Cítím se nějak sama...

futyska
27. led 2020

Krásný večer, je mi 31.. Mám manžela, syna, práci. Přesto se cítím sama. Nemám si s kým pokecat tak nějak o všem. Cítíte se někdy taky takto...

katkati
27. led 2020

@futyska Myslím, že takto sa cítimi viaceré. Ľudia vymenili vzťahy, osobné kontakty za sociálne siete. Jeden niečo hovorí a ten druhy neodtrhne zrak od mobilu alebo počítača. Alebo trávia čas v obchodných centrách. Smutná doba.

mourovatakocka
27. led 2020

@futyska Často. Chybí mi kámoška na takové ty řeči o všem a o ničem. Někdy mám dojem, že se mi život smrsknul do úvah, jak se (ne)chovat k dítěti, co uvařit dítěti a jak ji vychovávat. Řeším to tak, že se snažím být trošku informovaná o světě, ale stejně jsem jako ve své vlastní bublině 🤷

futyska
autor
27. led 2020

Ano takto se nějak cítím a pak mě mrzí, že mi nezazvoní telefon a nezavola kamarádka a nezeptá se jak se mám. Co je nového... A já mám pár kamarádek, ale je to spíš tak, že se snažím já o kontakt s nimi. Bylo by mi tak příjemné se seznámit, mít někoho... Mít společné známé s manželem. Jezdit společně někam...

futyska
autor
27. led 2020

A ano.. Je doba mobilu a internetu a nemáme čas na ty druhé...

lennus
27. led 2020

@futyska Co zkusit obnovit kontakty, ozvat se kamarádům nebo zkusit najít nové? Chodit někam, třeba taneční či jiný koníček, prostě opravdu žít a jít mezi lidi, doma nikoho nenajdeš. Já se sama cítila na první mateřské, napsala jsem na místní fb skupinu a poznala fajn holky maminy, jsme c kontaktu dodnes, v té době moje kamarádky ještě děti neměly. Teď se dvěma dětmi mi ten čas tak letí, že jsem ráda, když jsem sama, ale občas se sejdu s holkama, chodím k jedné kamarádce na jógu a s druhou do sauny. Co třeba něco zorganizovat? Jsem taky taková, že se ozvu spíš já, ale ostatní jsou pak rádi.

futyska
autor
27. led 2020

Snažila jsem se o obnovení kontaktu a nějak je to pryč no 😔 dříve jsem byla hodně akční. Teď z práce do školky, domů a klasika domov. Také bych ráda někam zašla, seznámila se, ale pak takhle jsem přišla i dvě super holky a to bylo skutečně skvělé... A konec. Takže musím začít nově a nově...

neomenia
27. led 2020

Ahoj. Mam to podobně, snazim se o kontakt a nemám tu odezvu, me se sam od sebe nikdo skoro neozve. Uz jsem to vzdala, prestala jsem se ozyvat. Nikomu evidentně nechybim. Uz jsem se s tim naučila zit, ze proste nemam štěstí na pratele. Mam dve deti a hodně konicku ( takovych individualistickych, co mohu delat i sama) a tim vyplnuju cas,ze mi to ani neprijde. Nejlepší kámoš je můj manžel 😁😁Ale obcas si na to vzpomenu a je mi to lito. Taky mi chybi kámoška.

kizii
27. led 2020

I ja mam obcas takove chvilky.. 😇

futyska
autor
27. led 2020

@neomenia ano mám stejné pocity. Já už vlastně nemám ani ty koníčky. Asi na něco čekám a vlastně ani nevím na co 🙄 také jsem takto kontaktovala a už mě to nějak přešlo... Cítím se taková prázdná bez chuti.. Nejsem člověk co si nějak extra stěžuje... Jen je mi smutno..

katkati
27. led 2020

@futyska Áno to prázdno po spriaznenej duši, ktorej môžeš zavolať kedykoľvek, aj ona tebe a vyrozprávať sa. To poznám. Aj keď je manžel najlepší kamarát pre mnohé z nás, nie je to to isté ako sa vykecat s kamoškou. Ako sa hovorí, niekedy je kamoška najlepší psychiater.

matildapg
27. led 2020

Ahojky, asi je to obdobim...taky mam manzela,.dcerku, chodim pri rodicaku do prace...ale neco.mi chybi.

matildapg
28. led 2020

@neomenia ahojky kdyby si chtela nekdy pokecat napis mi. Rada si popovidam a seznamim 🙂

lucifux
28. led 2020

Řeším to samé. Jsem na vesnici, kde není kloudně ani kam jít. Maminky na pokec skoro žádné, když jdu s dětma na hřiště, které mám před barákem na návsi, tak tam lítaj jen velký děti. Od září, začne syn chodit do školky, tak se snad něco změní. Třeba si tam najde parťáka a s maninkou se s kamarádím. Nebo kdyby alespoň tady byla některá maminka, která by ráda pokecala a seznámila se, byla bych moc ráda.

bluelucy
28. led 2020

@futyska Ahoj. Jsem na tom podobně, kdyby sis chtěla pokecat, klidně napiš🙂

marketkaticha
28. led 2020

@futyska Ahojky 🙂 nedávno jsem tu řešila podobné téma z mojí strany 🙂 .. U mě je to tak, že když se prostě neozvu já. tak se žádná kamarádka sama neozve. Byla jsem z toho naštvaná, zklamaná a uražená a cítila jsem se dotčená... Odmlčila jsem se asi na měsíc a žádný zájem moc nebyl. Jen když jsem dala něco na ten podělanej facebook, tak mi to najednou komentovali jak nejlepší kámošky. Ale napsat mi do zprávy na messengeru "ahoj jak se máš, nechceš se stavit na kafe?" to ne.. Tohle je prostě dnešní doba sociálních sítí, kdy každej radši dřepí doma na prdeli a surfuje po netu. Je mi 29 a lidi kolem mě jsou hrozný záprdci v mým věku.. Ale pak jsem si řekla, že na to kašlu, že se kvůli tomu nebudu trápit a hold to přijmu jako fakt, že se musím ozvat sama. A tak to funguje no.. Ty lidi mě rádi vidí, akorát prostě sami napsat neumí no.. Pak se z ničeho nic ozvala kamarádka ze základky - sama. A vyrazili jsme na skleničku, teď jsme byli spolu v kině a paráda 🙂 Hold máš na výběr jen ze dvou možností - 1. vykašlat se na všechny když se neumí ozvat, ale budeš sama ...... za 2. smířit se s tím, že musíš být iniciativní ty a sama nebudeš. Já zvolila možnost číslo 2. a jsem ráda, že jsem je i přesto neodepsala a neutápěla se v otázkách PROČ na mě prděj 🙂 Přeju hodně štěstí..

katkati
28. led 2020

@marketkaticha A najnovšie už priatelia ani nenapíšu na FB komentár, alebo súkromnú správu, ale len posielajú infantilne smajliky a gify na čokoľvek, už aj na narodeniny a meniny.

marketkaticha
28. led 2020

@katkati Jo to je bohužel přesně tak.. Nechápala jsem jednu kamarádku...Ta dává smajlíka ÚPLNĚ ke všemu... Když máme nějaké společné přátele tak vidím, že totálka na všechno!!!! Má doma malého špunta a pokládám si otázku co to do prdele....?? Baví jí víc očumovat a lajkovat na fb každý hovno s prominutím :D... Pak jsem zjistila, že je vlastně furt doma sama s dětmi a prcek je ještě malý tak asi s nim tolik toho dělat ještě nejde tak se prostě nudí, ale pak nechápu proč třeba sama nenapíše třeba abych přišla.... Nevím už mi na tohle moje mozková kapacita nestačí :D

marketkaticha
28. led 2020

@katkati A hlavně co ty děti že jo...když už vidím teď jak visí jen na mobilu a nelítají moc venku..Přala bych si aby byla ta doba kdy jsem já byla dítě ❤ Pořád venku..Špinavý jak prasata ale šťastný...Stavěli jsme bunkry a hromadu jiných věcí.. Ach ju stýská se mi po tom :D ❤
Rodiče seděli venku na lavičkách za barákem a bavili se..

katkati
28. led 2020

@marketkaticha Áno, ale tie gify a smajliky neposielajú len mladí ľudia, ktorí sa pri deťoch nejak preniesli do detských rokov, čo by človek aj trochu pochopil, že je to prechodné, ale aj starší ľudia. Klikne na smajlíka a je po debate, idem na ďalšieho priateľa atď.

futyska
autor
28. led 2020

Ahoj holky tak už jsem doma z práce, připravuji večeři a pročetla jsem si co tu píšete.. Je to smutná doba. Sociální sítě jsou už pomalu víc a tady smajlíka a tady a tady zas nějaký like...Já se dřív chodila často bavit. Zašla jsem si do klubu a vrátila se druhý den odpoledne.. a to jsem už měla syna, ale manžel hlídal. No a ty roky nějak ubíhají a teď už jen z práce domů a klasika to znáte všechny. A pak když se s manželem pohádáme přijdu si úplně sama a zoufalá a tak nějak si přeji mít okolo sebe rušno a živo. Samozřejmě mám ráda svůj klid... to netvrdím! Nepřijdu si nějak náročná to zase ne 🙂. Měla jsem super kamarádku takovou tu spřízněnou dušičku,ale byla nucená se odstěhovat a tak to nějak padlo.. A tahle holka tu bych si přála mít tady v Praze zpět. Takže ano já se budu nadále snažit komunikovat, ale........ vždyť já už nemám vlastně pomalu s kým?

tine22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
futyska
autor
28. led 2020

@tine22 No samozřejmě, že netěší.. Tohle by člověk neměl zažívat...

jako_mala_holka
28. led 2020

Ahoj, taky se nekdy citim sama... vim presne, jak to myslis... nikdy jsem nemela moc kamaradek, spis par, ale nikdy to nevyslo... a ted, co jsme se prestehovali (no, uz jsou to 3 roky), tak je to jeste horsi, mam tu jen jednu kamaradku... jenze od te doby, co jsem tehotna a jeste na neschopence, tak je to uplne v haji... kamaradka je ode me z prace, obcas se za ni stavim do prace, ale samozrejme tam je to taklve blbe, nema cas (coz je pochopitelne), ale jindy na me cas nema uz vubec... driv jsme chodivaly na akce atd, i posedet... ted nic... co je mi lip, tak uz jsem ji i psala, ze bych sla rada nekam posedet, pokecat, nebo ze muze zajit k nam a tak... no prijde mi, ze se ji do toho moc nechce... a ja premyslim, jestli to neni zas tak dobra kamaradka a byla jsem ji dobra jen na festaky a akce, nebo ji vadi moje tehotenstvi (je ji 38 a partnera ani deti nema), nebo ze jsem na nemocenske a nechodim do prace... nebo jsem jen paranoidni... ale mrzi me to, ja fakt nehodlam probirat jen veci ohledne deti apod., nejsem prastena tehulka 🙂 no snad to jen vidim moc cerne... jinak taky je muj nej kamos manzel :D ale obcas mi to prijde smutne...
Diky za tema holky, aspon jsem se mohla trosku vypsat 🙂

jako_mala_holka
28. led 2020

@marketkaticha ze, ja taky... co jsem se divala, tak u nasich je zrusene piskoviste i dalsi prostor, kde jsme si hrali... misto toho je udelane parkoviste... a dalsi dve hriste, co v tom meste byly, jsou taky zrusene, nekdo je znicil, a to jedno bylo ohrazene... je to smutne, vsichni sedi u kompu a mobilu... vidim to u segry (11), ven sice chodi, ale vypada to, ze spis chodi ke kamoskam a jsou na pc apod...ani knizky necte, nic, doma je na mobilu nebo u pc