Čím nejlíp vyčistit sedačku

ada80
27. lis 2009

Potřebovala bych poradit čím nejlíp vyčistit sedačku je světlá a je na ní všechno vidět.Už jsem vyzkoušela kde co,ale nic nevyčistí pořádně.Materiál je jakoby obrácená kůže,ale kůže to není.Poraďte prosím něco co fakt pomáhá.Díky

janocka
27. lis 2009

ada80 - na toto najdes podla mna skor odpoved na www.modrastrecha.cz ....platia tam rovnake prihlasovacie udaje ako tu na koniku

fiserova
27. lis 2009

ahoj, mě na tyhle věci pomáha Wanish

ada80
autor
27. lis 2009

vanish mně právě moc nepomohl udělal mi skvrny 😒

anta
27. lis 2009

Já to vidím na kyselinu sírovou nebo granát aspoň v našem případě 😀 😀 😀

katyl
27. lis 2009

ada ja mam presne to iste...vidim to tak do troch rokov vydrzat a kupit si novu ☹

ada80
autor
27. lis 2009

anta- to je dobrej nápad 😀 😀 😀

murcos
27. lis 2009

ada, v predajni, kde ste sedacku kupili by ta mali vediet poinformovat aj o udrzbe, cisteni...
prip. skus zajst do nejakeho nabytkaca, oslov priamo predavaca....
viem, o aky material sa jedna. mali sme z neho sedacku, ale vyuzivali sme ju len 4 mesiace....nestihli sme ju ani zaspinit

anta
27. lis 2009

Ada - my máme malej kobereček v obýváku a ten je taky z kluka na vyhození, sedačku máme světlou, no vlastně to bývalo, teď je tak špinavá až se stydím, a nejde to taky dolů ničím ☹ . Už se těším na novou. Máme v plánu si jednou koupit menší alespoň s jedním křeslem, tedy pořádným ušákem, aby se maminka měla kde válet 😀 😀

ada80
autor
27. lis 2009

anta- ta to je přesně u nás tky máe tu sedačku špinavou,že na to musím dávat přehozy,ay to nebylo vidět.

katyl
1. pro 2009

Mááááááááááááááám 😀
Dnes sa mi podarilo vycistit sedacku, bledu taku akoby semisovu!!
Moja mama mi poradila spravit si roztok teplej vody a detskym samponom, tak som si dala do vedierky vodu a naliala Bubchen sampon. Hodne som tomu dopriala, napenila a potom som drhla sedacku, ale nie kefkou, ale takou netkanou textiliou, ktora nepusta ziadne chlpy. Bolo to mokro vyzerajuce, tak som tam potom este poprilkadala suche utierky a trochu vysala vlhkost
a
susime, uz je to skoro suche, cca po 7 hodinach, ale vyzera to neopisatelne cisto 😀 Nadrela som sa, ale snad to aspon pol roky vydrzi 😉

kisska
1. pro 2009

katyl - gratulujem, ja som si prave vcera objednala profikov, ktori mi to pridu urobit. Vzhladom na stav sa uz neodvazujem zlozit na kolena drhnut sama... dam vediet, ako dopadli, ale budu mat co robit s votretym bananom, vyliatym ovocnym cajom a podobnymi chutovkami v latkovej sedacke... A pre istotu uz mam aj objednanu novu, ale ta nestihne prist do Vianoc, tak este na chvilu potrebujem robit dojem 😅

macka01
2. pro 2009

sedačka-večný problem,máme ekokožu.už nikdy viac.Celá sa ošúchala,vyčistiť sa nedá,vyzerá ako špinavá,hrôza.je - alebo pôvodne bola taká vanilková,teraz 😝 ale nebudemto riešiť,poťahy som dala a basta.Počkám ešte 2 roky až deti podrastú a potom chceme taku poriadne elegantnú koženú,nie dáke napodobeniny 😒

katyl
2. pro 2009

babulky, tak hlasim stav sedacky po nocnom schnuti, pri dennom svetle vyzera super, pozornym okom som nasle kde tu akoby fliacik, ale celkovy dojem je uzasny oproti tomu, co to bolo 😀
uvidime ako sa to bude javit vecer pri umelom osvetleni, to je vzdy viac vidiet 😉
Zase sa musim priznat, ze som nedrhla az tak nejako poctivo, dalo sa aj viac a dlhsie...ale myslim, ze to bude aspon nacas ok.
Macka, kozu sme mali a uz viac nechcem 😉 v zime je to studene, v lete lepkave, ja uz pojdem len do textilu, ale ineho typu ako mame, bud taky ten hruby, pretkavany, alebo ikeacke vyzliekacie potahy 😉
koze pre mna je fuj

anta
2. pro 2009

katyl - díky za radu, ušetřila jsi nám penízky, super! 😀 😉 Musím to zkusit 😉

silvia123
2. pro 2009

my sme pri kúpe sedačky pozerali hlavne na údržbu, lebo pri malých deťoch to je tak... Doplatili sme si za látku 15% navyše, malo by ísť o látku s názvom "Napoleon" ,určite v každej predajni sa inak volá, ale je fakt super. Predavačka nám ju doporučila, vraj všetko ide vyčistiť čistou vodou, dokonca aj perom popísané zíde pekne dole a je to skutočne tak. Je pravda, že ju máme hnedú -taký stred, nie úplne tmavú, ale fakt som nadmieru spokojná. Z diaľky vyzerá trochu ako semi, úplne zblízka má trošku také vrásky ako koža.

silvia123
2. pro 2009

ako semiš"

silvia123
2. pro 2009

http://www.idpoint.cz/produkty/potahove-latky/p...

našla som ju na nete, keď si zadáte v google: látka Napoleon tak vám ju nájde. Neviem ako je to s bledými farbami, ale ja som s touto hnedou fakt maximálne spokojná.

martek
2. pro 2009

v DM maj vybornej pripravek, takova modra lahvicka, s fialovym spichacem, klasickej "spric" 😀
nejakej oxi....nevim presny nazev, ale je to urceny primo na cisteni sedacek a podobnych veci. ja mela na zlute sedacce hnedy flek od cokolady (loni se manzel na nasi nove sedacce omylem mazlil s velikonocnim cokoladovym zajickem, sem myslela, ze ho zabiju 😅 😕 🙄 😀 😀 ), vanish nepomohl, mydlo, nic. dala sem na to deku, coz ale nesnasim. ted sem deku sundala, jako flek neni videt, ale ja o nem vim 🙄 resp vedela sem 😎 ted je to uplne cisty, dvakrat se strikla, nechala deset minut pusobit a cistou vodou a hadrikem utrela a cajk 😵 😵
btw, poradila mi to Noa, takze s diky se obracejte na ni 😉

kajika
2. pro 2009

V mototechně přípravek na čistění sedadel v pěně, asi za 100, půstí i borůvky 😀

macka01
2. pro 2009

ten penovy pripravok môže byť OK používame na oživenie poťahov v aute.Katyl,koža a koža je rozdiel.niekto ma koženku tak lepšie opracovanú a považuje to za kožu,aby si sa neurazila,nehovorím o tebe,ale naši známi to tak videli,u nás je kvalitná koža tk 2-3mm hruba a príjemná na dotyk,na nu sa určite neprilepíš ani ti nebude zima.Samozrejme za kvalitu sa platí

musko
2. pro 2009

Skúste Amica casa mia - super vec. Ja tým pucujem všetko - od podlahy, cez okná, dvere, aj koberec....

frisbee
2. pro 2009

musko...a kde sa to dostane?

ki02
10. srp 2013

Ja cistim sedacku wanisem,vecinou to zabira;)
Skuste to taky🙂

jituss14567
20. zář 2013

Vanish jsem zkoušela a je to hrůza, pokud nemáš vysavač na mokré čištění tak jej nikdy z čalounění ani koberce nedostaneš a skvrny se na tom místě budou tvořit dvakrát rychleji. Já si pravidelně půjčuji vysavač na mokré čištění včetně profesionálních čisticích prostředků. Velmi doporučuji to vyzkoušet, sotjí to pár stovek a v každém větším městě je možno si někoho pozvat nebo si vysavač zapůjčit. Já jsem z Brna, mohu doporučit na příklad firmu: cisteni-kobercu-brno.cz. Mám s nimi super zkušenosti, obvykle mi čistí sedačku včetně koberce v obýváku za 350,-

evickapo10
22. srp 2014

Ahoj, svým známím to říkám furt...HG prostředky! To jediné mi opravdu pomohlo. Zkuste to 🙂

barunka85
22. zář 2014

Přidávám se k evickapo10. Mám je doma taky a krásně čistí. 🙂

kerkar
17. lis 2014

Ahoj, já mám dvě děti a sedačka hrozně trpí, když jsme ji kupovali, říkali myslím, že povrch je teflonový textil nebo tak nějak. Když už mě to naštvalo a ničím to nešlo dolů, vzala jsem lavor, do něj teplou vodu a normální prášek na praní. Pak už jen drhnout kartáčem a nakonec čistá voda a vytřít hadrem od všech mydlinek a nechat uschnout. A je jako nová 🙂

lenicka07
17. lis 2014

@evickapo10
@barunka85
Holky a nemáte některá sedačku z takové té umělé kůže? Já mám HG prostředky taky ráda, máte nějaký tip?

24sisi8
22. bře 2016

@ada80 souhlasím wanish nechává skvrny

mariano4ka
6. čer 2016

Wanish ne katastrofa