat pres noc, to se hold nedá vynutit, ale chůva se zdravotnickým vzděláním to zmakne = overena zkusenost 😉
@nita1984 přesně tak 👌

janule0123
19. lis 2022

taky potrebuju nějaký svůj relax a vypnout a to si teda uziju pouze bez manžela … protože hlídám já nebo on pokud se má někam jít … nedokážu si představit ze bych našla přes inzerát nějakou paní na hlídání a nechala ji samotnou s malou … možná až začne mluvit … budu mít z toho lepší pocit, ze by me malá něco rekla, kdyby se paní nevenovala jak má…

autor
19. lis 2022

@kubesovaadelka tak když vám to vyhovuje, je to v pořádku a ty asi nejsi ta správná osoba na moji otázku 😉

autor
19. lis 2022

Ještě dodám, že hezký večer máme s manželem cca 3-4x do týdne, ale to nám už nestačí. Oba máme koníčky a jeden i společný, ale ten bohužel s dítětem nemůžeme realizovat ani náhodou. Do kina, divadla, na večeři s dítětem to taky nejde. A i kdyby jo, tak to prostě není ono.

eviicka
19. lis 2022

@jjasmina ne opravdu jsem si nepředstavila, že mi brzy po narození dětí zemřou rodiče, kteří by hlídali bývali moc rádi... ale i kdyby, tak toto přeci není důvod nemít děti, jen ta životní změna na člověka někdy padne.

My taky děláme všechno s dětmi a někdy to je náročné, ale vím, že vyrostou hodně rychle a pak už se půjde domlouvat na přespávání u kamarádů apod. Na shánění chůvy nemám "koule" - navíc bydlíme v hornídolní, takže výběr hodně omezený.

jjasmina
20. lis 2022

@eviicka rodičů je mi líto, ale myslím, že jsem to nenapsala jasně, tak vysvětlím, mě máma bydli 100km daleko a je nemocná, tchanovci hlídání nula, takže mi tak nějak bylo jasný už dávno, že to bude jen na mě s manželem. Ano samozřejmě jsem taky si ne představovala jak náročné to s malou bude a že se první rok a půl nevyspim ani na 2h v kuse.bylo to smerevano hlavně k autorce, která má dítě a teď si začne stěžovat, že nemůže realizovat s muzem večeře, kino, divadlo, koníčky apod no co k tomu říct...

jjasmina
20. lis 2022

S dítětem nejde spoustuu věci jako dřív a s tím každá máma prostě počítat, ale teda nestačím se divit jako by bylo dítě pro tebe překážkou a chybí ti spíš to co bylo dřív. Tak se koukej trochu vzpamatovat spíš nebo odstav a plat si chůvu ať máte s manželem čas hlavně na sebe a svoje koníčky 👌