Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

dvoranna
21. lis 2013

Ahoj holky, postupně si pročítám Vaší diskuzi a ráda bych se mezi Vás přidala.
Jsem sice už po druhém ivf.
V úterý jsem byla na odběru vajíček z 12 odebráno 5 z toho jedno nezralé a oplozeny nakonec jen tři. Ted si budu ob den volat jak to s nimi vypada. Tak doufam ze prodlouzenou kultivaci zvládnou. Jeste si je necháváme geneticky vysetrit.
Je mi 27 a s manzelem se snazíme uz pres dva roky. Manzel je v poradku a ja mam uz zajizvenou endomrchu.
První IVF jsme měli v dubnu a pak jeste dva kety, vse bohuzel bez uspechy. Po první pokuse jsem zmenili Car nejdriv jsem chodila do Artu k nam do ČB a ted jezdime do Heliosu do Brna

doko
21. lis 2013

@dvoranna ahojky vítám Tě mezi námi 🙂 tak to držím palečky, aby vše dobře dopadlo 😉 kdy by mělo dojít k ET? proč jste změnili CAR? myslíš, že tam bylo nějaké pochybení? ☹ pěkně se nám ta " naše drbací rodinka" rozrůstá 🙂

dvoranna
21. lis 2013

@doko Díky za přivítání.
Celkově mají v Brně nejlepší výsledky z celé ČR a na Helios jsem slyšela jen chvalu. Tak sem si rikala, ze nez si plytvat pokusy nekde kde si nejsem jista, na to jich mam docela malo. No hlavně v Brně mi rovnou doporučili ICSI, což v ČB říkali že je zbytečné, docela se tomu v Brně divili. Hlavně mam taky brachu v Brně, tak není problem tam kdykoliv přespat. Snaží se kontroly v Brně omezit na minumun, ale stejně jsem tam v posledních třech týdnech byla 3x.
Pokud vse pujde dobře tak pujdu na ket po další ms, tedy nekdy v prosinci a kolem Vanoc bychom meli vedet vysledek. Kdyz nepujde nejake embryjko vyšetřit, tak bych šla si ještě v neděli nebo v pondělí. Zítra se dozví víc. Mám tam v 10 volat. Tak jsem napnuta jak kšandy

suzik161
autor
21. lis 2013

@dvoranna Vítej mezi námi. Čím víc nás bude, tak toho budeme vědět víc a budeme se aspoň moci podporovat. Já jsem totiž jinou podporu zatím nenašla ve svém okolí 😀

jilu04
21. lis 2013

@suzik161 No ani ne 2 týdny a měli jsme to v kapse. Já jsem si taky občas prtivná jako blázen, musí se to nějak zvládnout, na to máme doma bezva hru na xboxu, u který se naprosto odreaguji.
@doko Tak to pardon no 😀 To je jestě koťátko.
@fachy No asi něco nějaká tekutina v břiše a jinak jsem byla dost nateklá bych řekla, jen jsem byla ráda, že to nebyly kg, který bych musela zase pracně shazovat
@anzet
@gittynka
@mat_ova
Tak už jo 12 hodině jsme byli doma. Měla jsem 15 folikulů, 13 vajíček, ale jen 6 jich bylo zralých, tak snad se rošťáco udržejí a budou mi je moct brzy dát. Jinak zákrok jako takový je v pohodě, vůbec to nebolí a prý jsem byla za 20 minut zpátky. Sestřičky byli celý u vytržení z toho, jak mám pohodovýho chlapa, že prý většina jich tam chodí vystresovaná a ten můj spíš naopak 🙂 Je to kluk statečná. neska mám dpočívat, dostala jsem domů recepty na Estrofem, Utrogestan a Medrol, takže ráno začnu zobat.

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 ahoj 🙂 to zni dobre a myslim ze i 6 vajicek je moc pekne, urcite se zadari 😉 a jak ti ted je ? Jak se citis? Brisko neboli?

gittynka
21. lis 2013

@doko ahojky 🙂 nojo ceka nas to ve stredu, uz se tesim, ze se neco zacne dit 🙂

gittynka
21. lis 2013

@dvoranna ahojky vitam te mezi nami 😉 Mam tez endomrchu, mesic po laparce, ihned doporuceno IVF, nezhorsili se ti po stimulaci bolesti prave kvuli endomrse? Ja budu jezdit taky do Brna akorat do Reprofitu 🙂

jilu04
21. lis 2013

@gittynka Zatím mě nic nebolí a je mi dobře, jen jsem ještě doma spinkala, ale je mi fajn, sestřičky říkaly, že tam měli ještě jednu paní na tom a ta prý ještě ležela, když já už vstávala a to byla přede mnou, takže už jsem asi na ty narkozy nějaká oddolná. 😀

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 šikulka 🙂 zavidim ze to mas uz za sebou, a moc ti preju aby to dopadlo 🙂) urcite budete mit krasne vanoce 😉

jilu04
21. lis 2013

@dvoranna Ahojky a vítej mezi námi čekatelkami. To víš, že se to povede, Já jsem taky dneska po OPU a čekám, jestli se bude všem 6ti dařit dobře a kdy mi je dají, Budou mi každý den volat a říkat, kdy je dostanu zpátky. Snad brzy. Tobě budu moc držet pěstičky, aby to vyšlo a na Vánoce jste si dali pod stromeček mimčo.
🙂

jilu04
21. lis 2013

@gittynka Děkuji moc, neboj, taky to budete mít brzy za sebou a bude dobře, když si teď vzpomenu jak jsem si musela píchat ty injekce, tak se mi chlupatí prsa 😀

fachy
21. lis 2013

@doko on je chova muj byvaly, takze ja ho mela zdarma 🙂 Kdyz nevolal, tak to bude dobre 🙂

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 no my si jeste asi pockame prave 😒 mame ve stredu teprv 1. konzultaci a bude to muse schvalit pojistovna a tak, jelikoz mi stejne menzes vychazi uz nekdy na 8. prosinec a to se nestihne tak budem muset cekat az do toho 4. ledna a teorv zacit se stimulkou

gittynka
21. lis 2013

Jeste holky jsem se chtela zeptat jestli berete uz takhle pred ivf nejake vitaminy.. Treba listovku nebo tak neco?

dvoranna
21. lis 2013

Všem děkuju za milé přijetí.
@gittynka Já vůbec žádné bolesti ani příznaky endo nemám, zjistili mi ji až když patrali proc nam nejde maly.

jilu04
21. lis 2013

@gittynka Tak to jo a nebo zkus zajít přímo na pojišťovnu za nějakým revizní, lékařem a nechat si to schválit přímo na místě, jestli to teda jde, ale taky jsem už o tom slyšela. Jinak mě poradili si koupit Nosifol, že je to dobrý pak na podporu růstu folikulů a vajíček a obsahuje to i listovku a ještě nějaký vitamíny jiný.

gittynka
21. lis 2013

@dvoranna jo takhle... Tak to jo... To ja si bohuzel uzila dost a dost ☹ vlastne i po te laparce to citim.. Tak snad se zadari 😉

suzik161
autor
21. lis 2013

@gittynka ahoj, já jsem byla na první konzultaci minulý týden, dostala jsem to v pondělí takže ve středu na krev. A 12. Den na UTZ tam se již dozvím jak to u nás bude. Jde to docela dobře, když o tom zpětně přemýšlím, ale osobně mi to přišlo hodně dlouhé. Takže si myslím že začneme příští rok taky. Budeme mít poslední volné Vánoce a Silvestra 😉

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 dekuji na ten nosifol mrknu 🙂 vis co ja se budu muset domluvit v tom caru protoze i kdyby se to stihlo, ale myslim ze ne, tak by pak asi opu vychazelo presne najak na svatky a to oni vetsinou odkladaji o mesic, ze tam nejsou, takze by mi to zrejme nebylo co platne... Uvidime jak to bude 🙂

jilu04
21. lis 2013

@gittynka No nemáš zač děkovat. To asi jo no. Ono mezi těma svátkama je to složité, si aspoň užijete klidné Vánoce a Silvestra. 😉

anzet
21. lis 2013

@jilu04 Jsi šikula a 6 vajíček je moc fajn 🙂

jilu04
21. lis 2013

@anzet Děkuji za podporu, doma mi říkají kvočno 😀

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 Prosím tě, nevíš jak je to se stimulací když máš cystu? I třeba malou... ja na posl. vysetrení malou měla a ted jsem nekde četla že slečnu nestimulovali právě kvůli tomu...doufám, že to nebude další překážka 😒

jilu04
21. lis 2013

@gittynka Já ji měla taky, ale píchli mi ještě před stimulací asi 3 ampule Agolutinu a brala jsem ten Inofolic, dostala jsem normálně ms, pak šla na kontrolu a cysta byla pryč a už se neudělala, takže to zřejmě překážka bude, ale dá se vyřešit. 🙂

gittynka
21. lis 2013

@jilu04 aha...děkuju děkuju... ještě že tu jste holky, tolik informací se člověk dozví

jilu04
21. lis 2013

To mi povídej

mat_ova
21. lis 2013

@doko já jsme i kočičí žena! 🙂 Máme půl roční kočičí slečnu 😉 Když jsme doma, je s náma vevnitř a mazlí se. Jinak je venkovní. Krásně chytá myši 🙂

Holky, dneska mi v práci nabíli, že když by to vyšlo a já šla na rizikovku, mohli bychom uvažovat o práci z domu. Já měla takvou radost! Dlouhodobé nemocenské se docela děsím, jak kvůli financí, tak kvůli nudy.

@jilu04 gratuluju k odběru! jsi tak o va týdny napřed, to budete n Vánoce vědět, jak to dopadlo, co? To my budeme ještě v nervózním očekávání 😀

jilu04
21. lis 2013

@mat_ova Tak to je hezký, že budeš mít něco z domova a nepřijdeš o peníze. To asi budeme už vědět, ale i kdyby se to na první pokus nevyvedlo, tak budou nějaký schovaný. Tobě budu taky moc držet pěstičky.

doko
22. lis 2013

@jilu04 super, gratuluji, šest je fakt super ;) sestřenka měla 7 a měla z toho 3 super nádherný kvalitní embryjka 🙂 tak věřím, že to určitě budeš mít minimálně stejné.
@gittynka
@suzik161 holky určitě půjdeme spolem v lednu 🙂 to je paráda. my to taky měli mít na Vánocče, ale to tam fakt nejsou a tak se to odložilo na leden včetně stimulace 🙂