Cítím se méněcenná. Co dál?

22. lis 2023

Ahojte, mozno sa potrebujem iba vyrozpravat...
Som na materskej (syn ma 2,5r), cele tehu som uz bola doma, momentalne sme sa museli vystahovat do nemecka, pretoze manzel je diplomat na 4 roky. Mala som oredstavu, ze syna dam do skolky a ja aspon s ajazyk budem ucit. No nehrozi. Syn odmieta iny jazyk, zatial. Ucitelky nanho tiez neboi najmilsie... Kricali po nom, atd. Teda ani nerozumel, aj nanho kricali, lebo nevedel, co chceli.
Som sama, neviem po nemecky, trosku anglicky. Nemam tu kamosky. Nemam tu nikoho. Ked vidim ine zeny vonku, stale upravene fesandy, ja ako matoha sama....
Som smutna aj zo seba...
Neviem, co dalej....
Peniaze mam od manzela, lebo sme s nim vonku, na finnacie sa nestazujem.
Ale to nic nerobenie ma ubija.... Uz som v takom stadiu, ze som na mobile a synovi pustam rozpravky v telke. :( co som ja Nikdy nebola a stale sa mu venovala.... :(

Je mi smutno...

autor
22. lis 2023

A na mobile preto, lebo citim, ze nie som sama, ak mozem pisat s rodinou, s kamoskami....

ai30
22. lis 2023

Predpokladam, ze jste nekde ve vetsim meste a nemel by tedy byt problem najit slovenskou/ceskou komunitu. Najdi si takove skupiny na facebooku (mozna i tady?). Pokud neumis nemecky ani anglicky, trvalo by ti jinak dlouho, nez by sis nasla mistni pratele. To by ses do te doby zcvokla. Hledej Slovenky, muzes za nima i dojizdet, alespon si se synem udelate vylet. 2,5 uz je super vek na kamaradeni, dejte se do toho spolu. A najdi skolku, kde na nej nebudou kricet, to neni normalni. U nas ve skolce byly taky deti, ktere neumely ani ň a nebyl s tim nikdy problem. Pro skoro 3lete dite se misto ve skolce hleda lehce, proste to hned nevzdavej, syn se ve spravne skolce zvladne integrovat bez problemu.

janule0123
22. lis 2023

Jak rika na výše… zkus najít mezi Čechy a Slováky žijícími v Německu někoho poblíž … kamoska to má podobně a potkávají se se slovenkou se stejná velkým prckem …třeba chytnes novou energii 🤩a bude zas lip