Čekáme první miminko

doko
14. únor 2014

ahoj holky, chtěla bych vytvořit diskuzi pro všechny těhulky, co čekají na narození svého prvního potomka 🙂 myslím, že společně by nám to třeba lépe utíkalo 😉

doko
autor
14. únor 2014

@me79 no já se právě kvůli tomu objednala na screening až na 13 plus 3, aby nám to řekli 🙂 aspoň všem kamarádkám, co šly později (a ne hned v tom 12. tt) to řekli, tak snad i mně 😉 nevolnosti nejsou nic o co by člověk stál,co? taky s tím bojuji, ale na druhou stranu jsem ráda, že aspoň vím, že se tam něco děje 🙂

gittynka
14. únor 2014

Holky jsem utahana, asi uz to pro dnesek zalomim 😅

me79
14. únor 2014

@koada dekuji, uz se těším 🙂 Jinak my máme pro holčičku zatím tez jako prvni jméno vybrané zatím Emma 🙂 Na jménu pro kluka se nemůžeme vubec shodnout !

doko
autor
14. únor 2014

@koada no toho se hrozně bojím.....mám hodně rizikové těhotenství a tak jen ležím, válím se a nic nedělám ☹ a pak když mám jet na kontrolu nebo něco, jsem z toho úplně vyřízená a hned unavená 😠 tak si říkám, že bych měla začít něco dělat, nebo to pak nezvládnu. ale počkám, až bude to nejhorší období za mnou 😉 (zítra teprve končím 11. tt).
@gittynka já po Jakubovi nebo Elišce 🙂 a co když to bude chlap?

doko
autor
14. únor 2014

@gittynka běž spát, já už taky začínám být mrtvá 🙂 ale vanu ještě zvládnu 😉

gittynka
14. únor 2014

@doko Matouš 😀 hele Elisku mame vybranou kdyz budou dvojky holky nebo kdyby jednou byla druha holcicka tak jedna bude Anežka a druha Eliška k prijmeni Dostálová si myslim ze se to hodi, mam rada ceska jmena

gittynka
14. únor 2014

@doko OK tak dobrou, hezke sny 😉

me79
14. únor 2014

@doko ja tedy zatím nejak nejsem nedočkava vedet, co to bude, ale okolí se stále ptá! :D Ja ted mam za sebou triple testy a jeste me čekají jedny a pak začátkem března na UTZ, kde by to mělo uz byt vidět 🙂

koada
14. únor 2014

@doko tak to držím moc palce! Ale jestli můžu poradit, zkus se nestresovat. Vím, lehce se mi to říká, ale je to fakt. Mimčo potřebuje hlavně klid. My měli hraniční 1: screening, pak mě vyděsili asi ve 25tt, že malá neroste. Je fakt, že pořád je pod průměrem, ale odpovídá, bude prostě malinká. Skončila jsem i v práci, stres mi nepřidával, plus moje šéfka si na mě celkem zasedla. Tak teď jsem už doma a je to. Hlavně pozitivně mysli!!!

koada
14. únor 2014

@me79 Ještě máte dost času. My měli vybráno pro kluka Daniel, ale já tušila od 10tt že to bude holka a v 16tt nám to potvrdili, tak jsme vybrali během 3 minut Emu a bylo to.

doko
autor
15. únor 2014

@gittynka já mám taky česká nejradši 🙂 a když budete mít dvojky kluky, tak to bude Šimon a Matouš? 😀
@koada no u mně to moc nejde se nestresovat, o jedno miminko už jsme přišli, s tímhle druhým už jsem ležela v nemocnici na začátku a ještě k tomu nemůžeme mít děti (museli jsme na umělé oplodnění) ☹ takže po tom všem mi nejde se nestresovat 😉 i když samozřejmě vím, že by to bylo nejlepší 🙂
@me79 no o nás to ještě nikdo neví, takže se nikdo neptá 🙂 já to původně nechtěla vědět, chtěla jsem se nechat překvapit, ale manžel do mně pořád hučí, že kdoví co to bude a tak 😀 jsem z něj tak zmagořená, že už jsem taky šíleně zvědavá 😀

koada
15. únor 2014

@doko aha tak to je jasne. Drzim moc a moc palce at to zvladnete!!!!

makiska1
15. únor 2014

Ahoj holky, přidávám se k vám 🙂 o jedno miminko jsme přišli loni v březnu ve 13tt - zamlklé těhotenství, o druhé loni v červnu v 5tt - biochemické těhotenství, a teď pomalu končím opět 13tt, ale mám z minulého týdne potvrzené, že mimi roste a je zatím v pořádku, tak jsem klidnější 🙂 ve středu jdeme na NT screening, mám trochu strach, aby bylo vše ok, ale říkám si, že to zlé jsme si vybrali, a teď už to vyjde 🙂 držím pěsti i vám všem, ať je vše ok a všechny se miminek dočkáme!! 🙂 Copak děláte, při sobotě? Já uklízím, ale u toho i odpočívám, nějak mě pobolívá břicho, tak v klídečku pokračuju 🙂

gittynka
15. únor 2014

@doko jojo Šimon a Matouš chteli jsme Matouš a Marek, ale Marečka maji ted sousedi 😀

noirdame
15. únor 2014

Ahoj holky těhulky, taky se přidávám, pozitivní testík máme od 24.ledna, takže jsme teprve na začátku. Koukám že tady je spousta se smutnou zkušeností, já musela rodit předčasně a Emička po 9dnech v inkubátoru to vzdala, takže taky doufáme, že už jsme si všechno neštěstí vybrali, a bude už teď vše jak má být.
Držím nám všem palečky, ať si to těhotenství užíváme v klidu, pohodě a bez stresů.
Taky jsem zvědavá co to bude, ale vymyslela jsem to, tak že si to nechám říct a všem s manželem budeme tvrdit, že se nechce ukázat, ať mají překvapení 😀

doko
autor
15. únor 2014

@koada teď už to musíme nějak zvládnout 🙂
@makiska1 ahoj, jsem moc ráda, že se přidáváš do party 😉 ani mi nemluv, akorát jsme byli u babičky, měla narozeniny a strááááášně jsem se přežrala ☹ a babička na mě celou dobu divně koukala, nevím, jestli už nepojala podezření, že jsem 2 v 1 😀
@gittynka ty jsi na ty evangelisty nějaká ujetá 😀 😀 😀
@noirdame jeeejda to mě moc mrzí, to je hrozné ☹ ale teď už bude lépe 🙂 akorát nevím, jestli to těhotenství v klidu je vůbec reálné? 😀 to já bych nezvládla to neříct, jsem strašný nadšenec a neumím udržet tajemství- no prostě typická drbna 😅

noirdame
15. únor 2014

@doko no to že jsem těhotná jsem samozřejmě taky na sebe hned vyslepičila🙂 Ale s tím pohlavím to chci zkusit vydržet🙂

hedu
15. únor 2014

Ahoj těhulky, ráda se k vám přidám. Je smutné, že spoustu z vás má už z minulosti smutný příběh. Já jsem v 25tt a vše je zatím v pohodě, jen mě to už začíná zmáhat. Chodím ještě do práce, do posledního března. A už se moc těším domů. Dnes mám zamotanou hlavu z kočárků, původní výběr dnes předběhl jiný kočárek 🙂 Ať se vám daří a rostete!!

verca222
15. únor 2014

Ahojte. Tak ja sa taky pridavam. Som v 29tyzdni a momentalne na neschopenke tak sa moc nudim ☹ Tiez mam za sebou spontanny potrat tak teraz dufam ze bude vsetko uz len v poriadku ked sme to dotiahli tak daleko 😀 buduci tyzden ideme na 3D ultrazvuk a uz sa toho neviem dockat 😀 a vam holky ktore ste uplne na zaciatku prajem hlavne zdravicko a pohodu. To je najdolezitejsie 🙂

mat_ova
15. únor 2014

joooo, první miminko, a vytoužené 🙂 Jsme v půlce sedmého týdne, zatím v pohodě, snad to tak i zůstane. Lenoším na nemocneské od prvopočátku. Jména byly vybrána rychle a ve shodě, teda holčička bude Magdaléna, u kluka je Matyáš a Vojtěch. Manžel chce Matyáše, mě se to mo líbí, ale trošku mě děsí, že je to stále častější jméno ☹ K našemu českému příjmení na Ma to zní malebně a nechtěli jsme tuctové jména 🙂

gittynka
15. únor 2014

@mat_ova Matyáš se mi též líbí, ale přesně jak jsi psala-stalo se z toho moderní jméno 😖 , pak jsem poznala uz 20 leteho kluka Matouše a to jméno mě nadchlo, je podobné a přitom se tak často nedává 🙂
A Magdalenka je nadherne 🙂

mat_ova
15. únor 2014

@gittynka za Magdalénku děkuji, jsme do toho jména zamilovaná 🙂 Matouš je taky jedna z variant, navrhoval to manžel, já to zavrhla, ale čím víc mi vadí četnost Matyáše, tím více se k Matoušovi přikláním. Máme ještě hoooondě času na kontrétní výběr jmen, že 🙂

gittynka
15. únor 2014

@mat_ova no tak ja vubec jsem na startu 😀 ale jmena uz mam vybrana hoooodne dlouho 🙂 ja jak to mas s Magdalenkou, tak to mam presne s tou Anezkou 😵 ale je pravda, ze jich je taky cim dal vic, to jmeno se mi poprve zalibilo v serialu Ulice, byla tam holcicka, tenkrat dcera herce Pavla Kříže- byly to ty jedny z prvnich dilu a to byla prave Anezka 🙂

mat_ova
15. únor 2014

@gittynka moje mamča i babička jsou Anežky. Máš pravdu, taky je to jméno, které se rozšiřuje stále častěji...celkově v mém okolí teď mám Amálku, Anežku, dvě Johanky, Rozárku....jsme ráda, že už se nedávájí tuctová jména, ale ty zastaralá už nejsou pak tak neznámá.

gittynka
15. únor 2014

@mat_ova to v mem okoli to je sama Dianka Simonka Deniska - ja tato jmena moc nemusim no... Ale je to kazdeho vec, nekdo zas proste touzi po tehle jmenech 🙂

makiska1
16. únor 2014

@noirdame ahojky, jejda, to je mi moc líto, ale teď už bude jenom dobře, držím pěsti!!! Já jsem taky zvědavá, co v sobě nosím, ve středu jdu na velký utz a doufám, že nám pan doktor napoví 🙂 my to tajit nebudem, já bych to nedokázala 😀

makiska1
16. únor 2014

@doko ahojky, no to jídlo je děs co? já pojala podezření, že by to mohlo vyjít poté, co jsem na myslivecké zábavě snědla celou porci kančí pečínky s bramborovým salátem a měla jsem stále hlad!! 😀 😀 jinak u nás v rodině to skoro nikdo neví, zatím to nechceme říkat, čekáme na NT, snad vše dopadne dobře... mám strach ☹ a v kolikátém tt jsi? já zítra končím 13tt, za chvíli už 4.měsíc... ty jo, utíká to!!!

makiska1
16. únor 2014

Jinak holky co týká jmen, holčička je jasná, tam mám vytouženou Jolanku, manžel s tím celkem souhlasí... horší je kluk, nelíbí se nám žádná jména... možná to bude Toník, možná Kubík... těžko říct... 🙂

gittynka
16. únor 2014

Ahoj holky, potrebuju poradit od zkusenych ... Jsem po IVF takze stimulace vajecniku a ted beru lek na udrzeni-neco jako utrogestan. Mam uplne cerstve potvrzene tehotenstvi - ted z patka 17 dni od OPU... No v pravo v podbrisku mam bouli velikosti svestky 😒 vim ze jsem to tamhle mela natekle vzdy pred menstruaci, nemam zadne velke bolesti jen nekdy me tam zapicha pri chuzi, ale to i treba vpravo nebo uprostred... Mela jste to nektera? Ja mam totiz endometriozu a tam je vyssi riziko mimodelozniho, ale UZ mi zatim dr nedelala, ze pry je brzy, jedu do centra az 7. 3... Dnes bych mela byt asi 4+5

doko
autor
16. únor 2014

@hedu
@verca222 ahoj holky moc Vás zdravím 🙂
@mat_ova jsem ráda,že jsi nás objevila, už jsem přemýšlela, že Ti pošlu odkaz 😉 máš vybraná moc krásná jména.....Magdalénu jsem taky chtěla, ale manžel nechce ani slyšet. a Vojtěch je taky moc pěkné 🙂
@makiska1 no já dneska začala 12. tt a neutíká mi to teda vůbec ☹ už bych chtěla být tak v sedmém měsíci 😀 ale vypadám na něj 😀 to jsem ráda, že nejsme s manželem jediní, kdo čeká na screening. o nás to právě taky nikdo neví, taky čekáme jak dopadne NT. a kdy na něj jdeš? já jsem objednaná na 14. tt, takže si ještě počkám ☹
@gittynka Gituš já tomu vůbec nerozumím, ale jestli chápu Tvůj dotaz, tak se bojíš toho mimoděložního,ne? myslíš, že bys tam měla takovou bouličku? většinou říkají, že když je mimoděložní, že to nejde nijak poznat. není to prostě pořád zvětšený jeden ten nastimulovaný vaječník? mně v mém CARu řekli, že když otěhotním, že se to tím hcg zase může trochu zvětšit, tak nemůže to být ono? 🙂 radši bych tam zítra zavolala, ať se nestresuješ, když to je nějaká blbost třeba 😉