Čas s manželem. Jak to děláte vy, když nemátě nikoho, kdo by pohlídal děti?

18. lis 2022

Jak to děláte vy, které stejně jako my nemáte nikoho kdo by občas pohlídal děti? Malé budou dva roky a už jsem z toho věčného stereotypu unavená 🙄 ještě dodám, že mám ještě dvě děti, které mají svého tatínka a fungující babičky.

sasankaxxx
18. lis 2022

Známá si našla slečnu na hlídání, je to dcera sousedů. Která to má jako brigádu. Předtím si platila chůvu.

bara88
18. lis 2022

My si teda dokázali udělat hezky večer i s dětmi, nemuseli sme nikam jít .nachystali si něco dobrého k televizi, dali víno a pustili film

autor
18. lis 2022

@bara88 třeba nám tohle nestačí, protože většinou jeden z nám nebo oba vytuhneme 😁

autor
18. lis 2022

@sasankaxxx to už mě taky napadlo, ale sousedy máme snad jen důchodce a malá je dost asociální, takže tuhle variantu taky moc nevidim.

sasankaxxx
18. lis 2022

Aha, a zkusit třeba pomalu zvykat malou na nějakou chuvu ? Nebo poprosit kamarádku, jestli by třeba nepohlidala ona - a pak zase obráceně? 🙂

bara88
19. lis 2022

Tak to je potom těžko.je jasné že je lepší si někde vyrazit ale pokud není jiná možnost tak za mě i tohle vztahu prospěje

krtcice
19. lis 2022

Když jsme si pořizovali děti, počítali jsme s tím, že pár let bude vše s nimi. Večery jsme řešili jako @bara88 doma. Nebo na večeři (když byly třeba narozeniny) ale i s dětmi. Máme 3 děti, všechny byly dlouho kojené, jsou po 3 letech takže když by už vydrželo jedno, nevydrželo by další. Nehrotili jsme, věděli jsme, že náš čas jednou přijde. Teď jsou dětem 10, 7, 4 a už se to občas dá. To třeba manžel vloni zavolal tchánovi, že potřebujeme jet nakoupit dětem vánoční dárky a jestli by je pohlídal. Tchán přijel. My nakoupeno za pár minut, věděli jsme co chceme, no tak jsme pak jeli na tajnačku na rozhlednu 😅 a i ta chvilka nám hrozně dala. Nejmladší ještě nikam nechce přes noc, ale přes den pohoda, už je zvyklý ve školce, vydrží u kamarádek, u dědy apod. Spaní časem přijde taky. A bude čím dál víc času pro nás dva. A po pravdě, uteklo to. Až moc.

fandysek_1
19. lis 2022

A co aktivity přes den i s malou? My děláme výlety a i ten společný čas si dokážeme užít. Třeba i noc mimo domov by pomohla, i když bude s malou.

vikinkav
19. lis 2022

My s manzelem si uzivame cestovani autem, protoze deti vetsinou spi. I ta hodinka nam bodne, hodne si toho rekneme. A pak vecer, udelala bych hezkou atmosferu a hned to muze byt super zpestreni. A spolecny cas si uzit na vyletech s ditetem. Kdyz mala spi treba v kocarku, tak si dat obed nebo kafe, svarak 😄

drep
19. lis 2022

Já jsem z tábora rodičů, co potřebují mít čas opravdu jen pro sebe, bez spícího dítěte v autě/vedlejším pokoji. Máme ochotné a milující prarodiče, ale kdyby se, hledala bych chůvu na dlouhodobou spolupráci, abychom jednou za čas mohli být opravdu sami.

lucynka721
19. lis 2022

My taky všechno děláme s dětmi 💚 večeři, aktivity, prostě vše. Nikdy nejsme spolu sami, ale nevadí nám to, naopak. Jsme rádi a za měsíc a něco nám přítomnost okoření ještě chlapeček 🙊😆 zatím máme jen holky. Jinak romantické večeře připravují pro nás pro všechny, pak si pustíme romantickou ordinaci, dokud neodpadnem všichni 🤣🤣

autor
19. lis 2022

@drep Děkuju🙏🏻 Já své děti miluju, ale mám jich plný zuby, protože být s nima 24/7 je prostě na palici. Potřebuju si odpočinout a ne pořád trnout kdy se probudí. Všechny děti byly a ta nejmenší je stále kojená. Budu se muset zaměřit na tu chůvu.

malenka3
19. lis 2022

Prostě to musíme zvládnout doma. Nám nehlídá nikdo, je to bída. Společně si musíme dělat radost, když děti usnou. Společná vana, masáž, atd Jasně že jsme taky unavený, často vytuhneme, i když byly plány, ale každý takový okamžik se počítá. Neříkej, že vám to nestačí, neříkej, že to nejde, zkus udělat vše proto, aby to aspoň někdy vyšlo.

zuzineckah
19. lis 2022

příležitostně jsme si najímali chůvu a vypadli do víru velkoměsta, nebo se zašili na nějakou dobrou večeři👍 Ale nevadilo nám ani trávit čas doma, když děti zachrápaly, tak jsme si často střihli i dobrý sex😎

irmamala
19. lis 2022

Mám to stejně jako
@drep, bez hlídání bych mateřství nepřežila 😀 Kdyby nebyly babičky, určitě bych investovala do hlídačky.

aedoss
19. lis 2022

Hlidani obou deti jsme se dockali vloni po 6,5 letech. 😁 Ale treti bylo uz hodne v brise. Takze jsme znovu na startovni care. Jinak hlidani nemame zadne. Prarodice stovky km daleko, oba starsi nikdo hlidat nechtel. Takze bez te nejstarsi jsem byla poprve az kdyz jsem sla rodit druhe. Jak pises, je to narocne, chybi nam cas pro sebe, manzel az moc casto pracovne mimo. Byli jsme pred rozvodem ...Chuvy jsme nezkouseli, asi by mi vadil nekdo cizi, koho neznam doma s ditetem.

konidana
19. lis 2022

Vikendy jsme travili podle sebe i s detmi. Prvni vikend cely sami pro sebe jsme meli, kdyz byly deti poprve na 14 dni na tabore. To jim bylo 6 a 8 let.

me_druhe_ja
19. lis 2022

Přidávám se do tábora @drep 😀 bohužel máme nula hlídání a zatím jsme spolu byli za tři roky od narození prvního sami jen jednou na screeningu s mladší dcerou a podruhé na obědě teď v září, když jsem byla v ČR u rodičů a přítel přijel na poslední 3 dny. Ale už koukáme po nějakym hlídání na večer: že bychom dali děti do postele a šli aspoň na večeři.

monika3456
19. lis 2022

Když jsme potřebovali, měla jsem paní na hlídání. Mám rada rodinou pohodu, ale jsme někdy rádi jen my dva a rozhodně to neznamená, že jsme sobci, neměli si dělat děti atd…..

cherie24
19. lis 2022

Paní na hlídání a paní na úklid. Obě chodí když jsem s nimi doma, takže je mám vždy pod dozorem, jak úklid, tak děti. Nikdy není cizí osoba v mém domě bez dozoru a nikdy nejsou děti s někým osamotě. Já si mezitím udělám své věci, které s dětmi nejdou nebo jen velice těžko a pak už je večer volný. Když děti nespí, mají večer s námi (pohádka, film, hra) nebo čekáme až usnou a to naše děti chodí spát pozdě. Když jsem na vše sama, většinou se večer buď věnuju dětem nebo doháním úklid, vaření, což nevyhovovalo ani jednomu z nás. Partner naštvaný, že dělám milion jiných věcí a nevěnuju se jemu a já ve stresu, že je všude bordel a nic nestíhám.

autor
19. lis 2022

@cherie24 jo paní na úklid bych taky brala, protože jsem magor na úklid. Ale zase si říkám, že by tady paní musela být dvakrát denně na ten úklid 🙄

bara88
19. lis 2022

Tak nebuď magor na úklid a nebudeš večer tak unavená budete mít víc prostoru na to být večer spolu

nita1984
19. lis 2022

Našla jsem si paní na uklid/hlídání. Proste pomocníci do domácnosti. Trvalo mi tři roky k tomu dojít, tvrvalo mi půl roku najít takovou, abych byla spokojena, ale je to parádní. Jednou týdne udělá velký uklid, při hlídání pošolíchá co stihne s dětmi (napr když ji mala usne). Byli jsme po třech letech s manželem na obědě a bylo to parádní. Kromě mě, manžela a paní na hlídání děti nikdy nikdo nehlidal.

jjasmina
19. lis 2022

My sme bez hlídání a hezky večer si uděláme i tak. Kojene dítě je zvlášť těžké dát na hlídání. Sorry ale teda to si aai věděla jaké to bude s detmi ne?

zuzkasim
19. lis 2022

Hlídání jsme nikdy neměli, většinu času jsme strávili normálně s dětma, už jsem to tu psala, byl pro nás svátek jít třeba na večeři do Ikea, kde se děti v dětském koutku blízko stolů zabavily a my v klidu snědli jídlo. Na mateřské jsme moc peněz navíc neměli, byly jiné priority - rekonstrukce bytu, koupě bytu, na další mateřské větší byt a jeho rekonstrukce, takže peníze za hlídání jsem prostě nedala. Ale všechny děti jsme si naučili na celkem pravidelný režim, chodily spát v osm večer, spaly brzy celou noc v kuse. Na ples jsme chodili v manželově rodné vesnici, tam hlídala tchyně, takže jsme 1x za rok měli tohle povyražení. Když si tak uvědomím, asi jsme se spokojili s málem🙂

mdch91
19. lis 2022

@jjasmina
Tys vedela jaky to bude s detmi? Tak to jsi asi jedina v mym okoli, kdo si to umel predstavit do vsech dusledku, kdo si umel predstavit po letech svobody to 24/7. Gratuluju. Jsou i taci, co si to predstavit neumeli a jiste jim tva rada bodne

veroniquecz
19. lis 2022

@mdch91 no tak logicky asi vím, ze už to nebude, ze se sbalim kdykoliv a jdu na koncert, do kina….. O to víc u kojenečka 🙄

nita1984
19. lis 2022

@veroniquecz vidíš, ja si třeba vůbec neuměla představit, ze syn bude postiženy a nároky bude mít výrazně vyšší než “normalni” dítě. Taky jsem si neuměla představit, ze ho pravděpodobně nikdy nedam na víkend babičce, jako většina rodičů. Jasne, každý asi ví, ze to (většinou) bude velké omezení, ale jak velké předem těžko víš.

malanoha
19. lis 2022

Ani nemáš žádnou kamarádku, sestru, švagrovou, tetu, která by alespoň výjimečně pár hodin pohlídala? Dala bych si inzerát na facebook do nějaké mistni skupiny, jestli by se nenašla nějaká studentka na hlídání.. Nám teda naštěstí aspoň jednou, dvakrát za měsíc pohlídá chvíli babička. Aby jsme mohli jit s chlapem aspon do kina. Taky by mi s detma 24/7 hráblo...

jjasmina
19. lis 2022

@mdch91 tak asi vim, že hlídání nemám a budu tu pro dítě 24/7 ano věděla a občas jsem taky k. O. Ale prostě to musím zvládnout a ano taky bych si přála jednou za rok vypadnout s manželem. A upřímně to moje tehdy kojene dítě by nikdo hlídat ani nemohl.. A ano bylo mi i jasný, že to bude závazek jakblazen a že na příštích x let si nic plánovat nemůžu...