• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co vás vedlo k tomu mít druhé dítě brzy po prvním?

4. září 2012 
autor
Ronie, tak v tomhle se naprosto shodneme - chci si prcky užít, dokud to jde, až budu zase pracovat, tak už toho času přirozeně nebude tolik. Tak se nechci okrádat o tyhle vzácné chvíle prací, vždyť to tak strašně rychle uteče :frowning2: Navíc jsem před mateřskou pracovala ve vedoucí funkci a to je opravdu psychicky vyčerpávající a je to typ práce, kdy člověk nikdy nejde domů s tím, že je vše hotovo a uzavřeno a pracovní problémy pořád v hlavě řeší i doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panterka, tak to je skvele, ze mas takovy podminky :slight_smile: Ja jsem tim chtela jen rict, ze i tato stranka veci muze byt duvodem mit deti rychle po sobe..
Ja bych rada deti rychle za sebou a mam k tomu milion duvodu vcetne tohoto :slight_smile: Ale jak tady holky pisou, kazdy to ma hozeny jinak a tak je to skvely :slight_smile: Nebudem to mit preci vsechny stejne :slight_smile:
19. čer 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
julie: právě ten rozdíl třeba pěti let je i pro práci pro mě dobrý. 2-3 roky rodičák, pak 2 roky práce a znovu mateřská. pro mě je nepředstavitelné být 6 let doma s dětmi. to už bych pak mohla práci rovnou zabalit a za druhý bych to ani nevydržela, už teď pracuju z domova, abych přišla na jiné myšlenky, než jen batole. :slight_smile:.
19. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u mě to plánovaný bylo a chtěla jsem to z několika důvodů: myslím že když jsou děti mín od sebe-u nás to bude 13 měsíců, tak tam nebude taková žárlivost. :wink: .snadněji se s tím vyrovnají, potom určitě že si spolu budou hrát, možná i vzhledem k výbavičce pro děti to vyjde lépe, další důvod byl že když staršímu budou 4 roky, mladší bude mít tři a dá se podniknout už nějaký super výlet-apř pod stan, kdyby jedno dítko bylo větší a já měla i novorozence, třeba to stanování my nebylo na další určo minimálně dva roky možný, takže by se větší dítko muselo "omezovat" navim jestli chápete jak to myslím...a další důvod je právě i ta práce. Ted až se Adrianka narodí, chci si začít dělat vošku a pak astoupit v klidu do práce, takhle to budu mít za 4 roky "odbyté" a můžu začít pracovat, než tomít rozkouskované...ale to neznamená že se za pár let nevrhneme do třetího :grinning:
Jinak když jsem otěhotněla s prvním, začala jsem hlídat jako přivýdělet malou vietnamku, já byla ve 4 měsíci a zuzanka měla akorát tři měsíce, mám jí dote´d, je to 20ti měsíční slečna, takže je s mojim klukem o 11 měsíců.Zuzku máme denně od 8 do 20 hod, včetě víkendů a svátků, Vánoc...měla jsem jí i ted den popropuštění z porodky, takže nejdřív trošku záhul, na druhou stranu jsem zjistila jestli na to budu mít i psychicky, -zvládnout se to dá ok, děti si opravdu hrajou, zuzka je chůvička, donese plenku, snaží se pomáhat... takže i díky tomu jsme se rozhodli :slight_smile: ježiš, jsem se nějak rozepsala :grinning:
19. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak já přidávám svoji zkušenost. Když jsme se s manželem rozhodli že je chceme miminko,tak jsme na něj čekali cca půl roku(i přes to,že z manželovi strany tu byli zdravotní komplikace a můj dr.říkal,že máme tak 30%šanci přirozeně otěhotnět...)
Takže se nám narodila naše holčička,vždy jsme chtěli mít 2 děti :slight_smile: s tím,že jelikož jsem si dala mateřskou na dva roky,tak jsem veděla že by bylo dobré abych otěhotněla než budou malé 2 roky. Takže jsme tak nějak počítali že by se druhé mimi narodila až bude malé tak 2-2 a půl roku. Nicméně jelikož nám to poprvé nešlo tak jsme si řekli že začneme s půlročním předstihem a jelikož stále kojím,tak jsem si říkala že i to těhotenství třeba ani kvůli tomu nepůjde tak hned(menstruaci jsem dostala když bylo malé 7 měsíců)...
No a ono se to povedlo hned naporvé :slight_smile: Takže máme doma 10 a půl měsíční Stázinku a jsem v 6 týdnu těhu.
Nebudu vám tu nalhávat že nemám tak "trošku"strach jak to všechno zvládnu,ale to jsem měla i před prvním miminkem a pak to šlo všechno "tak nějak samo". nevolnosti jsem měla u prvního těhu tak od 7-11 týdne,tak teď čekám,zda se zase objeví,ale jinak si přeji hlavně aby bylo všechno v pořádku a obe naše děti byly zdravé.Přivést na svět dítě je veliký dar a já jsem tak šťastná,že máme malou,že se nemůžu dočkat toho druhého prďoly :wink:
A že budou od sebe rok a půl?
Já i můj brácha jsme od sebe rok a 3 měsíce,to samé i moje neteř a synovec,a taky to moje mamka i moje ségrazvládla a to nebyli jednorázové plínky,příkrmy ve skleničkách...apod. Myslím si,že děti,které mají k sobě věkové blíže si s polu více rozumí a vyhrají než děti které jsou od sebe třeba 3-5 let,když jsou malinké tak to asi jde ale pak už to starší dítko to mladší považuje za hodně mladšího...no nevím,je to každého věc. vše má asi své pro a proti,každopádně si myslím,že to zvládneme a bude to v pohodě.
Krásný večer :slight_smile:
19. čer 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja myslim ze je to na kazdom ako sa rozhodne a hlavne je to o tom ci sa na to clovek citi... Dolezita je aj opora partnera...
Ja osobne sa na to necitim, kedze k malej vstavam v noci niekolkokrat a este by som mala byt k tomu tehotna to asi nie.
Urcite by som chcela dve deti ale druhe bude az vtedy kedy ja aj moj manzel budeme citit ze to zvladneme.
21. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
z vlastni zkusenosti mi nevyhovuje velky vekovy rozdil, a druhe sme chteli teda 2-3 roky, ale kdyby sme na tom financne byli super, tak klidne at maji rok rozdil. A proc? Protoze to budou partaci, budou si hrat, rozumnet - ne jako deti se 4letym a vice rozdilem, budou spolu chodit na disco a navzajem na sebe davat bacha, a i v dospelosti je to pak lepsi - ja si se segrou sice rozumim, ale rozdil 7 let jde videt - ona stale premysli tak nejak detsky (22let). Proste deti blizko po sobe, kdyz to rodicove zvladnou hlavne psychicky, a matka fyzicky, tak proc ne? :wink:
4. zář 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek