Co říkáte na chování matek (nejen) v Ikea?

anka.
21. kvě 2011

Poslední dobou jsme byli několikrát v ikee v praze a nemohla jsem věřit tomu, co jsem tam viděla. Jde o chování některých matek.
1) matka i s kočárkem se přižene k automatu na pití, vytáhne vlastní dvoulitrovou (!) PET lahev a začne si do ní čepovat 😒 (pro neznalé dodávám, že v ikee si za pár korun můžete koupit kelímek a do něj si pak z automatu libovolně přidávat) Její kamarádka pak udělá totéž...

2) matka předběhne celou frontu a žádá o zmrzlinový kornoutek pro dítě (zmrzlinu prý nechce - jen kornoutek!). je jí řečeno, že stojí pět korun (!) tropí tedy povyk, že ho vždy dostává zadarmo (!) nakonec (aby byl klid) tedy jeden prasklý dostane. a za rohem už do něj v samoobslužném stroji na zmrzlinu stáčí pěknou porcičku 😠

co si o tomto chování myslíte? máte nějaké podobné příhody? já osobně jsem celkem znechucená, a skoro se pak i stydím, že jsem taky "matka"

janka79
21. kvě 2011

take spravanie moze slusneho cloveka akurat tak vytocit...ale zrejme Ikea nie je stratova, ked to este nezrusila...to by davno krachla, keby bola dobrocinna organizacia a rozdavala "zadarmo" 😎

irriss
21. kvě 2011

@janka79
ja bych tam(a nejen tam) nasmerovala "skrytou kameru" a po hlavnich zpravach bych davala tyto filmove utrzky, aby melo moznost co nejvice lidi shlednout dane chovani a co nejvice lidi si uvedomit, ze se nechova jak by melo. Misto pokuty (celonarodni) ostudu. Ikea by mohla byt v dane situaci prukopnikem, mozna by si lidi ledaccos rozmysleli s predstavou a strachem s moznosti skryte kamery

pink_lady
21. kvě 2011

no, v anglicku sa prejdes po potravinach - v hypermarkete - tu zobnes oriesok, tam rozek tam pistaciu nikto sa po tebe ani neobzre 😅 prindes na sr ci cr a nedajboze by si hodila do seba jeden oriesok uz mas na krku sbs - kara 😎 a uz som videla aj papiere vycapene: konzumovnie nezaplateneho tovaru je kradez 😎 - i ked ten obal mas v ruke ci v kosiku ze ho pri pokladni vylozis nech ho zarataju 😝

weri1
21. kvě 2011

co by jsi chtěla od Čechů??? 😉

moudivlacek
21. kvě 2011

@anka. 🙂 dneska jsme po vylete byli pro nezbytene nutnosti v Ikee,asi tim,ze vcera byla ta akce,tak byla totalne prazdna,uplna parada,v klidu jsem nakoupila,nicmene malej mel zizu,po vylete prazdna petka a pred nama dlouha cesta,tak jsem mu trosku taky natocila 😀 nevidim na tom nic spatneho,my si v restauraci dali jidlo a piti,ale bohuzel nic co by maly mohl tam nebylo,myslim si,ze Ikeu pullitru vody nezabije 😉
ale s tou zmrzlinou je to fakt sila 😅

marecek4
21. kvě 2011

@irriss jenže problém je v tom,že oni sami nevidí na svém chování nic špatného a ještě by byli potěšení že jsou v televizi,bohuže dnešní morálka je hodně pokleslá
@pink_lady nevím jak jinde,ale já se s ničím takovým nesetkala-dala jsem malému půlku rohlíku než aby mi kousal krabičku od sýra,pití si taky v klidu otevřu a můj je strašný mlsoun a neodolal a otevřel si jakési sušené ovoce-na pokladně jsem vše bez problémů zaplatili a mým omluvám se paní jen usmála,že je to v pohodě-to jen poslední nákup

z ikey mám jiný poznatek-to kdž se otvírala tak to bylo velké haló a byli jsem tam i s kočárkem,stačila chvilka a malá(mladá) se natáhla a z pyramidy sklínek si vytáhla jednu z těch spodních,nejen že tam byla paní ihned s lopatkou a smetáčkem,nenechala si pomoct a ještě na mou prosbu o spočítání,že škodu zaplatím,mě odbyla tím,že nic platit nebudu,že od toho mají svoji pojistku a ještě mi poděkovala za návštěvu,takže bych řekla,že tam mají jinak nastavené hodnoty i u těch automatů-mimochodem já sama když jsem tam byli naposled se podruhé styděla jít načepovat,že je to blbý

lucie777
21. kvě 2011

Teda ženy, vaše problémy bych chtěla mít.. 😀

vercaberca
21. kvě 2011

to, že si někdo načepuje vodu se "šťávou", snad není takový hřích. to by se za chvíli mohla zakladatelka divit, že si někdo odmotá na záchodě o trochu víc papíru a ještě dvakrát spláchne. a taky to nezaplatil. nebo, že si někdo dojde na ten záchod a zase odejde ani si v ikea nic nekoupí.

že jsem češka se taky nestydím. viděla jsem spoustu cizinců ze "západu", kteří se chovají jako trotlové. kradou stejně jako češi, nadávají stejně a závidí taky tak. jen české děti nechodí s kalašnikovem do škol.
naopak - nikdo ve světě se nemůže např. chlubit vynálezcem wichterlem (kontaktní čočky, silon,...), výborným jídlem, šikovnýma chlapama, krásnýma ženama... a měla bych toho spoustu dalšího.

a nejvíc mě rozesmívají stydlivínky, co se bojí jít si pro pití dvakrát.

moudivlacek
21. kvě 2011

@vercaberca ale ono taky jde o to,zda si nekdo nacepuje v restauraci,kde se za to plati a nebo v tech barelech co jsou rozmisteny po Ikee s obyc vodou,tam je to urceno ke konzumaci 🙂 tak aby nedoslo k mylce,ja cepovala tu 😀 😀

vercaberca
21. kvě 2011

@moudivlacek píšu vodu se šťávou. nemyslela jsem tu vodu v barelech. 😉

moudivlacek
21. kvě 2011

@vercaberca ja vim,ze ty ne,ale autorka psala o piti,tak proto jsem psala,ze je rozdil co mysli a ve finale je to jedno,lidi delaji jen to,co je jim dovoleno 😅

neu.sona
21. kvě 2011

Taky nesnáším chování některých lidí, ale to je asi všude a každého člověka popudí něco jiného. Takže bych to asi zas tak veřejně neřešila, každý člověk by měl mít soudnost sám za sebe, i když je realita třebas úplně jiná.
Ale holky, co si budeme říkat, bude hůř. Stát nás matky oškube o každou korunu, která je třeba, a tak to bude znát úplně všude 😉 . A já se některým vlastně ani nedivím. Je to smutné, ale je to tak ☹ .
A teď mě můžete sežrat 😀 .

irriss
21. kvě 2011

@neu.sona "ham" ..mnam... 😉 😀

atrami
21. kvě 2011

Ja na tom nevidím nič divné- ľudia si nechajú pre korunu/euro do kolena vrtať.
Keď to nevadí majitelovi.
Páči sa mi názor @neu.sona. Aj príslovie znie-Keď dávajú-ber, keď bijú-utekaj.

luciina
21. kvě 2011

Já většinou, když vidím něco fakt nehoráznýho (osoba s petkou u toho automatu mi tak připadá) tak to říkám jako k manžovi, že někteří lidi jsou "nenažraný" či si nevidí do huby atd.. Hanbou bych se propadla. Kvůli tomu nemůžu koukat na Superstar atd. pže se stydím ja ty lidi, když i já bez hudebního sluchu poznám, že je to hrůůůza co tam kvákaj + to jak se dokážou s porotou hádat, že to bylo dobrý. Např. Anička Dajdou 😀

evaje
21. kvě 2011

Stalo se mě, že známá v USA šla se svým plastovým kelímkem od fa Starbucks coffee k prodavači kávy Starbucks a řekla mu, ať jí tam načepuje čaj a nic neplatila, protože to byl kelímek u nich kouopený ( i když už kdysi dávno) Neřekl ani půl slova a já jen čučela, říkala jsem jí, že chápu, že jí načepuje, když si ho tam zrovna koupí,ale když si koupila kelímek kdysi dávno a stále jí tam dolévají?? Říkala, že jde o to, že jim zůstane věrná. Do Ikei ty maminy taky dojdou utratit za jídlo a kdoví co ještě ve zboží Ikea. A o to jde. Kdyby Ikeu měla porazit nezaplacená šťáva a zmrzka, tak by to byl špatný obchod. I když,... vypadá to fakt blbě. Ale vypadají blbě ty maminy a asi není třeba si z toho dělat těžkou hlavu. Ono, tady lidi na to nejsou zvyklí, ba naopak třeba právě ti amíci co sem k nám přijedou, nechápou, proč tu zrovna pití nedolévají v restauracích zcela běžně. Jediné kde dolévají je Ikea a ještě jsme z toho nesví. 😉

dari
21. kvě 2011

mozno nema ani tych par korun....tak chodi zadara do ikey 😀

anka.
autor
21. kvě 2011

@vercaberca no, já myslím, že toaleťáku si může každý odmotat kolik aktuálně potřebuje 😀 😀 ale to, že si natočí pití, za které by dal pár korun mi teda normální nepřijde... když někdo zatouží po pěkném autu na parkovišti, tak si ho taky prostě vezme?

anka.
autor
21. kvě 2011

@moudivlacek tak voda volne v barelech je tam od toho 😉

anka.
autor
21. kvě 2011

@atrami ale tam "nedávajú" - je to myšlené, tak že máš zaplatit 😀

anka.
autor
21. kvě 2011

a ještě jsem chtěla dodat, že to asi opravdu nedělají jenom matky, ale my měli tu čest zrovna s nimi a bohužel se s tímto "mateřským" fenoménem setkávám stále častěji na nejrůznějších místech. navíc u matek je to o to horší, že by měli jít příkladem svým dětem a ne je učit krást a podvádět od malinka (a to mi v zásadě nepřijde jako malý "problémeček")

PS: nápad s televizí je iriss výborný! 😵 😀 (vlastně musím přiznat, že nás to taky napadlo)

marecek4
22. kvě 2011

@vercaberca tady se nejedná o to,že bych se styděla načepovat limču,ale bylo to v moment,kdy jsme měli už snězeno a chystali se k odchodu,a s prominutím k ostatním mnohočetným rodinkám na nákupech,ale já to tak říkám ze srandy - kdyby jsme si měli dočepovat,tak se nás k tomu automatu nažene jak Hujerů,byla jsem tam nejen já se skoro celým osazenstvem,ale ještě kamarádka a sestřenka samozřejmě s dětmi a opravdu v ten moment mi to blbý přišlo,aby si tam dočepovávalo asi šest dětí limču plus rodiče,to už jsme mohli rovnou taky do petky a nehrozilo by polití ostatních zákazníků nebo zboží - to jen pro vysvětlení

maca_p
22. kvě 2011

ked spominas ikeu, tak ja mam iny pribeh:
pekny letny den, ikea vypredaj, narvate uz od 7.00 hod. prichadzam aj s kamoskou, nakupime, nalozime vozik, mimochodom usetrila som v ten den 80 eur. ideme platit, pomaly 20 m. rady cakajucich na platenie, pustili sme pred seba mamicku s dvoma detmi, asi jej nemal kto povarovat, ved nie kazdy mame nieoho na varovanie a normalny rodic by do vypredaja nesiel s detmi... no a zrazu si narok na prednostne platenie uzurpovali par s dietatom a dve dospele zeny ktore patrili k nim. tak samozrejme, ze sa mi to nepacilo, ved logicky ak sa cela rodina chcela zucastnit vypredaja, tak jeden mohol s bejbinom (cca 1-2 mesacne) zostat vonku, alebo ist von skor a pockat na paltiacich clenov rodiny. no ale nie... tak sme sa tam pohadali, samozrejme nikto si neotvoril usta okrem mna. ostatni az potom, ked rodinka uzasnych presla pokladnou. tak mna vytaca takato bezocivost. ja som si zabezpecila aupairkovanie vtedy 3 mesacneho dietata a cestovala som 50 km do ikei, ale tato pastekarska (sory baby, neberte to osobne) rodinka sa tam narvala s bejbinom do plechovej budy plnej bacilov... vseobecne som proti vyletom babatiek do klimatizovanych budov, plnych ludi a vselijakych zvieratiek...

p3tra11
22. kvě 2011

@maca_p och, to poznam...ja osobne by som tiez take kinderko nebrala na nakupy do akehokolvek obchodaku... :( ale su ludia a ludia... 😠

klementina
22. kvě 2011

maca a nebola to ta pokladna, kde maju prednost rodiny s detmi? nezastavam si tu rodinku uzasnych, ale ja by som sa pozastavila skor nad tym, ze ked tam niekto stoji s dietatom v rade a pred nim niekto bez dietata a nepusti ta automaticky. (myslim tie prednostne poklade pre rodiny s detmi)

ela2710
22. kvě 2011

@maca_p presne ako pises, nie kazdy ma niekoho na strazenie, a ja osobne by som moje dieta len tak hocikomu z rodiny do starostlivosti nedala, stale by som sa bala ci je vsetko v poriadku, ja chodim nakupovat s malym, nevidim v tom problem, samozrejme ja mam ale hypermarkety hned cez cestu, takych 50 km by som sa s malym netrepala a ak hej, tak len vynimocne, no my nechodime nakupovat v inych mestach. Ja moje dieta nechcem drzat v skatulke bez bacilov, ale tak kazda sme ina 🙂

romana29
22. kvě 2011

Teda jsem ráda, že žiju na malém městě, kde žádnou Ikeu nemáme, max. Albert 😀 .
Je to potřeba brát asi tak, že jak byl kdo vychován, tak se chová...Bohužel tento svůj příklad předává i svým dětem - tedy se máme na co těšit 🙄

anetka1701
22. kvě 2011

tyjo, tak tohle jsem nikde neviděla :oD Jako wow... Jsem ještě schopná pochopit, když si dva lidi koupěj tu bezednou skleničku jednu a dvakrát, třikrát si přidaj... ale vzít si takový množství... No, nevím... Ale tak jako, přejme jim to, asi fakt nemaj a potřebujou :oD

Jinak jak tu bylo to téma o novorozencích v nákupáku... Taky jsem chodila - rodila jsem v únoru, všude zima příšerná, že se s novorozencem ven nedalo a já už jsem z toho, že jsem byla furt jenom zavřená v bytě lezla po zdi!! Jak jsem byla šťastná, když jsem šla dvakrát do tejdne na nákup pocourat "mezi lidi", to fakt dokáže pochopit jenom ten, kdo něco podobnýho zažil :oD V těchhle tejdnech těsně po porodu je potřeba hlavně psychická pohoda a pro mně byl nákup (přesto že normálně nejradši lítám po venku) totální odpočinek a veget :oD

ikke
22. kvě 2011

...cas na druhy diel filmu Ceska soda 😀 (alebo kludne aj Slovenska soda, aby to tu niekto nezobral osobne/narodne 😉 )
ale vazne, keby som taketo nieco videla v akomkolvek obchode, asi by som neudrzala v ustach slovo "sedlak" 😝 🙄

misellll
22. kvě 2011

teda holky vaše starosti bych proboha chtěla mít😀Jak si můžete lámat hlavu nad něčím takovým... 😎 😀 až mi bylo z týhle diskuse do smíchu...bez urážky🙂