Co mě čeká při nasazování zubního můstku?

sarinkam
5. lis 2010

Kdo už to máte za sebou, nebo víte jak to probíhá, vytrhli mi přední zub, 2 a mam za sebou broušení 1 a 3, to bylo dost narocny, trvalo to 2 hodiny, dalsi navsteva byla trechu lepsi, lepil mi nejakou bilou hmotu na sousední 1, plno otisku a přisti patek se mam dostavit už k nasazení. Zubare moc nemusim, 😠 , zajimalo by je jestli je to nasazovani bolestivy, jestli jo, jak moc, jak to probiha atd. Po tom brouseni jsem zbytek dne prolezela, jak to bylo citlvy, druhy den to uz bylo lepsi. Tak sem s pravdou a nedeste me! 😀

jasekd
5. lis 2010

Ahoj, ja jsem zubar, takze... Nejhorsi mas za sebou, brouseni, otisky... Nasazovani neni prijemne, protoze ty nabrousene zuby se musi pred cementaci osusit, aby mustek poradne drzel. Zuby se ocisti, osusi, do mustku se da tmelici hmota, nasadi se na zuby, pritlaci a ty skousnes do valecku, aby to tam poradne zapadlo. Dulezite je pevne mit skousnuto, aby se mustek nepohnul! Kdyz to ztuhne, ocisti se prebytky, pak nesmis par hodin kousat a je to. Tolik ve zkratce, nevim, z jakeho materialu ten mustek budes mit, ale postup je zhruba takovy. Pokud mas ted ty nabrousene zuby bez ochranneho mustku, tak je cisti nejakou pastou na citlive zuby, aspon trochu to pomuze, a vyvaruj se moc tepleho nebo studeneho, ale to urcite vis. Po nasazeni to muze byt chvili citlive, ale tim, ze uz budou ty zuby prikryte, rychle to prejde 😉 Jinak ja na brouseni zubu picham anestezii a pak se i to da prezit. Uprimne, ja uz moc nemusim vety typu "nesnasim zubare" a podobne 😝 , porod a procedury s nim spojene taky boli a nikdo nenapise, nesnasim PA... 😝 Tak hodne stesti, fakt to nejhorsi uz mas odbyte.

sarinkam
autor
5. lis 2010

Dík, takže bych mohla počítat s tím, že pokud nebude nejaka nepredvidatelna zmena. mela bych byt schopna normalne fungovat? Pobyt venku, řízeni auta atd.?

jasekd
5. lis 2010

@sarinkam Presne tak 😉

ygreen
5. lis 2010

@sarinkam můžu se zeptat proč nejdeš do implantátu? Já mám prostě pocit, že pokud někdo může do implantátu jít, tak by měl, z obrušování dalších zdravých zubů proto aby měl můstek kde držet mám hrůzu.

sarinkam
autor
5. lis 2010

čéčé, já ani nevím ze to jde, no ted uz je pozde, no treba je to mooc drahy a zubar me spravne ohodnotil jako socku 🙂

berynka
5. lis 2010

@sarinkam , manželovi zrovna tenhle týden dělali to samé 😉 . První část bolí-dost nepříjemné, to nasazování je pak v pohodě. On ovšem za dvě hodiny kousnul do jitrnice 😀 a celé mu to sjelo 😅 . Takže dneska mu to znova nasazovali a vypadá to, že to už snad bude držet 🙂 .

jasekd
5. lis 2010

@ygreen To je spravna poznamka, ale v tehle fazi uz jaksi zbytecna 😅 Ja osobne bych ztratu zubu resila jedine implantatem, otazka ovsem je nejen financni, ale zda to jde u konkretniho pac. udelat.

stevkovad
27. srp 2014

ahojky, koukám tady na ty Vaše příspěvky a docela mi to nahání hrůzu, jsem 8 den po extrakci zadního zubu, chytla jsem do toho zánět, řekla mi to zubařka až dnes, takže ještě pořád trpím bolestí jak pes, i když už je dnes znát, že se to lepší no a za necelý měsíc mě čeká broušení zubů, chybí mi 2 a 4 nahoře, bude mi nasazovat můstky, tak přemýšlím o tom zda to kvůli bolesti neodložit, když jsem si teď jednou prošla.

pajuska321
12. led 2017

Dobrý večer, chtěla jsem poprosit info.Mám si vybrat mezi můstkem a implantátem.Cena můstku ccc.10 000Kč a implantátu mi zubař řekl 25-30tisíc,což bych musela popravdě našetřit,ale trvalo by mi to tak rok.Z které variant se přikláníte Vy bez ohlednu na peníze a zda částka nového zubu se takto pohybuje nebo existuje levnější varianta implantátu.Děkuji moc

jenckova
25. zář 2020

Dobrý den můžu se zeptat jestli bolí sundání zubů na sroubech