Co s holubím hnízdem na balkóně?

konidana
9. srp 2015

Co byste dělaly, kdyby vám na balkóně holubi postavili hnízdo a objevila se tam vajíčka? Co kdybyste na hnízdo přišly, když už by tam byla vyklubaná holátka? Vlaštovčí hnízdo toleruji, ale co s holuby? (nemám ty ptáky ráda)

jetynka
9. srp 2015

letělo by to pryč, nechtěla bych na balkóně nic, smrad, pokakane a nehorazny nepořádek, holuby přímo nenavidim, vlaštovky mám ráda, ale o těch bych se poradila jsou přece jen chranenejsi a vzácnější než holub.

sonaxoxo
9. srp 2015

Škoda, že nemohu reagovat na odpověď jetynky! Měla by se nad sebou hooodně rychle zamyslet!! 😠 Já zase nenávidím lidi jako jen ona!!! 😠 Nechci vidět její výchovu!! 😔
A odpověď pro Vás?! I když je tato otázka velmi pozoruhodná z Vaší strany, tak buď bych se poradila s ochránci zvířat, když Vám to tak strašně vadí, ale já osobně bych je na balkoně tolerovala!! Věčně tam nebudou!! 😉

jasminecek
9. srp 2015

Nedá mi to nereagovat na odpověď jetynky a její větu Vlaštovky jsou chráněnější a vzácnější než holubi...pokud takto madam rozděluje i lidi a ostatní zvířata, tak Bůh s námi a zlý pryč 😠

lucifereeek
9. srp 2015

Nedělala bych nic. Nám letos postavily vlaštovky hnízdo přímo v rohu okna. Cele okno pokadene. Ale nikdy by me nenapadlo jim to nějak zničit. Chudáci si to postavili, taky musí někde vychovat své mláde. A možná to ti ptaci i nějak cítí protože to je třetí hnízdo vlaštovek co tam máme a z druhe strany mají hnízdo zas vrabci. 🙂

fykyska
9. srp 2015

@sonaxoxo KLID! To je trošku přeháňka ne, navážet se do výchovy a rodiny cizí ženy, jen protože by zlikvidovala, hnízdo škodné...Pracovala jsem v Zoo jak tam si myslíte, že se např. kočkovité šelmy krmí , že se někdo ptá jestli krkem slepice otočit doleva nebo doprava..Prdlačky.
Letělo by pryč a balkon bych zajistila nějak...Ochránci zvířat se takového malého měkkozobce akorát vyprdnou a Česká ornitologická společnost doporučí sítě na balkon,CD, obrázek dravce nebo doporučí specializovanou firmu na vyhubení a Ti je stejně zlikvidují, je to přemnožená škodná, mají parazity a šiří nemoci obzvlášť...Tak a teď jsem další zralá na popravu 😀 @jetynka

marcinek
9. srp 2015

@konidana odstranila bych
@sonaxoxo nechces bydlet u nas? tchan ma na zahrade cca 600 holubu, bojuji s nim uz přes 3 roky. Bych chtěla videt jak dlouho ti tolerance vydrzi.....me teda ne, deti na zahradu bohužel nesmí, když ji mají holubi. Navíc rodi několikrát rocne, je to havet

cica002
9. srp 2015

Něměla bych to srdce hnízdo zničit, pro děti je to i názorná ukázka, jak se líhnou malá ptáčata ( loni jsme měli za oknem budníčky). Ovšem pozor pár let zpět se nám z holubího hnízda dostali do bytu kožojedi ☹

netanel
9. srp 2015

nám se jednou usadili v truhlíku na balkoně, aniž bych si toho všimla. Nechala jsem to tam, sice nemám holuby ráda, ale nedokázala bych je zlikvidovat. A musím říct, že tak škaredý mláďata se jen tak nevidí.😀 Naštěstí se už pak nevrátili.

jahodnice
9. srp 2015

Zlikvidovat

aninousek
9. srp 2015

Rozhodně bych ho na balkoně nesnesla jak se objevilo hned by zmizelo 😀

scruffy
9. srp 2015

Přála bych vám mít tak pos.. balkon jako jsme měli my, když jsme třeba jen na týden odjeli pryč, známí si zase museli nechat deratizovat celý byt, už to bylo uvedeno výše, z balkonu se snadno do bytu můžou přenést škůdci. Já hnízdo i s vajíčky bez milosti vyhodila. S jinými ptáky bych to neudělala, pokud by tam už byla mláďata tak taky ne.

acacia
9. srp 2015

Zrušit, jednoznačně a rekbu proč. Sousedi nad námi tam to hnízdo mají. My mužeme sušit prádlo jen na věšáku za okem. Máme novorozence a látkové pleny. Dovedete si představit jak vypadají holubí exkrementy? Denně třikrát utírám parapet a zbkvu peru pleny. Otřesné.

mercedesse
9. srp 2015

Taky bych asi hnízdo zlikvidovala. Nenecháváme zahnízdit ani ty vlaštovky. Je to pak peklo, když člověk nemůže ani vystrčit hlavu z baráku aby se nebál, že dostane zásah. Zkoušeli lepit po celé délce domu a to ho máme dlouhý 30 m. Zvířátka mám ráda, ale tohle je fakt peklo. Ani nemluvím o tom, že máme novou fasádu a fakt nám to, že si tam chtěli hnízda postavit, radost neudělalo. Je fakt, že nedošlo ani na mladý, ani na vajíčka, prostě jsme jim hnízda shazovali, ještě než byla hotová.

mandala
10. srp 2015

Třeba plácnu blbost, ale nešlo by přemístit hnízdo někam na strom do parku ? Tak by se odstěhovali i dospělí holubi. 😉

helen_ka
10. srp 2015

Bohužel se nám před pár lety stala stejná věc. Hnízdečko na balkoně a jedno vajíčko v něm. Zvířata mám ráda, ale tohle bylo i na mě moc. Všude nasráno, samé peří a každou chvíli holubí nálety na parapet.
Všechno jsem z balkonu odstranila a vše uklidila a byl klid. Od té doby jsem za oknem neviděla žádného holuba. 😔

glimmer
10. srp 2015

my jsem měli taky na balkoně holubí hnízdo ... už v něm byla vajíčka ... nechala jsem je odsedět, a až malá holoubata vylítla z hnízda ... tak letělo a shazovala jsem pokaždé, když tam byl náznak stavění nového hnízda ... kontrolovala jsem to denně ... po pár vyházených pokusech o hnízdo byl klid a je do teďka ...

kepakova
3. čer 2018

@mercedesse můžu se zeptat s odstupem času, zda vlaštovky další roky zase přilétly? řešíme teď podobný problém, máme novou fasádu dodělanou minulý týden a už se konají nálety vlaštovek/jiřiček. Zatím nedolepily ani jedno hnízdo, vše dáváme hned dolů, ale už teď je fasáda pokálená (máme světloulince šedou).

mercedesse
3. čer 2018

@kepakova letos tu nejsou. Zkoušeli jsme spoustu plašičů a nakonec asi nejlíp zabiral repelent v rozprašovači. Ale uvidime, teď mi prijde, ze tu začali vic létat. Pokud máte fasádu se silikonem, tak to jde i docela vyčistit. Hlavně je nenechte zahnizdit. Uz se jich nezbavite.

anetka1701
3. čer 2018

holubi vajíčka nych zlikvidovala. Kor čerstvou snusku. Jak by byli mláďata, tak bych je fakt nemela to srdce zabit... Jinak u nás uhnizdili Rehekove pod pergolou a fandila jsem jim 😁 klidně můžou přiletět zase 😍

kepakova
4. čer 2018

@mercedesse máme, ale máme patrový domek a vybrali si klasicky místa kde se jen tak nedostaneme ☹ nevadí jim dokonce že na lešení na druhé straně dodělávají fasádu, je to děs jak jsou už oprsklé

cherris
4. čer 2018

Holubi jsou okřídlené krysy, už tady padlo, že je to přemnožená škodná, myslím, že kdyby měl někdo hnízdo myší v botníku, tak mu likvidaci nikdo za zlé mít nebude...

xlin
24. únor 2021

@netanel dobrý den, za jak dlouho vylétly z hnízda?