Co máte z vlastní zahrádky? Nedám dopustit na majoránku

ivousek
24. dub 2008

Já nedám dopustit na majoránku s kupovanou se to nedá fakt srovnat a není o kolo toho moc práce jen zalévání a pár krát do týdne ostríhat 😝

ivousek
autor
24. dub 2008

aponchie:já si spíse myslím ze domácí ovoce a zelenina je drassí jak kupovaná.aspon já v Lidlu kupuji 1 kg mrkve za 9 Kc a pri dnesních cenách vody... a to nepocítám prácu 🙂

aponchie
24. dub 2008

ivousek:me je jedno kdo si co rika ja si myslim svoje a dulezite je ,ze me to bavi a odpocinu si u toho 😵

petraluk
24. dub 2008

Taky myslim, že se to pěstovat moc nevyplatí. Ale třeba rajčata se nedaj vůbec srovnat, to co vozí z toho Španělska je nepoživatelné, Blééé 😒

kajule
24. dub 2008

Tak to ja si vubec nemyslim, ze to je nevyhodny a nemluvim ani tak o cene, ale o tom jak rika Aponchie, ja si u toho odpocinu a odreaguju. 🙂 Navic mam jistotu, ze to neni postrikany kdovi jakejma sajrajtama a je to urcite zdravejsi. 🙂

kajule
24. dub 2008

Jj, libecek je dobrej nejen do polivky, ale i na vareny brambory. 😵

aponchie
24. dub 2008

libecek je boziiii v polivce 😵 ja tak trpim v tom byte..chci domecek a zahradku ☹

kajule
24. dub 2008

Aponchie, ja uz si nedovedu predstavit, ze bych bydlela v byte bez toho aniz bych mela moznost se aspon nekde vyradit na zahradce. 😵

aponchie
24. dub 2008

kaji njn 🙂

nensy
25. dub 2008

tak to mí začínáme stavět .a už se těším až tam budu pěstovat bilinky.jo apíí aten libeček je výbornej miho máme rády a v polévce nesmí chybět já ho mám přes zimu na mrazáku.mi jsme polívkový. 😀

ivousek
autor
25. dub 2008

Holky nám teda rajcata nikdy nejak nedosla-velká,ale málo cervená ☹

nyky
25. dub 2008

ředkvičky, kedlubny, všemožný saláty, špenát, letos i mangolt, mrkev, petržel, jahody, maliny, ostružiny, rajčata(loni 30kg!), papriky (zmutovaly do chilli 😝 ), cibulku, česnek, fazol/ku, okurky, melouny, hrášek...
švestky, hrušky a ořech 🙂
bez zahrádky ani rána 😵

aponchie
25. dub 2008

papriky zmutovaly ... 😀
meloun jsem nasadila a nemuzu ho najit ted v te zemi sakris 😠 😀
nyky ja trpim jak pes a mala taky ale zatim to tak je 🙂

nensy
25. dub 2008

tak apíí melouny jsou super ,když jsem čekala mlou tak jsem zbaštila ob den jeden.tchíně je pěstuje na zahradě a vždycky jí pěkně vylezou 😀

nyky
25. dub 2008

jo zmutovaly, mrchy 😝 sem si skovala semínka ze sladké červené kapie a pak ještě dokoupila semínka sladké papriky a byly z toho kozí rohy + ty chilli - nevím jak to...

počky až vyrostou, je najdeš 😀 jsem dostala od souseda nějaký roubovaný sazeničky a byly to výýýborný melouny!

api, jsme v RD teprv druhým rokem, předtím jsme byli panelákový děti....zpět už bych asi nešla ...

nensy a má nějakej spešl druh těch melounů?

nensy
25. dub 2008

jo nyky tak to nevím.jedeme tam zítra tak se ti zeptám ju 😅

nyky
25. dub 2008

to bys byla hodná 😵 nevím, jestli se mě ty roubovance zase podaří od souseda vyžebrat 😅 😎

aponchie
25. dub 2008

nyky ja jsem byla z panelaku a pak z baraku hodne dlouho a prestehovala sem se za manzou do bytu a trpim celkem dost sem myslela ,ze si zvyknu a ne 😠 navic malicka kdyz je u babi na baraku je o polovinu mene akcni ,proste ji to unavi venku v byte je jak v kleci 😒

nyky
25. dub 2008

Api a co změna? právě mě to pro děcka přijde nej - vypustit je na dvůr, zahradu... i když taky jsme na sídlišti vyrostli a žijem, ale před 30lety to bylo jiný 😒

haluskacz
25. dub 2008

redkvicky, salaty, mrkev, petrzel, brokolici, cukety, hafo bylinek, rajcata, brambory, jabka, tresne, rybiz, maliny, ostruziny, ani nevim, co vsechno vlastne 🙂 jo a liskovy orisky

aponchie
25. dub 2008

nyky:to je na delsi povidani 🙂 vecer 😉

nyky
25. dub 2008

jé jsem zapomněla na brokolici a květák, ale ty dopadly bídně, tak skončili u sousedovic koz 😝 😀
a po býv.majiteli, tam zůstalo milion zaoraných semínek okrasných dýní, tak jsem je pak nosila po igelitkách do práce a rozdávala...v obchodech jsou na podzim za 10-15kaček, nechápu.

api, tak jo 🙂 já budu ale až v pondělí...

nensy
25. dub 2008

tak niky má tu klasiku jynou spešl oderůdu nemá 🙂

lenerka
25. dub 2008

brambory,ředkvičky,kopr,hrášek
jahůdky,meruňky,broskve,jablka
letos možná poprvé kanadské borůvky konečně kvetou 🙂 a víno
letos nebudeme sázet okurky,ani rajčata,papriky vždy to chytlo nějakou plíseň
ale domácí je domácí mňam mňam 😉

aknela75
25. dub 2008

Holky, kdo pěstujete melouny, jaké máte u Vás počasí, jak ty melouny pěstujete a jsou potom taky tak sladké, jako obchodu? My je s dětma naprosto zbožňujeme, jsou super. 🙂

skuli
25. dub 2008

ivousek-Super téma ivi 😝 Já pěstuju na chalupě libeček,pažitku,majoránku,ředkvičky,kedlubny,hrášek,celer,mrkev.Letos bude i kukuřice.Ale s tou majoránkou na tom moc dobře nejsem,vždyť víš 😝 Tak letos zasaď zase hodně,ať dostanu výslužku 😉

zdina
25. dub 2008

ja jsem prisla k priteli na statek, takze pestuji skoro vsechno. Skoro kvuli klimatickym podminkam, jsme prece jen trosku vys, tkze merunky, broskve bohuzel nee. Letos zkusim melouny pod folii, ale nevim ☹

aponchie
26. dub 2008

ja nemuzu ten meloun nikde najit v te zemi 😠 podle me jak prselo se vyplavil a ptaci ty mrchy ho sluply jinak to nevydim 😀 ale dyne nasadim urcite!dneska tam pujdu az odpoledne ..pro jarni cibulku 😵

ivousek
autor
26. dub 2008

Skuli.díky za pochvalu od tebe si to fakt cením 😀
Jinak kukurice se krade z pole,pak je chutnejsí 😝
A majoránka bude ,neboj.Más jeste? já uplnou trosicku doufám ze me to bude stacit nez zacnu sklízet novou.
V loni jsem mela 20 kerícku,ale strasne se to smrskne 😀

aponchie
26. dub 2008

jooooo kukurice a Kukuricne deti 😀 ja jsem nekradla kukurici uz leta 😒 ale napravim to ..neni vetsi vzruso nez spadnout do kukurice to tak krasne pichaa 😀

ivousek
autor
26. dub 2008

Me vzdycky to co bylo kradené strasne chutnalo.Doma jsem si jahod nevsímala,ale jak jsem pro ne lezla pres plot a pak me chlap honil po zahrade s motykou tak chutnaly uuuuuuuzasne 😀