Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dvojkorunka a můstek. Bude to takto v pořádku?

Zodpovězené
23. únor 2021

Dobrý den,

měla jsem zubaře, který nejspíš svoji práci dělal tak nějak napůl a díky tomu vždy nechal kaz dojít až do kanálků, ač jsem si na bolest stěžovala delší dobu, kaz nebyl viditelný, tak tam není. Zubaře jsem změnila, ale výsledek byl ten, že mi vytrhl horní 7, horní 6 při tom ubil a ta postupem taky "odešla", chtěl ji také vytrhnout, což byl poslední impulz, změnila jsem lékaře.

Nový lékař mi udělal reendo horní 5, která měla jako bonus zaplněný jen jeden kanálek ze 2 a dále endo již zmíněné 6. Na oba zuby doporučil korunky. Navíc mi nabídnul, že by bylo možné udělat dvojí korunku a u šestky udělat můstek a udělat menší 7, místo té vytržené.

Myslíte, že to bude v pořádku?

Všude čtu, že můstky se dělají obvykle mezi zuby, tato sedmička by byla uchycená jen na té dvojkorunce.

Má to perspektivu?

A druhá moje otázka...Na druhé straně mám mrtvou 5 a 6, kde se teprve bude dělat reendo, ale pak se budou dávat také korunky, nejspíš na oba zuby. Co je pak lepší, korunka na každý zub zvlášť, a nebo dvojkorunka?

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

těžko se soudí jen podle popisu. Vždy záleží na stavu zubu, který se má ošetřit korunkou. Co se týká prodloužení můstku - já osobně bych se asi spokojila s korunkou na 6. V budoucnu bych chybějící 7 spíše řešila implantátem. A ohledně spojení korunek - Váš lékař Vám určitě vysvětlí pro a proti obou navrhovaných postupů ve Vašem konkrétním případě a poté se můžete rozhodnout.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová