Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
18. lis 2013

@doko Tak to máš dobrý, my máme bernskýho salašnickýho psa, takže procházky absolvovat musíme, ale nějak mi to ani nevadí. Asi ani ne, jen mi řekli, že se to u dalšího opakovat zřejmě nebude, že to bylo tím, že jsem to vajíčko neměla pořádně vyzrálý a dál jsme to taky neřešili už s nikým.

gittynka
18. lis 2013

holky posílám fotku mého čtyřnohého děťátka pro dobrou náladu, on mě nejvíc drží :D jmenuje se Oskar a jsou mu 4 a půl 🙂

doko
18. lis 2013

@jilu04 ufff jsi mě uklidnila 🙂 já už se lekla, že to je něco zásadního 😉 ségře se nediv, třeba je ráda, že to má za sebou a nechce se k tomu vracet. docela bych ji i chápala, kdyby za tou kapitolou udělala tlustou čáru a nechtěla to už víc rozebírat 😉
@gittynka jéé ten je krásný 😝 a nádherná fotka 😉
já mám pejsky ráda, ale strašně se jich bojím, když jsem byla malá, pes mi pokousal docela hodně pravou nohu a od té doby mám v sobě docela blok ☹

jilu04
18. lis 2013

A tohle je naše miminko, jmenuje se Barny a je mu 1 rok a půl, je to naše štěstí, už si to bez něj neumím ani představit 🙂

jilu04
18. lis 2013

@doko To asi jo, jen jsem si myslela, že ona bude mít pochopení a trochu mi poradí, no jo nějak to nevyšlo a už se o tom nebavíme. To s těma pejskama mě mrzí, ale pokud máš takový hrozný zážitek, tak je to pak jasný.

gittynka
18. lis 2013

@jilu04 hihiiiii taky koukám postelovej, jak ten náš 🙂 je úžasný brouček.. taky si to bez nich neumím představit, chtěla jsem už od dětství pejska, ale naši mi ho nikdy nedovolili, jakmile jsem se osamostatnila a šlo to, tak první co přišlo na řadu byl pejsek 😀

gittynka
18. lis 2013

@doko jj tak to chápu, měla jsem to podobné, když jsem byla malá hladila jsem si sousedovic voříška a on mi vyskočil po ruce a jak jsem ji stáhla tak po nívyskočil a dost mě kousnul do prsa. Vím, že tenkrtá z toho byl hroznej malér kvůlu očkování a chodila jsem na kontroly k doktorce, jestli to bude bez následků (dnes ani nevím do kteréhé mě kousnul 😀 ) takže jsem mela desnej strach ale panickej, třebas štekal vlčák za plotem a já jsem se zastavila zakryla oči a uši a stála a mamka se mnou nemohla ani hnout, vždycky mi říkala, že se nás jenom ptá kam jdeme, tak jsem dopředu na všechny psy volala: my jdemem do města nebo my jsme byli nakoupit. 😅 postupne se to lepšilo a pak jsem poznala od známých asi 3 zlatý retrívry a zamilovala se do té rasy, dnes se už psů nebojím - teda hlavně velkých chlupatých se nebojím...malým moc nevěřím, ale velcí chlupáči jsou většinou dobráci, pokud nejsou zkažení výchovou 🙂

jilu04
18. lis 2013

@gittynka To je a pěkně rozmazlenej, krásně se naučil, že na gauč nebo na postel může pouze, když tam má svůj přehoz, jinak ne, je až neuvěřitelný, jak jsou ty pejsci chytrý. To u nás taky, ještě jsme ani tolik nemysleli na děti jako spíš na pejska. Naši pejska měli, ale vždycky tak nějak venku u boudy, takže to bylo jako kdyby jsme ho vlastně neměli.

doko
18. lis 2013

@jilu04 jééé to je krasavec. tady toho pejska chtěl vždycky švagr- bohužel si našel takovou divnou slečnu, která neuznává pejsky a chce prase- ale k ní to sedí :D :D já teda mám sestřenku, ta se teď taky motá neustále v IVF cyklu, už má za sebou 5 potratů, ale z ní mám spíš depky, než aby mi to nějak pomáhalo 🙂
holky na co my si stěžujeme? taková zlatíčka doma máme 😉 až budu na mém noťasu- můžu poslat ty moje zlobidla 🙂 já si tu starší pořídila ze své první výplaty 😝

jilu04
18. lis 2013

@doko To jo jsou to mazánci a je s nima sranda, já jsem taky chtěla kočičku, ale to zase neuznává přítel, takže s tím jsem moc nepochodila, tak jsme si pořídili tohle telátko tělem i duší 😀 Teda tak to už jí taky nějaký ten rok bude, co?

suzik161
autor
19. lis 2013

@gittynka Ahoj,tak to je super,že to tak vzala. Aspoň máte jasno. Já když jsem začala jezdit k doktorovi, tak jsem nejdříve nic neřekla a ředitelka chtěla abych si ty hodiny prohazovala. Pak jsem ji vše řekla a teď mi říká, ať nic neřeším, že to za mě někdo odsupluje. Takže jsem taky ráda,že to ví.

suzik161
autor
19. lis 2013

@doko Ahoj, tak to se budeme doplňovat, až zase budeme mít depku, tak nás krásně usadíš a vše nám vysvětlíš, potřebuji aby mě někdo zprdnul, pak je to zase v pohodě 😀

mat_ova
19. lis 2013

Ahoj holky, vy jste teda pejskařky. 🙂 Přidávám tu svoji podporu! Budou jí tři roky a zrovna teď by se měla probouzet z narkózy, pořezala si škaredě ťapku ☹ Naše Gora má rovnou své stránky, akorát nějak není čas je aktualizovat, co máme dům 😀 http://gorasetr tecka webnode tecka cz/

Dneska jsme byli v gyncentru, a dostala jsem léky, injekce a všechno kolem. Manžel se tvářil dost vyděšeně, když nám vysvětlovali, jak píchat injekce, takže @gittynka děkuju moc za tvůj dlouhý příspěvek! Manžel mě obdivuje, že jsme ochotná si ty injekce píchat, a já frajersky tvrdím, že to zvládnu, ale v reálu si moc jistá teda nejsem...

Začneme stimulovat příští týden na dovolené, teda doufám, že cyklus nezklame a nezhatí nám plány 🙂

jilu04
19. lis 2013

@mat_ova No jo jsou to naši mazlíčci, co bysme bez nich dělali. Tak ať se ta tvoje láska z toho brzy dostane, nemám ráda, když mu něco je tomu našemu. Ta je krásná ta tvoje fenečka.

Neboj, to dáš, je to sice zápřah do sebe píchnout a všechno dodržovat, ale dá se to. Já už mám dneska poslední naštěstí a tajně doufám, že už to nebudu muset nikdy absolvovat. Můj miláček mi říkal, že mi to píchnout nemůže, jelikož ty injekce nemůže ani vidět, takže jsem musela sama a s každou injekcí je to horší a horší. Jaké jsi injekce dostala, jestli se můžu zeptat?

Já to měla taky krásně vypočítané a dostala to o 2 dny dříve a všechny plány byli v háji. Snad to u vás nehrozí 😉

mat_ova
19. lis 2013

@jilu04 Dostala jsem Menogon, tři jednotky denně. Původně mě to vyděsilo, že si budu píchat tři injekce denně 😀 Budu píchat od 2DC. Právě že jedeme na dovču a měla bych to dostat ke konci dovolené. Kdybych to dostala dříve, nevyje to s ultrazvukama, tak nebueme ani stimulovat ☹ Ale s dovolenou nehnu a už je všechno zapalcené, takže to riskneme. Manžel se právě taky děsí hned, jak vidí jehly.

Psí slečna je už u mě, trošku se motá, zvrací, ale bue v pořádku. Kupodivu mi v práci dovolili si jí vzít s sebou, protože musí být po kontrolou a teď před dovčou si nemůžeme vzít další volno, tak ji budu mít u sebe v kanceláři a dohlídnu na ni. To zase bude atrakce 🙂

jilu04
19. lis 2013

Konečně dneska poslední injekce, už jsem v to ani nedoufala. 😀

jilu04
19. lis 2013

@mat_ova Neboj, to nejsou 3 injekce, ale 3 ampule, já si to taky píchala, jen upozorňuju, mě se po nich motala hlava asi tak hodinu po aplikaci a viděla jsem trochu rozmazaně a ráno jsem měla v okolí vpichu zarudlej bolavej flek, ale volala jsem kvůli tomu na CARu a sestřička mě uklidnila, že je to na to normální reakce, že to mám chladit.

mat_ova
19. lis 2013

@jilu04 To sě moc nepotěšila, mám si to píchat ráno (dopoledne), domluvili jsme se na čtvrt na sem ráno, před odchodem do práce....auto řídí manžel, ale nerada bych měla v práci 4 Pc obrazovky místo standartních dvou, když je uvidím dvakrát 😀 Toho spojení injekcí, příapdných nevolností a práce se docela obávám, jak to půjde...

jilu04
19. lis 2013

@mat_ova Není čeho, já taky chodila do práce dokud to šlo a to jsem sloužila i noční a pracuju v nemocnici, jen se mi pak začalo hůř dýchat, tak mě doktorka raději nechala doma, ale jinak se to dá zvládnout. Ono to rozmazané vidění a motání hlavy odeznělo vždycky tak do hodiny, ale třeba se to tobě vyhne a budeš v pohodě. 😅

suzik161
autor
20. lis 2013

Ahoj holky, tak dneska jsem po krvi a příští týden v pátek se dozvím definitivní ortel co bude dál ☹ Ještě že mám tolik práce ve škole teď a nemám moc času na to myslet, což je super 😀

jilu04
20. lis 2013

Ahojky holčiny, tak už mám předoperační vyšetření komplet hotový, tašku zabalenou a psychicky připravena na velký zítřek na OPU. Už aby to bylo za mnou a konečně mi to břicho oplasklo. Dneska jsem se vážila a po 10 dnech stimulace jsem přibrala jen půl kila, ale přes břicho mám o 10 cm víc.

anzet
20. lis 2013

@jilu04 Ničeho se neboj. Vůbec to nebolí. Na 10 minut si pospíš a to bude vše 🙂 Hlavně dobrou náladu, ať se ty vajíčka povedou co nejlépe.

gittynka
20. lis 2013

@jilu04 budu na tebe myslet, určite to bude v pořádku 🙂 jen si mě překvapila s tím předoperačním a sbalenou taškou, jsem netušila že až tak se to řeší, když je to uspání jen tak krátkodobé, ale asi to je prostě kvůli narkoze...takže tfuj tfuj tfuj a ozvi se až budeš moct 😉 🙂

jilu04
20. lis 2013

@anzet
@gittynka
Moc děkuju holky, to předop. je kvůli narkoze, asi nutnost. Si doma děláme z toho srandu, že se nesmím stresovat nebo budu mít z vajíček pukavce a nepovede se to, tak jsem v klidu, pohodě a pořád koukáme na nějaký komedie. 😀

suzik161
autor
20. lis 2013

@jilu04 Budu na tebe zítra myslet a držet ti palce!! tfuj, tfuj!! Ať se to podaří!! 😉

jilu04
20. lis 2013

@suzik161 Děkuji velice 🙂

suzik161
autor
20. lis 2013

@jilu04 Prosím tě, co máš za pojišťovnu a jak dlouho trvalo, než ti to schválila? Děkuji za odpověď. Drž se!! 😉 😀

fachy
20. lis 2013

@doko já mám prasátko i psy 🙂 někdy mě všichni pěkně štvou, ale nemít je, tak se z toho nedaření zblázním.

fachy
20. lis 2013

@jilu04 jak je to mozne tolik cm nabrat? Jinak moc drzim palecky.

doko
21. lis 2013

@jilu04 ahoooj no dovol, jak jako jí už nějaký rok bude? 😀 copak jsem nějaká duchna? 😀 jsou jí tři roky, abys věděla 😝 jinak doufám, že dnešní OPU dopadlo dobře. moc moc držím palečky a myslím na Tebe, ať se vše vydaří. teď je tady moje aktivita malá, ale čekám na zapojení netu do noťasu ☹
@suzik161 no to jo 😀 zrovna já jsem včera byla tak na tři facky- protivná na všechny a na všechno. kdybych samu sebe potkala, tak si fakt lisknu. 😉
@mat_ova ten je taky moc krásný. holky vy jste úplné zrádkyně.....kočičí žena ani jedna? 😲 tccc 🙂
@gittynka ahojky Vám už se taky pomalu blíží první návštěva CAR,že? 🙂
@fachy jojo na nervičky jsou to zlatíčka, pomáhají moc člověku 😉 a kolik tak stojí to prase? 😀
já v pondělí budu volat MUDRovi, jak po měsíci dopadly výsledky z genetiky a imunologie. začínám z toho být docela nervózní 😕 ale říkal, že kdyby se tam něco objevilo, tak by mi volal sám......tak se utěšuju, že když nevolal, tak nic nenašli 😀